PDA

View Full Version : Въпрос за бялото течение.



momiche
11-14-2006, 13:36
Здравейте! На 14 години съм, нямам все още мензис, но имам бяло течение. То си е със съвсем нормален цвят - бяло към леко белезникаво. Сменям си бельото всеки ден, но ВИНАГИ на него има петно с нормален цвят. Често пъти след като съм ходила по малка нужда на тоалетната хартия, с която съм се избърсала има гъста течност точно като сопол, но бяла. Винаги (през лятото по-силно) там където е петънцето на гащите ми мирише на пот и леко неприятна миризма. Това течение го имам от 4-5 клас а сега съм 8-ми. Кажете това нормално ли е?
Имам още един въпрос - задължително ли е когато ти дойде първата менструация да отидеш на гинеколог веднага?
Много Ви благодаря предварително!!!

sladoled
11-14-2006, 16:31
Не трябва изобщо да ходиш на гинеколог след като ти дойде първата менструация- няма защо.
Половите органи, както и всички други покрити с лигавица напрекъснато секретират /като устна кухина напр./Лигавицата изисква непрекъснато овлажняване.Това е нормален секрет.И като всички други човешки секрети като поседи малко на въздух започва да понамирисва.
Накрая ще взема да постна една тема като важна за това прословуто "бяло течение".Писна ми да обяснявам кое е нормално и кое болестно! :smt013