PDA

View Full Version : техно/хаус



olive_oil
11-14-2006, 15:26
Според вас каква е разликата м/у техно музиката и хауса?

LunaTriCk
11-14-2006, 20:19
огромна :wink:

ateto
11-14-2006, 20:21
](*,) ](*,) ](*,)

Kakva e razlikata mejdu slon i mravka ? :-k

11-15-2006, 10:57
](*,) ](*,) ](*,)

Kakva e razlikata mejdu slon i mravka ? :-kкаква е?

Mimka_sweet
11-15-2006, 13:30
](*,) ](*,) ](*,)

Kakva e razlikata mejdu slon i mravka ? :-kкаква е?
samo nqkolko tona :-D

BornFromPain
11-15-2006, 15:21
Хаха ти си пристрастна :> Не се броиш :П
Разиката е че хауса има яко по-къси ролове(демек е по-еднообразен) и много по лек като звучене.. Докато в техното ритъма е много по-плътен и се набляга повече на басите.. Изобщо хауса е музика на която да се клатиш, техното музика на която да скачаш :>
А колкото до хардтехното за което Уискас говори.. Еми не ме кефи.. Бледо подобие на габа, просто не толкова брутално така че да могат фешъните да го понасят.. А и не говори за хауса като за фешънска музика щото и техното е така - виж на концерти на метрополис к'во става :>
Много фешъни които слушат тия неща щото чалгата вече не е на мода и малко хора които знаят защо ги слушат :>
И такива като мен де... дето не я слушат тая музика ама са ги замъкнали хаха :> Добре че отдавна не са ми се случвали такива партита :>

LunaTriCk
11-15-2006, 15:54
ммм, хауса също е общо понятие :roll:

C0mIx_Girl
11-15-2006, 17:04
hahah dam istina si e che fashion house-a (komersialen house) sux.no za men house si e tolkova velika muzika kolkoto techno (razbirase ne stava duma za gorespomenatia house).lichno pri men na house party me izbiva poveche na lubov noo nishto ne moje da me naduha ii sujivi ot hubavia techno sound :smt019.i dvata stila sa si moqta muzika a otnosno horata koito hodqt po house partyta a veche i po techno...ne gi zabelqzvam.za men e po vajna muzikata i nishto ne moje dami poprechi da i se naslajdavam.koito iska da si hodi kadeto shte.az go pravq ne mi puka za ostanalite...vse pak za DJ (bog) nie vsichki sme ednakvi.muzikata si e muzika i shtom q slushame trqbva da se potkrepqme (kakvito i da sme ot nai-vurlia fashion do istinskia old school maniak) zashtoto malko ostanahme.PEACE

C0mIx_Girl
11-15-2006, 18:18
hah zashto li i az taka si pomislih ](*,) :smt017 :smt005 :smt016

BornFromPain
11-15-2006, 18:46
Еха... айде обяснете ми моля ви как различавате фешън хауса от другия? Нещо по звученето може би? Кажете...
Или просто слушате хаус както много фешъни и се чудите как да се отделите от тях..
П.С. Едно време като се интересувах само от хипхоп "ъндърграунд" ми беше най-противната дума щото всеки само тва говореше.. Сега на тоя път е "фешън".. Всеки изкарва че неговото е нормалното а другото е фешънското... Може и да не съм наясно в случая де..

LunaTriCk
11-15-2006, 18:58
фешъна се пуска по заведенията и радиотата, другите не. :-D

GoHardeR
11-16-2006, 18:24
Хаха ти си пристрастна :> Не се броиш :П
Разиката е че хауса има яко по-къси ролове(демек е по-еднообразен) и много по лек като звучене.. Докато в техното ритъма е много по-плътен и се набляга повече на басите.. Изобщо хауса е музика на която да се клатиш, техното музика на която да скачаш :>
А колкото до хардтехното за което Уискас говори.. Еми не ме кефи.. Бледо подобие на габа, просто не толкова брутално така че да могат фешъните да го понасят.. А и не говори за хауса като за фешънска музика щото и техното е така - виж на концерти на метрополис к'во става :>
Много фешъни които слушат тия неща щото чалгата вече не е на мода и малко хора които знаят защо ги слушат :>
И такива като мен де... дето не я слушат тая музика ама са ги замъкнали хаха :> Добре че отдавна не са ми се случвали такива партита :>
e ti koga za posledno otide na party na metropolis i slu6a hubavo,istinsko techno...?moje bi na 10ia rd,a?pfha...ebasi komersa,ebasi pozata,az li4no niamam dumi za tfa!a o6te po-tupoto e 4e te suzdadoha elktronnata kultura v bg,a sega ia razvaliat...abe niamam dumi..ne,ne!

BornFromPain
11-16-2006, 18:40
Абе не говори за разваляне щото благодарение на тия хора си видял всичко живо което си е струвало да виждаш, щом слушаш тая музика..
Ей тва не ме кефи че някой сменя малко стила и всички почват да разпварят колко е зле.. Абе като ви кефи тая музика трябва да им се кланяте като на идоли, вместо да говорите глупости..
Както аз се кефя на Switchstance и ако ще чалга да почнат да пеят пак ще им правя евала че са дали началото на стила в консервативната ни държава..

06-15-2007, 18:26
Според вас каква е разликата м/у техно музиката и хауса?Обади ми се по скайп tonig2007 зада ти отговоря направо с авторско техно

06-15-2007, 18:28
огромна :wink:

young_rich_famous
06-16-2007, 10:02
Ето подробни обяснение ... не ми се преписваше, за това давам линкa, който му се чете да прочете ... и моля ви не пишете глупости, които не разбирате ! :smt006


:arrow: http://ezine.hit.bg/music/house

.::SwEeT eScApE::.
06-16-2007, 10:18
Нямам си на представа ква е разликата между хауса и техното :roll: Ама и двете ме кефят предполагам :lol: Само да ви питам какво е 6th Gate и Smoke maschine хаус или техно или нито едно от двете?

SkyZzZ
06-16-2007, 10:22
огромна :wink:
Разликата е много голяма, поне според мен :::

06-16-2007, 11:09
на Метриполис какво пускат бе 4овек?бъди сигурен-НЕ е техно.За мен house-a си е музиката,въпреки,4е слу6ам и мн trance i gabba съ6то.вярно е 4е дне6ните ''fashion''-и слу6ат хаус но пове4ето воб6те не разбират тази музика,дори не знам дали и се кефят или само така си мислят.и мога да ви кажа съ6то 4е по4ти вси4ки от тях са бив6и 4алгари.просто искат да са "в крак с модата'' и да могат да се направат на големи работи и да казват ''аз хода в 4ервило''-ХАХА

06-16-2007, 11:40
и като говорим за хаус,днеска в Yalta има парти-Antony Pappa

vikipf
06-16-2007, 11:47
Ами както някой каза.. " Едното е направено д ас еклатиш на него, другото - да скачаш.." :-D Абе ако търсим разлики можем да намерим много.. Ама не съм им голям почитател на двата стила, за да казвам аз.. Габбата е по-яка... :::

b0Nb0n
06-17-2007, 09:15
Дамм,много,много голяма.
Между другото,за да не говоря неща,които не разбирам относно хауса, си направих труда да послушам малко стар хаус.Първият хаус.Да,много е различно.И за да не обиждам перфектният,стар,пръв хаус ще говоря за сегашният фешън хаус.
Единственото общо между техното и фешън-хаус-а е това,че са електронни стилове.
Достатъчно? :mrgreen: Наистина приликите са много по-малко от разликите.
Така модерният сега хаус вони....Някое техно също...Но ако сравняваме добро хардкор техно със смрадлив фешън-хаус...Ще ни стане тъпо :lol:
Идеята на фешън-хауса е да събере парички,смотани фенчета, а идеята на фенчетата е да са гъзарчета и да са модерни.
Идеята на едно добро хардкор техно е да вкара всичката емоция и чуство на човека,който го прави,да я покаже,да накара човекът да я усети.А идеята на човекът е да го усети,да го почуства и да бъде щастлив.Защото например живее с тази музика.
Комерсиална помия и Вдъхновяваща музика...Това е разликата...
Мога да дам и материал за сравнение.
Така нашумял това лято фешън-хаус :

http://store2.data.bg/kapakk/music/David%20Guetta%20Vs%20The%20Egg%20-%20Love%20Dont%20Walking%20Away%20(E-Play%20Bootleg).mp3
...И хората,които му се кефят:
http://img257.imageshack.us/img257/5457/749909eu8.jpg
И доброто хардкор-техно:
http://store1.data.bg/bioxumuka/SeTs/ViperXXL_-_Detrotsid.mp3
....И хората,които му се кефят:
http://i15.tinypic.com/2je9qft.jpg
Ужасно-Прекрасно
Точка.
napylno saglasen

<black soul>
06-17-2007, 09:47
ми аз хич не ги разбирам стиловете музика, но съм убедена, че м/у сегашния хаус и сегашното техно няма никаква разлика! в зараждането на тези стилове, доколкото знам, е имало такава разлика, каквато е от слон до мравка // както каза някой преди мене// , но толкова са се развили и донякъде развалили тези два стила, че вече са като два подстила на един стил.. и аз нзн какъв... :roll: и все пак сегашните песниички си ме кефят... така че за кво да спорим какъв стил са... това нито ще промени предпочитанията ни, нито разбиранията ни. :lol: :wink:
П.П. Whisskas , снимките, които показваш са в разрез с това, което пишеш... хората и на двете снимки изглеждат ужасно... :-D

sWeEt_SeEd
06-17-2007, 20:57
...винаги ше се спори по тоя въпрос, винаги ше има кой да те нахрани щото не му харесва това,което казваш или си мисли,че разбира повеече...чета...чета ...и започва да ме мързи да пиша, защото просто няма смисъл...нали аз го разбирам по правилния за мен начин...относително е...тъпо е да виждаш на парти някой,който найстина не знае какво прави там...но всеки има право да избира къде да отиде...ясно е,че иам разлика м/у тия двата стила, ясно е ,че има разлика м/у тези стилове преди и сега, но всяко нещо се променя, било то към добро или към лошо...има и ароморфози има и катаморфози :mrgreen:
За слушащите хард техно , в което число влизам ...да...за нас фешън хауса и тези , които го слушат са смешни...леко измислени...повърхностни...' огати какички със скъпи цайси, които си клатят кльощавите задници на шит музика' така казваше един приятел...е не са само богати, както и да е...това няма значение, важното е,че го правят ,щото новата чалга вече се казва хаус...тях не ги ебе кфо слушат, не му се кефят чак толкова, нито го усещат така както ние усещаме техното...както и да е...друсат както и ние...о ,даже и доста повече
За тах обаче, ние сме 'пропаднали наркомани с циркаджииски дрехи' ,които ходят в скапани зали като Христо Ботев примерно...щото там не е фешън...примерно....и слушат бездарна музика,която наподобява тропане върху тенджери...
та for the record:
да-друсаме се, нека си пропадаме :wink:
да-партита в зали не са от най-луксозните,обаче отиваме в името на музиката и пренебрегваме скапаните условия...да- бокса е задушен и скапан ама пак не ни ебе
да-дрехите ни са шарени,смешни за някои, ние сме хора с неизживяно детство и нотки на инфантилност...но нали ние се чувстваме добре...оставете ни да изглеждаме смешно...поне моите ценности не са такива като на тези слушашти фешън хаус...аз живея спокойно, със скапаните си гадни дрехи, приличам на кукер , слушам тенджери и се завирам по дупките...нека ми е зле :smt081
Та...освен вече ясната разлика...има още една и тя е в ХОРАТА , които слушат тая музика...и все пак не съдя никой...всеки със своята малка призмичка :wink:
П.П. и снимките, които Уискас е показала никак не са в разрез с това което казва...Как трябва да се обличаш ако слушаш хард техно?
Отговор-Както искаш...но основния стил е този показан
Как не трябва да се обличаш каквото и да слушаш?
Отговор- С кофти суитчер Harison...драйфа ми се от тях, още повече ако си измислен хаусър
П.П. 2 :mrgreen: фул респект към всички old-school housers :smt006

shivacheva
06-22-2007, 08:46
Хаха ти си пристрастна :> Не се броиш :П
Разиката е че хауса има яко по-къси ролове(демек е по-еднообразен) и много по лек като звучене.. Докато в техното ритъма е много по-плътен и се набляга повече на басите.. Изобщо хауса е музика на която да се клатиш, техното музика на която да скачаш :>
А колкото до хардтехното за което Уискас говори.. Еми не ме кефи.. Бледо подобие на габа, просто не толкова брутално така че да могат фешъните да го понасят.. А и не говори за хауса като за фешънска музика щото и техното е така - виж на концерти на метрополис к'во става :>
Много фешъни които слушат тия неща щото чалгата вече не е на мода и малко хора които знаят защо ги слушат :>
И такива като мен де... дето не я слушат тая музика ама са ги замъкнали хаха :> Добре че отдавна не са ми се случвали такива партита :>
Еми като гледам си го обяснил добре,става въпрос като за по-непросветлени-хубаво е обяснено! :wink:

06-22-2007, 11:07
ами аз като слу6ам drum'n'bass,gabba,trance,hardtechno,no i elektrohouse i asid?явно успоредно на technoto слушам и house,но искам да поясня 4е не е като да ги слушам еи така-това си слушам цял живот не за6тото било модерно или не6о такова.единственото общо,което имат е 4е са електронни стилове и тва е,но пък факт 4е и 2те ми харесват.няма спор 4е е пълно с бив6и или о6те не 4ак толкова бив6и 4алгари,които прослу6аха хаус по известни при4ини и аз също се дразня пък и ли4и кога 4овек е фалшив.но също е и мн тъпо 4е техноманяците винаги оплювате тези,които слу6ат хаус,без да се замисляте 4е все о6те има макар и малко от тях,които не са тъпи аматиор4ета

quench
06-22-2007, 12:12
само да вметна,че не бях слушал Астрал пръджекшън от около 1 година и сега като си ги пуснах - класика

но то е свързано с емоцията и спомена около музиката

за мен едно хауз парче е бозаво сега, но за някой, на когото най-яките години са му свързани с тази музика, стилът е божествен ;)