PDA

View Full Version : Има ли нещо, с което се гордеете и какво е то?



skate_warrior
11-14-2006, 21:28
Много ми е интересно какво е за вас гордостта... има ли хора, които се гордеят с нещо което са направили? Нямам предвид да си горд, че си си измил зъбите, а да си допринесъл с нещо на нещо или на някого...
Моля, отнасяйте се към темата сериозно, а не да започнете да се лигавите и да ръсите простотии.. мисля че ще се получи интересна дискусия ;)

Еми... вие сте :arrow:

RoyTheReaper
11-14-2006, 21:59
аз мисля че може да се гордееш единствено и само с лични постижения, и то не какви да е. досега не мога да кажа че съм постигнал нещо толкова значимо с което да се гордея, но имам големи очаквания за бъдещето си и се надявам че ще дойде и моя момент на гордост.

rosskata
11-14-2006, 22:17
:? Като се замисля... Мисля... Не, май няма.
Не мога да се гордея с нещо, което не съм направила аз.
А в лешперския си живот май нищо не съм постигнала...
А, сетих се, написах веднъж едно стихотворение, с което се гордея...:smt017

Evmei
11-14-2006, 23:26
Не знам дали това е гордост и нещо голямо,но....Доскоро бях войниче.Малък град.1 часа посред нощ ни будят 100 човека,момчето на караул докато обикалял паднал върху някакво счупено шише и се накълцал.20 минути се забавил и чак тогава тръгнал да го търси другия войник от караула и го намерил,ама оня загубил много кръв.Посред нощите в малък град кръв само от някой войник може да се намери.Пострадалия с много рядка група,гледат кой има такава - само аз и още един,но той в отпуска.Ужас.Отиваме в болницата аз и командира,другия войник на системи умира.Казаха 650 мл. кръв трябват веднага,от 1 човек 200-300 се вземало,400 по изключение.Аз без да съм някой отворко,никога не съм бил,ама гледам го умира и казах да ми вземат 650,пък каквото Бог решил да става.Извадихме късмета и двамата,4 часа издържахме,щото към 5 сутринта докарали няколко войника от съседното поделение на нашето и ни оправиха.Но големи емоции бяха там,според лекарите съм спасил живота на другия войник,като ми казаха,че ще живее и той ако щете вярвайте изкарах най-спокойния си 24 часов сън в живота.Само да отбележа,че другия войник е най-големия ми приятел от детинство,от яслата бебешка,през училището,заедно завършихме,заедно влязахме,просто като братя сме,заради него влязах и аз войник,да не е сам,като ни изследваха се базикахме един друг - гледай еднаква кръвна група,рядка,може да сме били и истински родни братя,тоя вика ако стане лошо нещо да не се тревожа....ако не е съдба това пък просто не знам

teenkopele
11-15-2006, 05:08
Аз лично, се гордея с няколко мои постижения, както и с това, че съм българин! :wink:

LunaTriCk
11-15-2006, 06:28
Гордея се с Liverpool :-D

HopeLesss
11-15-2006, 09:19
Преди повече от година и половина една моя съученичка почина малко преди започването на първия час. Беше болна от неизлечима болест, но ние не знаехме. Беше адски травмиращо за всички и аз и още 3 съученички решихме, че трябва да направим нещо, с което да помогнем на някое друго дете в същото положение. Организирахме благотворителен концерт. Беше най-трудното нещо, което съм правила през живота си, защото бях само в 10-ти клас. Всеки казваше, че е изгубена кауза, че няма смисъл, но ние продължавахме да опитваме. Написах писмо до в-к 24 часа. От там Наталия от "Море от любов" се свърза с мен и ме попита с какво може да ни помогне. Аз и обясних, че ни трябва някой известен певец за концерта. Поканихме Графа. След 3 месеца организация на концерта участниците бяха много - Графа, Веселин Маринов, Вероника, Драго Драганов и разни местни групи. Останалите участници, освен Графа се свързаха сами с нас. Събрахме 2 500 души в Двореца на културата и спорта и чувството беше повече от уникално, още повече че аз бях и водеща. Не мога да ви опиша как се чувствах, когато осъзнах, че сме сабрали 6 000 лв, които после дадохме на едно детенце, болно от същата болест, от която почина съученичката ни. Когато излязох пред всичките тези хора, мислех че ще си глътна граматиката и няма нищо да мога да кажа, но за щастие се справихме отлично. Това е нещото, което ще остане завинаги в съзнанието ми и никога няма да го забравя. Гордея се със себе си и с целия ми клас и с хората, които ни помогнаха да направим това нещо. От този ден насетне се опитвам да мисля най-вече за останалите, а след това за себе си, да ценя всеки един момент като за последен и да правя само добри неща!

skate_warrior
11-15-2006, 09:37
CooL^GirL^^^, нямам думи... =D> =D> =D> =D>
Ако имаше повече хора като теб, светът щеше да е много по-добър...

LunaTriCk
11-15-2006, 09:44
Ако имаше повече хора като теб, светът щеше да е много по-добър...

всъщност не, щеше да е ужасната скука :?

techCandy
11-15-2006, 13:16
Не е като да няма с какво да се гордея... Гордея се, че бях в Холандия
година и половоина и издържах, въпреки, че след 4 седмици знаех, че въобще не искам да съм там. Гордея се, че въпреки волята на майка ми се върнах в България, доказах, че мога да се грижа сама за себе си и и доказах, че не е била права в това, че се опита да ме задържи там. Минах през борбата с майка ми, издържах се съвсем сама цяла година и издържах въпреки, че тя през 3 4 дни ми се обаждаше и ми мърмореше все за нещо. Гордея се, че си издържах всички изпити и ме скъсаха веднъж само по математика, но след това искарах 4ка. Радвам се, че мога да приема мисълта, че мога да отида пак в Холандия за малко, без да се смачкам, пак ми предстоят изпити и изобщо...с две думи, гордея се, че не позвоолих на живота и обстоятелствата да ме смачкат, не станах парцал, станах само по- добра :) И продължавам напред.

OPEL
11-15-2006, 14:19
Аз се гордея с много неща, но мисля че истинската гордост за мен те първа ще дойде

Mimka_sweet
11-15-2006, 18:20
Преди повече от година и половина една моя съученичка почина малко преди започването на първия час. Беше болна от неизлечима болест, но ние не знаехме. Беше адски травмиращо за всички и аз и още 3 съученички решихме, че трябва да направим нещо, с което да помогнем на някое друго дете в същото положение. Организирахме благотворителен концерт. Беше най-трудното нещо, което съм правила през живота си, защото бях само в 10-ти клас. Всеки казваше, че е изгубена кауза, че няма смисъл, но ние продължавахме да опитваме. Написах писмо до в-к 24 часа. От там Наталия от "Море от любов" се свърза с мен и ме попита с какво може да ни помогне. Аз и обясних, че ни трябва някой известен певец за концерта. Поканихме Графа. След 3 месеца организация на концерта участниците бяха много - Графа, Веселин Маринов, Вероника, Драго Драганов и разни местни групи. Останалите участници, освен Графа се свързаха сами с нас. Събрахме 2 500 души в Двореца на културата и спорта и чувството беше повече от уникално, още повече че аз бях и водеща. Не мога да ви опиша как се чувствах, когато осъзнах, че сме сабрали 6 000 лв, които после дадохме на едно детенце, болно от същата болест, от която почина съученичката ни. Когато излязох пред всичките тези хора, мислех че ще си глътна граматиката и няма нищо да мога да кажа, но за щастие се справихме отлично. Това е нещото, което ще остане завинаги в съзнанието ми и никога няма да го забравя. Гордея се със себе си и с целия ми клас и с хората, които ни помогнаха да направим това нещо. От този ден насетне се опитвам да мисля най-вече за останалите, а след това за себе си, да ценя всеки един момент като за последен и да правя само добри неща!
Това беше доста отдавна,ама го гледах по телевизията.Разказаха същата история. :-)
Аз...Малко ме е срам,но нямам с какво да се гордея :mrgreen: Просто....малка съм и се занимавам само с простотии....Ще порастна и ще направя велики неща :mrgreen:
i azz taka oba4e prosto Cool Girl ti si super !!!!

TikiraYang
11-15-2006, 20:18
az lichno se gordeq s character-a si na SilkRoad online :-)

lady_bird
11-16-2006, 16:03
gordeq se s obicite si! :mrgreen:
ina4e se gordeq s nqkolko razkaza,koito sum napisala i dori v momenta edin ot tqh,koito napisah predi nqkolko dni po4ti obikoli cqloto u4ili6te.
ina4e se gordeq s mozuka si,ne e mn skromno,no e taka. :)

fake
11-16-2006, 17:25
^ с кое с кое :lol: :lol: :lol:

аз се чудя сега...с какво ли се гордея всъщност...бих се гордяла единствено с нещо, което съм постигнала сама и съм положила усилия, за да стане...пък все някой ми е помагал в нещата, които съм правила досега и общо взето май нямам с какво особено да се гордея.
просто се гордея, че съществува човек като мен :mrgreen:

IlLuSi0nS`
11-16-2006, 18:45
гордея се със себе си ахахха леле как прозвуча.. искам да кажа че се гордея с това че съществувам и че живея живота си както аз си поискам без да сде саобразявам с хората.. щото повечето хора си пропиляват живота и не виждат хубавата му страна и забавленията.. та се гордея че имам начин да си разпускам и че съм щастлива в мизерния си жалък животец .. радвам се.. да !!! :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-16-2006, 19:25
vuh mi gordeq se 4e sum bulgarka.. i se gordeq s nedostatucite si.. te prosto sa.. unikum.. :) a i da ne zabravqm.. gordeq s e s priqtelite mi {{}} O:) O:) O:)

pampers
11-22-2006, 11:27
с ни6то което съм направила не се гордея по простата при4ина 4е прая само простотии... :-k аа гордея се със биуста ми...хах :mrgreen:

KUM4o
11-22-2006, 20:17
Ми с външност не мога да са гордея :-D ама много хора са ми казвали ,че имам много як характер и можеби с това се гордея

evil_lady_in_black
11-23-2006, 12:16
Аз се гордея с нещо не много особено.Просто аз и 2 мои съученички всяка година на накой празник събираме пари и къкъваме разни неща ( топки , дрехи , изграчки , учебници , книжки , тетрадки и т.н. ) за да зарадваме децата лишени от родителски грижи.Преди седмица в училище направихме благотворителна акция . Събирахме дрешки играчки и такива и после ги закарахме в един дом близо до Харманли . Ако можехте да видите щасливите погледи на децата.Те бяха много щастливи.Ние им купихме и торта и сладки и напитки . И те много се радваха.За 3 години ние обиколихме 13 дома за деца или сираци или отделени от родителите им защото са бедни . Миналата година на Великден пак на едни деца в СОС детско селище , занесохме им великденски яйца . Направихме окраса . Подарихме на всяко дете плюшена играчка , даже някои деца се разплакаха , защото те никога не са получавали подарък и това е много тъжно . За сега се надявам и за напред да продължаваме да зарадваме дечица , защото наистина помислете за тях . Те си нямат никой . Намат кой да ги обича . Това е най-лошото което може да се случи на човек , да е захвърлен като боклук и на никой да не му пука за него . :smt010

XePouH
11-25-2006, 18:47
Аз се гордея с нещо не много особено.Просто аз и 2 мои съученички всяка година на накой празник събираме пари и къкъваме разни неща ( топки , дрехи , изграчки , учебници , книжки , тетрадки и т.н. ) за да зарадваме децата лишени от родителски грижи.Преди седмица в училище направихме благотворителна акция . Събирахме дрешки играчки и такива и после ги закарахме в един дом близо до Харманли . Ако можехте да видите щасливите погледи на децата.Те бяха много щастливи.Ние им купихме и торта и сладки и напитки . И те много се радваха.За 3 години ние обиколихме 13 дома за деца или сираци или отделени от родителите им защото са бедни . Миналата година на Великден пак на едни деца в СОС детско селище , занесохме им великденски яйца . Направихме окраса . Подарихме на всяко дете плюшена играчка , даже някои деца се разплакаха , защото те никога не са получавали подарък и това е много тъжно . За сега се надявам и за напред да продължаваме да зарадваме дечица , защото наистина помислете за тях . Те си нямат никой . Намат кой да ги обича . Това е най-лошото което може да се случи на човек , да е захвърлен като боклук и на никой да не му пука за него . :smt010
=D>

kudravoto
11-25-2006, 20:45
mi gordeq se s bronzoviq medal koito spe4elih po sportni tanci i 4 mqsto koeto zaehme s partniora mi na tenis na masa!

Amayo
11-25-2006, 20:49
Не обичам да се хваля с постижения понеже съм скромен човечец. Тея които трябва си знаят кво ъм постигнал :-D .

skate_warrior
11-25-2006, 20:53
Не обичам да се хваля с постижения понеже съм скромен човечец. Тея които трябва си знаят кво ъм постигнал :-D .

Тогава поста ти в темата е абсолютно излишен.. можеш да го махнеш ;)

Amayo
11-25-2006, 20:58
Темата е има ли нещо което съм постигнал - аз отговарям - Има. Яж ми чуролийката \:D/

skate_warrior
11-25-2006, 21:16
Има ли нещо, с което се гордеете и какво е то?

Тъп си като волана на колата ти..

Amayo
11-25-2006, 21:28
Ква кола бе аз немам книжка. Тъп :wink:

skate_warrior
11-25-2006, 21:31
Слава на Всевишния, че нямаш... ти и сиво вещество нямаш...

Amayo
11-25-2006, 21:34
Може би си прав Ше зема да стана таксиджия