PDA

View Full Version : Бас-китара



haagmaη
11-17-2006, 15:26
Абе я кажете знаете ли някъде в сф да има уроци по бас-китара? Плс сетете се - много съм навит да се науча да свиря =)

Dr. Kazimbutt
11-17-2006, 15:44
Попитай в този форум (http://forum.muzikant.org/index.php?showforum=5).

oTPoBHa
11-17-2006, 20:18
Има, разбира се :) на бас не е толкова трудно да се научиш да свириш, обаче ако ходиш на уроци при някой учител по китара ще те измъчи с ноти и подобни глупости, а ако искаш да научиш баса на някоя известна песен по-добре питай някой слухар, той ше ти обясни най-добре :)

BornFromPain
11-17-2006, 20:35
Ами то това е идеята ве.. Да ходиш на уроци за да те измъчи с "ноти и глупости" за да почнеш да чаткаш кое как и защо звучи :>
Щото след 2-3 години ще имаш перфектна техника и после кво? Стоиш и се чудиш как да напишеш нещо щото не чаткаш нищо от сулфеж(дори не помня как се пишеше т'ва... личи си кой никога не е ходил на такова хаха :П) :>

oTPoBHa
11-18-2006, 12:37
е, така е..за тия които не са музикални може и да трябват уроци.. знам ли аз лично се оправям и без тях :)

BornFromPain
11-18-2006, 21:22
Хах да си музикален е едно.. Да знаеш кое, как и защо звучи е съвсем друго ;П А щом се оправяш би ли ми дала линк към нещо което си написала? Току виж сме ти станали фенове :>

machoka
11-18-2006, 21:24
е, така е..за тия които не са музикални може и да трябват уроци.. знам ли аз лично се оправям и без тях :)

Ууу, стига бе, самият Моцарт е взимал уроци още на 6 години от баща си, за да може да напише това, което е написал всъщност..

но да, наистина, дай да чуем или видим нещо твое, туко виж станеш основоположник на същинска революция в музикалния бранш :)

oTPoBHa
02-07-2007, 10:52
на аудиокасетки са :(

Momchence
02-08-2007, 17:17
Какво си мислят музикантите в една група докато свирят?

Барабанистът: Леле какъв завързан и готин ритъм свиря и какви брейкове праскам!!!

Китаристът: ... а леле майко какви жици, какви рифове праскам - всички мацки са мои!!!

Вокалът: Пея като змей - височини, низини - жесток съм, нема проблеми с мадамите!!!

Клавиристът: Леле какви пръсти кърша, кви сола, хармонии - майката си *****!!!

Басистът: До-до-до-до, сол-сол-сол-сол

brain_stew
02-08-2007, 17:36
Какво си мислят музикантите в една група докато свирят?

Барабанистът: Леле какъв завързан и готин ритъм свиря и какви брейкове праскам!!!

Китаристът: ... а леле майко какви жици, какви рифове праскам - всички мацки са мои!!!

Вокалът: Пея като змей - височини, низини - жесток съм, нема проблеми с мадамите!!!

Клавиристът: Леле какви пръсти кърша, кви сола, хармонии - майката си *****!!!

Басистът: До-до-до-до, сол-сол-сол-сол


мухахахххахаах

Momchence
02-08-2007, 18:03
Хахаха има още...

Група свири в клуб. Повреме на първата песен пианиста вика на басиста:"Нисък си!" Басиста никва реакця, продължава да си свири малка секунда по-ниско от другите..Пианиста пак му вика "А бе не чуваш ли?! Нисък си!!" а басиста се обръща и му вика: "Ти пък си плешив!!"..

*************************

Един баща решил да направи сина си музикант.
Отишъл при професора по пиано и попитал:
- Колко време ви трябва да научите сина ми да свири на пиано?
- Тридесет години - рекъл професора
- Много дълго време. Не мога да чакам толкова - казъл бащата.
- Ами отидете при професора по цигулка отсреща.
Отишъл той и там се повторила същата ситуация, само че професора определил 20 години срок. Нашия човек пак не могъл да чака и по препоръка на професора отишъл при следващия професор по виола.
Така нещата се повтаряли в обратна прогресия. Като минал през щрайха, медните духови, дървените духови, китара и стигнал до барабаните.
Там учителят казал 2 години и го пратил при басиста.
Отишъл за последно нашия човек при басиста и попитал:
- Колко време ви трябва да научите сина ми да свири на бас китара?
- Ходи пий една бира и ела да си го вземеш

oTPoBHa
02-09-2007, 15:43
хаха ами точно.. който не е успял да стане китарист е станал басист :-D

machoka
02-09-2007, 16:59
хаха ами точно.. който не е успял да стане китарист е станал басист :-D

Това са бабини дивотии - също като 'който не е успял да стане цигулар, е станал виолист' 'Негър скиор и жена шофьор' и всякакви такива изтъркани фразички :shock:
Да, има такива случаи, но не всики са такива..

Бунтар
02-09-2007, 19:58
E, да, ама от неуспели цигулари излизат много добри китаристи. :D

Тъй ли? Щот мен като малък ме караха да свиря на цигулка... :roll:

oTPoBHa
02-10-2007, 10:21
хаха ами точно.. който не е успял да стане китарист е станал басист :-D

Това са бабини дивотии - също като 'който не е успял да стане цигулар, е станал виолист' 'Негър скиор и жена шофьор' и всякакви такива изтъркани фразички :shock:
Да, има такива случаи, но не всики са такива..

хаха май искаше да кажеш цигулка - контрабас.. :roll: