PDA

View Full Version : 17.11.-38 г. след 7:2 и 13 г. след "Парк де Пренс"



11-18-2006, 06:05
Светла дата!На този ден преди 38 години отбора на народа,на свободните хора-"Левски"-сразява и унижава пред препълнените трибуни на Националния стадион и зрителите в цялата страна символа на тоталитарната власт,зловредното творение на БКП и армията-цС*ка."Образецът на социалистически първенец","несменяемият републикански шампион","турнирният боец" е буквално прегазен от омразния на властта и обичан от народа син тим,вдъхновен от великия Гунди.
Отзвукът от грандиозната победа отеква из цяла Европа.Радио "Белград" и българската секция на BBC обявяват:"В България отборът на народа победи отбора на властта със 7-2".У нас разгромът на "армейците" ражда крилати фрази като "На цС*ка отбраната като на Кенеди охраната,на Гунди краката като на Вилхелм Тел стрелата" и новата "маршировка" на БНА:"Раз-два,седем-два".цС*ка е прекръстен на Седемка.Плъзват почти нелегално преписвани,отпечатвани и копирани стихотворения в чест на победата.Еуфорията след мача е толкова голяма,че ражда спонтанни манифестации из цяла нощна София-нещо невиждано за тоталитарния режим.Неслучайно-след този мач всички хора се чувстват малко по-свободни и много по-окрилени.
И може би неслучайно години по-късно,когато омразното и зловредно деребейство на Милко Балев е само спомен,но милиони хора отчаяно търсят себе си и символ,за който да се хванат между мутри и продажници на същия ден идва друга победа,обединяваща нацията и въздигаща в небесата загубеното и самочувствие.България сразява в сърцето на Европа надменните френски национали и ги изхвърля от идещото Световно първенство,като заема мястото им.След множество грешки и провали идва неочакван шанс,за който българите се вкопчват отчаяно.Идват последните секунди на свирепа и двуостра битка,когато Емо Костадинов с безмилостен удар покосява домакините.Франция потъва в национален траур.В България настъпва Нова година.И сякаш поне малко позорния Ньойски диктат се стоварва обратно върху мястото,където е бил обявен.Другото е история.

s7yle
11-18-2006, 06:58
NESHTASNIK!CSKA ZAVINAGI BE KRATAN SKAPAN SHE TI EBA MAIKATA

PR0
11-18-2006, 11:11
цС*ка sa go lapnali raz dva sedem dva - xaxaxaaxxaxaaxxa

A gola na Kostadionov prosto nqma raven sigurno sam go gledal 30000 pyti

niki000
11-18-2006, 20:50
Idva red na cska i otnovo ... :D

11-18-2006, 21:57
Idva red na cska i otnovo ... :D

7:2
__________________________________________________ _____
7:2 Е РЕЗУЛТАТ..

maldini
11-19-2006, 12:58
Я ми кажете левскари след тази победа на Левски с 7:2 на края на сезона кой става шампион? :D

11-19-2006, 14:33
После кажете ,че тогава отборите от А група не са играли за вас...

PR0
11-19-2006, 15:07
Popravete me ako gre6a, no v derbito Levski - cska Levski mai sa imali pove4e pobedi

maldini
11-19-2006, 15:56
Popravete me ako gre6a, no v derbito Levski - cska Levski mai sa imali pove4e pobedi
Поправи ме,ако греша,но аз знам,че един БГ отбор има 30 титли в шампионата и един БГ отбор има 2 полуфинала на КЕШ и 4 четвърт финала,поправи ме ако греша,но това да не би да е ЦСКА?

11-19-2006, 16:29
по-добре 24 честни титли отколкото 30 от ,които половината купени и подарени.....
А кой отбор би със 7:2 1968?Със 7:1 1994? и 5:0 на юбилея ви?!?!?!?

maldini
11-19-2006, 16:34
по-добре 24 честни титли отколкото 30 от ,които половината купени и подарени.....
А кой отбор би със 7:2 1968?Със 7:1 1994? и 5:0 на юбилея ви?!?!?!?
Резултатите не са толкова важни,колкото титлите. :-) Подарени и купени,както и да е било важното е,че един отбор в България има 30 титли и това е ЦСКА.

11-19-2006, 16:36
Даже и вие знаете .че имате подарени и купении .Не нали сравнявате кой е по-добър .ЛЕВСКИ Е по-добър.Повече победи и по-добри резултати...

maldini
11-19-2006, 16:41
ХЕ-ХЕ така се оправдават слабаците като не могат да печелят титлите,на другите им били купени. :lol: Не аз нищо незнам и ми е много интересно ти откъде знаеш,че ЦСКА имат купени титли,а пък Левски НЕ? :shock: Я дай тука твоите уникални размисли. :shock:

11-19-2006, 17:18
ХЕ-ХЕ така се оправдават слабаците като не могат да печелят титлите,на другите им били купени. :lol: Не аз нищо незнам и ми е много интересно ти откъде знаеш,че ЦСКА имат купени титли,а пък Левски НЕ? :shock: Я дай тука твоите уникални размисли. :shock:

БКП ,комунизъм-нещо да ти говорят...?? По тяхната система са ви били много титли и никой не знае откъде идват ,даже вие...

niki000
11-19-2006, 19:03
Popravete me ako gre6a, no v derbito Levski - cska Levski mai sa imali pove4e pobedi
Поправи ме,ако греша,но аз знам,че един БГ отбор има 30 титли в шампионата и един БГ отбор има 2 полуфинала на КЕШ и 4 четвърт финала,поправи ме ако греша,но това да не би да е ЦСКА?

koi e purvia bg otbor v CL :)

maldini
11-20-2006, 05:51
Popravete me ako gre6a, no v derbito Levski - cska Levski mai sa imali pove4e pobedi
Поправи ме,ако греша,но аз знам,че един БГ отбор има 30 титли в шампионата и един БГ отбор има 2 полуфинала на КЕШ и 4 четвърт финала,поправи ме ако греша,но това да не би да е ЦСКА?

koi e purvia bg otbor v CL :)

Добре де не ми е ясно като станеш татко и сина ти стане от Левски и той те пита "Тате кой е първия български отбор в ШЛ"?Ти с гордост ще му отговориш Левски татиното.... :mrgreen:
А той като те попита "А тате каква им беше головата разлика и с колко точки завършиха Левски тогава"?Ти ще отговориш "Лягай да спиш татиното,че утре е време за даскало :oops: " ! :lol:

А за Топчо-Да даже и ти самия не знаеш,но коментираш.... Факта е този,че ЦСКА има 30 титли,а не Левски,нали? :mrgreen:

11-20-2006, 07:22
11 октомври през далечната 1944г. кварталните "Аспарух", "Омуртаг" и "Плиска" се обединяват под името на "Спартак".
На следващия ден "Шипка" се обединява с "Победа" ( Орландовци ) под името "Шипка-Победа". Месец по-късно на 9 ноември 1944г. "Спартак", "Шипка-Победа" и "АС 23" се обединяват в единен клуб под името "Чавдар" като цветът на фланелката е небебно-син.
За председател е избран Владимир Стойчев,а секретар става бъдещият министър на спорта Иван Башев.На 22 май 1945г. се избира нов управителен съвет,в който почетен председател е Ген. Владимир Стойчев,а председател е ген. Добри Джуров.
През 1945г. въпреки големите очаквания за класиране в първенството клубът се представя изключително слабо и се спасява на 1 точка от изпадане в Първа дивизия.
Все пак това става през 1947г. когато отбора изпада във Втора дивизия и илюзията за класиране в държавното първенство е разбита,но не за дълго...
Първият началник на ЦСКА - Иван Мирски, който е в прекрасни отношения с директора на Софийския централен затвор и председател на "Септември" взима радикални мерки за класиране в държавното първенство като обединява клуба си с добре представящият се "Септември" под името "Септември при ЦДВ" на 5 май 1948г. Това е и началото на най-измисления отбор в България - ЦСКА. Дори началото им е изключително изкуствено,както впоследствие и цялата им история и успехи. По ирония на съдбата в първия официален мач на ЦСКА "армейците" губят от Левски. Следват години на репресии към останалите клубове ( принизяване,неузаконяване и други ), предимства ( десетина точки аванс,съдии и други ), кражби ( на играчи,стадион и други ).
Като основна цел след създаването е пропаганда и популярност на управляващата тогава тоталитарна система и затова се прави клуб във всички видове спортове.
Цветът вече е сменен към сегашния, взимат се и шампионски титли да се покаже превъзходство

ПП ДАно да няма мн. грешки

maldini
11-20-2006, 07:33
Само не мога да разбера защо ми копираш всичко това? :shock: Мислиш,ли че ще си направа труда да го прочета,след като ти не си си направила труда да напишеш нещо ти? :shock:

11-20-2006, 07:56
Много си просто моето момиче...Аз съм го написал..Ти за кво мислиш ,че толкова време пиша мнението .. Малоумен чорбар :evil:

maldini
11-20-2006, 08:45
Много си просто моето момиче...Аз съм го написал..Ти за кво мислиш ,че толкова време пиша мнението .. Малоумен чорбар :evil:Пак ми объркаха пола. :lol: И дори да си го писал ти,все пак тази информация си я взел от някой анти цесекарски сайт или нещо подобно.Тъй,че умри :twisted:

11-20-2006, 08:52
Много си просто моето момиче...Аз съм го написал..Ти за кво мислиш ,че толкова време пиша мнението .. Малоумен чорбар :evil:Пак ми объркаха пола. :lol: И дори да си го писал ти,все пак тази информация си я взел от някой анти цесекарски сайт или нещо подобно.Тъй,че умри :twisted:

Еми ти са ,като пеньо ,как нема да бъркам...ТОВА Е ИСТИНАТА за цС*ка ,така че...

maldini
11-20-2006, 08:55
Много си просто моето момиче...Аз съм го написал..Ти за кво мислиш ,че толкова време пиша мнението .. Малоумен чорбар :evil:Пак ми объркаха пола. :lol: И дори да си го писал ти,все пак тази информация си я взел от някой анти цесекарски сайт или нещо подобно.Тъй,че умри :twisted:

Еми ти са ,като пеньо ,как нема да бъркам...ТОВА Е ИСТИНАТА за цС*ка ,така че...
Пич,мислих те за умно и разбрано момче по едно време,когато водихме спор,но явно съм се объркал... :?
Ти си типичен говедар с говедарско мислене...

PR0
11-20-2006, 11:29
Много си просто моето момиче...Аз съм го написал..Ти за кво мислиш ,че толкова време пиша мнението .. Малоумен чорбар :evil:Пак ми объркаха пола. :lol: И дори да си го писал ти,все пак тази информация си я взел от някой анти цесекарски сайт или нещо подобно.Тъй,че умри :twisted:

Еми ти са ,като пеньо ,как нема да бъркам...ТОВА Е ИСТИНАТА за цС*ка ,така че...

и като е истината ще го подкрепиш ли с факти??

я ни покажи указа на БКП с който се създава ЦСКА...
Koeto si e taka si e - ne moje6 da go promeni6, kvo da naprava kato si izbral da byde6 fen na sme6en otbor, izboryt e bil tvoi nikoi ne te e nakaral. Cska Moskva Cska Sofia - minavalo li ti e prez uma 4e moje da ima nqkva vryzka

P.S. podskazvam - vremeto sled 9septemvri 1945

PR0
11-20-2006, 16:08
Акт на държавен глава по осъществяване на неговите правомощия. Укази издава президентът на Република България. Указите се приподписват от министър-председателя или от съответния министър, с изключение на изрично посочените укази в Конституцията на Република България от 1991.

Hityr si

11-20-2006, 16:29
Много си просто моето момиче...Аз съм го написал..Ти за кво мислиш ,че толкова време пиша мнението .. Малоумен чорбар :evil:Пак ми объркаха пола. :lol: И дори да си го писал ти,все пак тази информация си я взел от някой анти цесекарски сайт или нещо подобно.Тъй,че умри :twisted:

Еми ти са ,като пеньо ,как нема да бъркам...ТОВА Е ИСТИНАТА за цС*ка ,така че...
Пич,мислих те за умно и разбрано момче по едно време,когато водихме спор,но явно съм се объркал... :?
Ти си типичен говедар с говедарско мислене...

Аз мислех и че ти си бил умен и имаш нещо в тая глава ,ама съм сбъркал...ОСвен ,че говориш глупости се опитах ,да водим нормален разговор ,но ти почна ме обиждаш ,затова и аз те ОБИЖДАМ !!!

МОМЧЕ С КУБИНКИ
12-01-2006, 19:03
ХЕ-ХЕ така се оправдават слабаците като не могат да печелят титлите,на другите им били купени. :lol: Не аз нищо незнам и ми е много интересно ти откъде знаеш,че ЦСКА имат купени титли,а пък Левски НЕ? :shock: Я дай тука твоите уникални размисли. :shock: ти за кво мислиш , че екипите на чорбата са червени ??

AngelOfMercy
12-01-2006, 19:10
САМО САМО ЦСКА ЦСКА :wink: :wink: