PDA

View Full Version : Как да се направя?



mravu4kata
11-18-2006, 21:43
Как да си направя script? :)

machoka
11-18-2006, 22:27
ъ?

какъв скрипт?

BornFromPain
11-18-2006, 22:31
Хахах... Има 1000 вида скриптове и във повечето от тях се съдържа отговора на въпроса ти :П Примерно за джава скрипт трябва да чаткаш съответния език - демек джава :>
Най-лесно да не си товариш мозъка с работи дето ще ти дойдат сложни ами потърси в гугъл.. Има толкова много готови скриптове с инструкции за ползване, че ще ти писне преди да си ги разгледала :П
П.С. аа АйЕрСи скрипт.. Ба ли му майката.. такова ползвах едно време като програмирането беше непозната дума за мен :П

П.С. 2.. Едно време ползвах един скрипт Invincible.. 30 МБ е и има всичко.. От него можеш да копираш модулите които те кефят в един обикновен скрипт, после от друг скрипт да копираш други модули които те кефят, да си сложиш бекграунд ала бала и имаш твой скрипт :> Писането вече е за такива дето разбират.. Т'ва дето ти написах е за всеки :П

InHell
11-18-2006, 22:34
Хахах... Има 1000 вида скриптове и във повечето от тях се съдържа отговора на въпроса ти :П Примерно за джава скрипт трябва да чаткаш съответния език - демек джава :>
Най-лесно да не си товариш мозъка с работи дето ще ти дойдат сложни ами потърси в гугъл.. Има толкова много готови скриптове с инструкции за ползване, че ще ти писне преди да си ги разгледала :П
П.С. аа АйЕрСи скрипт.. Ба ли му майката.. такова ползвах едно време като програмирането беше непозната дума за мен :П

Javascript няма много общо с Java, вервай ми ;) Нито с mIRC :)

BornFromPain
11-18-2006, 22:36
И АйЕрСи ясно че няма.. Ама за Java и Javascript има.. Джава е програмен език а джаваскрипта е много опростен вариант, за масово ползване..

BornFromPain
11-18-2006, 22:48
Ами на мен ми звучи логично от нещо елементарно направено за масово ползване, да бъде направен програмен език..
Ако бях малко по-наясно кога са излизали CPP и PHP бих ги позлвал за пример, щото и при тях по същия начин има голяма ралзика, ама в същото време като структура и логика се припокриват доста :>
П.С. все пак не съм спец и може и да греша.. На мен тия неща никога не са ми били работата ;П

BornFromPain
11-18-2006, 22:59
Хаха окей няма да споря начи :П
Ама все пак са доста сходни защото миналото лято бачках в една фирма, и си имахме джава специалист(причината да не разбирам от тия работи :П) и тя се занимаваше и с джава и с скриптовете за наште проекти :> За т'ва съм приел, че е еднакво :П

А иначе по темата, не се обърквайте с т'ва че съм написал модули, щото не помня дали се казваха така в АйЕрСи-то.. Ако не ме мързеше сега толкова да инсталирам щях да ви напиша точно как става.. Няма никво ровене из папки и тн.. Всичко се прави през самото АйЕрСи, демек отваряте тоя Invincible и вашто обикновено АйЕрСи и почвате да копирате от едното към другото, ама точно къде из менюто се влизаше не мога да кажа без да проверя :П Абе разтърсете се - не е нещо скрито или тайно :П

BornFromPain
11-18-2006, 23:07
Е то е ясно че е със съответния скриптинг език :П А ти мислиш ли че той/тя би го изучила за да си направи скрипт... Аз обяснявам най-лесния начин - да си направиш скрипт хибрид между най-полезните които си виждал.. А как да си направиш сам вече е прекалено сложна работа и изисква много познания за да е вариант тука ;П

InHell
11-19-2006, 02:13
Е то е ясно че е със съответния скриптинг език :П А ти мислиш ли че той/тя би го изучила за да си направи скрипт... Аз обяснявам най-лесния начин - да си направиш скрипт хибрид между най-полезните които си виждал.. А как да си направиш сам вече е прекалено сложна работа и изисква много познания за да е вариант тука ;П

Идеята на всичко изговорено до тук, е че не е толкова лесно, колкото някои хора си мислят. Особено ако се захващат с нещо, което не разбират(въобще). Това по-горе "Как да си направя скрипт" звучи точно като "Абе от къде да си купя най-новия модел на Nike".

Второ:
Javascript е скриптов език(то си личи), също като PHP(доста повече работи могат да се правят на него, но е в същата група), HTML, PERL, Pyton и т.н.
Java е от категорията на С, Delphi (Pascal), Fortran, etc.

И в никакъв случай не може да сравняваш това:
.editeur table{
border :2px solid black;
position : absolute;
top :0px;
left :0px;
background-color :#fff;
}

с това:
setSize(640, 480);
setTitle("TEST");
setResizable(false);
panel.setLayout(null);
panel.setBounds(0, 0, 640, 480);
panel.setBackground(new Color(0, 200, 200));

`Що в тая държава всеки се бута там `дето не му е работа!?
:-k

ducklin
11-19-2006, 07:21
Тва да не ти е бъркане на яйца? Не е за хора, които не са виждали комп. Трябва да седнеш, да четеш и да разбираш доста от програмиране, за да си направиш свой наистина хубав скрип. (за мен безмислено след като има XChat)