PDA

View Full Version : Поредната тема за ЕС



teenkopele
11-22-2006, 21:43
Какво смятате, че ще се промени в България, след влизането ни в ЕС на 1ви Януари 2007, освен паричната единица ? :wink:

BornFromPain
11-22-2006, 21:48
Криза.. Брутална криза, породена от т'ва че изобщо не сме готови да влизаме в никви съюзи и се юркаме като глупаци.. Нямаме икономика, нямаме свестна пенсионна политика, имаме огромна безработица(процента на безработните е само тези на които им се плащат осигуровки.. само дето нали знаете че като ти предложат 2 работни места(чистач и копач) и ти като не се навиеш спират да те водят безработен.. но въпреки т'ва ти нямаш работа..) следователно отиваме към невероятна криза..
К'вото и да ми обясняват - както септември не е бил май, така и януари няма да бъде.. Навираме си главите в торбата, и ако преживеем тоя период може би най-сетне ще имаме нормална държава... Или и тогава ще се втурнем към поредната криза?...

LunaTriCk
11-22-2006, 21:51
всичко...към добро...постепенно. :roll:

DetE-Idi0t
11-22-2006, 22:01
Криза.. Брутална криза, породена от т'ва че изобщо не сме готови да влизаме в никви съюзи и се юркаме като глупаци.. Нямаме икономика, нямаме свестна пенсионна политика, имаме огромна безработица(процента на безработните е само тези на които им се плащат осигуровки.. само дето нали знаете че като ти предложат 2 работни места(чистач и копач) и ти като не се навиеш спират да те водят безработен.. но въпреки т'ва ти нямаш работа..) следователно отиваме към невероятна криза..
К'вото и да ми обясняват - както септември не е бил май, така и януари няма да бъде.. Навираме си главите в торбата, и ако преживеем тоя период може би най-сетне ще имаме нормална държава... Или и тогава ще се втурнем към поредната криза?...

Паричната единица ще се промени 2010. Чудя се как успяват да затварят глави от договора за присъединяване, като държавата ни е в това положението. Масова безработица, нищета, мизерия... пълен хаус. Абсулютно за никъде не сме по мое мнение. Дано, както се говори, от евро парламента да отпускат средства за подобряване, които ми се струва, че като всички други отпускани пари ще бъдат излапвани за отрицателно време от тиквите в парламента. Не се интересувам много от това ни присъединяване. Знам само, че България загуби доста докато стигнем до този апогей... тази заветна цел #-o Ще видим... Има още време.

love_delight
11-22-2006, 22:09
Инфлация? :roll:

BornFromPain
11-22-2006, 22:26
Не знам какво имаш в предвид с тоя въпрос.. Инфлацията е едно напълно нормално явление в икономиката, без което не можем :> Въпроса е че може да се стигне до хиперинфлация, с тая нашта нестабилна икономика..
Е тези фондове и глупости в крайна сметка може и да ни оправят след кризата, но аз пък си задавам въпроса "с цената на какво?" Не знам дали аз съм параноик ама доколкото съм наясно с тоя свят, никой не би субсидирал толкова (особено пък една цяла държава) без да има реална полза от това.. Но времето ще покаже..

Ziezi
11-23-2006, 00:41
Какво смятате, че ще се промени в България, след влизането ни в ЕС на 1ви Януари 2007, освен паричната единица ? :wink:
То4но пари4ната единица няма да се помени...Ина4е това ще е,както казваше един приятел "на4алото на края"!

RoyTheReaper
11-23-2006, 04:45
аз не мисля че ще има драстична и осезаема промяна от самото начало. цените ще скачат, но това си е съвсем естествен процес. лично на мен влизането в ЕС ще донесе единствено полза.

BornFromPain
11-23-2006, 08:47
цените ще скачат, но това си е съвсем естествен процес.

Хахахх до какво са ни докарали.. Да гледаме на вдигането на цените като на съвсем естествен процес... WICKED!

bulgarche
11-23-2006, 10:05
Че то нещата се променят постоянно...мислиш ли че изведнъж от 01.01.2007 ще сме вече в Европа и хоп всичко ей така. Те промените вече са настъпили отдавна и продължават да се правят.
Сега в началото ще ни е хубаво да ни бутат парички, но след 2-3 години ще се узорим със сумите които ще изплащаме на ЕС. Като почнат и от ЕС да ни съдят държавата...

RoyTheReaper
11-23-2006, 13:04
цените ще скачат, но това си е съвсем естествен процес.

Хахахх до какво са ни докарали.. Да гледаме на вдигането на цените като на съвсем естествен процес... WICKED!

инфлация от 1-2% си е съвсем в реда на нещата и в най-богатите страни го има. назови ми една страна без инфлация.

quench
11-23-2006, 13:13
Абе помня,че имаше една страна без инфлация,но и помня,че икономиката й колабира. Това в реда на шегата.

Сега,нека не се залъгваме какво ще стане след присъединяването - ще последва нов,поне 10 годишен,преход,а след това България ще се превърне в една Испания или Португалия - да има къде работниците да си изкарват почивките. Аз нямам нищо против да нямаме промишленост,а само селско стопанство и сектор "услуги". Не разбирам,защо ни е промишленост,както и армия и други отживелици. Това ми се струва някакъв болен начин да се компенсират разни комплекси на нацията. Но вижте сега,за АЕЦ смятам,че не бива да се затваря. Има още половин век работа,айде - да кажем,да бачка поне още 20 години,докато отворят "Белене". Не е опасен,освен за Франция,която може да си изгуби 400-те милиона инвеьтиции в Румънската централа.

air_J
11-23-2006, 15:52
Абе помня,че имаше една страна без инфлация,но и помня,че икономиката й колабира. Това в реда на шегата.

Сега,нека не се залъгваме какво ще стане след присъединяването - ще последва нов,поне 10 годишен,преход,а след това България ще се превърне в една Испания или Португалия - да има къде работниците да си изкарват почивките. Аз нямам нищо против да нямаме промишленост,а само селско стопанство и сектор "услуги". Не разбирам,защо ни е промишленост,както и армия и други отживелици. Това ми се струва някакъв болен начин да се компенсират разни комплекси на нацията. Но вижте сега,за АЕЦ смятам,че не бива да се затваря. Има още половин век работа,айде - да кажем,да бачка поне още 20 години,докато отворят "Белене". Не е опасен,освен за Франция,която може да си изгуби 400-те милиона инвеьтиции в Румънската централа.
О, все сме се превърнали в Испания! Точно там бях допреди няма и месец и разликата е космическа! Единственото, което ще се промени ще бъде това, че ще може спокойно да се емигрира и там (в чужбина) да бачкаш малко по-престижна работа (евентуално). А, да - цените също ще скочат. Абе, ще има емоции. Освен факта, че легално ще може да работим в други страни не виждам поне за началото много положителни страни.
П.С.> В Унгария вече сериозно протестират срещу ЕС, това информативно.
П.С.2> Ако най-мрачните прогнози се сбъднат (а именно - драстично повишаване на цените, придружено с непомръдване на заплатите), то до 1 година максимум ще се събудим с ново правителство и извън ЕС. :-({|=

Amayo
11-23-2006, 16:11
Само от факта че ще започнем да си купуваме солетки с евра вместо с добрите стари левчета ще доведе до разцвет в бизнеса, оттам повече пари и така. Говориме за милиярди кинти които ще се влеят в държавицата ни. :-)

BornFromPain
11-23-2006, 16:13
цените ще скачат, но това си е съвсем естествен процес.

Хахахх до какво са ни докарали.. Да гледаме на вдигането на цените като на съвсем естествен процес... WICKED!

инфлация от 1-2% си е съвсем в реда на нещата и в най-богатите страни го има. назови ми една страна без инфлация.

Вдигането на цените и инфлацията са две различни понятия.. Понеже инфлацията е пряко свързана с безработицата(обратнопроп рционално ако трябва да сме точни) и съвсем не е само вдигане на цените.. Така че може инфлацията в България да не се покачва и все пак да се увеличават цените.. Ето това е проблема.

BornFromPain
11-23-2006, 16:16
Само от факта че ще започнем да си купуваме солетки с евра вместо с добрите стари левчета ще доведе до разцвет в бизнеса, оттам повече пари и така. Говориме за милиярди кинти които ще се влеят в държавицата ни. :-)

А с какви евра ще си ги купуваме тия солетки? Като заплатите ни са 20-30% от тези в ЕС, а цените ни варират между 45-55% от тези в ЕС.. Следователно влезем ли веднъж скапаната ни икономичка ще бъде съсипана от чуждестранните фирми на които вече ще им е много по-лесно да се разположат в България.. И какво става? Кур за българския бизнес и възможностите.. Всичко ще се превърне в колония на ЕС.. Яко!

Amayo
11-23-2006, 16:21
Еми ще си проличи кой наистинаможе да прави бизнес. Който неможе ще бачка на заплата в корпорациите. Айде да ви видя. Иииии шефчеееее, айде без обяснения за инфлацията моля ти се (как била свързана с безработицата) изобщо не си в час #-o .

BornFromPain
11-23-2006, 17:12
Ами ако беше чувал за Маркс и неовите икономически теории(които между другото са най-разпространените) щеше друго да пееш :>

Amayo
11-23-2006, 17:24
Аз съм трети курс Икономика бе лумпен. Маркс го чета от 8ми клас и пак твърдя че говориш пълни глупости!

BornFromPain
11-23-2006, 18:16
Ах.. Моя грешка.. Става въпрос за теорията на Кейнс.. Маркс имаше специфични разбирания за ролята на държавата в икономиката... Та според теорията на Кейнс беше тази зависимост между инфлация и безработица.. А според класическата теория зависимост няма :> точно така беше :>

Amayo
11-23-2006, 19:54
Което е невъзможно да се случи в България (щото еврото е еднакво за цяла европа)
По тиливизията нова новина - екотакса за кола преди 92ра ще е 250 лева, очакваха се много по големи.

Ziezi
11-23-2006, 22:52
Явно има доста заблудени деца тук.....Ето как ще се развият нещата според мен:България влиза в ЕС догодина.Цените ска4ат за кратък период от време 2-3 пъти,докато заплатите се увели4ават доста по-бавно.Затварят се пове4ето дребни български фирми и предприятия,защото не отговарят на европейските изисквания.Затварят се 3 и 4 блок на АЕЦ-а,в следствие на което България търпи огромни пари4ни загуби,вероятен режим на тока първите години,ЕС влива пари,огромната 4аст от които отиват по джобовете на "богоизбраните",пове4ето гори биват изсе4ени заради по-високите цени на дървесината,по-голямата 4аст от земята покрай курортите бива изкупена от 4ужденци(специално визирам земите покрай Кърджали,които и в момента биват масово изкупувани от турски бизнесмени),пове4ето българи се пръсват по 4ужбина в търсене на така ме4тания по-добър живот,България се пълни с всякаква папла4(негри,араби,китайци, илипинци),която също търси по-добър живот,отделно държавата трябва да внася работна ръка,не е за пренебрегване и риска от зали4аване на кирилицата,влизаме в Европа пое с три "малцинства"-турско,циганско,"македонско"-"правозащитници",като елс де гроен запо4ват да пледират за техните права,"българското" правителство за пореден път доказва,4е е вси4ко друго,но не и българско,като им реализира исканията.Това озна4ава новини,задължително изу4аване на език и история на циганското,турското и "македонското" малцинства!Рискът от терористи4ни атаки се увели4ава многократно,още пове4е и след настаняването на американските военни сили.
След 30-40 години в символи4ната книга на световната история ще се появи една нова страница озаглавена "България (681-2050)..."
Аз съм си песимист по принцип,но си мисля,4е това отгоре е доста близо до реалността!

Amayo
11-24-2006, 08:45
Явно има доста заблудени деца тук.....Ето как ще се развият нещата според мен:България влиза в ЕС догодина.Цените ска4ат за кратък период от време 2-3 пъти,докато заплатите се увели4ават доста по-бавно.Затварят се пове4ето дребни български фирми и предприятия,защото не отговарят на европейските изисквания.Затварят се 3 и 4 блок на АЕЦ-а,в следствие на което България търпи огромни пари4ни загуби,вероятен режим на тока първите години,ЕС влива пари,огромната 4аст от които отиват по джобовете на "богоизбраните",пове4ето гори биват изсе4ени заради по-високите цени на дървесината,по-голямата 4аст от земята покрай курортите бива изкупена от 4ужденци(специално визирам земите покрай Кърджали,които и в момента биват масово изкупувани от турски бизнесмени),пове4ето българи се пръсват по 4ужбина в търсене на така ме4тания по-добър живот,България се пълни с всякаква папла4(негри,араби,китайци, илипинци),която също търси по-добър живот,отделно държавата трябва да внася работна ръка,не е за пренебрегване и риска от зали4аване на кирилицата,влизаме в Европа пое с три "малцинства"-турско,циганско,"македонско"-"правозащитници",като елс де гроен запо4ват да пледират за техните права,"българското" правителство за пореден път доказва,4е е вси4ко друго,но не и българско,като им реализира исканията.Това озна4ава новини,задължително изу4аване на език и история на циганското,турското и "македонското" малцинства!Рискът от терористи4ни атаки се увели4ава многократно,още пове4е и след настаняването на американските военни сили.
След 30-40 години в символи4ната книга на световната история ще се появи една нова страница озаглавена "България (681-2050)..."
Аз съм си песимист по принцип,но си мисля,4е това отгоре е доста близо до реалността!
Забрави да кажеш как Волен сидеров щеше да ни оправи акого бяхме избрали. :smt005 :smt006

quench
11-24-2006, 09:02
Срам ме е,но съм съгласен с Амайо! Тая реч беше изписана с невъобразим патос,подкрепена беше от параноични и за нещастие на автора,невъзможни предвиждания. Зиези,ако те е страх от новото,не се опитвай да насадиш и на нас този страх. А колкото да "държава" и "правителство" - това са отживели думи,както и "нация","народ" и т.н. А едни от най-мръсните и лицемерни думи,целящи да се използва съвестта на хората за нечии цели,са "патриотизъм" и "национализъм". Спрете да живеете в 19 век. Държавата отдавна вече е само Зкон + Институции,които да го прилагат.

rosskata
11-24-2006, 13:32
:? Ziezi, Дишай... Издишай... Сега по- добре ли си... :lol:

КОгато влезем в европейския съюз, в първите няколко години почти нищо няма да се промени... Кви поскъпвания бе, хора??? В Германия храната е по- евтина отколкото тук, както и комуникациите, както и някои техники... Как виждате да се вдигнат много0 цените. Истина е, че някои цени ще се вдигнат, но пък ние си имаме някои неща, които вече са по- скъпи отколкото в ЕС... Така че споко. Пък и предпочитам сега да плащам малко повече за хляб и салам, но след 20 години да не съм висшист- чистач на кенефи.

Малките фирми... Да, за тях ще е по- трудно. Но тези които успеят да спазят изискванията, ще потръгнат много по- добре, ще печелят повече :arrow: ще има работа, и продукцията им (независимо стоки, услуги) ще е с по- високо качество :arrow: което пък е добре за потребителите.

Приемат ни в ЕС по милост... И сега ще нио бият яко шамарите, докато не влезем в правия път. Може да стане по- скъпо. Може да стане по- трудно. Но в България ще се влеят много инвестиции, ще се открият нови работни места, и ще има кой поне малко да въспира абсолютната наглост на оялите се политици. И замислете са- каква е другата алтернатива... Да сее се оправяме самички, с ръчичка... И да я прокопсаме клолкото през последните 16 години :roll:

rosskata
11-24-2006, 13:44
Роске... алкохола и цигарите ще станат на ебати цените...
по 3-4 евро... цигарите и бирата... :smt010

](*,) Виж за това не се бях сетилааааааааааааа :cry: :smt010 :| :x :? :(

RoyTheReaper
11-24-2006, 14:35
Роске... алкохола и цигарите ще станат на ебати цените...
по 3-4 евро... цигарите и бирата... :smt010

](*,) Виж за това не се бях сетилааааааааааааа :cry: :smt010 :| :x :? :(

това първо ще поскъпне... но замислете се: алкохола и цигарите са вредни :mrgreen:

Ziezi
11-25-2006, 00:00
Срам ме е,но съм съгласен с Амайо! Тая реч беше изписана с невъобразим патос,подкрепена беше от параноични и за нещастие на автора,невъзможни предвиждания. Зиези,ако те е страх от новото,не се опитвай да насадиш и на нас този страх. А колкото да "държава" и "правителство" - това са отживели думи,както и "нация","народ" и т.н. А едни от най-мръсните и лицемерни думи,целящи да се използва съвестта на хората за нечии цели,са "патриотизъм" и "национализъм". Спрете да живеете в 19 век. Държавата отдавна вече е само Зкон + Институции,които да го прилагат.

Ето нагледен пример за резултата от политиката през последните 16 години!
Кое по-то4но невъзможно от това,което съм написал?
Роска,в момента то4но дишането и издишането са ми проблема,щото бях ухапан от 4ерна вдовица преди два дена,но не в това е въпросът!
Доста меко казано неразумно е да сравняваш Германия с България!По добре прави сравнение с Унгария,Словакия,Полша и тн.Сам знаеш какво стана и става в Унгария,в Полша са на власт националисти,в Словакия влезна в парламента патия,която открито се обявява за ксенофобска!Едва ли е съвпадение,4е и при трите държави това става малко след приемането им в ЕС!
За цените въобще не си прав!
За малките и средни фирми-на тяхно място ще дойдат западни!4аткаш ли,това е целта,парите да отиват в по-развитите страни(Германия,Англия,Ита ия,Франция...).От тези пари,които ще се влеят от ЕС обикновените хора ще видят то4но толкова,колкото и циганите видеха от милионите вляти в организации,като Евророма,Романибах и тн.
Алтернативата според мен е да се махне това правителство,да се избесят (серизно го казвам) вси4ките управници през последните години,да дойде на власт БЪЛГАРСКО некрадливо правителство,да се оправят недоразуменията с така наре4ените малцинства(защото те са главният проблем),като през това време се поддържат връзки с ЕС,и 4ак след това да се мисли за 4ленство,но при определени условия поставени от нас!
ПП:Това,4е дадена държава не е в ЕС НЕ озна4ава,4е не трябва да поддържа връзки с него!

rosskata
11-25-2006, 07:18
Алтернативата според мен е да се махне това правителство,да се избесят (серизно го казвам) вси4ките управници през последните години,да дойде на власт БЪЛГАРСКО некрадливо правителство,да се оправят недоразуменията с така наре4ените малцинства(защото те са главният проблем),като през това време се поддържат връзки с ЕС,и 4ак след това да се мисли за 4ленство,но при определени условия поставени от нас!
ПП:Това,4е дадена държава не е в ЕС НЕ озна4ава,4е не трябва да поддържа връзки с нег

:smt005 Извинявай че ти го казвам, но тук навлизаш в сферата на научната фантастика... Просто пробвай да бесиш някой в 21 век, или да изтребиш малцинствата, и едновременно с това да "поддържаш връзки" с европейския съюз... Ебаси смешката! :lol: И после на всичкото отгоре да поставяш условия на ЕС... Осъзнай сее...

И ми е много, много интересно откъде ще го изкопаеш това "българско некрадливо" правителство... Не бъди толкова наивен.

Това за Германия го казах в смисъл-някои от цените ни ВЕЧЕ са като техните, така че тези които споменах могат само да спаднат, не и да се вдигнат... Нали цените ще се изравняват с тези в ЕС.

За фирмите- чудесно, нека дойдат западни. Сигурна съм, че един филиал на западна фирма би бил по-коректен със служителите и клиентите си, отколкото някоя българска закъсала фирма...

Briseis
11-25-2006, 09:15
В ЕС няма да ни е по-добре.Поне в началото.Даже в моя малък град строят Kaufland, което ще доведе до фалит много магазинчета и вериги.Много фирми няма да могат да се справят с конкуренцията на западните.И заплатите ще си стоят все същите или с малко увеличения...
И не сме готови за европейски съюз.Просто, всеки ден виждам хора, които ровят в контейнерите, виждам циганските "къщи", от които дори на село кочината изглежда по-добре...
И как като, вече сме част от ЕС, ще има режим на тока.Нали уж сме развита държава...
И цените на образованието ще се вдигнат.И по-бедните семейства няма да могат да си позволят децата им да получат по-добро образование.
А това, че ще можем да имаме по-хубава работа на запад за глупости.Кой ще пусне някакъв там от България, да изпълнява важна длъжност...

LunaTriCk
11-25-2006, 09:24
Роске... алкохола и цигарите ще станат на ебати цените...
по 3-4 евро... цигарите и бирата... :smt010

вчера четох статия в един от всекидневниците именно за цената на алкохола. вдействителност ще поевтинее. бутилка "джони" щяла да се продава за около 20лв в големите магазини. причината беше поради махането на някви мита и акцизи или нещо такова. лошото накрая беше, че след 4-5 месеца се очаква пак скачане на цените. затова купувайте кашоните сега докато е време. :-D за цените на стоките от първа нужда също бяха споменати. както каза роската някой цени вече са ни на ниво Европа и всъщност ще паднат. като например свинското. долу горе това беше статията. :roll:

BornFromPain
11-25-2006, 09:40
Роске... алкохола и цигарите ще станат на ебати цените...
по 3-4 евро... цигарите и бирата... :smt010

[b]вчера четох статия в един от всекидневниците именно за цената на алкохола. вдействителност ще поевтинее. бутилка "джони" щяла да се продава за около 20лв в големите магазини. причината беше поради махането на някви мита и акцизи или нещо такова. лошото накрая беше, че след 4-5 месеца се очаква пак скачане на цените.

А замислял ли си се дали т'ва не е някъв евтин трик всички де юрнем да купуваме и в един момент няма нито увеличение нито нищо.. Просто с няква си статийка са ни накарали да им реализираме печалба по-бързо..

air_J
11-25-2006, 10:04
Джони Уокър в Испания струва точно 9 евро и 75 сентима (говоря за една бутилка червен етикет)! Чивъс Регал струва 19 евро и 75 сентима (говоря за обикновенния Чивъс). Няма къде да ходят - ще ни принудят да пием марков алкохол, освен ако Флирта не стане пак 5-6 лева, а тогава какви размазвации ще стават... :::

LunaTriCk
11-25-2006, 11:06
А замислял ли си се дали т'ва не е някъв евтин трик всички де юрнем да купуваме и в един момент няма нито увеличение нито нищо.. Просто с няква си статийка са ни накарали да им реализираме печалба по-бързо..

ахахаххаха, нали не ме питаш сериозно ? 8-[

BornFromPain
11-25-2006, 11:17
Ами като се има в предвид, че вярвам на вестници, списания и статистики колкото и на пиян циганин до сточна гара - да сериозно те питам.

magesnik
11-25-2006, 11:36
Абе българина винаги ше намери начин да прецака системата.Никой не може да каже на дядото дето си вари ракията да плаща акциз,нали ше сещате,че той и другите дето варят ше бутнат по 5-6 кила ракийца на проверяващия и той кво да не е балам,да им прави проблеми.Нали и на него му е по-добре да си земе безплатно пиачка вместо да дава по 30-40 кинта за от магазина.

LunaTriCk
11-25-2006, 14:21
Johnnie Walker, Bushmills, J&B, Baileys, Smirnoff и др. са с намалени цени. Това заради въвеждането на новата митническа тарифа, която предвижда нулева ставка на европейския алкохол. Това е официалната версия. Днес докато бях в супемаркета се убедих в истината. :-D Българския алкохол не ме вълнува, щот гледам да не го консумирам. Или поне аз да не го купувам. Черпене не отказвам :::

drawers
11-25-2006, 14:31
няма да има добитък по селата. който иска да гледа животни, трябва да има ферма извън селото :mrgreen: това интересува ли ви?

Amayo
11-25-2006, 19:45
Ей не се бях замислял за пиячката. Знаете ли кво е да отидеш в Европа да изпиеш един литър водка и на другата сутрин да станеш в 8 часа и да тръгнеш на работа. :shock:

rosskata
11-25-2006, 21:14
Ей не се бях замислял за пиячката. Знаете ли кво е да отидеш в Европа да изпиеш един литър водка и на другата сутрин да станеш в 8 часа и да тръгнеш на работа. :shock:

Научна фантастика е тва за тях... Споко ние ще ги научим... :smt005

Amayo
11-25-2006, 21:33
Научна фантастига е за нас. Щото като изпиеш един литър Флирт можеш да станеш верно в 8 ... вечерта.

rosskata
11-25-2006, 21:45
Научна фантастига е за нас. Щото като изпиеш един литър Флирт можеш да станеш верно в 8 ... вечерта.

Ами тогава ще изпиеш половин, и ще станеш за работа и в 7 ако трябва, и в 6... Аз съм го правила много пъти така че не е научна фантастика...А европееца като изпие 200 твърдо и ще е под масата (тука не броя англичаните, те са към руснаците по пиене :shock: ), и няма да стане не в осем вечерта, ами и в 12 вечерта няма да може...

Ziezi
11-26-2006, 06:17
:smt005 Извинявай че ти го казвам, но тук навлизаш в сферата на научната фантастика... Просто пробвай да бесиш някой в 21 век, или да изтребиш малцинствата, и едновременно с това да "поддържаш връзки" с европейския съюз... Ебаси смешката! :lol: И после на всичкото отгоре да поставяш условия на ЕС... Осъзнай сее...

И ми е много, много интересно откъде ще го изкопаеш това "българско некрадливо" правителство... Не бъди толкова наивен.

Това за Германия го казах в смисъл-някои от цените ни ВЕЧЕ са като техните, така че тези които споменах могат само да спаднат, не и да се вдигнат... Нали цените ще се изравняват с тези в ЕС.

За фирмите- чудесно, нека дойдат западни. Сигурна съм, че един филиал на западна фирма би бил по-коректен със служителите и клиентите си, отколкото някоя българска закъсала фирма...

Офф,под обесване нямам предвид не наистина обесване,а осъждане на смърт! :wink: Никога не съм казвал,4е трябва да се изтребят малцинствата(въпреки,4е си мисля,4е нема да е толкова лошо)...
И да,колкото и невероятно да ти зву4и,когато ще бъдеш партньор с някого е редно и ти да имаш условия към него!

За правителството-ами трябва да се търси!Само,4е тва няма да стане,като се преизбират едни и същи хора за президенти,министри и тн.

За фирмите-страдаш от комплекса на нацията!И как така си толкова сигурна?Ами ако баща ти притежава такава фирма и я затворят пак ли ще е 4удесно?Или кво ти пука,важното е българите да не пе4елят от цялата работа...