PDA

View Full Version : Агресията



Lucky you
11-23-2006, 11:40
Напоследък стана много популярна темата за агресията при децата и тинейджърите. Все повече и повече предавания обсъждат този проблем и до момента съм чула само мнения на възрастни, психолози и тн. Вие какво мислите по въпроса? Защо агресията при тинейджърите се е увеличила в последно време, защо все повече и повече клипчета се появяват в интернет? Кой или какво е виновен според вас? И какво може да се направи, за да се намали тази агресия? Пишете всичко, което мислите по въпроса.
П.П:Не знам дали е имало такава тема във форума, но не ми се търси.
П.П2:Не видях подходящ подфорум и затова я слагам тук, ако някой от модераторите смята, че е неподходящо мястото да я премести.

evil_lady_in_black
11-23-2006, 12:04
Агресията :-k много хора са доста избухливи и агресивни.Но това че некфи лапета искат да се направят на голямата работа като се правят на много избухливи и агресивни и налитат на бой на всеки срешнат е тъъъъъъъъъъъъъпо

brain_stew
11-23-2006, 12:19
Тва че лапетиите избухват не значи, че търсят внимание!Всичко почна с оная дет се съблече пред дирекцията, после почнаха да се отразяват и другите неща случващи се в училищата!Гледах предаването на Милен Цветков, в което гост беше онова момиче, което беше получило облегалка от стол в тиквата!Сестрата на даскалото каза, че и преди е имало сериозни случаи, но досега не са били отразявани!Така че независимо от възрастта, поколението, випуска и т.н. учениците са изроди, които вършат идиотщини!
Тъпо е да сложиш пергела с острото нагоре, докато твоята съученичка сяда на стола.Агресията при децата е една и съща, просто проявите са различни.Но понякога репортерите и в новините преувеличават!Лично в моето даскало не е имало нищо сериозно, освен някое пого в мъжките съблекални!

Макар че миналата година един идиот беше забил главата на една моя съученичка във вратата.Помня, че бях страшно ядосана.Но сега се смея като се сетя.
Агресията при тийновете не зависи толкова от родители и учители, а по скоро от средата в която растат.Защото ако например съучениците ти не вземат мерки и не те накарат да спреш, няма да стъпиш на крака!

Lucky you
11-23-2006, 12:25
според мен агресия винаги е имало, но просто формата на новините вече е такъв, че да обръща внимание на такива проблеми, а не примерно на други. Типичен пример са американските ТВ програми и техните информационни емисии, които за половин час- 20 мин говорят за станалите в дадената местност престъпления, за 5 мин говорят за международни новини и политика- всичко това с цел:
А да се търси евтина сензация
Б да се държат хората в някакво напрежение


Относно детската агресия- според мен винаги е била една и съща, но сега на медиите им е много удобно да експлоатират тази тема, защото е доста подходяща за предизвикване на определени реакции в обществото....
Донякъде си прав, но помисли друг път имало ли е такива жестоки случаи като например убитото преди време момиче в Пловдив от нейните съученички или пък един съвсем пресен случай със 14-годишното момче, което е било жестоко пребито от други 14-15 годишни момчета.И все пак може и да е имало, но просто не е имало гласност.
А какво ще кажеш за другите противообществени прояви? Дали и те са просто по-разгласявани от пресата заради сензацията? Дали преди ученичките са се събличали пред директорския кабинет или в час?

quench
11-23-2006, 12:58
Тея,дето отразяват подобни "медийни събития" са живели в подобна училищна обстановка. Пушене в кенефа,животински бой за 2 лева или за момиче, разни прояви на детско хулиганство и прочее. Само като слушам баща ми какви ги е вършил на младини и ми настръхва прическата! А сега се е отбрал разумен человек и дава съвети на подрастващите да не правят същото. Демек,сакам да река оти журналистите не са най-големите зубъри,които са седели дома над книжките,а са от тия "лоши деца",които всички обсъждат сега.
Агресията и насилието са хубаво нещо,нещо естествено и закономерно. Както и полезно от цивилизационна гледна точка. Позицията на силата в крайна сметка се оказва печеливша. А агресивното поведение е демонстрация на силата и решимостта на индивида,което,ако бъде правилно възприето,би предотвартило използването на самата сила.

LunaTriCk
11-23-2006, 13:33
пуста му демокрацяhttp://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/laughing7.gifне трябваше да се дава толкова много свобода изведнъж на прост народ.

SlaVen4eEto`
11-23-2006, 14:29
според мен агресия винаги е имало
абе не е точно така,защо тогава сега има толкова много предавания за тая агресия и новините преливат от такива случаи.... :-&

koalka
11-23-2006, 14:42
Винаги е имало агресия,но просто сега повече взе да се говори за това и да се обсъжда в предаването на Милен Цветков...не мога да кажа,че я има повече от една година или от две.Може да се е увеличила в рамките на 10-тина години,но на толкова малко...едва ли.

11-23-2006, 15:18
Agresiata idva ot mediite, tv,muzikata... Kak niama dneshnoto pokolenia da ne e agresivno kato agresiata e navsikude. Mi to po TV-to davat samo neshta pulni s nasilia, v pesnite se peiat za kakvo li ne koeto provokira decata.
Kak niama te da sa agresivni kato sa izrastnali v takova obshtestvo. To kudeto i da se oburnesh vse nasilie. Mladoto pokolenie izrastva s tova. Prichinata za agresiata v teenovete e v mediata, obshtesvoto v sredata v koiato jeveiat. Tova si e lichno moe mnenie. Drug e vuprosa che narkoticite sushto vodiat do agresia...

LunaTriCk
11-23-2006, 15:23
чалгата и тя. мен лично на агресия ме избива ](*,)

Pezzzz
11-23-2006, 15:29
чалгата и тя. мен лично на агресия ме избива ](*,)


Какво постояно намесвате чалгата бе хора още малко чалгата била виновна че земята се върти.... осъзнаите се..

Слушам чалга ДА, и някои ако ме нервира ше скоча и ше му счупа главата или тои моита.... защото в повечето случаи теа дето ме нервират няма да се разберат с 1-2 думи !

air_J
11-23-2006, 15:43
Едно време и по-лоши неща имаше, просто нямаше цифрови апарати и толкова хубави камери, та да се заснеме. А иначе определено не е похвално, няма какво да се лъжем, но преди беше по-зле. :-({|=

Amayo
11-23-2006, 15:54
За всичко са виновни компютърните игри в които единствено се акцентира върху насилие и агресия. Също така американските екшъни с негри и пистолети. [-X

leko_otkachena
11-23-2006, 16:02
Винаги е имало агресия,но просто сега повече взе да се говори за това и да се обсъжда в предаването на Милен Цветков...не мога да кажа,че я има повече от една година или от две.Може да се е увеличила в рамките на 10-тина години,но на толкова малко...едва ли.dam podkrepqm te

skate_warrior
11-23-2006, 16:03
За всичко са виновни компютърните игри в които единствено се акцентира върху насилие и агресия. Също така американските екшъни с негри и пистолети. [-X

По-добре да избивам агресията си, стреляйки във вирутална игра, отколкото чупейки главата на някой мой съученик, нали? ;)

BornFromPain
11-23-2006, 16:07
според мен агресия винаги е имало, но просто формата на новините вече е такъв, че да обръща внимание на такива проблеми, а не примерно на други. Типичен пример са американските ТВ програми и техните информационни емисии, които за половин час- 20 мин говорят за станалите в дадената местност престъпления, за 5 мин говорят за международни новини и политика- всичко това с цел:
А да се търси евтина сензация
Б да се държат хората в някакво напрежение


Деба вчера се карах с тия от моя клас за т'ва нещо, а това което ми казаха е "леле ти си манияк на тема коспирации.. това са просто нещата които се случват".. Абсолютно си прав :>

rosskata
11-24-2006, 13:06
:? Насилие е имало винаги, просто преди не му се е обръщало внимание... Наште сега са шашнати , но аз като се замисля, като бях в началното даскало беше същата работа. Страх ни беше да излизаме до гаражите, да не ни свият джобните. Всеки ден ставаха боеве...
За сметка на това като бях в гимназията за 5 години да са станали 2-3 боя най- много :roll:

По принцип не одобрявам подобни прояви на агресия. Зад всяко дете, проявяващо агресия, особено ако е непредизвикана, се крият някакви проблеми... Най- големите побойници в моя квартал бяха тези от кофти семейства, родители алкохолици и прочие. Естествено имаше и няакви лигави хлапета, които си мислеха, че като набият някой (в повечето случаи по-малък и беззащитен от тях) са големите пичове... :smt013

Не знам дали телевизията и игрите имат някакво влияние над агресията при тийновете... Обаче ако баща ти пие и бие майка ти, която съответно бие теб, а по телевизията дават само як кютек и "добрите" раздават шамари и ритници, както и пичовете от игрите, е номално едно 10 годишно хлапе да си мисли, че е в реда на нещата да блъска главата на съученичката си в ръба на чина... :?

А че телевизията си търси сензации и възможно най- гадни новини, е ясно... Но аз не намирам за интересно да гледам новини, в които се говори само за убийства и побои, когато се случват толкова много други неща... :smt013

Amayo
11-25-2006, 19:12
Абе кво ви е влезнала в устата тая телевизия, и тия деца тука ми се правят на конспиратори и си вярват на сичкото отгоре-мани тва е по страшното :smt017 . Спомням си преди 10 години добрите мутренски години кво даваха по телевизията - само мутри бомби и шмъркотици. А са напоследък кво им става на новините - кат изведнъж почнат да ми говорят как дядо мраз бил отишъл в къщата на детето и как президента подарил елен на баба Гуца от село Дайре и веднага сменям канала на некой дето дават съществени неща.

rosskata
11-25-2006, 19:34
:-k Що бе , нещо против Дядо Коледа ли имаш... :shock:

Или просто предпочиташ да гледаш размазани хора по пътрищата, деца които си раздават юмруци, убийства, изнасилвания и пребити от бой малки създания- само това и нищо друго :|

Amayo
11-25-2006, 20:06
Ми да. + Бареков

machoka
11-25-2006, 20:26
Ми да. + Бареков

+ бтв :roll: :)