PDA

View Full Version : POMOSHT - NEMSKI ;(((



11-23-2006, 19:45
Zna4i hora...nishto neznam po nemski,a trqbva da predstavq proekt za grada i vi molq za pomosht
Ponadolu shte napisha edin tekst,koito e tova koeto trqbva da napisha gore dolu.Ima nqkoi specifi4ni dumi kato hotelierstvo,tyrgoviq,panair,audio-vizualen spektakyl i restavriran
ama tqh sym gi pisala shtoto sme gi vzemali v 4as i da gi vmykna...ta molbata mi e da prevedete kvoto mojete a koqto duma ne mojete q ostavete na BG.nqma problem...dori neshto podobno da napishete pak stava i dori da e nqkaksi po prosto napisano kato za hora deto neznaqt mn nemski.molqvi pomognete!!!!


Grad V.Tyrnovo se namira v severna Bulgariq.Tova e malyk grad,no e mnogo krasiv i mnogo turisti go poseshtavat.Tyrgoviqta i hotelierstvoto sa silno razviti.Naselenieto na grada e mejdu 71 000 i 73 000 dushi.Razpolojen e na 3 hylma - Carevec,Sveta gora i Trapezica.
Tyrnovo e kulturen centyr.Ima mnogo zabelejitelnosti.Edna ot tqh e "zvuk i svetlina".Tova e audio-vizualen spektakyl unikalen za cqla Evropa.Provejda se na Carevec,koeto e istori4eska zabelejitelnost.Predi e bil carski dvorec.
Druga zabelejitelnost e cyrkvata "Sv.40 my4enika" postroena ot Ivan Asen II , zaradi pobedata mu v Klokotnica.
Ulica Gurko e nai-krasivata v grada.Kyshtite tam sa restavrirani i prili4at na tezi,koito sa postroeni na samovodskata charshiq prez 2-ta polovina na XIX vek.
Vyv V.Tyrnovo se predlaga mnogo dobro obrazovanie.Ima mnogo i razlichni gimnazii i 2 universiteta.Ediniq se kazva "Sv. Sv. Kiril i Metodi".Postroen e 1963g na hulm Sveta gora.Tova e pyrviq universitet izvyn stolicata.Drugiq universitet e voenen.
Oficialniqt praznik na grada e na 22.03.Togava ima panair.
Vecher turistite mogat da otidat na diskoteka ili klub.Nai-dobrata diskoteka se kazva Organza i ima 3 stai,v koito puskat razli4na muzika

honey91
11-23-2006, 20:13
http://webtrance.skycode.com/online.asp
Тук можеш да преведеш текста само,че като когато го въвеждаш трябва да пишеш на кирилица