PDA

View Full Version : Do kude se stigna ?



OtherDimension
11-24-2006, 15:07
Do kude se stigna s tupite vi razdeleniq na chalgari , raperi , metuli .. ?
Dnes v Radomir e prebito do mozuchno sutresenie 16 godishno momche , zashtoto ..... slushalo chalga ?!
Neshtastnikut go nakaral da spre chalgata , zashtoto q mrazil , momcheto otkazva i posle mu e nanesen tejuk poboi.
Tova e predela na vashite kompleksarski razdeleniq.
Tiq razdeleniq se provokirat ot hora , kato nqkoi tuk
edin e grozen vmirisan metul , koito ne vijda po-dobre ot nosa si ..
drug - "mnooo losh" skinar , koito paradira s neo-nacistkite si ubejdeniq i t.n.
vse obrazi , koito sa satanisti , slushat pesni za kruv i ne moje da sa istinski "fenove" ako ne sa "LOSHI"

Do koga dragi mi kompleksarcheta she se mislite za po-umni ot drugite ?
Do koga za vas edin chalgar shte e ciganin i maloumen ?
Do koga zaradi izrodi kato vas shte stavat e takiva neshta...
Prostotiqta vi nqma krai.

RoyTheReaper
11-24-2006, 15:20
много, много жалко. тези които са извършили това са срам за музиката която слушат. ето до къде се стига като се делим на субкултури.

Shadow_Walker
11-24-2006, 15:23
Оле това наистина е отвратително :( ...дано момчето се оправи...
А относно разделенията по музикални стилове-наистина е тъпо.Не се кефя на чалга, но нямам нищо против хората, които я слушат-те са като всички други и имат право да си избират каква музика да слушат.
А пък тези от типа "аз съм метъл-аз съм велик" ги има много, какво да се прави-надути комплексарчета...И аз се кефя на метъл, но такова парадиране е супер глупаво.

bUmMbAmMTrEsS
11-24-2006, 15:50
Lele no comennt ! Za sujalenie takiva neshtastnici provalqt nashata darjava .. Blagodarenie na tqh Vsichko zapada .. :(

brain_stew
11-24-2006, 15:58
Do kude se stigna s tupite vi razdeleniq na chalgari , raperi , metuli .. ?
Dnes v Radomir e prebito do mozuchno sutresenie 16 godishno momche , zashtoto ..... slushalo chalga ?!
Neshtastnikut go nakaral da spre chalgata , zashtoto q mrazil , momcheto otkazva i posle mu e nanesen tejuk poboi.
Tova e predela na vashite kompleksarski razdeleniq.
Tiq razdeleniq se provokirat ot hora , kato nqkoi tuk
edin e grozen vmirisan metul , koito ne vijda po-dobre ot nosa si ..
drug - "mnooo losh" skinar , koito paradira s neo-nacistkite si ubejdeniq i t.n.
vse obrazi , koito sa satanisti , slushat pesni za kruv i ne moje da sa istinski "fenove" ako ne sa "LOSHI"

Do koga dragi mi kompleksarcheta she se mislite za po-umni ot drugite ?
Do koga za vas edin chalgar shte e ciganin i maloumen ?
Do koga zaradi izrodi kato vas shte stavat e takiva neshta...
Prostotiqta vi nqma krai.

Хм...много общо говориш!Ебаси нападаш ни, сякаш ние сме го пребили тоя!Ок, кофти е, тъпа постъпка на тея дет са го набили, ама за кво ебаси обвиняваш нас?
Разделения винаги ще има...както има между бели и черни, леви и десни, Левски и ЦСКА и т.н.
Ако не си забелязал, повечето в тоя форум, които се пишат в една субкултура въобще не са комплексари и приемат другите такива квито са!И защо чалгарите да са цигани?Чалгарите могат да са съвсем обикновени хора!А и зависи кво разбираш под чалгар, щото лично аз, имам доста общо понятие за чалгар!А защо са малоумни?Ми чалгата поизтъпява малко, няма разнообразие, правиш едно и също всеки божи ден!Но до сега не съм срещала някой да казва "Ти си тъп, щот си чалгар!"
'Изроди кат нас"...и тва не ми харесва като обръщение, щото предполагам думата "изроди" я ползваш в негативния смисъл, а не като комплимент!
Я да попитам аз...До кога по дяволите, ще слагате всички под общ знаменател?!
До кога все ний ще сме ви виновни за всичко деба!?
Кога ще се научите, че се казва "скинхед", а не "скинар"?
Кога ти, авторе, ще осъзнаеш, че не всички скинове са нацита и че "скинската" музика (пънк, ска, Ой!, и т.н.) няма нищо общо със кръвта (освен в погото и в побоищата) и със сатаната и т.н.?
Или , че между скин и метъл винаги ще има разлика?
Или, че скиновете нацита бият повече анархисти защото са такива, а не тея, които слушаш чалга?Те нацитата и чалгари бият ама...
И кога най-накрая ще осъзнаеш, че тва, че някви сополиви метъли пребили някво чалгарче, значи, че всичките в тоя форум сме такива?!

Предстани да нападаш,а помисли добре кво си написал!Разделения винаги ще има, няма да го промените!Повтарям се, но наистина жалко, че момчето си го е отнесло!Факт е, че е пребито, но е факт, че никъде не споменаваш, че е пребито от метъл или скин, или пънкар, или някво друго!

OtherDimension
11-24-2006, 16:05
ne si me razbral
ne kazvam che ti si go bil momcheto
sushto znam che ima ogromna razlika mejdu metul i skinhead ...(taka dobre li go napisah?)
zatova i napisah : ediniq e ... drug e ....
kakto i da e
huu , ne se postavqte pod obsht znamenatel
procheti obache kolko ot kulturata na metala pluqt drugite ?
tva ne sa Dete-Idiot , tva ne e onq tam s Death neshto si na avatara...
edinstveno maldini e nqkuv , kak da kaja .. po-toleranten

za exploidteen da ne govorim .. bez komentar za toq prosto

Fakt e obache che pochti vsichki ot Metul-ite (nishto protiv , bratched mi e takuv) si vrat nosa v temi , v koito nqma absolutno nishto obshto s tova , koeto te slushat i prosto vlizat i psuvat ... tva go pravat i taka narechenite Ska , Punk i t.n.
citiram : "mri v laina" .. bez komentar

az ne mrazq chalgarite,moje da ne slusham takova , no tova sa hora kato vsichki nas
kude obache si chul chalgar da nosi verigi i da prebiva nqkoi ?
nikude nali
prosto taq agresiq , koqto e porodena ot dosta nisuk koeficient na intelientnost ne znam ot kude idva ....
vqrno - navsqkude ima i takiva , I takiva hora - taka e
no kato masa , kato cqlo slushatelite na tezi stilove muzika demonstrirat agresiq , za men porodena ot muzikata , ne znam ot kvo drugo moje da e

Do sega ne sum vidql fen na Ivana da trugne da se bie s boksove , verigi i t.n.
a ti ?

P.S. da ne govorim za profilite na 2 individa : I know violence is the answer i t.n.

magesnik
11-24-2006, 16:12
Maй нещо и за мене стана въпрос.

ДА мразя я тая скапана музика с шибаната й бездарност и инфалтилност.С шибаното й еднообразие и тъпчене на едни и същи теми.Но повечето,НЕ ВСИЧКИ,чалгари са тъпи ограничени нещастници.Не казвам,че трябва да бъдат бити,нека си слушат ограничената музика там и да ме оставят на мира,и дане ме занимават с глупости.На мене не ми пречи,че слушат тази музика щом ги кефи ,ебал съм ги,ама да не ми казват на мене кво да слушам и да ми пробутват инфалтилната си музика!

psycho_girl
11-24-2006, 16:12
mnogo zavisi ot 4oveka, ne vsi4ki 6e trugnat da biqt samo zaradi razli4iqta, na men mi e vse taq koi kva muzika slu6a, stiga 4oveka da e stoinosten
tupo e razdelenieto, ne 4e i az ne si imam predrazsuduci :roll:

DetE-Idi0t
11-24-2006, 16:24
Няма какво да кажа.. преди мен са били достатъчно изчерпателни. Или момчето къде са набили е бил отворен сополанко и нещо се премълчава или другите са били псевдо пънкари, скинхедс или метъли.

scion_of_Storm
11-24-2006, 16:29
Пич, яяя малко се поукроти, не сме ние виновни. Разбирам, че това е ебаси животинското и просташко проявление, независимо дали момчето е било слушало чалга, или техно или каквото и да е. Мислиш, че ако примерно не бяха компания чалгари и момче, което слуша метъл до тях не намали звука си, те нямаше да му теглят също бой. Айде впрегни го тоя мозък, вместо да ни плюеш всички.
Жалко за момчето, надявам се да се оправи ебаси... :?
Изказванията ти са на ниво Иванчо ми открадна количката, искам си я обратно, не си шибано малко дете, към какво пропагандират "лошите" метъли или пънкари или скинари, каквито и да са. ПФффффф

SweeT_PussycaT
11-24-2006, 16:32
абе mdgesnik яя по-полека!!съгласна съм с мнението на psycho_girl важен е човека не това каква музика слуша!това е простотия!и кво ся аз слушам и чалга и метъл и всичко което ми харесва какви са тия аз слушам само метал или само рап или там каквото е.Тъпо е не разбирате ли?Ние сме хора с чувства и никой не ходи с табелка на врата аз съм чалгар,рапър и други подобни :smt013 :smt011

scion_of_Storm
11-24-2006, 16:35
^100 % слушаш метъл, обаче ЛП и подобни, нали? Магесник не е казал "Да мрат чалгарите", знаеш ли колко приятели чалгари имам? както и приятели, слушащи рап, приятели, слушащи рок, приятели, слушащи метъл...И кога ще разберете че в тоя шибан свят музиката не се състои само в рап, чалга и метъл. Това е към умния автор на темата...

BornFromPain
11-24-2006, 16:42
Хахахах ама сте зле колкото си искате :> Да не мислиш наистина че тоя го е пребил задето мрази чалгата? Да няма вече някъв фронт анти-ча(лга).. Я не се излагайте :> Просто е искал да пребие някой и го е набедил за чалгата.. Ако е бил слушал хипхоп е щял да го пита що слушаш хипхоп..

А колкото до деленето - винаги ще го има, и аз винаги ще се деля, защото музиката която слушаш е отражение на това което си. Защо аз не слушам чалга? Щото не съм тъп селтак дето всичко дето му е в главата са задници, цици, телефони и коли. А когато чуя човек да слуша любимите ми групи има голям шанс да имаме много общо.. Просто музиката не са само звуци, както го мислите.. Музиката е отражение ;>

OtherDimension
11-24-2006, 16:55
tctc .. basi razbirachite :shock:
zakvo li q pusnah taq tema ?

momche , koeto e dete na maika , kakvato vie vsichki imate e prebito , tiq mi se praat na interesni kolko umni bili shtoto ne slushali vidish li chalga!

magesnik - evala batko , chalgata e za infantilni hora , a kurvishtata , satanata i sina mu sa za intelektualci kato teb
BornFromPain - evala i na tebe , Hate city maa faka .. , ti ne si tup seltak , bravo... a ti kakuv si ? plitkoumnik , bluskash se s razni narkomani po nekvi dupki li ? i ti si viden intelektualec qvno

BornFromPain
11-24-2006, 17:03
BornFromPain - evala i na tebe , Hate city maa faka .. , ti ne si tup seltak , bravo... a ti kakuv si ? plitkoumnik , bluskash se s razni narkomani po nekvi dupki li ? i ti si viden intelektualec qvno
Хм.. Значи всеки който не харесва чалгата трябва да се блъска по дупки с наркомани така ли? Ей т'ва им обичам на някои симпатяги.. Че за тях чалгата е признак на изтънченост..
БТВ въпреки че не е така все пак бих предпочел да се блъскам в дупки с наркомани, вместо да стоя и да друсам задник и да говоря за телефони.. Селянията не е за мен.. Съжалявам :>

AliceSw
11-24-2006, 17:03
оооооооо, я моля ти се не приказвай глупости, нямало 4алгар, който да бил набил някой, а тъпите бор4ета, дет са готови да пребият някой, само посмял да сваля к*рвата им за ве4ерта

е*ала съм я толерантността, ся викате, 4е пънкарите и метълите били злобни и мразели 4алгарите, а по4ти няма метъл или пънкар, който да не е бил гледан злобно, заплашван и обвиняван, 4е е безделник, престъпник или наркоман от някви смотани злобни 4алгари

за слу4ая, тва е голяма простотия, наистина, жалко е, но все пак никой не каза за обстоятелствата нищо, щот има и един такъв вид хора, предизвикват цялата група и после, "те бяха 5, аз бях 1 и ме пребиха големите лоши страшни метъли"

scion_of_Storm
11-24-2006, 17:08
@Other dimension
Ти си ебаси простия индивид. Кървищата, Сатаната бла бла бла...мислиш толкова елементарно, без да познаваш въобще за какво става дума в метъла. Низък си батенце, низък и то яко. Хайде сега мен ме нападни, щото без това не можеш, да покажеш колко си оправен и разбиращ. А говориш пълни простотии.

magesnik
11-24-2006, 17:08
Пич,ти явно познаваш абсолютно всички текстове на метъл песни,за да кажеш,че се самопее за черния к** на рогатия. :lol: примерно.И да метълът е много по ителектуална музика от чалгата,най-малкото защото повечето музиканти го правят за кеф,а не за пари.

PiLeto~UbieC
11-24-2006, 17:09
Но до сега не съм срещала някой да казва "Ти си тъп, щот си чалгар!"


А ти как ме наричеш ве ? Да кажа за тебе и тези дето слушат Кристина Агилера са чалгари а двете нямат нищо общо :smt019 :smt019 :smt019 .... И за да не е офтопик : Тфа е супер тъпо и на мен ми се е случвало от по горе споменатата да бъда обиждан за това каква музика слушам ... Но все пак си донякъде права , че винаги ще има разделения .... Браво OtherDimension за темата =D> :wink:

OtherDimension
11-24-2006, 17:19
mm za trimata po-gore veselqci

kvo me napadate tolko be ?

BornFromPain sudeiki po kartinkata v podpisa ti takoa slushash .. deto kreshtat po mikrofona a otodolu stava pogo , moga i da gresha - sry
e znachi e selqniq da govorish za telefoni , ama da vreshtish i da se rugash nasam-natam ne e ? eeemi dobre , sry :)

scion_of_Storm , nqma za kvo da te napadam
ne e udachno obache da mi kazvash kolko sum elementaren i t.n.
chel sum tekstove na DIMMU BORGIR , da ne govorim za posledniq im klip , deto nosi na veriga oburnat krust , da ne govorim za Marilyn Manson - the great Antichrist ..... taaaaa taka - v metul-a ne sa satanisti ama izobshto , ne ne ... ama tva e veche druga tema
dobre - nizuk sum
a ti kato si tolkoz obrazovan i razbirasht kvo obijdash vednaga ?!

Otklonihme se dosta ot temata , zatva ne smqtam che e nujno da se pishat veche gluposti - vseki da si slusha kvoto iska
no tva che ne slusahm metal i zashtitavam v sluchaq chalgarite , ne znachi che sum chalgar !! prosto ne slusham takova , no imam priateli , koito gi slushat

tva e

scion_of_Storm
11-24-2006, 17:20
А да не говорим за темите и разнообразието при всички стилове метъл...Я първо провери на Камелот концептуалния албум по Шекспир(май така беше, ако не се лъжа) и песен, в която периодично се припява: Колко е студен кура ти, защо вече не е топъл за мен, еееееееех искам го, но не може, неее...как боли да ми го навираш...и тем подобни лигавщини и простащини...

koalka
11-24-2006, 17:23
Виж...както един метъл може да е агресивен,така и един чалгар може да е.Те пък повечето се правят на много отворени и се мислят за голямата работа,ама са 20 кила.Та сега по този случай:Ами определено метъла не е постъпил правилно,той явно е доста краен в убежденията си и така е сметнал за правилно,което е далеч от истината.А и пък онова момче му е казало:"Така ще говориш в къщи".Еми и мен щеше да ме подразни,ама до там чак.Много ме дразнят тъпите чалгарчета като си пуснат музика в тролея и едвам ги издължам.Те са куул.Хората трябва да преценяват възможностите си.Като виждаш,че си слаб и не можеш да се биеш,еми няма да се отваряш на по-силните от теб и да се правиш на много важен.Защото онова момче беше пребито лошо и ако поне малко можеше да се бие нямаше да е така пребито...
И пак казвам, с нищо не оправдавам постъпката на метъла.Но и онова момче и имало също вина.

magesnik
11-24-2006, 17:24
Пич наистина млъкни и стига си коментирал метъла щото си абсолютно некомпетентен по въпроса.И аз имам приятели,които слушат чалга, ходил съм по чалгарски купони,за да гледам сейр.Нищо лошо безплатен алкохол,ядене,за кво пък да не ида. :-)

scion_of_Storm
11-24-2006, 17:28
@Teh Napp Other Dimension
Не съм казал, че съм образован и подобни, просто разбирам от метъл и знам за метъла значително повече от теб и елементарното ти мислене. Менсън въобще не се брои към метъла, идиоте мой, и ще те обиждам, както и ти обиждаш съсловието от метъли и пънкари. Не ме ебе, разбираш ли? Ако кажеш , че целият метъл се гради на сатанизма, си ебаси кифлата, честна дума. Баси шибаните дни са вчера и днеска, кво се нервирам само с някви простотии тука деба :mrgreen: :mrgreen:

RedChil
11-24-2006, 17:29
Да,на чалгарски купони е яко...Да гледаш как млади девойки,повлияни от ромския манталитет метат гюбеци по масите...безценно! :lol:

Jenninka
11-24-2006, 17:31
Много се чудих дали да пиша по темата..
Не слушам метъл,не слушам пънк,слушам hip hop и rnb(не българските обаче)..Не слушам и чалга обаче.Нищо против нямам метъла..Който иска да си го слуша.Нямм против и хората,които слушат чалга,но против чалгата имам.
Вярно е ,че е супер тъпо това ,което е станало смомчето,но не мисля,че е станало само заради чалгата.И моля моля!Как може да казвате ,че чалгарите не биели?Нима те са миролюбиви граждани?Айде стига..Това е нещо индивидуално и няма общо с музиката,която слушаш!!!Всеки в момент на ярост избива и можи би налита на бой(не оправдавам постъпката на тоя който е пребил момчето!).
И знаете ли и на мен ми се е случвало да изтерясвам,когато слушам чалга..Има моменти ,в които просто ми противно да я слушам.Е не съм стигала до там да се бия =; ,все пак съм момиче и мисля че това е много слаба постъпка.Но просто разделенията в музиката нямат нищо общо!!
Както каза някой по-горе,винаги ще ги има:)
Съжалявам много за момчето!
п.с.:Това ,че слушам такава музика не ме включва автоматично в групата на наркоманите,които се друсат по дупки!Нито пуша,нито пия,нито сега се оправдавам,просто отбелязвам:)

OtherDimension
11-24-2006, 17:37
idiota spira da komenira
da sum kazval che sum kompetenten poveche ot teb ?
da sum kazval che kulturata se gradi na satanizma ?
ne , no vse pak az sum idiota , zashtitavash chalgata ....

spiram az da komentira
no i vie si traite po temite za house , gabba , trance , techno , chalga , rap , rnb , pop
samo da vidim dali shte se sdurjite da ne vleznete i da pochnete da psuvate


scion_of_Storm ne se obijdai puk ti tolkoz ... ne se druj kato oshtipana gospojica ...

koalka - preklonena glavica sabq ne q seche a ? shtoto onq e mn qk i gleda strashno i momcheto da se naprai na putka i da spre muzikata li ? evala pa mu praa .. zaradi takia kat vas ne moga da si puskam veche muzikata svobodno li ? .. emi az puk she si pusna Gergana v metroto .. elate da me prebiete
bahti misleneto


Edit : momicheto predi men -> na tebe puk koga nqkoga sum ti kazval che si narkomanka
tctcctctc... vsichki ste abe nqmam dumi

brain_stew
11-24-2006, 17:40
Малеее...вие сте големи з(е)лета!

Коалка е права за чалгарчетата в автобусите!Виждат ме мене в тъпата претъпкана 11ка, че съм с кубинки и безопасни игли и веднага вадят телефоните-плеъри и пускат неква боза (за мене) и пчоват да пеят!Даже веднъш щях да бия такива идиоти!Ебаси искате ние (метъли, пънкари, скинове и т.н.) да се съобразяваме с вас, а с нас никой не се съобразява да еба!Значи мога аз да тръгна да разтървавам чалгарите дет се бият пред входа ми, мога да помогна на комшията чалгар, ама когато некви изнервени нацита ме натиснат зад блока гледат и мигат на парцали!Ебаси няма да се отнасям добре с хора, които зад гърба ми ме наричат (цитирам реални личности):отрепка, боклук, наркоманка, метълска курва и т.н.Баси аз дори не съм метъл да ви е*а и с чалгарите ограничени!
OtherDimension, не те зная къф си ти, ква музика слушаш, но в никакъв случай не разбираш от метъл!Личи си от лайната, които изсра по адрес на метъла, текстовете и т.н.И говориш за точно конкретизирани стилове метъл, в които специално се пее за гробища, кървища, Сатаната (оооо, господарят на мрака!мой идол!) и на другите адски величия....не рабзираш от метъл, з атва спри да сереш по адрес на метъла. метълите и другите!Гледай си твоя стил!
И наистина не те знам за кво я написа тая тема!

Много пъти съм казвала, че говоря компетентно по адрес на чалгарите щот съм била такава!Плувам само в свои води!Знам за живота на чалгарите, живяла съм в него!И не мога да повярвам на моите роднини-метъли как са ме търпяли!Защото знам колко зле съм била!

Има ебаси нафуканите члагари!Като пилето убиец например!Кики в килера е чалга!За мен! тя е чалга!Казах че имам широко понятие за чалга!Наистина широко!Айде стига сте обиждали бе хора!

scion_of_Storm
11-24-2006, 17:41
v metul-a ne sa satanisti ama izobshto , ne ne
Толкова за казването ти за сатанизма в метъла, което отрече. Да, идиотър( аз) спира да коментира, щото не му се спори с по-голям идиот дори от него. А ти претендираш, че разбираш повече с умните си, разбиращи всичко изказвания. Про hax0r 0 m1/\/3 ](*,)

PiLeto~UbieC
11-24-2006, 17:44
Кой каквото ще да слуша .... само да няма размирици и боеве [-o< [-o< [-o< Спрете [не визирам никой от форума] защото като пребиете някой това не значи че вашата музика е спечелила а че нещо не ви е в ред :smt019

magesnik
11-24-2006, 17:46
Да пич ти каза точно това.Даже ще те цитирам:
a kurvishtata , satanata i sina mu sa za intelektualci kato tebТака че не ми говори глупости сега.И бих дошъл да те пребия,ако си пуснеш Гергана в метрото,не защото е чалга,а защото нарушаваш закона, защото според закона, никой няма право да пречи на останалите хора в градския транспорт!

а ти ми пречиш. :smt019

brain_stew
11-24-2006, 17:49
Да пич ти каза точно това.Даже ще те цитирам:
a kurvishtata , satanata i sina mu sa za intelektualci kato tebТака че не ми говори глупости сега.И бих дошъл да те пребия,ако си пуснеш Гергана в метрото,не защото е чалга,а защото нарушаваш закона, защото според закона, никой няма право да пречи на останалите хора в градския транспорт!

а ти ми пречиш. :smt019

=D> =D> =D>

magesnik рулира!

а ти пиле убиец мълчи, щото като те нападнат едно хубаво, "гък" не можеш да кажеш!В момента не вземаш никва позиция, после се чуди защо се сърдя!Обичам ги ей такива неориентирани дето не знаят кво да слушат и з акво да говорят с другите, а после много компетентни се оказват!тц тц тц :smt012

OtherDimension
11-24-2006, 17:49
naistina poslednoto mi mnenie v temata , samo da ne ostanem nerazbrani

1 - brain stew , ne znaeh che si momiche :D .. purvo - ne znam da ima zabrana da se slusha chalga v metroto , emi iskarai si i ti tvoq player i pochni da peesh ako iskash , kvo ti prechat tolko
2 - scion of storm ... ti qvno ne mi chetesh postovete - v metula ima stilove v koito se peqt za tiq prostotii - satani , vampiri i t.n. otrechi ????? no ne sum , podchertavam NE SUM kazval che vsichki stilove sa takiva !!!
3 - brain stew , am .. narechi me k*rva , no slusham kakvoto mi haresva - slusham i Sting , Richard Marxx , Sade , Cafe del Mar i gabba ... i Michael Jackson i Bon Jovi .. do Astral Projection , Yahel ...
no vse pak lubimci sa mi PRODIGY i slusham nai-veche trance i gabba naposleduk(ne che ti puka de , prosto da se doutochnim)

RoyTheReaper
11-24-2006, 17:50
всички вие тук изкарахте темата като нападка конкретно към метъла. аз не го виждам така: това е против неприемането на различния. как може да кажете че всеки чалгар е селтак; разбира се не малка част от тях са такива, но не всички. имал съм възможност да общувам с много чалгари, имам и доста добри приятели такива и нито един от тях не е такъв какъвто го изкарвате (просто не социализирам със селяци). АдърДименшън - другата крайност. слушал си 2-3 неща и си вадиш заключения за целия стил. метъла е толкова разнообразен откъм подстилове и теми че общото между тях са единствено изкривените китари.

чалгарите и те биели - това говори зле за тях, но не може да служи за оправдание. независимо кой е бияча и кой е бития - постъпката е грозна.

също ми прави впечатление че някои от вас отричат че има проблем.

съгласен съм че разделение винаги ще има, но това пък не означава че разделението е хубаво нещо. или като ще се делим, поне да не се избиваме.

OtherDimension
11-24-2006, 17:54
също ми прави впечатление че някои от вас отричат че има проблем.

blagodarq za mnenieto
.

PiLeto~UbieC
11-24-2006, 17:56
а ти пиле убиец мълчи, щото като те нападнат едно хубаво, "гък" не можеш да кажеш!В момента не вземаш никва позиция, после се чуди защо се сърдя!Обичам ги ей такива неориентирани дето не знаят кво да слушат и з акво да говорят с другите, а после много компетентни се оказват!тц тц тц :smt012

Ти да не ме заплашваш :?: :?: И не ми говори кой е неориентиран ако обичаш :!: :!: :!: И ако искаш ми се сърди защото ми писна и няма да търпя , то с теб една дума не мога да си кажа =;

RoyTheReaper
11-24-2006, 17:58
emi az puk she si pusna Gergana v metroto .. elate da me prebiete

междувпрочем, това да си извадиш телефона и да пуснеш музика е доста долно. не си сам в метрото и не може всички да се съобръзяват с теб. не говоря само за метъли пънкари и т.н. някои дори може да харесат звучащата музика, но да искат спокойствие.

koalka
11-24-2006, 17:59
Ми не е приятна истината,ама е така.Ама ако това момче си беше мълчало и не се беше отваряло като няма възможностите за това...можеше и да не се стигне до там.Не казвам,че то е виновно,но просто понякога е най-добре да си държиш езика зад зъбите.Е,добре...По-добре ли е да се сдуха или да бъде пребит?Ти как мислиш?

PiLeto~UbieC
11-24-2006, 18:06
Ми не е приятна истината,ама е така.Ама ако това момче си беше мълчало и не се беше отваряло като няма възможностите за това...можеше и да не се стигне до там.Не казвам,че то е виновно,но просто понякога е най-добре да си държиш езика зад зъбите.Е,добре...По-добре ли е да се сдуха или да бъде пребит?Ти как мислиш?

Е да но ако го сдухат веднъж следващия път пак и пак и така все някога ще му писне и какво ? трябва да си носи пистолет и да стане белята ли ? Не че казвам да се сбие но не е нужно да мълчи нали ? все може да каже нещо ....

BornFromPain
11-24-2006, 18:12
Добре ве.. А айде да ви питам ако някой от вас го спре нацист и реши да го разпитва това що го носиш, онова що го слушаш ще си траете нали? А т'ва че оня пич не си е траял и си е изял боя си е негов проблем..
А аз все още държа на това че оня изобщо не го е пребил заради чалгата.. Сигурно просто му е било нервно и му е казал да спре чалгата щото го е дразнела допълнително и после малкия като се изрепчил и кво очаквате да стане?
Т'ва че е бил метъл не значи нищо.. Преспокойно може да е бил който и да е нервен човек независимо от това какво слуша... Кво некой си го пребили и веднага го обръщате едва ли не на няква субкултурна война хахах :>

koalka
11-24-2006, 18:12
Ми не е приятна истината,ама е така.Ама ако това момче си беше мълчало и не се беше отваряло като няма възможностите за това...можеше и да не се стигне до там.Не казвам,че то е виновно,но просто понякога е най-добре да си държиш езика зад зъбите.Е,добре...По-добре ли е да се сдуха или да бъде пребит?Ти как мислиш?

Е да но ако го сдухат веднъж следващия път пак и пак и така все някога ще му писне и какво ? трябва да си носи пистолет и да стане белята ли ? Не че казвам да се сбие но не е нужно да мълчи нали ? все може да каже нещо .... Не,но този път просто е трябвало да се сдуха!Следващият път просто няма да надува чалгата!!!

OtherDimension
11-24-2006, 18:14
Добре ве.. А айде да ви питам ако някой от вас го спре нацист и реши да го разпитва това що го носиш, онова що го слушаш ще си траете нали? А т'ва че оня пич не си е траял и си е изял боя си е негов проблем..
А аз все още държа на това че оня изобщо не го е пребил заради чалгата.. Сигурно просто му е било нервно и му е казал да спре чалгата щото го е дразнела допълнително и после малкия като се изрепчил и кво очаквате да стане?
Т'ва че е бил метъл не значи нищо.. Преспокойно може да е бил който и да е нервен човек независимо от това какво слуша... Кво некой си го пребили и веднага го обръщате едва ли не на няква субкултурна война хахах :>


kvo kato e nacist , da ne e 100 kilograma ili ima cheren kolan po aikido ?! :shock:
da ne govorim che te sa strahlivci i po-malko ot 15 ne hodqt nikude ... ma tva e druga tema:)

koalka
11-24-2006, 18:17
Добре ве.. А айде да ви питам ако някой от вас го спре нацист и реши да го разпитва това що го носиш, онова що го слушаш ще си траете нали? А т'ва че оня пич не си е траял и си е изял боя си е негов проблем..
А аз все още държа на това че оня изобщо не го е пребил заради чалгата.. Сигурно просто му е било нервно и му е казал да спре чалгата щото го е дразнела допълнително и после малкия като се изрепчил и кво очаквате да стане?
Т'ва че е бил метъл не значи нищо.. Преспокойно може да е бил който и да е нервен човек независимо от това какво слуша... Кво некой си го пребили и веднага го обръщате едва ли не на няква субкултурна война хахах :>


kvo kato e nacist , da ne e 100 kilograma ili ima cheren kolan po aikido ?! :shock:
da ne govorim che te sa strahlivci i po-malko ot 15 ne hodqt nikude ... ma tva e druga tema:)А да...ти се изказа.То щото чалгарите не ходях по 30-тина човека и за това...

OtherDimension
11-24-2006, 18:18
XAXAXAXAXA ?

PiLeto~UbieC
11-24-2006, 18:20
XAXAXAXAXA ?

Кое е смешното ? :?:

koalka
11-24-2006, 18:21
И между другото тука във форума съм забелязала е модерно да се слагат всички под общ знаменател(в случая визирам автора,който си личи,че е пристрастен към чалгарите).

magesnik
11-24-2006, 18:22
Пич ти ясно не си минавал пред дискотека Амор.Веднъж там 20 чалгара скочиха на 2-ма познати метъли,защото просто си минавали оттам.

OtherDimension
11-24-2006, 18:24
koalka , za tebe skupa shte go kaja za 4ti put - az ne slusham chalga :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
sledovatelno -> ne sum pristrasten kum chalgarite :shock: ?!

magesnik - ne sum minaval , vuzmojno e

koalka
11-24-2006, 18:27
koalka , za tebe skupa shte go kaja za 4ti put - az ne slusham chalga :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
sledovatelno -> ne sum pristrasten kum chalgarite :shock: ?!

magesnik - ne sum minaval , vuzmojno eАми ок,щом казваш.Къде съм написала,че слушаш чалга?Ами не,ти постоянно плюеш метълите,но нищо не казваш за чалгарите,които някои да доста отворени и хич не са цвете за мирисане...

OtherDimension
11-24-2006, 18:29
tuk si prava
osobeo debelovratite hubaci s lancite , koito si chovurkat s antenkata na gsm-a v uhoto..
ne mislq obache che hodat na grupi ili jiveqt pod mototo Violence is the answer..
inache che ima opredelen golqm broi selqni - ima ...

PiLeto~UbieC
11-24-2006, 18:35
Мразя хората които мислят че показват сила с бой а всъщност показват СЛАБОСТ :!:

Joey Tempest
11-24-2006, 18:36
Не мога и аз да не изкажа мнение в тази тема. Целта ми обаче не е да влизам в спорове с никого.

Първо, аз самият слушам предимно твърда музика, обичам да пиша рок и метъл песни, свиря в траш-спийд метъл банда, имам дълга коса, абе определям се като метълист.

За мен обаче не е проблем ако видя някой да ми се мъкне с розови дрешки, мазна косица и има плейър, пълен с чалга. Да слуша и прави каквото му харесва. Живеем в демократична държава, неведнъж съм казвал, че всеки има пълното право да прави каквото си избере за добре, представяте ли си всички да бяхме рокаджии, ами то тогава нямаше да е интересно. Та, зачитам мнението на феновете на поп-фолка. Всички сме хора, всички живеем в България, трябва да се уважаваме един-друг.
Проблемът идва обаче, когато чуя или прочета, както тук най-често става, мнения на незапознат чалгаджия, които са абсолютно неверни и целят просто избиване на някакви комплекси, насаждане на музикално-стилова омраза, или просто "да става майтапа". Те гласят: "Всички метъли са пропаднали. Те само пият и се ДРУСАТ по пейките, те не се къпят, те не се бръснат, те не си мият косите, те са глупави, алкохолът им е изял мозъка, те са извратени сатанисти, докато ние се кефим в кафетата и обираме хубавите мацки." Ето тук вече мога да не се сдържа и да пребия някого (стига да не е някакъв по-слаботелесен от мен де, иначе няма да е честно, тогава само ще му кажа две-три думи). Отново повтарям, нямам нищо против чалгаджиите, стига и те да нямат нищо против моята музика, моя начин на живот, моя външен вид и т.н.

Освен това, имам страшно много приятели неметъли, които ми казват, че не могат да понасят толкова тежка музика (дори и класически хеви метъл). Техните любими стилове са или джазът, или мейнстрийм попът, или старата българска естрада, или нещо електронно, или каквото и да е. На тях просто не им допада музиката, която слушам. Това обаче съвсем не ни пречи да бъдем добри приятели, с някои от тях и от съвсем малки деца. С тях никога не спорим един с друг на тема "Коя е истинската музика".

През последните няколко месеца обаче ми налитаха на бой разни групички от хора, които познавам. И абсолютно всеки един от тях беше турбо-чалга-гъзар. И защо? Защото: "оня е метъл, който по някаква случайност се разхожда сам по Мария Луиза или се лашка в тролей петица отново сам, и би било голямо шоу да го псуваме и да му се праим на голямата работа, защото ние сме петима, а пък той е сам, муахахаххаха". Това ми се струва леко тъпо. Как няма да нося боксове и вериги в себе си при този случай. Да ме пресрещат петима гъзари, да ми се хилят и да ми разправят: "Познаваш ли еди кой си метъл от еди кой си квартал?... Ами да знаеш, че ние го пребихме и че те биеме и тебе, защото си проссс метъл и не се къпеш..."

Нека не продължаваме историята, а да се опитаме да ограничим тези случаи. Постъпката на момчето, пребило свой съученик, заради музика в радомирското село Дрен, е недопустима. Това му поведение трябва да бъде строго наказано, за да се прекратят подобни случаи (което за съжаление знам, че няма да стане).

Музиката е най-възвишеният начин за изразяване на чувствата, който може да съществува на този свят. Тя не е създадена за безсмислени боеве и насилие. Нека не я превръщаме в тема за спорове, тя просто не заслужава това...

И все пак, отново подканвам за повече толерантност. Слушайте каквото искате, обличайте се както искате, не парадирайте и не пречете на околните с това. Не говорете простотии и измислици против другите, защото ще си изпросите боя, когато най-малко очаквате.

Толкова от мен.

OtherDimension
11-24-2006, 18:40
Joey Tempest No1

RoyTheReaper
11-24-2006, 18:59
Джоуи Темпест, напълно споделям твоето мнение, ще си позволя обаче един малък коментар:


"Всички метъли са пропаднали. Те само пият и се ДРУСАТ по пейките, те не се къпят, те не се бръснат, те не си мият косите, те са глупави, алкохолът им е изял мозъка, те са извратени сатанисти, докато ние се кефим в кафетата и обираме хубавите мацки."

такива мнения се изказват и по адрес на чалгарите от страна на метъли, и са абсолютно също толкова абсурдни.

brain_stew
11-24-2006, 19:00
Бате Джоуи пак се изказа.Баси в тва дългото мнение...очите ми станаха на понички докато го прочета, но все пак е прав!Ама най-ми хареса за петимата гъзари!Значи и аз ги знам ей такива идиоти, дето се мислят за важни!Най-ме дразни, когато некви ей такива дойдат и почнат да бия т момиче (мен де) а после като видят че и аз не си поплювам и отпрашват!Защо?!що енщат да се биеме?щото си мислят, че ще исплашат горкото "невинно" "лесноранимо" "психясало и вмирисано" метълско курве?!Тъпо!Мнооого тъпо братя чалгари!Проява на слабост!Случвало ми се е на мене да мина покрай Амор, даже си тананиках малко пънк и некви ми се изпречват и ми викат "Да биеш ли си дошла ма, п**ко?"Е кажете сега, като налитат на бой, как да не ги набиеш?Признавам си, била съм удряна от чалгари, а коланите по бойни изкуства и другите бойни умения нямат нищо общо с тва!Аз съм тренирала карате и кик-бокс, но не налитам на бой!Не парадирам с уменията си!Даже си предпочитам уличния бой.Имало е случай, когато съм в друг град (Търново) и съм се прибирала посинена!

А относно шума в градския транспорт, както казаха по-горе, никой, ама никой не е длъжен да слуша чалгата!Не щото е чалга, щото е шум!А този шум пречи!Значи нямам нищо против шофьора на тролея да слуша Преслава, но да не я е надул до дупка, тъй че да си я слушам и аз!

Пиле убиец...гледай си работата!Няма да споря с теб, дружка си ми, пример са другари-чалгари!Бтв почерпи се с един Азис и трай!

Lake_bodom, такива изказвания се правят и за пънкарите и за скиновете, ама....далеч от истината!


ПП:Нещата, които описах по-горе, не са пристойни за ендо момиче, ама тва е самата истина! :lol:

SweeT_PussycaT
11-24-2006, 19:07
абе хора вие видяхте ли добре какво е заглавието!? то това го заприлича на пазар-всички си карат като мангалки за територия за продаване по леко.Не е важна музиката-ИЗРОДА СИ Е ИЗРОД ДОРИ И ОПЕРА ДА СЛУША!!!и спрете да се делите на чалгари и метълии чалгари-Ние сме хора по дяволите!!!Бъдете съгласни поне с едно-изроди има навсякъде-независимо каква музика слушат!!! [-X

rosskata
11-24-2006, 19:24
Джоуи Темпест, напълно споделям твоето мнение, ще си позволя обаче един малък коментар:


"Всички метъли са пропаднали. Те само пият и се ДРУСАТ по пейките, те не се къпят, те не се бръснат, те не си мият косите, те са глупави, алкохолът им е изял мозъка, те са извратени сатанисти, докато ние се кефим в кафетата и обираме хубавите мацки."

такива мнения се изказват и по адрес на чалгарите от страна на метъли, и са абсолютно също толкова абсурдни.


=D> Joey Tempest,Lake_bodom... =D> =D>
ТЪкмо се бях отчаяла, че в тая тема пак всички само се бият в гърдите кай от ква субкултура бил ,и колко видиш ли разбирал от метъл,пънк, и кво беше там, за разлика от нас, непросветените...

Абе хора, вижте се отстрани... Чудя се да се смея ли или да плача...
Всеки плюе по всеки различен от него, обяснявайки между другото, че той и само той, понеже е много готин като е от някоя субкултура, мнооого разбира от тея работи... И ако му противоречиш, ти не че имаш различно мнение, а си просто недостатъчно компетентен в субкултурните въпроси... ](*,) #-o Естествено ,ако се окаже, че някой метъл, скин, пънкар или скейтър е направил нещо кофти , той е 100% ънтру и не е от наш'те...

Естествено, чалгарите винаги са малоумни селяни с два грама мозък и дебилни физиономии...http://www.dreamincode.net/forums/style_emoticons/default/stupid.gif
Скиновете са нацита дето трепят де що им падне... :smt075
Смъкнатите са ебахти наркоманските отрепки... :smt033
А метълите вонят ли, вонят... :smt064

И много от тях се обиждат от тези изброените предразсъдъци, но смело сипят същите към хората които не се държат, не се обличат и не мислят като тях... :?

Никой няма право да съди за един човек ако не го познава лично, и никой няма право да прави обобщения за интелекта, светогледа, поведението и личната хигиена на група хора по това каква музика слушат, какъв им е цветът на кожата, с кой пол си лягат,дали предпочитат сладолед или шололад и т.н... КОга ще го раберете най- сетне... :|

п.с И накрая кво стана... Пребитото момче се оказа виновно... Много ясно, то е чалгар,според повечето форумци е виновен за глада в Сомалия и войната в Ирак... \:D/ ](*,)

п.п.с Не принадлежа към никоя субкултура, не споделям ничии възгледи освен моите, слушам много и най- различна музика...

scion_of_Storm
11-24-2006, 19:40
Джоуи, при повече късмет те ще са 5ма, а ние 2ма, щото и аз често пътувам с 5 тролей ахахахха :mrgreen:

Mo6no4
11-24-2006, 20:06
Постъпката на въпросният човек е просташка. Трябва да си понесе последствията и да бъде наказан. Недопустимо е да биеш човек, защото те дразни. Момчето, което са го пребили може и да има някаква вина за това, което му се е случило, но определено никое човешко същество не заслужава подобно отношение, особено за такава глупост. Трябва да сме толерантникъм различните от нас, както искаме и те да са толерантни към нас. Хората са различни и това е нормално. Представяте ли си какво щеше да бъде ако всички бяхме еднакви? Аз лично не...


Преди около 2 години бях попаднал на един шофъор-дърт хеви метъл, който беше надул Кил`ъм`Ол на Металика. Малеее май само аз и той се кефехме. Хората едвам търпяха и коментираха какви гадости им пускали. Имаше хора дето слязоха от автобуса. :lol:

rosskata
11-24-2006, 20:13
Преди около 2 години бях попаднал на един шофъор-дърт хеви метъл, който беше надул Кил`ъм`Ол на Металика. Малеее май само аз и той се кефехме. Хората едвам търпяха и коментираха какви гадости им пускали. Имаше хора дето слязоха от автобуса. :lol:

:lol: Същото беше и в служебния автобус с който пътувах лятото... Първия шофъор- луди чалгии, всички доволни, аз си слушам плеъра, и аз доволна...
Втория шофъор- Пича слушаше Скорпиънс, Металика, Аеросмит, Гънс, Айръм Мейдън... МНооого яки парчета пускаше, и аз много си избухвах... Но не! ](*,) Гадните камериерки и готвачите от хотела, организираха бунт, и му се разбучаха ки били тея гадории дето ги пуска, и той им тегли по една... И до края на лятото :arrow: Шофъора тихо си избухва на тихичката музика, аз- с плеъра доволна, лелките - камериерки, гадните готвачи и колегите ми хаусманиаци- преебани без музика бухахахахааа...

magesnik
11-24-2006, 20:16
И аз съм попадал на такива шофьори.Веднъж един беше надул яко Child in Time и няква бабичка му се разфуча,мноо се хилих.

AngelOfDarkness
11-24-2006, 20:41
Joey Tempest!!! Твърдо зад теб!

Така де, част от другите мнения не съм чела много задълбочено, но колегата фен на Children Of Bodom също е прав.

Дълг е да защитя братята и сестрите, не идвам да се карам. Форумите са място за мнения. Ето го и моето:

Автора на темата е прав и не е.

Аз съм отрасла с класически хард рок музика(моите родители слушат това). Нататък след кратка метаморфоза взех да ги зарибявам за хеви метъл и други по..."леки" неща. Говоря така, защото сега обичам и блек и готик смесици и какво ли не. Т.е признавам си, не съм безпристрастна по темата.

Имам много приятели, съученици и познати, които слушат каквото си поискат. Опитвала съм да зарибя с нещо, което може да им хареса от "моите" групи. Ако не подейства се предавам. Не опитвам винаги, защото за мен не това е важното. Целта ми е да не ме ругаят само мен на целия купон, че съм се добрала до компютъра и съм пуснала някоя метъл балада...

Смятам че е обидно, откакто свят светува, хората да си изграждат клиширани образи за неща и да намират всякакви поводи да воюват.
Сега това с музиката. Никой не заслужава бой или смърт заради това, което слуша.

А за метъла, мога само да кажа, че е мн чувствена музика, за тези , които я разбират. Има много видове метъли, които имат различна идеология. Хеви метъла му трябва Один и бира, на рокера мацки мотори и малко бой може би, ама те помежду си се бият(това е клиширания образ!!!!)

Някои са единаци метали. Такива са блек метълите примерно. Чувстват сами, живеят сами, ходят на студено и на гладно и се самосъжаляват хах. Това е изцяло отдаване на емоциите.

Зависи от човека. Има такива, които виждат само агресия в метъла. Това не го разбирам. Има агресивни рапъри(гето, узита или М-16 , кинти, коли , мацки и НАСИЛИЕ!!!)
Има пияни чалгари.
Има футболни фенове, които се пребиват-Левски или ЦСКА ?! Ако кажеш Литекс пак те бият.... Това е да си търсиш повод!!!!

Няма да давам повече примери, но съм възмутена от такива неша. Обичам метъла, това е религия, с него ще остана в сърцето си, това е култура... Разбирам я по безобиден и мирен начин, обичам църквите, не пия като идиот или не се дрогирам по разпространеното мнение(клишетааааа!!!!) и даже не съм пушила НИКОГА трева. Няма какво да ви се обяснявам, но като мене има много-ManOwaR-JUST MORE BEER AND HEAVY METAL-I'M JUST FINE
Това е. Музика. Хората искат биричка, рок концетчета и да си се кефят мирно. Така пречим ли?

Автора е дяволски прав, че не е това начина и повода да се бием, но не обвинявай пряко и не обиждай, моля те, защото няма как да си запознат със всички видове общества, разделени според музикалните интереси и идеология и т.н.

Мир, бира и метъл!

Не ме нападайте много, защото ще ме домързи да чета, но ако много ви се иска да си изкарате агресията на поредния метъл пишете на лично, може да се караме отдалече. Има емоушъни с пистолети-може да се убиваме даже, кво нещо е интернета.

И съжалявам за хаоса в мислите ми, това е от емоцията и гнева ми!

OtherDimension
11-24-2006, 21:01
qvno nikoi ne razbra temata ni , vkluchitelno i momicheto otgore
celta beshe ne da obijdam metulite ( bratovched mi e takuv btw , a az mnogo si go uvajavam ...)
celta beshe suvsem drugo - da se spre da se razgranichavat do stepen-nasilie horata , spored tova , koeto slushat i po nqkakuv nachin da provokiram vasheto grajdansko vuzmushtenie
pri nqkoi , po-inteligentni - uspqh
pri drugi ne - te si znaqt tqhnoto si
a vizirah nqkoi tuka forumci , prosto zashtoto te si padat kum krainostite i za tqh dumata chalgar e po-tejka ot peder*st

evala pravq na Mo6no , AngelOfDarkness , Lake_bodom , rosskata i nai-veche na Joey Tempest
=D>
te pone me razbraha ...


Edit : dano AngelOfDarkness go prochete - murzi me da pisha i LS :mrgreen:

AngelOfDarkness
11-24-2006, 21:13
OtherDimension,
Мислила съм дълго над въпроса защо хората си търсят поводи да се обиждат и нараняват. Това при животните има ли го? Те май само като да гладни убиват, за да оцелеят. Еволюция. А ние? От скука? Кой е казал, че човека е интелигентен?
Затова, въпреки мързела ми писах в темата ти, иначе обичам да съм пасивна...
Важно е, всеки трябва да го помни:
Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с вас(независимо дали го заслужават или не!)

Благодаря ви на всички, които вярвате в това(ПОДКРЕПИХ ИМЕННО ВАС), което писах по-горе, и в безсмислеността на насилието и дискриминациите, т.е. същността на темата на OtherDimension

brain_stew
11-24-2006, 21:29
Мислила съм дълго над въпроса защо хората си търсят поводи да се обиждат и нараняват. Това при животните има ли го? Те май само като да гладни убиват, за да оцелеят. Еволюция. А ние? От скука? Кой е казал, че човека е интелигентен?


Животните действат първосигнално!А хората имат втора сигнална система!Те действат мислейки с главата си!За тва сме и единствените същества, дето правим една и съща грешка два пъти!

OtherDimension, ок, не искаше да обидиш метълите, пънкарите, скиновете и т.н., но го направи!Значи разбирам те, искаш да подбудиш обществото към едно добро дело, ама няма да успееш!Виждаш, че резултата е...нежелания от теб!
Разделения винаги ще има, агресия винаги ще има...но когато някой те напада отвръщаш на удара!Или ще убиеш или теб ще те убият!Закона на войната!Ама то тва не е война, поне не чак толкова сериозна.Но разбра (предполагам) кво искам да кажа.Не може когато чалгарите те набият, да не се раздухва, но когато метъла/пънкара/скинхеда набие чалгара, да се вдига шум до Бога!Тъпо е!

Ти говориш за скинове и метъли, какви били и т.н., задаваш некви нападателни въпроси, а в същото време не си искал да обиждаш никой!Има хора и хора!Има по-спокойни индивиди (като Джоуи Темпест), ама има и по-лесноразпалващи се (като мен!)!Колкото и да не искаш да обиждаш, го правиш!

OtherDimension
11-24-2006, 21:30
mi razduhvai go ?..

razsurdi mi se sega che vidish li nabitoto momche slusha chalga
eeeeeeh ako slushashe metul shteshe da ti e po-qko taka li? (i nas ni biqt , i nie stradame)

haide stiga veche..

neka prosto vseki , koito ima pone kapka choveshtina da spre da se pita zashto i ot koi e bito momcheto : fakt e che e prebito jestoko momche , zaradi muzikata , koqto slusha bez znachenie kakva e tq.Tova sa faktite - drugoto sa prosti zaqjdaniq..


leka nosht , budete hora

OtherDimension
11-24-2006, 21:38
ae stiga si se pravil na biqch be .. razbhrame che si mnoo strashen
"narushavat mi lichnoto prostranstvoooo.."
ma ako toq beshe pusnal ot shibaniq si telefon punk shteshe da go pregurnesh nali ?

"vseki koito mi pusne chalga shte strada"
alele maiko ... vsichki koito slusaht chalga da se pazqt !! - idva internet-huligana ...
mnogo mi e interesno dali pak shte si tolko naduhan ako sa povechko i dali shte predpriemesh neshto za da sprat chalgata ?
ne mislq ...

brain_stew
11-24-2006, 21:53
ae stiga si se pravil na biqch be .. razbhrame che si mnoo strashen
"narushavat mi lichnoto prostranstvoooo.."
ma ako toq beshe pusnal ot shibaniq si telefon punk shteshe da go pregurnesh nali ?

"vseki koito mi pusne chalga shte strada"
alele maiko ... vsichki koito slusaht chalga da se pazqt !! - idva internet-huligana ...
mnogo mi e interesno dali pak shte si tolko naduhan ako sa povechko i dali shte predpriemesh neshto za da sprat chalgata ?
ne mislq ...

Ти май не схващаш!Когато чалгарите пречат си го отнасят, а когато не-не го отнасят!Значи ако си стои некво изрусеното с розовката блузка....демек фешънче чалгарче, едва ли експлойтед ще го набие.Най-много да му стане неприятно, ама няма да тръгне да го бие!И магесник каза, и аз отбелязах, че никой няма право да ти пречи!Тва, че чалгарчето не рпечи на себеподобните си с чалгата, не значи, че не пречи на един пънкар например!

А доклко мислиш или не...явно не мислиш!щом не си разбрал това, което говорихме досега, значи не си от бързозагряващите реутани!

RAWRRR
11-25-2006, 03:07
Tiq razdeleniq se provokirat ot hora , kato nqkoi tuk
edin e grozen vmirisan metul , koito ne vijda po-dobre ot nosa si ..

Муахаха,значи човека за който говориш има доста широк мироглед,тъй като метълите имат големи и криви носове,защото са доста грозни,както ти каза. :lol:

Аз никога не бих наранила някой,който не слуша моята (свясната) музика,защото Бог достатъчно го е ущетил от към добър вкус :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

rosskata
11-25-2006, 07:12
:-k Аз ако биех всеки който ме дразни, края нямаше да му се види...
Ами ако всеки почне да се бие когато нещо се изнерви... :evil: Айде направо гражданска война да си спретнем... Субкултури срещу чалгари... Я се погледнете малко отстрани . Ами смешно е.
Най- интилигентния човек когото познавам- в смисъл находчив, любознателен, с богата обща култура, с много разностраннио интереси, ходи често на театър, абе... И кво, като отиде на купон фърля гюбеци... ](*,) Смърт за гадното копеле!!!

Допреди 1-2 години и аз слушах бая чалга ( както на моменти черно)... И какво, сега като не слушам чалга, съм поумняла, така ли? :smt020

Иначе ако някой плюе пънковете или метълите, скачате и ревете до бога... А се чувствате задължени да тровите де що чалгар видите или посмее да каже 'гък'. :smt107

brain_stew, като са ти скачали 'чалгари' на бой- много яко се почувства , нали... Затва айде и ти им скачай на бой, за да им бъде на тях яко и да имат стимул и те да скачат пак на бой...

Въобще дайте да се върнем в каменната ера и да си решаваме проблемите с тупаници... :smt021

scion_of_Storm
11-25-2006, 07:30
^^А като някой плюе чалгарите/ техно-феновете/ хип-хопърите не скачат ли и те? Или само ние сме виновни?
Както и да е, евала правя на 2-3 души, които наистина написаха невероятни, трезвомислещи мнения. Ако си мислите, че след известно време обаче няма да има случай, при който примерно чалгари да пребият метъл, или чалгари да пребият рапър, или рапър да пребие чалгар...все ще има. Но няма да се обвини така като метъла, нали? Нито пък ще се вземе предвид, че малкият пич със сигурност му се е изрепчил него. И метъла е виновен в този случай, безспорно- като ти се отваря какво ще го пребиваш, лепни му 1-2 и си тръгвай, да се научи отвореняка къде му е мястото...
Роска, не си поумнял като си спрял да слушаш чалга да речем. Просто ти се е повишила музикалната култура и музикалното усещане, поради обозрими причини. Защото метъла в истинската му същност е къде-къде по-комплексна музика от чалгата.
Това беше от мен :mrgreen:

rosskata
11-25-2006, 07:38
Първо- прочетох абсолютно всички мнения.
Второ- обърнах се към метъли и пънкари , защото доколкото виждам те преобладават в този форум(или поне доминират). Е тая тема само автора си позволи да каже нещо против тях и в защита на чалгарите (в случая имаше предвид защита на толерантността въобще към слушащите друга музика) и всички му скочиха...


Но няма да се обвини така като метъла, нали?
Напротив, ако има такова нещо, журналистите веднага (ако го надушат, де) ,ще го направят ебахти въпроса - независимо кой кого е набил. Споко.

Не искам да звуча против някой. Аз съм на мнение че всеки може да прави, да слуша и да мисли каквото си иска стига да не вреди на някой.

И не виждам какво общо имат гейовете със темата.

п.с И съм женско...

rosskata
11-25-2006, 08:07
Това с реването за нещата които се случват в държавата е нормална черта на българската народопсихлогия.

Както шофъора който пуска чалга, така и шофъора който пуска метъл в автобуса са с ниска култура, защото е недопустимо да надуваш музиката и да я натрапваш на другите- независимо каква е.

Само че ако на теб би ти било яко в автобуса да се пуска музика каквато ти харесваш, и не би се оплакал, така и чалгарите не се оплакват когато стане така. Поради простата причина че огромната част от населението в България слуша именно чалга, тя преобладава в автобусите. Логично... :roll:

Ако някой си пусне например хаус на телефона и надуе (аз- :smt013 ), слагам си слушалките, или отивам в другия край на автобуса.
Като направя така, той си остава простак... Но ако скоча на бой, той ще стане един озлобен простак. А това е много по- лошо от "просто простак", нали?

Тез дето си им скачал на бой, не са разбрали, че това е така защото ти влизат в личното пространство, а мислят, че защото си пънк само гледаш на кога да скочиш на бой. И следващия път като видят някое нищо неподозиращо пънкарче, ще скочат на него... НАсилието не решава проблема, а само поражда още насилие... :-k

Пък и хората с ниска култура (слушащи най- различни стилове музика) са толкова много, че няма как да се справиш с тях. Просто трябва да се научим да ги игнорираме. Поне аз това се опитвам. И не се тормозя заради чуждата глупост. [-(

brain_stew
11-25-2006, 08:40
rosskata, когато чалгарите ми скочиха, въобще не ми стана приятно!Аз си седя най-спокойно, а те почват да се заяждат и да ме бутат!Нито съм им казала нещо, нито с музика съм им пречила....дори с поглед не ги удостоих!А те ми скачат на бой.Изадох си шамара от единия, после почнах да се защитавам и аз му забих шамар.После стана по-грубо, но няма да ти обяснявам не дотам примерните за едно момиче, действия.

Не обичам да се бия без причина, винаги съм използвала сила (ако се наложи) при самозащита.Една словесна атака е много повече от една физическа, защото, предполагам знаеш, че когато се биеш всички те мислят за кретен и побойник, обаче като кажеш нещо...умно за теб, хората случайно могат да си помислят, че си свестен.

По-голяма част от населението на България са чалгари, вярно е.Но въпреки това, има такива, които не харесват тази музика, слушат метъл, пънк, хаус, електронно и още много други стилове мноооого далеч от чалгата!Но чалгарите трябва да разберат, че в България има и други хора, с различни от техните вкусове!Никой не е длъжен да се съобразява с чалгарите, както и никой не е длъжен да се съобразява с пънкарите, метълите, скинхедс и т.н. (макар че много рядко се случва някой чалгар да се съобрази с пънкар например)!

Май и никой не разбира въпроса с личното пространство...макар че експлойтед даде доста удачен пример с нарушаването на личното пространство!Но когато някой чалгар помоли скина (например) да си спре музиката, която озвучава автобуса (което не съ срещала досега да се случва, но казвам примерно), скина е длъжен да я спре веднага, но когато чалгарчето е надуло мазната си чалга, скина го помоли да я спре, а чалгарчето не го прави....идват и последствията от нарушаването на личното пространство и личните интереси!Защото личното пространство не е само въздуха и т.н. около теб (предполагам роска го знеш, защото си достатъчно умна!), а и вкусовете ти и интересите ти!Имало е случай, когато шофьора е слушал метъл и аз съм го молила да намали музиката-шума ми пречеше!

Относно молбите ще дам един пример:мен и сестра ми.Когато сестра ми ме помоли за нещо, аз съм длъжна веднага да скоча и да го направя!Защото родителите ми казват така.Но когато аз помоля сестрата за нещо, трябва да й се моля половинч час, а тя да се прави на ударена и в крайна сметка сама си свършвам работата.

Не може, когато помолиш чалагрчето да си спре музиката, него да го вее вятър на бял кон и да прави квото си иска, а когато помолиш пънкарчето да си спре музиката, то е длъжно вендага да го направи!Не става така!

rosskata
11-25-2006, 08:55
Не може, когато помолиш чалагрчето да си спре музиката, него да го вее вятър на бял кон и да прави квото си иска, а когато помолиш пънкарчето да си спре музиката, то е длъжно вендага да го направи!Не става така!

И пънкарчето, и чалгарчето, и метълчето са длъжни да спрат музиката! И е проява на стереотипно мислене да смяташ, че метълчето ще е по- склонно да намали отколкото чалгарчето. Както казах, културата и музиката нямат толкова пряка връзка. На мен ми се е случвало комшиите ми да намалят музиката на лудо чалга- парти, когато ги помолих.

Но веднъж в една колежка се опитвахме да учим и дънеше метъл отгоре. ПОмолихме ги да спрат и те ни се изсмяха...

Това за което споря е, че един метъл няма да е по -склонен да намали от един чалгар. Културният ще намали, некултурният не. И ме дразни това, че всички чалгари се приемат за неклтурни ей- така, а метълите и скиновете са върха на културата... То си зависи от характера на човека, не от това какво слуша...

Ако шофъорите масово слушаха пънк, нямаше да танат по- културни... Просто вместо чалга щяхме да слушаме надънен пънк в автобусите...

И онези които са ти налетяли, не са го направили, щото са чалгари, а щото са побойници - малоумници. А има разлика между двете. Както го изкарваш излиза, че едва ли не те са те нападнали, ззащото са чалгари...

scion_of_Storm
11-25-2006, 09:17
Центърът не темата наистина леко се измества от това, което беше в началото. И не казвам, че чалгарите примерно са пребили Брейнстю, защото са били побойници, но смея да твърдя, че са го направили, защото просто те държат да са най-kewl, най-отворени и най-пичове от всичко живо. И това е една голяма част от тях. Минавам покрай двама такива пичове, с неизменната гелосана, изрусена коса и впити дънки, якета и подобни, обаче по-якички пичове. При което те ме поглеждат и почват да се хилят и да ме гледат предизвикално, в тип "Кво ни гледаш бе, пич, да те пребием ли искаш..." И това е голяма част от не само чалгарите, но и рапърите. Има и такива метъли/пънкари/уотевър естествено, но болшинството или тихичко си слуша, и не се отваря особено, или не пречи особено на другите като цяло. И честно казано досега не съм видял пънк/метъл, надул докрай слушалките или цъкащ музика на джиесема си на открито. Докато всеки втори чалгар в градския транспорт го прави това- вади си гъзарското телефонче и надува докрай, а аз го чувам през пълния рейс, нищо че съм на другия край чак. И не му се казва нищо, защото около него има още няколко такива идиоти. Е това е, хора. Ние сме тея, които смущаваме реда в транспорта, които се водим по агресията, които обираме помията на всичко. Метълите миришат, метълите са ебаси ненормалниците, метълите всичко. Може би защото половин България слуша чалга...Не казвам, че няма метъли-идиоти и пълни тъпаци. Просто не е честно спрямо членове на тази субкултура да бъдат низвергнати и пренебрагвани от обществото. Както се случва не само с феновете на метъла, а и с тези на пънка да речем. Това е реалността просто.

quench
11-25-2006, 09:30
Вижте,аз нямам нищо против това да си слушате каквото искате,нито да си го слушате до мутрата ми надуто до дупка. Но ме дразнят разни квалификации. Или както по-горе беше казано - те могат да са се набили за 2 лева,а после да са казали от новините. Сега,ако някой от вас удари шамар на съученик,след 5 мин ще долетят медиите и ще ви обвинят в насилие.
Obliderate!!!!!

OtherDimension
11-25-2006, 09:35
rosskata , suglasen sum ....
daite vseki koito vi drazni mu udarete po edin tupanik ... toi na drugiq
abe daite da se izpoprebiem
nali sme ogromna durjava i za kvo puk trqbva da se durjim zaedno ... aide be - q si udari koito ti padne i tva e

az shte si slusham kvoto iskam i kudeto iskam
exploidteen , brain_stew - misql che ne ste ushevi da mi kazvate kvo da namalqvam ili da spiram
kakto vie se praite na hora s truden harakter , taka i drugite hora shte si slushat kakvoto iskat i kudeto poiskat
ako doide kmeta da mi kaje izkluchi go! , togava shte go izklucha...

P.S.horata s rozovi teniski i kosi s gel sa chalgarcheta ?! gospodi .. ne znaeh che v Italia slushat chalga primerno :shock: , shtoto i tam sa takiva ..
P.S.2 - razbrahme che sa te butali , bili i t.n. -> emi ako si tolkova otvorena mnogo qsno che tva shte ti se sluchi ;) prestani da kazvash koi e reotan i koi ne ...

scion_of_Storm
11-25-2006, 09:40
^Не са, но чалгарската мода тук е точно такава, ако не си усетил/видял/разбрал. В повечето случаи се състои от кожено яке(Дизел да речем) или сега вече яке с пухчето/подобни простотии, тесни скъсани на места дънки, големи цайси, гелосена, задължително изрусена коса. Това е истинския чалгар, нека го възхваляваме.
И пиши на кирилица, ако можеш, Просто препоръка ;)

RoyTheReaper
11-25-2006, 09:43
az shte si slusham kvoto iskam i kudeto iskam
exploidteen , brain_stew - misql che ne ste ushevi da mi kazvate kvo da namalqvam ili da spiram
kakto vie se praite na hora s truden harakter , taka i drugite hora shte si slushat kakvoto iskat i kudeto poiskat
ako doide kmeta da mi kaje izkluchi go! , togava shte go izklucha...



за кво трябва да са ушеви бе? да не автобуса да е твоя собственост? не може всички да се съобразяват с теб - ти трябва да се съобразяваш с всички.

относно постъпката на експлойтедтийн - не одобрявам силовите методи, но чалгарчето е било наистина долно и просто не е оставило избор.

все пак фокуса на темата взе да се измества: ако става въпрос за неразбиране и неприемане на различния - аз съм с 2 ръце против. но спокойствието и личното пространство на човек - те трябва да са неприкосновени.

Shadow_Walker
11-25-2006, 09:47
Не изместихте ли доста темата на разговора?
Просто трябва да има повече толерантност между слушащите различни стилове, освен ако не се нарушава личното пространство :)
И да няма надути метълчета и нафукани чалгарчета :-D

OtherDimension
11-25-2006, 09:50
za kakvo lichno prostranstvo govorite ?!
v reisa/troleq ima 50-60 choveka
az si puskam muzika ot telefon (tva da ne e 4x100W ?!?! q se stegnete)
i vidish li
nqkoi ot drugiq krai chuva tazi muzika ot GSM o__O , nishto che tiq 60 choveka kato kajat po 1 duma i stava ludnica
i toq chovek idva i mi kazva da spra
az otkazvam , zashtoto ne sum strahlivec
i toi pochva da me nalaga
i tva e normalno taka li ?

vinum_letiferum
11-25-2006, 09:54
Гледах снощи репортаж по новините...Ами, да, кофти случай, ама знаеш ли със сигурност как се е стигнало до бой? Защото съм присъствала на доста такива конфликти, в които, обаче, метълите нямахме вина. Просто идва някой чалгар, почва да ти се отваря и да те обижда..Как да реагираш? И един аналогичен случай - пътуваме аз и един приятел в градския и някакви двама чалгари пуснали кючек по gsm-а и друсат гюбеци,бутат хората, пеят.. Момчето с мен се правеше, че не ги забелязва, че да не стане конфликт. Обаче на мен ми писна и съвсем спокойно им казах, че всички сме уморени, на хората не им е приятно и ако могат да спрат музиката, все пак не са сами...И единия почна да ме обижда, дойде при мен и ме блъсна преди да разбера въобще какво става. Тогава на приятеля ми му падна пердето и почна да ги налага докато не ни свалиха...Грозна гледка беше, ама като те нападат да си траеш ли? Не ме разбирайте погрешно, не подкрепям случаи като вчерашния...Но искам да ви кажа, че в повечето случаи чалгарите се отварят и именно те са причината за конфликтите. Ок, жалко за момчето, ама откъде сте толкова сигурни, че не си го е заслужил? И как става номерът аз да мога да си слушам кротко моята си музика без да преча на никой, а чалгарите постоянно ни надуват главите с тяхната? Защо постоянно чалгарите трябва да парадират с простотията си? Това си е чист психически тормоз, ако питате мен...

RoyTheReaper
11-25-2006, 10:06
za kakvo lichno prostranstvo govorite ?!
v reisa/troleq ima 50-60 choveka
az si puskam muzika ot telefon (tva da ne e 4x100W ?!?! q se stegnete)
i vidish li
nqkoi ot drugiq krai chuva tazi muzika ot GSM o__O , nishto che tiq 60 choveka kato kajat po 1 duma i stava ludnica
i toq chovek idva i mi kazva da spra
az otkazvam , zashtoto ne sum strahlivec
i toi pochva da me nalaga
i tva e normalno taka li ?

да пускаш музика от телефон означава да вдигаш шум. това смущава спокойното пътуване на гражданите, следователно ти си длъжен да спреш. това може да не ти се вижда проблем, но остналите примерно 20 души пътници да са на друго мнение. нищо не ти пречи да си сложиш слушалки, така никой нищо няма да ти каже, ти ще си доволен с музиката си, пътниците ще са доволни че не им я натрапваш.

BornFromPain
11-25-2006, 10:10
Еми да.. Точно за т'ва чалгарите повечето са селтаци.. И на мен ми се е случвало като се прибирам да ги гледам как нарочно дразнят някой и чакат да каже нещо да скачат...
Щото само и само да се направят на гъзари за пред момиченцата им си мислят че са безсмъртни.. Може ли братче ние да ходиме трима с почти празни бутилки бира към попа, и срещу нас трима тапаци с 2 момичета и тия минават между нас и ни бутат и после даже не се обръщат.. Ако ми беше крив ден директно съм му вкарал на единия тая бутилка в малкия мозък ей така следващия път да си има едно на ум.. Пък после ако искате ме обсъждайте по форуми.. Като си го просят ше ядат бой!

BornFromPain
11-25-2006, 10:12
za kakvo lichno prostranstvo govorite ?!
v reisa/troleq ima 50-60 choveka
az si puskam muzika ot telefon (tva da ne e 4x100W ?!?! q se stegnete)
i vidish li
nqkoi ot drugiq krai chuva tazi muzika ot GSM o__O , nishto che tiq 60 choveka kato kajat po 1 duma i stava ludnica
i toq chovek idva i mi kazva da spra
az otkazvam , zashtoto ne sum strahlivec
i toi pochva da me nalaga
i tva e normalno taka li ?

да пускаш музика от телефон означава да вдигаш шум. това смущава спокойното пътуване на гражданите, следователно ти си длъжен да спреш. това може да не ти се вижда проблем, но остналите примерно 20 души пътници да са на друго мнение. нищо не ти пречи да си сложиш слушалки, така никой нищо няма да ти каже, ти ще си доволен с музиката си, пътниците ще са доволни че не им я натрапваш.
Не - пречи ти.. Защото като слушаш на слушалки не ставаш център на внимание. Тогава просто си слушаш гадната музика която дори не държиш да слушаш.. И мацките не въздишат - "аа колко е отворен.. ебати пича.."

RoyTheReaper
11-25-2006, 10:15
е тва си е селения но не мисля че е заради музиката която слушат - просто възпитанието им е такова. пък и селянина си е селянин каквото и да слуша.

BornFromPain
11-25-2006, 10:17
Да ама според мен на селянина отвътре му идва да слуша чалга.. Някво причличане има :>

OtherDimension
11-25-2006, 10:19
Да ама според мен на селянина отвътре му идва да слуша чалга.. Някво причличане има :>

bez komentar
kone s kapaci - e tva ste pone polovinata ot tuka ..
dano obache na tebe , choveka s butilkata , ne ti se naloji sega da lejish v bolnica i da te e strah da hodish na uchilishte , a maika ti vseki den da te izprashta sus strah i da treperi koga shte se priberesh

RoyTheReaper
11-25-2006, 10:24
Да ама според мен на селянина отвътре му идва да слуша чалга.. Някво причличане има :>

ами вярно е че селяците слушат предимно чалга, но факта че и много не-елементарни, интелигентни хора я слушат ме прави несъгласен с теб. просто хората имат различни вкусове и най-вече различни изисквания към музиката.

BornFromPain
11-25-2006, 10:25
И това го е имало без лежането в болница - лежах си у нас.. А по въпроса - който търси намира.. Демек който си търси боя го намира. А според теб трябва да ме блъскат по улиците, да ми наливат чалгиите по рейсовете и аз да си трая.. Еми не си познал. Както аз не се блъскам на тоя и оня и не му говоря глупости така и те няма да го правят. Справедливо нали? Или не може така.. Трябва те да си правят квото искат. Скрий се по-добре с тая тъпа теза!

OtherDimension
11-25-2006, 10:26
Ne , ama kato si tolko naperen ako utre si izqdesh boq da ne kajesh : chalgarite sa loshi i doidoha i me nabiha , te sa po-agresivni
kakto sam kaza - kakvoto tursish si go namirash ;)

BornFromPain
11-25-2006, 10:51
еммм аз пък съм лежал в болница и какво???

Всичко е въпрос на манталитет... идва си някакъв катил и почва да пречи, молиш го да престане той отказва и вкарва естествено някакъв лаф, какво ми се правиш на мъж... после лежи заврян под седалката и яде шутове...

Когато имаш позиция ще си я отстояваш- това е...

Решил е, че може да се прави на велик и да ПРЕЧИ...

не съм ушев, за да мога да кажа на някой да престане това се нарича гражданско самосъзнание...


Всички сте много възмутени от насилието и агресията, което доскоро на никой не правеше впечатление... Евала на медиите- успяха да ви промият мозъка...

Word!

rosskata
11-25-2006, 13:05
Експлоитед, културен и некултурен човек е качество! за разлика от музикалните предпочитания. Такъв типаж като "чалгар" и "метъл" няма! Има умни, глупави, агресивни, спокойни, мили , груби, културни и некултурни чалгари и метъли. Така че разликата е огромна.

Ако някой се изхрачи на улицата, хвърли си боклука където му падне, и надува музика в автобуса, е некултурен.

Ако някой слуша чалга, той е чалгар. И толкова. При положение, че хора с най- различни характери, възпитание, култура и образование слушат чалга, е недопустимо да им се слага общ знаменател по който и да е от тези признаци.

Да кажеш на някой, че е некултурен, не е предразсъдък- то се вижда. Но да си кажеш, че някой е некултурен, защото слуша еди кво- си- е това е вече предразсъдък.

Тва е същото като аз да кажа, че който гледа комедии от тишпа "Американски пай" и им се кефи, е малоумник, защото за мен това е малоумен филм. Но няма да го направя, защото не е логично.


Еми да.. Точно за т'ва чалгарите повечето са селтаци.. И на мен ми се е случвало като се прибирам да ги гледам как нарочно дразнят някой и чакат да каже нещо да скачат...


Аз съм виждала това да го правят нечалгари (няма да уточнявам какви, щото някой пак ще изреве)... Така- значи ли това, че всички са такива? Дори, че повечето са такива? Не мисля. [-(

Lake_bodom =D>


п.с Не мисля, че медиите са ми промили мозъка- насилието винаги ме е впечатлявало и отвращавало.

rosskata
11-25-2006, 13:49
:? Ами нали и аз се опитвам това да кажа по дяволите... А предния ми пост беше да покажа че да наречеш някой некултурен не е като да си милиш, че скача на бой само щото е чалгар или че надува музиката в автобуса поради същата причина. ПОнеже ти каза, че да разделяш хората на културни и некултурни е предразсъдък и стереотип.

Преди ти да влезеш не се плюеше по субкултурите, а по чалгарите. То и продължава де.
Това за гледната точка съм го чела. Но със същия успех там можеше да е и чалгар. Ей това не разбират 90% от хората във форума.

scion_of_Storm
11-25-2006, 14:05
И аз се опитвам да обясня ебаси ахахахах. На мястото на метъла можеше да бъде чалгар. Можеше да бъде рапър. Можеше да бъде пич, който въобще не слуша музика ебаси! Всичко можеше да бъде. Обаче ако не беше метъл, нямаше да има толкова сериозен и на места малоумен спор, нали? :mrgreen: OtherDimension, кои са коне с капаци бе човек, всичко освен теб, нали? Еми това и аз мога да го кажа, не е трудно наистина. Друго е да разбереш на останалите гледната точка, нали. Всеки защитава своето, все пак. Я си представи, че некъв пич идва у вас докато има купон, който си направил, ама сте 15 души да речем. И тоя пич идва и си пуска музика, която не харесваш не на макс, но силничко- така, че да се чува. Няма да ти е приятно, още повече , че ти пречи, че е у вас. Я сега си погледни малоумното и неадекватно мнение спрямо музиката в рейса и виж какво ще им е на другите от твоето "ама не 4х100 в. слушане на музика".

OtherDimension
11-25-2006, 14:09
Да ама според мен на селянина отвътре му идва да слуша чалга.. Някво причличане има :>


scion_of_Storm -> eto tova e kon s kapaci , za nego shtom slushash chalga si idiot i maloumnik , neshtastnik , mizernik , etc ;)
posle az sum slagal etiketi
vseki moje da si zashtitava mnenieto , no prosto na nqkoi si e totalno greshno :lol:
a za muzikata v nas - mnogo qsno che si prav ....
za avtobusa - sushto si prav , no smqtam che nasilieto i poboq e tvurde kraina forma


Edit : a na tozi , koito si puska negovata muzika v nas shte ida , shte q spra i shte mu kaja che ne e poznal .. sus sigurnost nqma da mu se zasilq s butilka v ruka ...

BornFromPain
11-25-2006, 14:21
Ами нека да съм кон с капаци.. Като не харесвам чалга, антипатични са ми хората които я слушат, и не искам да общувам с тях.. Да не обичам да слушам как на Карбона колата му вдигала 400, как брат му бил еди къде си и щял да му донесе еди къв си телефон, как баща му купил еди кво си, колко добра била новата песен на Милко Калайджиев и тн.
Защо да искам да общувам с хора които слушат чалга(следователно имат много малко общо с мен) като мога да общувам с хора които слушат музика на която аз се кефя(демек шанса да си прекараме готино заедно е много по-голям).. Чаткаш ли?
Айде сега пак си търкай репликата с коня с капаци докато съвсем не я протриеш без да си разбрал нищо от това което казвам..

scion_of_Storm
11-25-2006, 14:24
Всеки човек си е различен , както казах. Аз имам всякакви приятели, едни от най-добрите ми са чалгари, но ще изслушат някоя метъл песен ако им я покажа. Можем да си говорим за сума ти неща, въпреки че ненавиждам чалгата. Ако спорим ,се ебаваме просто, защото знаем, че всеки ще си предпочита неговата музика. Не трябва да отхвърляш цяла субкултура заради най-естрадните й и парадиращи представители. Не знаеш колко чалгари(които не се ограничават само в рамките на чалгата) има, които са интелигентни и наистина свестни хора.

OtherDimension
11-25-2006, 14:25
ne obshtuvai s takiva hora - nikoi ne te kara ...
no nedei i da gi obijdash i da gi priemash za po-nizshi ot teb , zahstoto ne slushash tova , koeto slushash ti
tova e

BornFromPain
11-25-2006, 14:28
ne obshtuvai s takiva hora - nikoi ne te kara ...
no nedei i da gi obijdash i da gi priemash za po-nizshi ot teb , zahstoto ne slushash tova , koeto slushash ti
tova e
Приемам ги за толкова различни от мен че не искам да имам нищо общо. А негативното ми мнение не е формирано от музиката която слушат а постъпките им.. Защото тая постоянна цел всеки да бъде забелязван и то чрез най-тъпите постъпки ме дразни много.. Не казвам че важи за ВСИЧКИ чалгари.. Но важи ЕДВА ЛИ НЕ САМО за чалгари.. Защото колкото и да ме убеждавате в противното - всички знаем че по-голяма пасмина малки селтачета няма от тая в Амор.. Прибирал съм се много пъти с тях и мога да ви кажа от опит.

rosskata
11-25-2006, 14:30
BornFromPain, кон с капаци е меко казано. Човек е много повече от музикални предпочитания. Надявам се да го разбереш някой ден.

BornFromPain
11-25-2006, 14:36
Хаха а може би някога ще разберете че за някои хора музиката е много повече от звуци.. Че музиката е това което си ти, просто под формата на изкуство, и най-вече че не е просто нещо което пускаш за да не е тихо докато правиш нещо друго примерно.
П.С. бтв кон с капаци все пак не е най-точното определение.. Най-точното е че не искам да общувам с никой с който нямам много общо.. Иначе просто си губя времето.. Защо да имам 1000 приятели като мога да имам 30 но да сме заедно, да се подкрепяме и тн.. А шанса да намеря човек който да е един от тия 30 сред чалгатрополиса ми клони към 0%.. Тогава защо по дяволите да искам да общувам с тях? За да разчитам на тях и накрая да ме прецакат? За да мисля че имаме нещо общо а единственото да е било просто приказки? Не мерси. Не и аз.

scion_of_Storm
11-25-2006, 14:56
^И какво излиза, че моите приятели, най-добрият ми приятел, с когото се познавам от вече 11 години, няма да ме подкрепи по-нататък, защото не слуша метъл, а поп музика, рок също и подобни? Айде стига бе, не се ебавай :mrgreen: И за мен музиката е доста важна, има супер влияние в мирогледа ми, стилът ми на обличане донякъде, мисленето ми. Но ако режа всичко, което не слуша метъл, това означава да откажа да общувам с милиони хора. А това не е особено умно...

niGGa
11-25-2006, 15:05
Do kude se stigna s tupite vi razdeleniq na chalgari , raperi , metuli .. ?
Dnes v Radomir e prebito do mozuchno sutresenie 16 godishno momche , zashtoto ..... slushalo chalga ?!
Neshtastnikut go nakaral da spre chalgata , zashtoto q mrazil , momcheto otkazva i posle mu e nanesen tejuk poboi.
Tova e predela na vashite kompleksarski razdeleniq.
Tiq razdeleniq se provokirat ot hora , kato nqkoi tuk
edin e grozen vmirisan metul , koito ne vijda po-dobre ot nosa si ..
drug - "mnooo losh" skinar , koito paradira s neo-nacistkite si ubejdeniq i t.n.
vse obrazi , koito sa satanisti , slushat pesni za kruv i ne moje da sa istinski "fenove" ako ne sa "LOSHI"

Do koga dragi mi kompleksarcheta she se mislite za po-umni ot drugite ?
Do koga za vas edin chalgar shte e ciganin i maloumen ?
Do koga zaradi izrodi kato vas shte stavat e takiva neshta...
Prostotiqta vi nqma krai.

За мене един чалгар винаги ще е циганин и малоумен..

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-25-2006, 16:25
Do kude se stigna s tupite vi razdeleniq na chalgari , raperi , metuli .. ?
Dnes v Radomir e prebito do mozuchno sutresenie 16 godishno momche , zashtoto ..... slushalo chalga ?!
Neshtastnikut go nakaral da spre chalgata , zashtoto q mrazil , momcheto otkazva i posle mu e nanesen tejuk poboi.
Tova e predela na vashite kompleksarski razdeleniq.
Tiq razdeleniq se provokirat ot hora , kato nqkoi tuk
edin e grozen vmirisan metul , koito ne vijda po-dobre ot nosa si ..
drug - "mnooo losh" skinar , koito paradira s neo-nacistkite si ubejdeniq i t.n.
vse obrazi , koito sa satanisti , slushat pesni za kruv i ne moje da sa istinski "fenove" ako ne sa "LOSHI"

Do koga dragi mi kompleksarcheta she se mislite za po-umni ot drugite ?
Do koga za vas edin chalgar shte e ciganin i maloumen ?
Do koga zaradi izrodi kato vas shte stavat e takiva neshta...
Prostotiqta vi nqma krai.

4algar metul.. punkar?! kakvo zna4enie ima .. neka si slu6a tva deto mu e na dushata !!! onq kakvo go burka 4e mom4eto slu6alo 4alga? nali toi ne slu6a?! kude mu e probleMa?!?!??! i koi mu dava pravo da prebiva taka mom4eto zaradi ednata muzika...

BornFromPain
11-25-2006, 16:29
^И какво излиза, че моите приятели, най-добрият ми приятел, с когото се познавам от вече 11 години, няма да ме подкрепи по-нататък, защото не слуша метъл, а поп музика, рок също и подобни? Айде стига бе, не се ебавай :mrgreen: И за мен музиката е доста важна, има супер влияние в мирогледа ми, стилът ми на обличане донякъде, мисленето ми. Но ако режа всичко, което не слуша метъл, това означава да откажа да общувам с милиони хора. А това не е особено умно...

А аз да не би да общувам само с хора които слушат пънк, ска и хардкор? Къде съм казал че не харесвам всички които не слушат мойта музика? Казах само че не общувам и не искам да общувам с чалгари защото самия факт че слушат това ги отдалечава достатъчно от мен, че да не искам да имаме нищо общо.

BornFromPain
11-25-2006, 16:32
a[N]D[i]T[k]a]4algar metul.. punkar?! kakvo zna4enie ima .. neka si slu6a tva deto mu e na dushata !!! onq kakvo go burka 4e mom4eto slu6alo 4alga? nali toi ne slu6a?! kude mu e probleMa?!?!??! i koi mu dava pravo da prebiva taka mom4eto zaradi ednata muzika...

Мисля че трябваше все пак да погледнеш и предните постове щото отдавна беше споменато(доста пъти), че причината за т'ва да го пребие изобщо не е била музиката. Просто му се е заял за това, ама вие не можете да го проумеете и продължавате да държите на това колко са противни метълите, пънкарите, скинарите и всички други. Както казвам за 10 път(поне!) това че е бил метъл не е нищо.. Преспокойно може да е бил който и какъвто и да е друг изнервен човек който е склонен да пребие някой ей така за нищо.
Само ме е яд че му се е заял точно за музиката, а не за нещо друго ако беше така всичките тия глупости дето се изляха тука нямаше да ги има..

LunaTriCk
11-25-2006, 16:48
и двамата са цигани, така че можете да продължите с живота си и да не се занимавате с чужди проблеми. :roll:

D.town
11-25-2006, 17:02
ае хора спрете се е. вместо да излезете да преджобите някой развисен наркоман, да се ебавате на грозния метълист или псувате курвите вие стоите пишете по форуми :-D големи злета сте чесно.
интелекта не се определя от музиката бе братя. определя се от мързела. мене мнооо ме мързи. къв извод праим :smt005

maldini
11-25-2006, 17:03
С риск да се повторя.....

Аз винаги ще се деля не мога да си представа как ще хода заедно по купони с чалгари или ще говорим за мода,джи ес еми и всякакви други простотии.И това е разбира се,не че те са по-тъпи от мен, а просто защото харесвам други неща,които ги споделям с други хора.Не е задължително да са метъли,но никога те не са били и чалгари.

Както са набили този чалгар така може и да на бият един метъл или пънкар,както доста често става,но тогава не се създава такова впечатление и не реват толкова хората все едно метълите и пънкарите не са хора? :shock: Няколко потребители дадоха примери... Не могат хората от различни субкултури да се обиждат все едно те са един човек.Автора предполагам,че не познаваш всички метъли,за да ги определиш като жалки същества нали?Вярно,е че слушат една и съща музика имат що годе еднакви интереси,но не са едни и същи хора.

С повечето неща съм съгласен с експлойтед,той даде доста примери,така че няма смисъл да пиша дълги и широки мнения,само защото ще се повтарям,а и вярвам,че тези които провеждат дискусията няма да им е приятно да четат почти едни и същи мнения.Затова спирам дотук.

Много са ми интересни постовете на брейн стю.....
Момиче на 14 години е почнала да се бие с всички и да ги пребива? :shock: Извинявай ама сигурно нямаш и 20 кила ше ми говориш за войни и простотии,поне това ни го спести.А и като те гледам с какъв ник си и кога си регистрирана просто ми става смешно...

magesnik
11-25-2006, 18:16
Малдини аз ше ти кажа,че по чалгарски купони е голяма веселба.Отивам напивам се на безплатен алкохол и се наяждам,сядам си на някво столче с бирата в ръка и почвам да гледам простотия до шия. :D А и брейн стю е свястно момиче макар,че се изразява малко остро. :-)

brain_stew
11-25-2006, 18:18
Много са ми интересни постовете на брейн стю.....
Момиче на 14 години е почнала да се бие с всички и да ги пребива? :shock: Извинявай ама сигурно нямаш и 20 кила ше ми говориш за войни и простотии,поне това ни го спести.А и като те гледам с какъв ник си и кога си регистрирана просто ми става смешно...

Хм...определено ен съм 20 кила!Малко повечко съм си!По принцип съм тръгнала на курсове по бойни изкуства от 7 годишна, отраснала съм с по-тежка музика и...говорех за войната, защото ползвах една доста вярна философия!

Къф ми е ника?Идва от песен на Грийн гей, с което не се гордея много.В превод значи "мозъчна яхния" и бих казала, че наистина в главата ми е голяма каша.А кво общо имаше регистрацията ми не можах да схвана!Има ли значение, дали съм била регестрирана тая година, или миналата?

Да, участвала съм в побои, погота и т.н.Кво ти пречи тва?Не се изтъквам по никакъв начин, отбелязвам го!Според мен има още кво да уча, още бой има да понеса, още погота, в които да участвам...Не казвам, че мога да набия някой без абсолютно никакви проблеми, няколко пъти отбелязах, че съм била бита от чалгари!И не помня точно кой (извинявам се много на юзъра, който го отбеляза, но толкова много мнения....) каза, че онези едва ли са ме набили защото са били чалгари, а аз...няма да казвам ква!Думите им бяха "Хехе, много ти са лъскави кубинките, метълска курво!Вий по принцип сте смели...дай да те видим ква си ти!" и почнаха да ме бутат.Бях с посинено око, натъртвания и т.н.Не се гордея с тва.Даже ме е срам, че допуснах тва да се случи.Не ми хареса факта, че имат такова мнение за метълите!Кофти е, че се поставя всичко под общ знаменател!

И аз имам приятели чалгари.(Пилето убиец е жив пример!)Твърде сме различни...те говорят за циците на Камелия, а аз говоря за уникалността на Халфорд, например.Различни субкултури-различни гледни точки и възприемане на живота около нас.За един чалгар, може би всичко е по-просто, но на един скин например никак не му е лесно.

А относно музиката...експлойтед (а и други) не веднъж са казвали, че за тях музиката е много повече от начин на разпускане и т.н.За тях е начин на живот.За тях е отражение на личността.За мен също!Не мога и миг без музика.Срещам в някои песни, неща, които отговарят на личността ми...може би приемам музиката твърде надълбоко, но това съм аз.За мен музиката значи нещо много повече от изкуство, за мен музиката е...нещо като въздуха.Музиката ме кара да се чувствам като нещо нематериално, не реално.Когато слушам музика забравям на кой свят съм, потапям се в момента.И става въпрос за музиката която аз харесвам-пънк, ска, Ой!, метъл....а не чалгата!

11-25-2006, 18:19
Е тва е тъпо да се млатят ,заради музиката...Така една група чорбари беше пребила един мой съученик :x :x :x

BornFromPain
11-25-2006, 18:29
Хахах да и той е бил с шалче и тениска на Левски ама те са го пребили щото е слушал чалга нали? :>>

brain_stew
11-25-2006, 18:32
Хахах да и той е бил с шалче и тениска на Левски ама те са го пребили щото е слушал чалга нали? :>>

:smt005 :smt005 :smt005 сигурно! :smt005 :smt005 :smt005

OtherDimension
11-25-2006, 18:48
Е тва е тъпо да се млатят ,заради музиката...Така една група чорбари беше пребила един мой съученик :x :x :x


toq pak obrushta temata na levski - cska
bahti ogranichenoto mule ..

brain stew e na 14 ?! ..
omg

brain_stew
11-25-2006, 18:49
brain stew e na 14 ?! ..
omg

МУАХАХАХА!Да на 14 съм и мога да кажа, че съм здраво стъпила на земята откъм музикална култура, макар че все още съм си буквално...пикла!Ама тва не ми пречи да знам доста работи! :smt019

OtherDimension
11-25-2006, 18:54
moje da znaesh dosta raboti i da si durven filosof , no ne si izjivqla neshta , koito sa izjivqli 18-19-20 godishnite
taka che za mnogo neshta qvno si govorish naizust ;)

mladostta ne e porok - ne se obijdai :mrgreen:

brain_stew
11-25-2006, 19:00
Да, участвала съм в побои, погота и т.н.Кво ти пречи тва?Не се изтъквам по никакъв начин, отбелязвам го!Според мен има още кво да уча, още бой има да понеса, още погота, в които да участвам...

Мисля, че вече го казах!Наистина има кво да науча, даже много!

btw според мен спорът, който водиме безсмислен!Всички сме прави за себе си и нашите събратя по субкултура!Наистина, с мен на глава не се излиза, освен, ако не говоря с някой, който е доста влиятелна личност и влияе по някъф начин на мнението ми (scissorhand например), но ще се опитам да се въздържам занапред от изказвания.Просто не искам да си пиля нервите.Теми за различните субкултури и техните търкания има много....и никой не е излизал прав!"Мойто гарджи най-убаво!", така че никога няма да стигнем до едно компромисно мнение.Най-много да се намразим!

rosskata
11-25-2006, 19:26
Оф отказвам се... Тук никой не чете какво е писал другия. Само двама - трима разбират, че толерантност и липса на предразсъдъци не значи само да не биеш някого, а и да не съдиш за него без да го познаваш...
BornFromPain е класически пример за абсолютно предубеден човек... И то що- щото някой слушал еди- кво си... ](*,)
Всички искат да ги приемат такова каквито са- метъли, пънкари, и т.н... Музиката за вас може да е изява на характера и начин за възприемане на света...

Но аз познавам много хора слушащи чалга и мога да ви кажа че при тях музиката не е толкова важна... Те не мислят постоянно за това какво им дава тя. Начин за разпускане и толкова... :-k

Така че мислете преди да лепите етикети на някой.

А, и това че brain_stew е на 14 не я прави по- тъпа, моля ви се! Айде сега да почнем и с предразсъдъците за възрастта... ](*,) Вярно малко преиграва с тва "ние различните", но забелязвам че в тоя форум и много по- големи от нея се изживяват по същия начин...

Уф спирам да пиша вече тук че наистина много се отклонихме. А файда никаква... :roll:

OtherDimension
11-25-2006, 19:33
mdaa
rosskata e mn prava - vsichko tuka stana lutenica
vidq se obache che rodeniq ot muka :shock: i niGGa sa nai-predubedenite hora v celiq forum
ne che za mene raperite ne sa cigani , ama nea znachenie...
ot temata se otklonihme prekaleno mnogo
no samo da se izqsnim s brain stew : da se izkarvash jertva e jalko ... metulite bili jertvi , nai-razlichni , nai-neopravdani
ee aide stiga veche ;)

BornFromPain
11-25-2006, 19:40
BornFromPain е класически пример за абсолютно предубеден човек... И то що- щото някой слушал еди- кво си... ](*,)
Всички искат да ги приемат такова каквито са- метъли, пънкари, и т.н... Музиката за вас може да е изява на характера и начин за възприемане на света...

Но аз познавам много хора слушащи чалга и мога да ви кажа че при тях музиката не е толкова важна... Те не мислят постоянно за това какво им дава тя. Начин за разпускане и толкова... :-k

Така че мислете преди да лепите етикети на някой.


Просто ти не разбираш попринцип какво е в основата не деленето на субкултурите. Не се делят заради музиката която слушат или заради начина по който се обличат. Деленето е следствие от това, че да си пънкар значи еди какъв си начин на мислене, да си скинхед означава еди какъв си и тези начини на мислене са коренно различни от тези както на другите хора(чалгари и т.н.). Просто това което съм аз и това което са чалгарите, обикновения човек който слуша чалга по купони, хората които слушат поп и т.н. са абсолютно различни неща.. За това се деля - защото тези хора ако мислеха като мен, гледаха на света като мен нямаше да слушат чалга а все от някъде щяха да дочуят пънк или ой, да ги заплени и да започнат да се интересуват.
Тоя път разбра ли или ще трябва за 20 път да пиша едно и също..

rosskata
11-25-2006, 19:57
:smt005 Ми не ние дето не сме спешъл и не сме от някоя субкултура бавно загряваме... Пък и защо въобще стоиш и си пишеш с малоумници като мен дето не ги кефи да слушат пънк ами си слушат най- обикновен рок и не са от висшата раса на пънкарите и скиновете и т.н... :-k

scion_of_Storm
11-25-2006, 20:03
Born from pain е група :) Даже издадоха албумче тази година, което било яко казват. "War"me thinkzoz :P
Няма смисъл от темата вече. Чешахме си езиците цял ден +вчера вечерта, попсувахме се, понервихме се- ае марш към леглото сега :mrgreen: Днес покрай Пирогов имаше яко метъли- момчето там ли е настанено?

BornFromPain
11-25-2006, 20:13
Хъм..
И аз не съм част от никаква субкултура, просто съм един човек за който хората се делят на
1. много малко хора за които бих направил почти всичко
2. малко хора които са ми приятели и ми е приятно да съм с тях
3. малко хора с които бих искал да се запозная, общувам, пия, смея се и т.н.
4. и страшно много хора които са пейзаж - всички останали, с които не искам да имам нищо общо.
Просто като цяло не харесвам хората.. С всичката им двойнственост, интриги, лицемерие и тн.. Когато си сам няма такива неща.

А доколкото помня никъде не съм споменавал за висша раса на пънкари и скинари и т.н. Просто това са тип хора сред които има някакъв шанс да има човек, който за мен да е от третата групичка. Не по-висши, не по-нисши а просто друг тип хора.
А може и да са предразсъдъци но когато видя чалгар с прилепналите дрешки, въртящ глава неуписуемо ловко от един готин задник към друг.. Еми дори да ме заговори за нещо бих вложил всичко от себе си за да се превърна в олицетворение на думата темерут. От вътре ми идва - съжалявам :>

П.С. забравих да спомена за музиката.. Може би това ще ви накара да разберете по-добре положението. Музиката която предимно слушам е текстове.. Звучаща по общоприетите норми ужасно(на мен ми звучи много добре) за да се подчертае важността на това което се казва. Демек музика в която е важно посланието вече се изкачва една идея встрани от музиката която е направена просто за слушане. А когато видя някой да слуша моя любима група(демек група която казва нещата които аз мисля) значи с този човек имам общо. Ето така музиката може да се превърне в начин на живот - когато не е звучене а думи които вокала крещи/пее, думи които ти много пъти си искал да крещиш. Ето това прави музиката която слушам толкова различна и специална.

rosskata
11-25-2006, 20:27
ОО, значи сега не само сте спешъл , но станахте и неоправдани... Ако нацисти претрепят пънкарка и някой журналист види ще направи сензацията бъди сигурен... Стига стее се изживявали толкова...

Няма как един обикновен човек като мен , който не е докоснат от божествената светлина на пънкарството да ги разбере тези неща, но си мисля, че във всеки ваш пост личи високомерие, и това няма как да не дразни...
Все някой ви напада субкултурата... Аз нямам нищо, ама нищо против тях и никога не съм ги нападала.

Нападам лично тези, които демонстрират принадлежността си , навирайки я в носа на останалите при всеки възможен случай и натяквайки им колко са неосведоомени , колко губят и т.н. Дразни ме това гледане отгоре на хората, които не са "субкултурни", най- вече на чалгарите. И така...

Вече май наистина е време да спра да пищша в тая тема... 8-[ .

.

rosskata
11-25-2006, 20:33
:smt005 Ми не ние дето не сме спешъл и не сме от някоя субкултура бавно загряваме... Пък и защо въобще стоиш и си пишеш с малоумници като мен дето не ги кефи да слушат пънк ами си слушат най- обикновен рок и не са от висшата раса на пънкарите и скиновете и т.н... :-k

They ask why we dress this way
Live for now, stand today
See the kids but don't hear what they say
Close your eyes and look the other way
You say the end justifies the means
They'll lock us up throw away the keys
Crucified, crucified for your sins [x2]
They don't know our feelings
Only our desperate cries
They seek protection through distorted eyes
Can't tell the truth from their lies
We've got to learn to fight to live
Before they grind us under heel
We're the targets so easy to find
We're the ones that.
Won't stay in line I find myself NAILED TO A CROSS
For something that I didn't do
It's your fault you've ruined our lives
But we're the ones you crucify
You're the ones who commit the crimes
But it's always us who do the time

http://www.mindspring.com/~squicker/skin/crucsk.jpg


аз нямам какво повече да кажа...

Оффф.... Тебе все някой те напада, все някой е против теб... Не можеш ли веднъж да водиш спор без да изтъкваш колко си различен и как пънковете всички ги мразят??

С какви букви трябва да напиша-- МЕН МЕ КЕФЯТ СУБКУЛТУРИТЕ! КЕФЯТ МЕ ПЪНОВЕТЕ! КЕФЯТ МЕ МЕТЪЛИТЕ... Но ме фащат лудите когато някой ми говори снизходително и не ме разбира... Изписах 10 страници за толерантност, а сега излезе че те нападам, щото си пънк!

BornFromPain
11-25-2006, 20:35
Мм а да си се замисляла че всъщност целите субкултури се градят върху онеправданост? Че ако живееш добре и всичко ти е наред никога няма да носиш кубинки, няма да слушаш музика в която се пее за прецакани от обстоятелствата хора, няма да целиш да показваш че не си като тълпата?
А високомерието според мен е нормално. Защото когато живота те е накарал да минеш бос през пътеката осеяна с тръни, вместо по пътя със кола и продължаваш да се бориш, това означава че си нещо повече от останалите лигльовци които всичко им е на тепсия. Това са субкултурите - онеправданите заедно срещу целия свят. Защото той винаги е бил срещу тях.

Експлойтед скарай ми се ако пиша глупости хаха :> Аз поне така ги разбирам нещата :>

Amayo
11-25-2006, 20:37
Ма не бееееее ... те си вярват. :lol: :smt005 :smt016 :smt006

rosskata
11-25-2006, 20:44
Ма не бееееее ... те си вярват. :lol: :smt005 :smt016 :smt006

Мълчи, несубкултурна отрепко!

Ти може да живееш в ггето, да се бориш с живота, да бачкаш от 14- годишен да помагаш на ваште, да те гонят от вкъщи, да се чудиш как да прдължиш напред, да те гледат странно защото си (грозен/дебел/странно облечен- в смисъл по начина по който ТИ искаш), да те прибират в районното, да нямаш 1 стотинка за цигари, никой да не те разбира освен 1 най- близълк приятел, но не си ли от субкултура... Животът ти е песен, човече! Трудностите са запазени само за богоизбраните, за да покажат колко силни и различни са всъщност и как всички ги мразят...

rosskata
11-25-2006, 20:46
:lol: А ако си основа моя си субкултура на слушащите рок безпарични алкохолици- песимисти с леко хипарски възгледи за живота... Имам ли шанс да ми се признае правото да бъда онеправдана? :oops:

BornFromPain
11-25-2006, 20:47
Мда май трябваше да спомена че става въпрос за пънк и скинхед културите - поне както аз го виждам :>
А текста е много добър.. Поне както аз го разбирам.. Щото май изобщо не става въпрос само за кубинките, а за вярата, за това което си, което ти е помогнало да се бориш и да минеш през всичко ;> Много добър :>

Mo6no4
11-25-2006, 20:47
И аз имам приятели чалгари.(Пилето убиец е жив пример!)Твърде сме различни...те говорят за циците на Камелия, а аз говоря за уникалността на Халфорд, например.
Не си дала хубав пример. Чалтарите говорят за уникалността на Азис, а метълите за тази на Халфорд. Няма голяма разлика. :lol:

Чета, чета и ми става смешно...
чалгарите били такива, метълите онакива. Явно не разбирате, че хората не се разделят по музиката, която слушат...поне не толкова глобално. Явно ние (нарочно включвам и себе си) нямаме с какво друго да се показваме и хвалим и затова тука почнали да ми се хвалят кой, с кой се е сбил. Да, да не се хвалят. Срамуват се. Ако найстина беше така надали изобщо щеше да го напишеш. Били сте различни. Същите сте си...най-обикновени хора като всички останали. ..какъвто съм и аз.И за мен музиката е много важна, но приказките за начин на живот са смешни. Ако ти спрат музиката от утре завинаги няма да ти се случи нищо. Музиката е начин на живот за други, но не и за всеки втори форумец тръгнал да разправя колко уникален е...

Аз лично не деля хората по музиката, която слушат, а по съвсем други показатели, по които повечето хора слушащи чалга отпадат, но когато съм в точната компания ми е приятно ако ще и чалга да пускат (преглъщам този факт).В крайна сметка (в повечето случаи) не се събирам с хората заради едната музика.

BornFromPain
11-25-2006, 20:50
Ма не бееееее ... те си вярват. :lol: :smt005 :smt016 :smt006

Мълчи, несубкултурна отрепко!

Ти може да живееш в ггето, да се бориш с живота, да бачкаш от 14- годишен да помагаш на ваште, да те гонят от вкъщи, да се чудиш как да прдължиш напред, да те гледат странно защото си (грозен/дебел/странно облечен- в смисъл по начина по който ТИ искаш), да те прибират в районното, да нямаш 1 стотинка за цигари, никой да не те разбира освен 1 най- близълк приятел, но не си ли от субкултура... Животът ти е песен, човече! Трудностите са запазени само за богоизбраните, за да покажат колко силни и различни са всъщност и как всички ги мразят...

Ами всъщност тоя човек който описа чуе ли такава музика, разбере ли за какво става въпрос, просто не може да не стане част от субкултурата :> Защото това е начин да преодолееш трудностите, да минеш през каквото трябва, защото знаеш че не си сам. А според мен на тоя човек който описа точно това би му било нужно.

rosskata
11-25-2006, 20:51
В крайна сметка (в повечето случаи) не се събирам с хората заради едната музика.

Ми явно само аз и ти сме тук които правят така... :shock:

rosskata
11-25-2006, 20:55
Ма не бееееее ... те си вярват. :lol: :smt005 :smt016 :smt006

Мълчи, несубкултурна отрепко!

Ти може да живееш в гето, да се бориш с живота, да бачкаш от 14- годишен да помагаш на ваште, да те гонят от вкъщи, да се чудиш как да прдължиш напред, да те гледат странно защото си (грозен/дебел/странно облечен- в смисъл по начина по който ТИ искаш), да те прибират в районното, да нямаш 1 стотинка за цигари, никой да не те разбира освен 1 най- близълк приятел, но не си ли от субкултура... Животът ти е песен, човече! Трудностите са запазени само за богоизбраните, за да покажат колко силни и различни са всъщност и как всички ги мразят...

Ами всъщност тоя човек който описа чуе ли такава музика, разбере ли за какво става въпрос, просто не може да не стане част от субкултурата :> Защото това е начин да преодолееш трудностите, да минеш през каквото трябва, защото знаеш че не си сам. А според мен на тоя човек който описа точно това би му било нужно.

Като изключа гоненето от вкъщи, всичките са се случвали на мен. Но нямам никакво желание да съм от субкултура, ако това ще ме направи високомерна...И сега достатъчно добре си преодолявам трудностите.

Amayo
11-25-2006, 20:56
Най ме изкефи че детенцето въпреки заплахата е решило да си държи на собственото мнение и да отстоява позицията си. А съответните метъли ли са лайнари скинари ли са са точното определение на комплексар. Щот ги каня да дойдат в БИАД и да кажат на мутрите да срат чалгата. :lol:

rosskata
11-25-2006, 21:02
абе важното е да ги оплюеш нали...


сигурно е яко и да лежиш в болница, защото си защитавал някакви свои възгледи, яко е всеки път като ядеш нещо и да се сещаш за това, че си избрал да не бъдеш игнорантен към някой неща...

естествено ние субкултурните сме надути, а другите са прекрасни хора...
ама то нали идеята на субкултурата е точно това... не се оплаквам...




Направо ми се реве като си помисля колко не можеш да разбереш какво казвам. Аз против субкултурите нищо нямам. Пънкари не познавам, и почти не съм виждала. Метъли имам близки приятели.
Това коеето говорих се отнасяше само за теб и BornFromPain...Защото ме дразни начина по който спорихте. Тва е.

Прочети предните ми мнения, поне се опитай да разбереш какво искам да кажа... Не ми пука кой какъв е какво слуша и какво изповядва... Пука ми как се държи(когато не го познавам добре) , какво мисли и чувства (когато ми е близък) и какво пише и кава (във форума).

Хич не ми пука кой е скин и кой е метъл. Пука ми кой се държи високомерно и кой не. А вие през цялото време ми обяснявате това колко съм мразела субкултурата и... ](*,)



основи с субкултура, ама то май вече има такава като за теб... хипари им викаха... само трябва да пищиш, че насилието е ужасно (коео правиш), да се друсаш с какво ли не (дано не го правиш) и да ми говориш за Космоса, майката земя и т.н.

КОсмоса е голяяяммм, Майката земя всички ни е родила и ни гледаааа... Птичките пеят, слънцето грее, представете си една голлляяяяма огряна от слънцето поляна с много щастлиииви хора скачащи от радост по неееяяя... :smt005 Как се справям?? :lol:

Amayo
11-25-2006, 21:04
Евала бре холдинга евала бре софия ох ох ох охохохооо.

rosskata
11-25-2006, 21:33
тръпката да видиш удивлението на някой, който те смята за абсолютен боклук и се мисли за повече от теб и да му докажеш, че не само си пълноценна личност, но и си доста интелигентен и т.н. е безценно...

Опитай се някой път да изпиташ това удивление... :roll:

Аз нямам какво повече да кажа. ПОнеже за мен метъли, пънкари и т.н не се различават по нищо от другите хора, освен по някои свои възгледи и музикални предпочитания, явно говорим на различни езици... :roll:

Peace :smt109

BornFromPain
11-25-2006, 22:57
Peace :smt109
Хипарка...
Хахах :>

RoyTheReaper
11-26-2006, 07:18
BornFromPain,

много бъркаш. естествено че няма да намериш общ език с никой чалгар като не разговаряш с него. и стига сте повтаряли че ти си това което слушаш - ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!! вярно е само за вас които така болезнено желаете да сте субкултурни, следователно различни и уникални ( :smt005 ) а отричате очевидното - че има и интелигентни, не-селяни които слушат чалга, които не говорят само за новата песен на милко калайджиев и новия си телефон. както и да е, проблема си е ваш.

OtherDimension
11-26-2006, 09:28
BornFromPain,

много бъркаш. естествено че няма да намериш общ език с никой чалгар като не разговаряш с него. и стига сте повтаряли че ти си това което слушаш - ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!! вярно е само за вас които така болезнено желаете да сте субкултурни, следователно различни и уникални ( :smt005 ) а отричате очевидното - че има и интелигентни, не-селяни които слушат чалга, които не говорят само за новата песен на милко калайджиев и новия си телефон. както и да е, проблема си е ваш.

mda.

BornFromPain
11-26-2006, 10:19
BornFromPain,

много бъркаш. естествено че няма да намериш общ език с никой чалгар като не разговаряш с него. и стига сте повтаряли че ти си това което слушаш - ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!! вярно е само за вас които така болезнено желаете да сте субкултурни, следователно различни и уникални ( :smt005 ) а отричате очевидното - че има и интелигентни, не-селяни които слушат чалга, които не говорят само за новата песен на милко калайджиев и новия си телефон. както и да е, проблема си е ваш.

Хъм.. И със какво реши, че толкова държа да съм субкултурен? С това, че не харесвам хората като цяло? Това, че има интелигентни, не-селяни които слушат чалга ми е ясно, само дето това не ги превръща тия хора в индивиди с които искам да разговарям и т.н. Интелигентни хора колкото искаш. Въпроса е и да имаме общо, защото аз мога празни приказки да си говоря със всеки, да се забавлявам със всеки, но не го искам.

RoyTheReaper
11-26-2006, 19:38
аз познавам такива хора, но пак не ми е интересно да контактувам с тях. Както вече казах вълнуват ни различни неща... Може да намерим една или две общи теми, но дотам... Вече въпроса не е до музика, а до общи интереси и до индивидуалност...

да приемем че ти си един интелигентен пънкар и разговаряш с интелигентен и с разностранни интереси чалгар. единственото което ви отличава е музиката която слушате и твоя пънкарски мироглед. искаш да кажеш че с този човек няма да намерите общ език? тогава излиза че единственото от което се интересуваш и за което говориш е пънк и пънкарски виждания.

scion_of_Storm
11-26-2006, 19:40
Бе я поздрав с Amon Amarth- Valhall awaits me и да спираме да дрънкаме простотии всички :mrgreen: :mrgreen:

titit0
12-02-2011, 11:28
То и аз не слушам чалга, ама изоообщо не ми пречи като слушат другите около мен. ;) Има и други места, където да се скатаеш за да не я слушаш, все пак не си затворен в една стая. И това, че харесваме метала, проблеми имаш ли? Всеки има различен стил за музика, например някой слушат класика и такива.

Ама това, че хората слушат метал не значи, че трябва да са изроди и да се обличат само в черно и да се гримират както някой хора ги описват. ;) В свободна държава сме и слушаме кой каквото иска. А и това е оправдание за музиката. Все едно някой да дойде и да ми каже "ако не махнеш тази музика ще те пребия". Е, да казвали са ми да я спра, че им пречи, но не и с такива неща. Дай по-спокойно. Не всички тук се такива. Не обиждайте хората с различен стил, не всички са такива, каквито ги описвате, не всички са изроди, както казвате. НЕ ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ ТУК! Всеки има право на избор, а и относно побоя, то законите са такива на държавата. ;) Просто на никой за нищо не му пука.