PDA

View Full Version : Imat ili nqmat pravo ?



11-25-2006, 17:14
Po pravilnik u4itelite imat li pravo da pi6at otastvie na nqkoi pri polojenie 4e toi prisastva v 4asa?Imat li pravo da go izgonat s otsastvie?V moq klas tova se slu4va vseki den ,a v klasa na edna pr(ot dr u4ili6te) ne gi goneli .
E,vie kak mislite?Imat li pravo ?

Fencer
11-25-2006, 17:23
До колкото съм запознат, от тази учебна година учителите имат право да гонят ученик от час (естествено с отсъствие). Миналата учебна година те нямаха такова право... :|


нямат право да те гонят.. още по-малко пък да ти пише отсъствие ако си бил в час.. тфа е лудост направо.. я се осъзнай и си въспитайте малко учителите.. как ще се държат така с вас хаха
2 учитела и директорката казаха пред целия клас, че могат да се гонят ученици от час...

11-25-2006, 18:15
До колкото съм запознат, от тази учебна година учителите имат право да гонят ученик от час (естествено с отсъствие). Миналата учебна година те нямаха такова право... :|

Aha mersi

IlLuSi0nS`
11-25-2006, 18:16
нямат право да те гонят.. още по-малко пък да ти пише отсъствие ако си бил в час.. тфа е лудост направо.. я се осъзнай и си въспитайте малко учителите.. как ще се държат така с вас хаха

Alira
11-25-2006, 22:07
Естествено че имат право да гонят , ако им шпречи ученика.Може да си в час и да ти пишат отсъствие но това го правят тъпите даскали.Аз понякога съм в час но с отсъствие, за да не ме изпитат и в същото време да не изпускам важни неща

mon4eto
11-26-2006, 06:48
poprincip daskalite nqmat pravo da gonqt u4enicite-taka pone kaza ministara,no ne milsq 4e e pravilno...

sladoled
11-26-2006, 06:56
Трябва да видиш какво е записано в правилника навашето училище.Той е различен в различните училища.Добре е ако вземеш текста му / от помощник- директора например/ и го покажеш на юрист /става и на студент по право/.Те ще ти кажат най- добре дали е редно да те гонят от час и да ти пишат отсъствие.Според мен нещо не се вързва.А после иди докажи дали си бил в час или не, щом имаш отсъствие.
Друго което можеш да направиш е да се обадиш анонимно в инспектората по образование и да се оплачеш на началника му.Търсете си правата!

kati_0513
11-26-2006, 09:59
Po pravilnik u4itelite imat li pravo da pi6at otastvie na nqkoi pri polojenie 4e toi prisastva v 4asa?Imat li pravo da go izgonat s otsastvie?V moq klas tova se slu4va vseki den ,a v klasa na edna pr(ot dr u4ili6te) ne gi goneli .
E,vie kak mislite?Imat li pravo ?

В моето училище е същото, а като имаме учебна практика 4 часа, този който отсъства получава по 4 отсъствия- подчертани :cry:

Мисля, че учителите нямат право да ти пишат отсъствия, след като присъстваш в час, закъснение за първи час се извинява на 100%, закъснение за следващите часове е оставя като 1/3, но да се пише цяло отсъствие- това си е някакво гадна прищевка на учителите!

http://www.bgportal.net/i/katri/cd036f70ac.gif

tequila
11-26-2006, 10:39
а пък на мен ми е най-смешно , да ти пишат отсъствие и двойка едновременно :smt005 :smt005 :smt005

11-26-2006, 10:45
Учителите нямат право да гоноят ученик от час, камо ли да му пишат отсъствие!

kati_0513
11-26-2006, 10:59
а пък на мен ми е най-смешно , да ти пишат отсъствие и двойка едновременно :smt005 :smt005 :smt005

О, да това наистина е голям смях :smt005
но после глава боли #-o

iiirish
11-26-2006, 13:16
за мен щом един ученик присъства в часа, които и да е учител няма никакво право да му пише отсъствие (или както по-често става при нас - двойка и отсъствие! :shock: - пълна учителска простащина!)

leko_otkachena
11-26-2006, 13:19
xax men me goniha vache 1 put ot chas s ocustve..koeto znachi,che mogat!

posetitel
11-26-2006, 16:43
Абе,защо не си зададете въпроса от хубаво ли ви гони учителя и вие някакви невинни агънца ли сте били в тези случаи или е имало защо да ви изгонят - ясно е,че като сте му пречили на човека /и на голяма част от съучениците си/ да си предаде урока,какво друго да направи.И още-защо само за права говорите,задължения нямате ли.Ей от такива разхайтени и гаменски прояви станаха тези неща,дето напоследък цяла България изумя от тях - да се пребиват и убиват ученици

techCandy
11-26-2006, 17:34
за мен щом един ученик присъства в часа, които и да е учител няма никакво право да му пише отсъствие (или както по-често става при нас - двойка и отсъствие! :shock: - пълна учителска простащина!)
Като сме заговорили за простащина, така и така, дали не ги гонят и не им
пишат двойки, защото си го заслужават. Или както написа посетителя, вие всички сте просто едни малки ангели, с огромни ореоли, а дъртите изветрели чанти ги гонят от час, просто ей така, за удоволствие? Милички и това ви е малко....И да, търсите си правата, а къде са ви отговорностите бе?

^sladyranka`
11-26-2006, 18:22
Pri nas sa6to gonqt!
Daje daskalkata po BEL pi6e dvoiki samo za6toto ne se darji6 kakto trqbva v 4asa!Predstavqte li si ?Ujas!

PaSsioN_GiRL
11-26-2006, 18:27
за мен щом един ученик присъства в часа, които и да е учител няма никакво право да му пише отсъствие (или както по-често става при нас - двойка и отсъствие! :shock: - пълна учителска простащина!)
Веднъж една изключително умна и компетентна госпожа ме изгони а след това ми е писала и двойка.Начи хем ма няма хем имам двойка и осъствие..Пълна простащина ! ](*,)