PDA

View Full Version : РАП КАРИЕРА И ПРОДУЦЕНТ ЗА МЕН?КАК,КОЛКО И КОГО ДА ТЪРСЯ?



Плевенският_рапър
11-26-2006, 18:16
Значи за много от вас ще прозвучи тъпо или банално,но аз имам силно влечение към рапа,качествения рап-без ограничение изпълнител,години, хит или боза,БГ или чужд.Слушал съм доста изпълнители,разбира не пропуснах и най-добрите,старата школа,че дори и БГ рапа.
Имам талант,така мисля аз и така ми втълпяват приятелите ми вече сигурно от 5 години ,от времето когато бях на 12-13г ,а вече съм почти на 18(след 3 месеца ги правя).Имам си усет за ритъма,а римите ,които правя са много луди,НЕ СА изтъркани, цинични,цитати от песни,вулгарни или просто безсмислени.Явно е ,че имам дар слово и често си съчинявам песни на определена тема,на нещо което ми се е случило през деня, или просто за кеф на купон или сред приятели.
Замислих се сериозно над всичко това,любовта ми към рапа не престава,а доста често в главата ми започват да се съчиняват ритми и готини актуални текстове на всякаква тематика.За всичко от живота!
Имам и добра визия-175см,75кг ,яко момче съм,занимавам се с фитнес,но не съм от напомните химици с шкембета.Стилът ми-това е просто моя стил.Не нося развлечените така банални за мен "рапърски" дрехи,мога да обясна и защо.Колкото и да се кефа на негрите и старата школа тук е БГ и нещата и хората са други ,а ние не сме негри.Ходя си с нормални дрехи,спортни дрехи и т.н.
Училището ми върви перфектно!Пълен отличник съм,не се друсам,не пия и не пуша,отказах цигарите и алкохола.Само спорта и високите скорости не мога да откажа и не искам ;)
Мислих много за живота си и как да продължа след като завърша училище и все стигам до извода,крайно време е да се пресрамя и опитам да реализирам таланта си!От Плевен съм,не съм говорил с никой по този въпрос ,защото не знам кого да търся,приятелите ми не знаят ,че най-накрая се реших сериозно да пробвам да се занимавам и реших да напиша тази тема с надеждата (с лудия късмет някой да ме забележи) или просто да ми кажете ,скъпи форумци към кого да се обърна,да ме види/прецени струва ли си да се занимава с мен,да инвестира пари и изобщо да си губи времето с мен.МОЛЯ ВИ,давайте ми съвети кого и къде да търся,да пиша,да направя запис,да изпратя текст на песен или каквото и да е някъде,с надеждата нещо да стане.Тази вече като споделих това пред най-добрите си приятели те ми казаха:"Да имаш талант,не го пропилявай!"
Може би наистина РАП кариерата е правилния път на моя живот,но дали е осъществима,надявам се да се разбере,а не просто да си пролилея таланта!
Помогнете ми!Дайте ми съвети какво да направя оттук нататък,има ли още качествени рап продуценти в България,кои градове и какви изисквания имат!

Mo6no4
11-26-2006, 18:26
Чети тук (http://ggp.hit.bg/1.htm) и тук (http://ggp.hit.bg/2.htm). :lol:

Sladkata_Nansi
11-26-2006, 18:32
Zna4i parvo iskam da kaja,4e ne razbiram mn ot takiva ne6ta i ne sam 4ak takava privarjeni4ka na rapa,no ako moje iskam da si izrazq mnenieto!Az sa6to mislq,4e ako ima6 talanat v nqkoq oblast trqbva da go razvie6 po nqkakav na4in,za6toto talanta e ne6to adski qko ne6to i ne vseki go ima i ne trqbva da se propilqva! I drugo iskam da kaja poneje ti si izbroil dosta ne6ta za teb-mislq 4e dr ne6ta nqmat tolkova ogromno zna4enie,ako naistina ima6 talant i vle4enie kam rapa.Estestveno,4e imat i te rolq,no ne 4ak vode6ta ;) A kolkoto do tova kam kade da se obarne6 i kakvo da napravi6 :-k Ami az mn nz kakav savet da ti dam,no 6to pak da ne probva6 da pi6e6 na televiziq MM-tam nali organizirat 4esto nqkvi konkursi za mladi talanti-mislq 4e ot saita na MM moje6 da se svarje6 s tqh! Mi tva e ;)

TikiraYang
11-26-2006, 18:41
w dneshtno wreme ima nyjda ot takiwa mladeji :))

Плевенският_рапър
11-26-2006, 18:41
Благодаря много за двете мнения!Значи,Нанси дай там къде да пиша на телевизия ММ,макар ,че това ще е от последните неща май.Вярно готина и добра ТВ,ама дали ще ми помогнат не знам.

:) Ами мисля си,че поне трябва да пробвам,като гледам колко тъпи и бездарни копелета станаха известни...Както казах може би това е най-добрия път в живота ми,защо да не пробвам да тръгна по него.Не го правя само заради възможност да спечеля пари и известност.Пари не съм видял,не съм и оставал без,знам че те не са най-важното нещо в живота.А известен никога не съм бил,нито с добро,нито и с лошо.

Продължавайте с мненията си,съжалявам,че ви затрупвах с толкова много информация,писах всичко на 1 дъх,но всичко май е важно.Ако имате въпроси питайте.

BornFromPain
11-26-2006, 19:26
Абе пич да ти серем на представите.. Визия, килограми, лайна.. Ходи по джемове участвай на фрийстайл батъли, кога с микрофон, кога просто защото е прекалено студено за да заспите на пейките и ще се прочуеш. От там ако струваш вече може да мислиш за записване и търсене за продуценти и т.н.
Докажи се първо в тия среди и тогава се реди за пари.

niGGa
11-26-2006, 19:34
Ако мислиш, че имаш талант,
ако мислиш, че римите ти са уникални,
ако мислиш, че имаш добра визия,
ако мислиш, че си пълен отличник,
ако мислиш, че си спрял цигарите и алкохола,
спри малко тия наркотици..

BornFromPain
11-26-2006, 20:54
ХАХА леле предния пост го писах преди да съм прочел всичко което написа щото ми омръзна преди половината..
Абе я се осъзнай, не си на интервю на кастинг за бъдещи МТВ звезди... Всичките тия лайна за как ти върви даскалото, как изглеждаш, дали ходиш на фитнеш можеше да ги спестиш..
Земи постни някой твой текст, някой фрийстайл на готов инструментал или нещо подготвено въдху чужд инструментал и тогава говори.. Дреме ми какъв си и как изглеждаш - ако си добър ще те похваля на приятели, после някой друг и накрая ще те знаят.

Amayo
11-26-2006, 21:21
И аз имам талант-
Израснах в гангтерски квартал ъъъъъъ
сички пич-ки съм ги ебал ъъъъъъъ
на сички куки съм се опъвал в устата им съм го слагал ъъъъаааа аз съм нахал сички путк-и ми викат лошия чакал щото имам с кинти пълен чувал -Ъ - и не съм като тебе скапан педал кво праиш бе провал къде си ма парцал ела ме фани за големия вал преди да съм те закопал ууЪЪъъ.

Jamalska
11-26-2006, 22:25
Според мен човека се ебава...ако не се ебава...Човек,щом ги пишеш тука сичките тия простотии нищо не знаеш за рапа..нищо не знаеш за хип-хопа...

i'm so excited!
11-27-2006, 07:20
не си черен - не ставаш 8)

Sladkata_Nansi
11-27-2006, 08:31
E az ne moga da razbera za6to vinagi kogato nqkoi ima talant i se opitva da go razvie po nqkakav na4in,vse 6te se namerqt nqkvi,koito da mu se podigravat ili ne6to podobno :roll: Nz ot zavist li e ot kvo e ne moga da si go obqsnq :-k To4no takiva hora az nai-uvajavam =D>
http://mmtv.bg eto ti saita na MM tam moje6 da sledi6,ako eventualno obqvqt nqkvi konurs4eta ;) I za6to pak da ne stigne6 do tam?Misli6,4e vse o6te ne si dorasal za tam li?Ami da ne bi tezi,koito se qvqvat da sa mnogo podgotveni?Vseki ima pravo na izqva ;) A adres-moje6 da pi6e6 na maila mmtv@mmtv.bg ili pak Sofia 1330, ul. "Giue6evo" 85 :) V saita tam nai-dolu 6te gi vidi6 adresite :) Aide uspeh4e ;) =D>

koalka
11-27-2006, 12:01
Точно в тийн форум ще намериш това,което търсиш,да знаеш!

NightFairy
11-27-2006, 14:04
И аз имам талант-
Израснах в гангтерски квартал ъъъъъъ
сички пич-ки съм ги е*** ъъъъъъъ
на сички куки съм се опъвал в устата им съм го слагал ъъъъаааа аз съм нахал сички путк-и ми викат лошия чакал щото имам с кинти пълен чувал -Ъ - и не съм като тебе скапан педал кво праиш бе провал къде си ма парцал ела ме фани за големия вал преди да съм те закопал ууЪЪъъ.

За автора на темата не знам,но ти наистина имаш талант! :P [/quote]

Jamalska
11-27-2006, 18:04
E az ne moga da razbera za6to vinagi kogato nqkoi ima talant i se opitva da go razvie po nqkakav na4in,vse 6te se namerqt nqkvi,koito da mu se podigravat ili ne6to podobno :roll: Nz ot zavist li e ot kvo e ne moga da si go obqsnq :-k To4no takiva hora az nai-uvajavam =D>
>
отг:пука ми какво ще да правят.Ама на тема "рап" съм мн чувсствителна.Никой,който се е занимавал с това,разбирал го е и го е почувствал не е няма да пита как да го реализира в такъв форум.Дори и мизерници от тия дет уж си изкарват кинтите с туй знаят,че всеки започва по кръгчета да реди...Що за рапър е ако си реди правите рими и не може да реди на фрийстайл...абе тъй си мисля...дори и ММ знаят що е туй рапер..нали Х-тийм са там :twisted:

BornFromPain
11-27-2006, 18:22
Ама на тема "рап" съм мн чувствителна.

Т'ва го приемайте абсолютно буквално и сериозно :> Само пробвайте да кажете нещо лошо за Lords Of The Underground(примерно) пред нея и ще видите :П

Jamalska
11-27-2006, 19:08
Ама на тема "рап" съм мн чувствителна.

Т'ва го приемайте абсолютно буквално и сериозно :> Само пробвайте да кажете нещо лошо за Lords Of The Underground(примерно) пред нея и ще видите :П
хаха секи има право на мнение,но предпоитам конструктивна критика;)

BornFromPain
11-27-2006, 19:10
Ама на тема "рап" съм мн чувствителна.

Т'ва го приемайте абсолютно буквално и сериозно :> Само пробвайте да кажете нещо лошо за Lords Of The Underground(примерно) пред нея и ще видите :П
хаха секи има право на мнение,но предпоитам конструктивна критика;)
Хаха да така ще кажеш.. Ама като се дочуе каквато и да е критика се появява сърдитата и ядосана физиономия, и желанието за убийства :>

niGGa
11-28-2006, 16:14
Бе дайте верно да го ориентираме човека.
Приятел, хващай влака за Бургас. Там има един луксозен лейбъл. Но внимавай, че ако си по-добър от тях, може и да не те вземат :lol:

Плевенският_рапър
11-28-2006, 17:29
Бахти подигравките,бахти чудото...
Ей,аз не мисля да съм засегнал някой от вас,но за сметка на това някои тук непрекъснато обиждат и се ебават.
Аз не ви поисках признанието,нито ви питах какво мислите за мен,просто се надявах някой да напише нещо смислено или да даде добър съвет,какво би направил той на мое място.

Фрийстайл разбира се съм правил много пъти и то поне от 3 години насам.С приятели ,на купони,вечер на пейките в квартала,в даскало няколко пъти,във фитнеса и безброй много пъти на ум.
Често си редя рими наум,когато нещо ми се е случило,дали хубаво или лошо,зависи и от настроението ми.Доста пъти се получават яки фрази.

Jamalska какъв е смисъл да се връщам назад с фрийстайла?Защото тук в Плевен най-добрите и талантливи фрийстайлъри,тези по на 23-4-30години са най-върлите наркомани и си пропиляват таланта.Някои от тях наистина го имат,но ги ебе само за херцата,а другите са неправими тревомани.Тия среди не ми харесват,видях как най-добрия ми приятел стана наркоман и доста от съседите,по-скоро почти всичките буквално!
Не мерси аз тоя живот и щастието на иглата не ги искам!

magesnik
11-28-2006, 17:43
Бе дайте верно да го ориентираме човека.
Приятел, хващай влака за Бургас. Там има един луксозен лейбъл. Но внимавай, че ако си по-добър от тях, може и да не те вземат :lol:


'
гангста гангста прадакшанс ама трябва така със замах да се казва.Ние правиме музика в ралзични стилове комерс,ундеграунд,тру рап... :lol: :lol: :lol:

Amayo
11-28-2006, 19:42
Jamalska какъв е смисъл да се връщам назад с фрийстайла?Защото тук в Плевен най-добрите и талантливи фрийстайлъри,тези по на 23-4-30години са най-върлите наркомани и си пропиляват таланта.Някои от тях наистина го имат,но ги ебе само за херцата,а другите са неправими тревомани.Тия среди не ми харесват,видях как най-добрия ми приятел стана наркоман и доста от съседите,по-скоро почти всичките буквално!
Не мерси аз тоя живот и щастието на иглата не ги искам!
Брато кво и обясняваш на таа? Тва на джангалска да обясняваш как наркотиците били вредни за хората е се едно да разправяш че водата е вредна за рибите. Понятиието "да разбираш от рап" тя го разбира единствено така - да седи в пръстта облегната на някое дърво пред НДК-то и да смуче джонки и бонбонки. Ама недей да й се отваряш много щото има ного помпачи (от ония с козите брадички дето не чадят "много") дето здраво бият :smt009 и ше си изядеш боя някой път :smt018 .

machoka
11-28-2006, 19:45
Amayo

Ти пък нещо си много запознат :-k

[-X

Amayo
11-28-2006, 19:56
Да ти покажа ли кви заплахи за безценното ми здраве са ми били отправяни :o :( ? Ти нали знаеш как винаги съм запознат за квото трябва, айде се едно от вчера ме познаваш.

machoka
11-28-2006, 20:01
Всеки има право на мнение, но сам разбираш, че публичното му огласяване не е възможно да става по този начин във форума :)

Amayo
11-28-2006, 20:07
Добре трий. А уж имахте кампания против дрогата :---)

Jamalska
11-28-2006, 21:00
Амайо,честно няма друг такъв лицемер...двуличник като тебе.
Са да седна да ти обеснявам,че не понасям норкмани,ани-та,бонбони и тем подобни мизерии....Ти си прост и няма да вденеш...не ми се разправя с ткъв мизерник точно сега.
Автора...ти искаш да изразяваш себе си и културата или искаш да изкарваш кинтаж?за 2рото наистина мястото ти е ГъГЪПъ

Amayo
11-28-2006, 23:04
Ко стаа бейби :-D .

Плевенският_рапър
11-29-2006, 18:17
Jamalska искам да реализирам шибания си талант,искам и пари да направя,все пак никой нормален човек не му стига едно мерси от чуждата уста!
Не ми казвай ,че парите нищо не значат за теб!

Най-важното при мене е обаче,да запиша свои песни,и то наистина хубави и качествени и да бъдат оценени от хората,да станат хитове и всички да ги знаят,да ги пускат по ТВ-то.
Едва дори успявам да си го мечтая това като знам как стои всичко тук,а и тъпак като мен който не знае къде и кой да потърси,нито пък откровено казано някога съм се старал да търся.

Amayo благодаря за съветите аз не съм София и мафията на Джамалска няма да може да стигне до мен дори и да ги изпрати ако наистина е толкова лоша и толкова опасни.Не ме е и страх,няма да бягам ако дойдат тук в Плевен.

Мир Вам копелета :wink:

BornFromPain
11-29-2006, 19:58
Тоя със сигурност се ебава...

Jamalska
11-30-2006, 06:49
Хахах моята мафия я има и в Плевенския край...хаха СКХ,Оувърдоуз,Бедата,Лърчо и тн...се едно у тоя твоя край няма фенове:)
Еми младеж,намираш си работа,бачкаш си....почваш да пишеш текстове и намираш някой д ате продуцира...може и сам да си прай инструментали..отиваш в студио...започваш да записваш...пускаш си песни където трябва,доказваш се,ако те харесат ще издадеш един диск..ще го купят...ще започнат да те канят да пееш тук-таме...Понякога ще го правиш и без пари за да се покажеш...и тем подобни..
Е до са четох едно интервю на Къртис Блоу(ако не си чувал за него...ти си велик рапър хах) и той разправяше там,че първо тряа да бачкаш здраво за да си плащаш сметките и тряа да имаш образование...и постепенно да достигнеш нивото,при което ще си изкарваш парите с хип-хоп.

11-30-2006, 14:43
Аз като гледам тука скоро няма никой да ти помогне!Обаче идеите ти и мисленето ти ми се струват много различни и мисля,че може и да имаш бъдеще,стига да вярваш в себе си и да действаш!Айде успех от мен!!!

BornFromPain
11-30-2006, 19:33
Хаха как да му помогне някой? Да отиде до тях и да го види как реди, щото не иска да запише нищо да покаже? Или да го заведе за ръчичка в някой лейбъл? Хахах пича да се осъзнае и тогава да говори глупости :>

11-30-2006, 19:45
Човекът според мен не иска мнение на самото му творчество,а съвет към коя компания да се обърне.За съжаление не съм запозната с тия работи и не мога да му помогна

Amayo
11-30-2006, 19:48
Към арендби рекърдс естестено. А ако иска да си прекара живота в необезщетено редене на рими в градинките на обеля и дружба да отиде в снайпер рекърдс. 8)

BornFromPain
11-30-2006, 19:51
Човекът според мен не иска мнение на самото му творчество,а съвет към коя компания да се обърне.За съжаление не съм запозната с тия работи и не мога да му помогна

Пхахах айде поне да пусне да го чуем за да се види за какво става въпрос и дали изобщо си струва да се занимава с звукозаписни компании. Все пак всичките хора които сега са известни в тия среди преди това са били известни с умения и са показвали нещата си, записани на домашна техника. То ако можеше всеки смотаняк дето сам си е решил че има талант да ходи по лейбъли и направо да почва да записва, щеше да е тъпканица там, да нема къде да стъпиш :>

Плевенският_рапър
11-30-2006, 22:17
Да бе да,все отбрани булдоци...Мина времето когато имах нужда да се доказвам пред околните!Не само за рапа ами и за всичко,накрая всеки мисли каквото си иска.За хората мнение на мене ми е през ****.Имайки предвид,че една съкпа кола,дрехи и ланец променят държанието на хората към теб,защо трябва да се доказваш.
И все пак пред който трябва съм се доказал!
Поздравям всички свестни типове които ми помогнаха с 2pac-hit 'em up!
А тези,които искрено се забавляваха с темата ми...какво да ви кажа поздравям и вас.
Темата ми беше сериозна,несериозни са хората които повтарят на всяка дума "ма ти сериозно ли,ма наистина ли,ма без майтап?"

Ако има още смислени мнения,какво няколкото до тук,давайте ги аз още си чета темата,подигравките и обидите не ме спира а ме тласкат напред!
Скоро ще запиша диск с домашна техника и може да го занеса някъде,ще трябва да изчакам няколко месеца да направа 18 обаче,защото иначе никой няма да ме вземе на сериозно.

BornFromPain
11-30-2006, 22:39
Да бе да,все отбрани булдоци...Мина времето когато имах нужда да се доказвам пред околните!Не само за рапа ами и за всичко,накрая всеки мисли каквото си иска.За хората мнение на мене ми е през ****.Имайки предвид,че една съкпа кола,дрехи и ланец променят държанието на хората към теб,защо трябва да се доказваш.
И все пак пред който трябва съм се доказал!
Поздравям всички свестни типове които ми помогнаха с 2pac-hit 'em up!
А тези,които искрено се забавляваха с темата ми...какво да ви кажа поздравям и вас.
Темата ми беше сериозна,несериозни са хората които повтарят на всяка дума "ма ти сериозно ли,ма наистина ли,ма без майтап?"

Ако има още смислени мнения,какво няколкото до тук,давайте ги аз още си чета темата,подигравките и обидите не ме спира а ме тласкат напред!
Скоро ще запиша диск с домашна техника и може да го занеса някъде,ще трябва да изчакам няколко месеца да направа 18 обаче,защото иначе никой няма да ме вземе на сериозно.

Хахах колите и ланците променят мнението на незначителни хора за теб. След 2 месеца като помислят че друго е модерно ще спрат да ти се кефят. А тези които те слушат защото си качествен остават за по-дълго. Ама ти май т'ва не го чаткаш..

Като си се доказал пред всеки пред който е трябвало си продавай лайната на него. Щото така без да се докажеш кой ще ти вземе диска бе смотльо? Аз ли ще дам 5-6 кинта за твое СиДи като даже не те знам къв си и ще вземеш да се окажеш някой провинциален смешник който е решил, че има талант и е почнал да се дуе по форуми а после някаси случайно е записал? Еми няма да ги дам. Както и много други хора. Слез на земята!

Какво общо има песен в която Тупак и Аутлоуз хранят Биги и компания, та поздравяваш хората с нея? Или ти не слушаш хипхоп заради това което се казва а защото звучи готино...

Ще те питам дали говориш сериозно след всеки свой пост щото с тия глупости дето ги пишеш даже се чудя дали си от тая земя.

machoka
12-01-2006, 06:56
Плевенският рапър, съжалявам те за това, че единствената ти цел е да направиш пари, че мислиш само за това. Ти не искаш да правиш изкуство, каквото е музиката, ти искаш да правиш пари, а това е по-лесният за теб начин.

'Ама какво ли ти пука за хорското мнение, прекално си заслепен от долари, евро, лъскави возила и ланци, типично за 12 годишен.. :|

И ти ще порастнеш, просто ще е малко по-късно.