PDA

View Full Version : Kakvo osyznah i v kakvo se ubejdavam vse pove4e



natyjena
11-27-2006, 16:42
S vsqka izminata secunda zapo4vam vse pove4e da razbiram kak vsi4ko kato 4e li otkym predstavi na dne6nite hora se e preobyrnalo..i nqma na4in da ne si izkaja vyzmu6tenieto! 6te kajete,4e zvu4a staromodno-ok,no na men mi omryzna vinagi nai-iskrenite,dobrosyvestni i 4istosyrde4ni sy6testva da stradat na toq svqt i vinagi te da bydat obvinqvani... Moeto nabludenie e,4e kolkoto pove4e obi4a6 horata,kolkoto si po-vseotdaen,kolkoto si po-mil i priqten s okolnite,tolkova pove4e te typ4at i te vzemat za nqkakyv glupak-i te vzemat moje bi to4no,za6toto im se doverqva6 prekaleno mnogo po nqkakyv na4in i raz4ita6 da proqvqt 4ove6kite si ka4estva,koeto moje bi nikoga nqma da stane..omryzna mi da stradat istinskite hora-onezi,koito vse pak imat nqkakvi cennosti i umstven potencial,koito znaqt kakvo predsatavlqva jivotyt i go priemat syvsem naseriozno.. obiknoveno nai-rano si otivat nai-dobrite hora,a i te nai-mnogo stradat..teq,koito na nikogo po nikakyv na4in ne sa navredili,koito daje moje bi sa tyrpqli otricatelno otno6enie to4no zaradi POLOJITELNITE si ka4estva! Hora,moga li da vi popitam kakvo e stanalo s horata v dne6no vreme,koe gi e nakaralo tolkova mnogo da ne razbirat kakvo e hubavoto i kakvo trqbva da tyrsqt,sqka6 naro4no pravqt to4no obratnoto? Ne moga da izdyrjam pove4e polojenieto si na jertva,samo za6toto okolnite me interesuvat i ne sym bez4uvstvena i bezotgovorna kym vsi4ko,kakto te.. tova,4e me interesuvat 4uvstvata na okolnite i gledam vinagi da sym im polezna i da davam vsi4ko ot sebe si,da sym otkrita i vejliva,se obry6ta sre6tu men. NO AZ NE ISKAM DA SE PROMENQM ZARADI TQH !!! Samo trqbva da postigna nqkakyv balans... moje bi osnovnata razlika m/u men i ostanalite hora na mota vyzrast e(az sym na 16),4e az mislq za ne6tata i to po mnogo seriozen na4in,a i kakto ve4e kazah gledam da sym polojitelno nastroena kym toq svqt,a kakvo se polu4ava-vsi4ki v edin moment se obry6tat protiv men i edva li ne mi se izpluvat na dostoinstvoto..lipsa na intelekt,na kakvato i da e kultura i vyzpitanie..ami az kakvo da napravq,4e sym otgledana v semeistvo,v koeto drugiq se ceni i e VAJEN? Moite principi sa syvsem razli4ni. Razbira se,az se zabavlqvam,kato vsi4ki ostanali,za6toto predi vsi4ko az sym mlada i mnogo sveja,no tova ne mi pre4i da imam nqkakvi pravila,normi za povedenie,koito da ne mi pozvolqvat da typ4a 4ujdoto dostoinstvo.. moje bi drugite prosto ne sa sviknali na toq tip hora i gi vyzpriemat kato slabi,za6toto te sa sviknali da jiveqt na principa na ocelqvaneto.. ami ok,az kato malka ne sym igrala v mahlata,a sym risuvala,zanimavala sym se s muzika i nai-razli4ni podobni deistviq..tova me pravi razli4na,no ne po-lo6a-daje,smeq da tvyrdq-to4no obratnoto! Moga da kaja samo edno-dylboko sym ogor4ena ot tova,koeto vijdam i ne6tata,koito se slu4vat ne sa estestveni.. vyrposa e kak da spasq sobstvenata si koja i da spre tolkova da mi puka za drugite,za6toto vijdam,4e nqma otgovor za moite dela i nikoi ne gi razbira i priema... Kakvo da napravq,4e da se 4uvstvam dobre i da spra da pozvolqvam nqkoi da mi se ka4va na glavata,bez da se promenqm? Molq vi,tezi,koito se 4uvstvate kato men,pi6ete.. Obi4am vi..4ao-4ao !

techCandy
11-27-2006, 17:03
Абе, мила, много хубава тема, ама защо я написа на шльокавица?
По темата, дам, така е, и аз явно минавам за старомодните, защото мисля също като теб, че морала и обикновените човешки ценности изчезват от "модерните" тийнвйджъри, колкото и да е тъжно е факт, то това си е глобално явление, хората се превръщат в консуматори... :smt009 Мисля, че имаш пълното право да се мислиш за нещо повече от тия хора, които са те наранили, защото най- малкото, ако тия хора бяха над теб, нямаше да го направят. Как да запазиш себе си, хм, ами трудно, но не е невъзможно. Горещо ти препоръчвам да смениш компанията с която движиш, ориентирай се към малко по- големи на възраст хора, към 18- 20, те обикновено са по- здраво стъпили на земята, въпреки че и това не е гаранция...Всъщност като цяло, никой не може да ти даде сигурност за нищо, но това, което можеш да направиш, е просто да не позволяваш да те мачкат, дай всичко от себе си, да запазиш това, което си...Жестоки, гадни, мръсни, глупави хора винаги ше има и цял живот ще се сблъскваш с тях, неизбежно е....почвай да развиваш тренинг. Рано или късно ще намериш подходящи хора, които винаги ще са до теб....

maldini
11-27-2006, 17:10
Че кой е казал,че живота е честен?

LunaTriCk
11-27-2006, 17:18
извода е един. ставаш егоист, спира да ти пука за другите, не си жертва вече, умираш щастлива и задоволена. кое му е лошото невиждам ? иначе, споко. в пубертетът е така.:roll:

suzanna
11-27-2006, 17:29
prisuedinqvam se kum kluba! pazi se kakvato se. moje da sreshtnesh 5ma podobni na teb no shte gi ima i shte si mnogo po shtastliva otkolkoto ako beshe kato drugite.

11-27-2006, 17:45
heiiii 4uvstvam se po s1vsem s16tiq na4in .Naistina mnogo rqdko se sre6tat hora koito naistina da go razbirat.Temata ti mnogo me zaradva ,zna4i vse pak sa ostanali svestni i istinski hora.Pozdravi ,natyjena.Ako moje6 pls ostavi e-mail ili skype ime ili nqkakva druga vr1zka 6te se radvam da si pogovorim

natyjena
11-27-2006, 18:32
ei,gosten4e..emi 6te se radvam da si govorim,da :) ama tuka da si razdavam e-maila ili skype name...mai ne e mn uda4no :) dai da izmislim nqkakyv drug variant..ако teb ne ti e problem ostavi mi svoite... 4akam ;)

Smiley_Girl
11-28-2006, 12:46
Хубава тема,за съжаление е много вярна :? Света отива на зле,хората стават все по-лоши и не мисля,че това някога ще се промени.Защото е много по-лесно да си лош сред лоши,отколкото да останеш добър в това гадно време.Sad but true :?

BeBcHeTo
11-28-2006, 12:58
Хубава е темата...и е истина

11-28-2006, 13:01
Значи и мойто положение е подобно ... със всеки изминал ден всичко става все по-зле и по-зле ... писна ми всеки ден да си повтарям че всичко се оправи, а дефакто нищо да не си идва по местата ... всичко околомен е нечестно ... печелят хората,които не са направили абсолютно нищо ... не мога да го разбера ! И до скоро си повтарях, че все пак справедливостта ще възтържествува ама вече и сама не си вярвам май ... ВСИЧКО Е НЕЧЕСТНО И НЕСПРАВЕДЛИВО НА ТОЗИ СВЯТ!За съжаление нищо не можем да променим!

quench
11-28-2006, 14:18
Де юре всички сте равноправни граждани и членове на обществото.Де факто всички за мен сте плява на вятъра,добитък и прочее. Нищо лично.
Де юре живота на човека е най-глямта ценност не само за държавата,но и за обществото,религията и прочее. Де факто за мен живота е серия от физиологични промени на жива материя с характеристика на темпорална промяна.
Де юре душата,съзнанието и тялото на всеки индивид са неприкосновени. Де факто всички сме едни торби с лайна,които искат да правят други торби с лайна и накрая да унищожат лайняната дупка,в която живеят в почти оргазмова агония от помия.
Де юре свободата на всеки се определя от това какво държавата чрез законите си и обществото чрез нормите си му определя. Де факто свобода няма,надежда няма - можеш само да увеличаваш размера на клетката си.
Де юре много от великите постижения на човека са станали благодарение на впрягане на креативните способности на колективи хора,управлението на ресурсите и внимателното прогнозиране. Де факто това дали живееш в землянка и ядеш червеи или си във вила на Карибите няма значение - пак си оставаш същия боклук.
Де юре индивида се чувства пълноценен,когато постигне нещо стойностно,което да обективизира съществуването му в обществото и което да задоволи творческият му потенциал. Де факто,каквото и да правите,никога няма да се чувствате поне полезни някому,нито ще направите добро,което да ви вкара в Рая,защото с всяко свое действие или бездействие вие сте направили зло някому. Де факто дори сег да скочите от прозореца,на никому няма да му пука за вас - да не говорим,че ако не скочите,това няма да заинтересува никого в още по-малка степен.
Де юре личните постижения тласкат обществото напред. Де факто вие сте статистика - роден на хх.уу.зззз,умрял на хх.уу.зззз.
Де юре личните интереси трябва понякога да отстъпват на обществените. Де факто това няма значение.
Де юре всеки от нас намира сили да стане всяка сутрин. Де факто го правите по инерция.

Де юре трябва да се чувства зле,след като изказвам подобни нихилистични мисли. Де факто се чувствам отлично!
:twisted:

koalka
11-28-2006, 15:19
Може би,ако тоя дълъг пост го беше написала на кирилица,щях да го прочета...

11-28-2006, 15:59
ei,gosten4e..emi 6te se radvam da si govorim,da :) ama tuka da si razdavam e-maila ili skype name...mai ne e mn uda4no :) dai da izmislim nqkakyv drug variant..ако teb ne ti e problem ostavi mi svoite... 4akam ;)

broken_inside@abv.bg

techCandy
11-28-2006, 16:46
Значи и мойто положение е подобно ... със всеки изминал ден всичко става все по-зле и по-зле ... писна ми всеки ден да си повтарям че всичко се оправи, а дефакто нищо да не си идва по местата ... всичко околомен е нечестно ... печелят хората,които не са направили абсолютно нищо ... не мога да го разбера ! И до скоро си повтарях, че все пак справедливостта ще възтържествува ама вече и сама не си вярвам май ... ВСИЧКО Е НЕЧЕСТНО И НЕСПРАВЕДЛИВО НА ТОЗИ СВЯТ!За съжаление нищо не можем да променим!
Ама чакай сега, разбирам, че има по- чувствителни хора от мене, обаче
мила моя е време да осъзнаеш, че живота не е справедлив, не можеш да очакваш всички и всичко да е наред, точно по правилата. Не всичко е нечестно и несправедливо, но за щастието си и душевния си мир ще трябва да се бориш, тия неща не падат от небето. Освен това съм на мнение, че живота на хората е като махало на часовник, понякога махалото е в лошата част, точно тогава когато ти се излиза през цялото време пумия на глават, обаче после махалото отива в добрата част, и тогава си щастлива...Въпреки това, не можеш вечно да седиш и да чакаш, действаш си....

SlaVen4eEto`
11-28-2006, 17:31
=D> temata naistina e mnogo vqrna ... bravo na tebe radvam se 4e spodeli... i az ponqkoga se 4yvstvam taka...

rosskata
11-28-2006, 22:06
:lol: Мога едно да ви кажа ,хора- Добре дошли в джунглата...

И още нещо мога да ви кажа- света не се променя към по- лошо, напротив... Ако някой може да ми каже кога точно светът е бил по- добър, ще му кажа едно голяяямо БРАВО! =D> Обаче никой няма да може, защото светът си е един и същ, и дори има напредък...

Мислила съм много по този въпрос - Ако само си мислим колко кофти са хората и станем "лоши" само и само да не ни нарани някой- в това няма никакъв смисъл. Аз обичам хората , винаги съм позитивно настроена към тях, но човек трябва наистина много да се потруди за да спечели доветрието ми, ама много... Защото и мен са ме предавали, и то не един път. :?

Имаме един живот , и светът и той е само един. Какъвто е , такъв- не можем да го поправим. Но ако всеки реши, че трябва и той да тъпче другите, за да не го тъпчат те, светът не само няма да стане по- добър, но още повече ще се скофти... 8-[

Но да седна и да се вайкам колко кофти бил света- няма никакъв смисъл. Намираш хубавите неща, радваш се на живота, и винаги имаш едно наум- просто за всеки случай. 8-[

LunaTriCk
11-29-2006, 08:24
Ако само си мислим колко кофти са хората и станем "лоши" само и само да не ни нарани някой- в това няма никакъв смисъл.

Защо да няма като в крайна сметка всеки гони своето лично щастие. Ако за да го постигна трябва да съм лош, еми лош ще съм. Аз лично в повечето случаи съм на максимата "целта оправдава средствата". :-D

quench
11-29-2006, 09:19
Нищо не оправдава нищо - нищо няма смисъл. Единствено съществува инерцията на собственото ни съществуване...

evil_lady_in_black
11-29-2006, 13:17
Може би,ако тоя дълъг пост го беше написала на кирилица,щях да го прочета...
Абсолютно . Аз много малко неща разбрах