PDA

View Full Version : VUZMOJNOSTI ZA NEZAVURSHILITE



i_want_to_go
11-27-2006, 19:37
svoeto obrazovanie uchenici i da otidat v chuzhbina kakvi sa? Az sega sum 10ti klas,no iskam da zamina da ucha i zhiveq v chuzhbina,mnogo li e slozhno tova? Pone trqbva da zavursha godinata,no ako zapochna 11ti klas tam..zapoznati li ste s teq neshta?

Forslor
11-27-2006, 19:44
svoeto obrazovanie uchenici i da otidat v chuzhbina kakvi sa? Az sega sum 10ti klas,no iskam da zamina da ucha i zhiveq v chuzhbina,mnogo li e slozhno tova? Pone trqbva da zavursha godinata,no ako zapochna 11ti klas tam..zapoznati li ste s teq neshta?
Нямаш пълнолетие, неможеш да отидеш никъде без свойте родители(или само с единия ,но пак се изисква пълномощно от другия) или без да са ти дали пълномощно за напускане на страната заверено пред нотариус.

Къде...Какво учиш?
Към коя страна си се насочил/а да продължиш образованието си.

ДАзнаеш никак не е лесно :wink:

i_want_to_go
11-27-2006, 20:01
Ami znam,4e ne e lesno,no imam rodnini,pri koito eventualno moga da otida-imam nqkolko idei-za USA,Shveizariq,Germaniq ili Avstriq. Kak moje tova da se osu6testvi i pri kakvi usloviq?

vra4ka
11-27-2006, 20:21
Трябва ти разрешение от родителите, че можеш да пребиваваш в друга държава.
Трябва да си оправиш нещата в училището. Издава ти се документ с оценки, който трябва да се преведе. В зависимост от страната, в която отиваш, може да има и други неща, които искат.
Избери си училището, в което искаш да учиш, и още преди да си заминал е добре познатите ти да са разучили положението.
Наблегни върху езика, който се говори в дадената страна. Трябва да е на ниво!
Друго не се сещам за сега.