PDA

View Full Version : Назовете поне 3 филма или книги със силно послание



quench
11-28-2006, 14:27
Но да са ви повлияли изключително силно. И не само заглавията,но и идеите,които са ви донесли.

koalka
11-28-2006, 15:22
Ами чак са 3 не мога да се досетя,но определено тип философски и хубав филм,който наистина ме накара да се замисля върху идеята на филма е "В като вендета".Наистина според мен един много добър филм,който си заслужава.

quench
11-28-2006, 16:33
Е прекрасно,но поне се опитай да назовеш още 2 културни артефакта - разширяваме границите на въпроса заради теб специално. И не обясни защо и как ти е повлиял филма - целта е ние да видим как ти си го възприела.

koalka
11-28-2006, 18:50
Именно това е,че просто в момента не мога да се сетя за такива филми.Ами сега не мога да кажа,че този филм едва ли не ми е променил начина на мислене и въобще да ме е променил като цяло,но определено,както казах,ме накара да се замисля върху нещата,които са заложени в него.

TikiraYang
11-28-2006, 18:53
В Момента се сещам само за Война на Световете от Хърбърт Уелс(за книгата става въпрос),повлия ми травмиращо все пак бях на 13 :>

П.П А и също за Нещото от Джон Карпентър :>

rosskata
11-28-2006, 20:21
:smt017 Малко съм затруднена с избора, защото има филми и книги, които адски много са ме развълнували, но без да ми повлияят особено... Като Кво Вадис или Вчера мапример. Ако трябва да избера такива, които наистина са ми повлияли по някакъв начин...

:arrow: Хотел Руанда (филм) - Този филм е невероятен... ПОказа ми неща, които не съм и предполагала че може да се случват. Показа ми колко абсурдна е омразата между хора, които се разделят по изкуствени признаци на такива- и - онакива, и колко слепи и жестоки могат да бъдат хората. Потресе ме и факта, че такива ужасяващи неща могат да се случват някъде, а дори и да не сме чували за тях... Страхотен филм... :!:

:arrow: Книгите на Ремарк за Първата и Втората световни войни - Искрица живот, На западния фронт нищо ново, Обратният път, Нощ в Лисабон... - Отново абсурда наречен война... Поглед отвътре какво се случва с човека, който вчера е имал мечти, а днес убива и се бори за живота си. ПОглед към опустошените животи на хората, нямащи никаква вина... :?

:arrow: 9,99 на Фредерик Бегбеде (не съм сигурна така ли се пише фамилията)- :shock: Супер откачена книга със много силно послание. Какво представлява човека в консуматорското общество- пионка. Всичко което искаме, за което се борим, се управлява от медиите, от цялата тази лавина информация и масовата култура, която обезличава хората, прави ги безволеви роботи... Абе не мога да я опиша тая книга. Много е откачена и цинична и наиостина те кара да се замислиш...

:arrow: Форест Гъмп (няма как да не го спомена). Мисля, че са млако хората които не са гледали този филм. Изключително позитивен филм, кара те да се замислиш коко неща пропускаш в живота си, гледайки само пред себе си, а не наоколо. ПОказва колко са важни малките неща... :roll:

Има и още- Списъкът на Шиндлер, Изкуплението Шоушенк (книгата и филма)," Sternstunden der Menschheit" на Стефан Цвайг, МАлкият принц... Ноако тръгна да ги описвам всичките няма да му се види края... :lol:

rosskata
11-28-2006, 20:44
За мишките и хората- Стайнбек...

Невероятна история за това как любовта на човек убива... Каква е човешката същност и какво всъщност е добро и зло...





Невероятна книга... Сега се сетих за нея. чела съм я мнооого отдавна, ще взема пак да я прочета...