PDA

View Full Version : kak trqbva da se otnasqme kam horata s fizi4eski uvrejdaniq?



az sum si,aaz
11-28-2006, 16:42
spored vas kak trqbva da se otnasqme kam horata s fizi4eski uvrejdaniq i kak go pravim

11-28-2006, 16:49
kato s normalni hora

radito
11-28-2006, 17:10
Егати тъпата тема!едва ли някой е на мение че с тези хора не трябва да се отнасяме като с нормални!?!

Qnchety
11-28-2006, 17:15
Еми както с нормални хора. Все пак те какво да виновни че имат увреждания!!!

Th3WildAng3l
11-28-2006, 20:36
Да .. всички казват като нормални хора -това е ясно. Обаче замисляли ли сте се дали вие наистина се отнасяте по този начин. Съдейки по себе си мога да кажа, че хора с увреждания ме плашат. Чувствам ги по-различни от мен.. не мога да ги възприема. Не ме влече идеята да видя някой такъв и да отида да се запозная с него. Знам, че не са виновни, не ги съдя.. винаги казвам, че ги приемам... но не мога да си представя да имам някакъв контакт с такива хора.
По темата веднъж като пътувах в автобуса гръпичка "хора с увреждания се качиха". Ами .. нали по принцип би трябвало да са тихи и затворени. Две от момчетата най-брутално обарваха приятелката си. Накрая се напсуваха. Е това направо ми промени представите за света.

radito
11-30-2006, 06:37
Ами .. нали по принцип би трябвало да са тихи и затворени. Две от момчетата най-брутално обарваха приятелката си. Накрая се напсуваха. Е това направо ми промени представите за света.
i po kakvo sydi6 4e trqbva da sa tihi i zatvoreni!te sa kato vsi4ki nas,ne sa po-razli4ni

flower4e
11-30-2006, 07:16
Ами .. нали по принцип би трябвало да са тихи и затворени. Две от момчетата най-брутално обарваха приятелката си. Накрая се напсуваха. Е това направо ми промени представите за света.
i po kakvo sydi6 4e trqbva da sa tihi i zatvoreni!te sa kato vsi4ki nas,ne sa po-razli4ni
Абсолютно в моя випуск има 1 момче мисля че е с детски паралич е нема такъф пич пие си забавлява си се... само трябва да му помагат по стълбите да речем и брат му го кара(който е такъф сладур...но това не е по темата
:lol: )

Th3WildAng3l
11-30-2006, 14:57
Ами с такова впечетление съм останала. А в случая бяха с умствени увреждания хората и някак си .. не знам. Мисля че не беше най-подходящото държание за автобус. Аз останах като гръмната .. доста се учудих, не знам други как биха реагирали.

Smiley_Girl
11-30-2006, 16:20
Еми не мисля,че са по-различни.Бих се държала както със всички,може би само малко по-внимателно,защото съм доста груба понякога,а не искам да обидя някой без да искам.

Ive70
11-30-2006, 16:27
Не бива да им се подиграваме, защото е много гадно някой да ти се подиграва за твой недостатък.

miloto_girl_4e
11-30-2006, 18:53
Като с равнопоставени .. не трябва да им показваме, че те са с нещо по-различни от нас, не трябва да ги съжаляваме ..., защото това хич не им е приятно ... те искат да са като всички останали и го заслужават :!: :!:

vra4ka
11-30-2006, 19:03
За съжаление 90% от тези деца са абсолютно изолирани от обществото.
Държавата не им е осигурила никакви удобства, а и самите ние се отнасяме отвратително с различните...
Много е тъжно, как тези деца са откъснати от връсниците си... :(

AngelOfMercy
11-30-2006, 19:07
За съжаление 90% от тези деца са абсолютно изолирани от обществото.
Държавата не им е осигурила никакви удобства, а и самите ние се отнасяме отвратително с различните...
Много е тъжно, как тези деца са откъснати от връсниците си... :(

Мдам...така е....но не трябва това е имат някакфи недостатъци не ги прави други..те са хора живи същества..и те имат право да живеят...но никой не се съобразява с тях...секи се мисли за нещо повече от тях..но не е така....и те са хора... :smt008

meri88
12-01-2006, 09:14
S tqh trqbva da se darjim kakto s na6ite priqteli spored men .Te ne sa ne6to po-razli4no ot nas i te sa hora i te imta pravo na jivot i priqteli,ni6to 4e imat problemi.Az li4no imam takav priqtel otna4alo mi be6e gadno kato go vidqh i kato mi kaza 4e e s detski parali4,ma posle razbrah 4e toi e sa6tiq kato men ,kato vsi4ki ostanali hora na sveta.Vse pak te nqmat vina za tova koeto gi e spoletqlo.Az im pomagam kakto moga...vse pak sa hora,na6i priqteli sa...

sladakk
12-02-2006, 05:34
В никакъв случай с пренебрежение, на тях само това им трябва и рухват!!! като с нормални хора, познавам хора с увреждания и сме добри приятели!!! Същите като нормалните хора са, нито са повече нито по малко от нормалните!!!

teenkopele
12-02-2006, 06:38
Като с равнопоставени .. не трябва да им показваме, че те са с нещо по-различни от нас, не трябва да ги съжаляваме ..., защото това хич не им е приятно ... те искат да са като всички останали и го заслужават :!: :!:

На същото мнение съм. :wink:

evil_lady_in_black
12-02-2006, 08:29
Ами няма да им се подигравате защото вие знаете ли какво му е на един човек който неможе да живее така както всички живеят

real-girl
12-02-2006, 21:36
IStinata e,4e nikoi ne e vinoven za razli4iqta,koito ima..o6te pove4e,kogato sa na takava osnova-otkade ste tolkova sigurni,4e,nedai si boje,va6ite deca ne sa takiva..e-6e vi e priqtno li da gi deskriminirat i unijavat!? Ne,te sa hora,koito,naprotiv,se nujdaqt ot mnogo pove4e lubov,4rez koqto da mogat da se spravqt..za6toto mnogo e lesno da se prikazva,no drugo e da e na tvoi grab! sLAVA Bogu az i vsi4ki moi blizki i poiznati nqmat takiva problemi,no poznavam takiva deca i moga da kaja,4e te sa istinsko 4udo! Tezi,koito ne gi razbirat i othvarlqt,nqmat ni6to 4ove6ko v sebe si i ne zaslujavat ni6to! Zatova-badete 4ove4ni i proqvqvaite 4ove6ki ka4estva,za6toto,v kraina smetka,ste hora,nali? Nikoga ne se znae kakvo vi o4akva..badete dobri,za da vi se razdava dobro !

angel with broken wings
12-03-2006, 19:09
:-k Като към хора с физически увреждания! :wink:

panterata
12-04-2006, 15:01
както с тези без увреждания! нито по зле нито по добре!! защото те са си хора и не искат специално отношение.. не искат нито съжаление, нито ненавист.. искат да си бъдем себе си..

mechtaq_za_teb
12-04-2006, 15:09
Estestveno vsichki kazvat 4e trqbva da se otnasqme s tqh kato s normalni hora,no dali vsichki v deistvitelnost se darjat taka?!Ne !
Slu4valo mi se e da vijdam kak nqkakvi mom4eta se podigravat na momche,koeto fizi4eski ne e dobre... :( Naistina tova e ujasno!
Kogato az sam v blizost do takav chovek nqkak si mi stava mnogo gadno,po4vam da go sajalqvam che toi edva li shte ima tova koeto imam az...v takiva momenti osaznavam,che nqmam ot kakvo da se oplakvam.
No mi stava mnogo kofti shtom sam do takav chovek-naprimer nqkoi koito ne moje da hodi.Toi e tajen,zashtoto veroqtno nikoga nqma da prohodi,chuvstva se izoliran ot sveta :smt010 Te ponasqt vsqka edna dori malka podigravka mnogo tejkoZatova trqbva da se otnasqme s tqh kato s palnocenni hora,zashtoto te sa takiva!

12-04-2006, 15:27
Трябва да мразим различните... Особено циганите!

SweetBunny
12-04-2006, 16:58
За съжаление 90% от тези деца са абсолютно изолирани от обществото.
Държавата не им е осигурила никакви удобства, а и самите ние се отнасяме отвратително с различните...
Много е тъжно, как тези деца са откъснати от връсниците си... :(
Да, така е...и аз, съдейки по себе си, винаги като видя някой с неизлечими недъзи...и ми става така гадно :? и се опитвам да не ги гледам...и после 4-5часа си мисля за тях...и много ми се скапва настроението...като цяло психиката ми е много лабилна...и видя ли такъв човек....много зле ми става. Имам събрани пари...мисля, че в града ми има такъв дом за такива хора с увреждания...трябва да направя някакво дарение...от лятото си го мисля и КРАЙНО ВРЕМЕ Е !!!!!!!!!

LaPeNcEto0o
12-04-2006, 17:26
mi normalno kakto s vsi4ki ostanali az vinagi kato vidq nqkoi takf 4ovek i se postavqm na negovo mqsto i gledam da se otnasqm maksimalno nai-dobre

gerinceto
12-05-2006, 19:02
vsi4ki sme ravni

angel with broken wings
12-06-2006, 06:42
Добре де никой не е казал, че ще им се подиграваме(вярно има ги и такива) ама чак пък да се отнасяме към тях като към равни! Е не става! Те ако бяха нормални, нямаше да ги наричаме "хора с физически увреждания" :!: Именно това, че предизвикват състрадание ги прави по-различни :?

reason
12-06-2006, 18:32
Ами...всички казваме,че трябва да се отнасяме като с равни,но не е така-защото и аз казвам,че не тр да обръщаме внимание на недостатъците им,обаче...не се получава.Съгласна съм със sineoka_kukla, при мене се получава същото.Да го кажеш е много лесно,но когато попаднеш реално в такава ситуация...нещата се променят.