PDA

View Full Version : За второстепенните ...



Emcho
11-30-2006, 21:06
Случвало ли ви се е да видите как ваш съученик или някой от съседен клас става жертва на тъпа и кофти ебавка ? Или да се подиграват с някой само защото няма какво да правят. Досега си мислех че това може да става от 1 до 4ти клас ама явно съм сгрешил. Случи ми се да го видя в един 9ти клас в нашето училище. Един леко пълен пич си закусваше и другите от неговия клас почнаха да го блъскат нещо и да го обиждат е така без нищо. През това време друг снимаше цялата тази "идилия" с телефона си - за да го пуснат в интернет. След като оставиха момчето на мира той си седна на чина и няма и 1 минута и го намазаха с няка'в грим. Супер отвратително се почувствах и ако не беше гаджето ми щтях да ги смеля ... а момчето се разплака. Гаджето ми и приятелките и отидоха да го успокояват а после като исках да говоря с него за да разбера кой точно е тартора на всичко това за да знам кой да счупя от бой първо той не ми каза нищо. Страх го е да каже щото после пак ще го тероризират. Кажете ми как да не ги пребиеш такива и да ги завреш в Пирогов доживот ...

hforce
11-30-2006, 22:26
slu4valo mi se e, i na mene se opitvaha da mi se podigravat v noviq klas (6tot bqh nov ne za drugo) oba4e kato mu kovnah 1 na tartora i si4ki se zduhaha i sega ne smeqt ni6to da mi kajat, kaji na gadjeto si da ne te spira sledva6tiq put, a na pi4a mu kaji sledva6tiq put v koito po4nat da go draznat i ti si nablizo da im nabie po 1-2 i ako te mu sko4at ti 6te gi pre4uka6, btw v koe daskalo ste i kolko sa teq i koi klas sa, moje puk da mina da gi vida teq "guzar4eta" samo 4e 4ak sled semica 6te moga 4e sega malko ne mi e do boi (si4ko me boli i si razporih rukata na 1 stuklo.. dulga istoriq)

Emcho
12-01-2006, 04:21
Т'ва не го мисли братле ... аЗ съм 12ти клас те са 9ти . а и имам доста хора зад гърба си така че спокс :) а иначе за даскалото - Сладкарския в западен парк ... мизерията ... :D

12-01-2006, 08:17
Е тва е гадно... :-s Ем другите не го ли защитиха,нещо?

meri88
12-01-2006, 09:21
Случвало ли ви се е да видите как ваш съученик или някой от съседен клас става жертва на тъпа и кофти ебавка ? Или да се подиграват с някой само защото няма какво да правят. Досега си мислех че това може да става от 1 до 4ти клас ама явно съм сгрешил. Случи ми се да го видя в един 9ти клас в нашето училище. Един леко пълен пич си закусваше и другите от неговия клас почнаха да го блъскат нещо и да го обиждат е така без нищо. През това време друг снимаше цялата тази "идилия" с телефона си - за да го пуснат в интернет. След като оставиха момчето на мира той си седна на чина и няма и 1 минута и го намазаха с няка'в грим. Супер отвратително се почувствах и ако не беше гаджето ми щтях да ги смеля ... а момчето се разплака. Гаджето ми и приятелките и отидоха да го успокояват а после като исках да говоря с него за да разбера кой точно е тартора на всичко това за да знам кой да счупя от бой първо той не ми каза нищо. Страх го е да каже щото после пак ще го тероризират. Кажете ми как да не ги пребиеш такива и да ги завреш в Пирогов доживот ...

Bravu Em4utu...znaeh si 4e si pi4....
Mi pri nas nqma mai takiva iz4epki i dano da nqma 4e kakto sam leko ludi4ka daskaloto 6e hvar4i nagore:D

TikiraYang
12-01-2006, 10:36
a nqkoi zadawal li si e wyprosa w koi gradowe se slychwat takiwa raboti ?!?

die_die_my_darling
12-01-2006, 10:59
takiva idioti da gi ubie6 malko im e

mechtaq_za_teb
12-01-2006, 11:00
az prisastvah na nqkfa podobna sluchka...edno momche iskashe da si kupi neshto,togava doidoha nqkakvi koito se praviha na golemite igrachi i go zablaskaha...no toi poneje beshe nof v daskaloto i ne posmq da im kaje nishto,a te samo mu se hiliha!Mnogo kofti situaciq...pf

Crazy_teen4e`f
12-01-2006, 12:33
a nqkoi zadawal li si e wyprosa w koi gradowe se slychwat takiwa raboti ?!?

Във всички градове се случват такива неща и немога да разбера защо по отворените се мислят за нещо повече отколкото са ?!

kati_0513
12-01-2006, 12:50
До къде стига света и по- точно младото поколение?
Това е отвратително!
Но ми е познато, само като си представя, че почти по същия начин бъзикат с една моя съученичка, която също е пълничка и с още една, която е много срамежлива и не говори с никого почти, освен с мен и другото момиче. И на мен се пада честа да се карам със съучениците си заради проклетите ебавки, на никой не му пука за беззащитните и кротечки хора, всички им се подеграват...
Е това наистина си е за бой, но боят не решава въпроса, само го осложняват. Тези ученици няма да се откажат така лесно, единственото е самото тормозено момче или момиче да направи нещо по въпроса като се обърне към родителите си или преподавателите.

посетител
12-01-2006, 13:23
Браво,че си го защитил,моите уважения.Обаче и аз мисля,че боят не е разрешение,поне не трайно.Идеалният вариант е някак да им се обясни колко грозно постъпват.Знам,че не е лесно,но иначе ще им се втълпи идеята,че могат да правят каквото си искат с по-слабите, а само да избягват да влизат в конфликт с по-силните, а това по същество е законът на джунглата.Все пак никой не се ражда лош и тия пищлемета са само 9 клас,може и още да не късно за тях.Само един е проблемът-как да стане

Emcho
12-01-2006, 14:34
TikiraYang :
--------------------------------------------------------------------------------
a nqkoi zadawal li si e wyprosa w koi gradowe se slychwat takiwa raboti ?!?


Тука ако отговориме нещо ще кажат нещо за софиянци за т'ва не мисля да казвам нещо. Случва се навсякъде просто . И в София и в Пирдоп и в Варна и в Калифорния. Навсякъде е така - Приказката докато има балъци ще има и тарикати. Въпроса е как да втълпиш на обикновенния пиклио че не е тарикат или че ако се мисли за такъв не е това начина да го покаже !


Гост :
--------------------------------------------------------------------------------
Е тва е гадно... Ем другите не го ли защитиха,нещо?


Да бе ... Всички момчета срещу едно защитавано от момичета ...

flower4e
12-01-2006, 17:03
кофти е когато се ебават с по-затворените деца...ама понякога си намират майстора. имам 1 приятелка която е леко пълничка и дойде по късно в моето училище и едно момче от класа и викаше дебел...само че не беше намерил с кой да се ебава - тя стана отиде при педагогическата, да видите как следващото междучасие той дойде с 1 цвете и извинение. :) радвам се поне че не разреши спора с бой, защото наистина имаше кой да викне.

Emcho
12-01-2006, 18:23
Имаме си от нашия клас едно затворено момиче което не разговаря с никой почти. В смисал не излиза е така като другите от стаята и не се занимава с простотиите на другите. Класа ни е разделен на някакви компаниики един вид и тя не е към никой. Аз се движа с два трима по-печени и си правиме смях по даскалото. Та тва момиче вече 4та година сме заедно в един клас и винаги с него се ебават ако става нещо. Не е зубърка не е и слаба ученичка. Скоро си пусна интернет и ми даде скайпа си. За 3 години успях само да и запомня името, а е може би един от хората от целия випуск ,с който си заслужава да си приятел ... Разказа ми как в 2-3ти курс са я нервирали зубърчетата от нашия клас и как е стигала дори до лекарства и болници заради тези хора. Откакто си пиша с нея в нет-а като я погледна наживо не виждам поредния съученик който не заслужава и да го напсувам а виждам човек.
Искам да ви кажа че понякога насилието не е само физическо , ами тормозът бива и психически - духовен. Когато някой ти срине настроението и чувствата - как да ходиш на даскало... Наистина някой неща се оправят и по друг начин .

Emcho
12-01-2006, 18:25
А и относно другото решение на проблемите :
Не в всички училища има качествени педагог съветници и в същите учителите гледат само работата като преподаватели по съответен предмет и не обръщат внимание на "простотиите детски". Разбирате ли за какво става дума ?