PDA

View Full Version : Роми Цигани или Мангали ? Ква е разликата ?



Emcho
12-01-2006, 18:59
Значи да уточня - Има разлика между трите неща в заглавието на темата ! 99% от хората обаче едва ли я знаят. Ромите са малцинството което кара Мерцедеси продава цигари Карелия Слимс на пазара за 22 лева стека и носи "оригиналните кожени дрехи от Илиянци". Циганите са хората който се трудят бачкат си хората и не причиняват никому вреда . Мангалите вече са другата - черната част на ромското-циганско население. Те се занимават с дребни кражби грабежи и тн неща за които се сещате.

Искам да ви кажа че има доста цигани който не заслужават да бъдат наричани така щото циганин на днешно време а и преди си е обидна дума. Има хора който просто са родени цигани но иначе са по-българи от българите...

machoka
12-01-2006, 20:00
Напълно съм съгласен.

ProstoAz
12-01-2006, 20:04
И от къде измисли ти тази разлика?

Циганите са хора, които принадлежат към скитническа народностна група с индийски произход, живееща в различни страни.

"Роми" е синоним на "цигани".

Мангали всъщност са железени или керамичени съдове, в които се поставят разгорени въглища за отопление.

Emcho
12-01-2006, 20:19
НЕ съм я измислил аЗ , аЗ просто я констатирам :) Т'ва което го пише по речниците ако знаеш колко ни интересува. Аз работя с хора не с книги - по-интересно е !

Emcho
12-01-2006, 20:23
Тва горе може да е самата истина , аз говоря как е положението в България :) Не казвам че това което си отговорил ти е нещо невярно [-X

Forslor
12-01-2006, 21:28
Мислиш ли ,че на мнозинството му пука за тази "разлика" която всъщност не е призната никъде ,а и няма да бъде.

InitialD
12-01-2006, 21:53
Ми всъщност циганин не е обидно както политиците и тъпанарите от европейският съюз и хелзинския комитет се опитват да ни втълпят!!!
А пък "ром" е пълна измислица на европейският съюз и куп "правозащитни" организации!
Мангал също не би трябвало да е обидно защото мангал е диалект в Индия..а ние много добре знаем че оттам са дошли циганите...тъй че нито едно от трите не е обидно но най-подходящо си е "циганин"...не е обидно пък и хората така си го знаят етноса!

evil_lady_in_black
12-02-2006, 08:33
Ами то разлика НЯМА сички са черни и тъпи!!!!!!!

machoka
12-02-2006, 08:34
Ами то разлика НЯМА сички са черни и тъпи!!!!!!!

Ограниченото ти мислене в този случай е пословично и представително за по-голямата част от населението на България.

pampers
12-02-2006, 10:35
за вси4ки са еднакви....напаст...мразя ги! :evil: :evil:

mon4eto
12-02-2006, 10:48
I za men nqma razlika ama 6tom kazvate moje i da e vqrno...az li4no do sega ne sam sre6tala dobar ciganin nz za vas :roll:

DevilWish
12-02-2006, 16:22
Ми аз се дразня да слагат всички цигани под 1 знаменател ,обаче не виждам разликата м/у трите думи освен ,че едната от тях е с пренебрежение.

XePouH
12-02-2006, 18:24
попринцип никога не бих казах циганин или мангал в негово присъствие щото незнам как ще ме събират след като викне цялата си рода 8-[
а иначе има нещо вярно в това