PDA

View Full Version : Как да помогна на един мой съученик?



KUM4o
12-01-2006, 19:06
Имам един съученик ,който неразговаря с никого в класа ,така е вече 2 години от както сме в един клас.Той си живее в негов свят и неразговаря с нас ,много е затворен (може би родителите му влиаят много на това негово държане) колкото и пъти да правя опит да говоря с него той само мълчи.Всички в класа супер много му се подиграват ,но аз избягвам да се държа гадно с него ,защото някак си ми става кофти и искам да го променя.Днес нали е ден ,в който всички говорят за СПИН и в даскалото ни раздават презарвативи ,добре ама той като му дадоха ги остави на страна ,аз му казвам вземи ги няма да ти се карат в къщи ,че имаш такова нещо в джоба.Той ги гледаше някак си с отврящение ,сигурно неговите родители още от малък доста строго са се държали с него и сега са го превърнали в нещо наистина ужастно.Кажете по какъв начин да подходиме към него ,за да го измъкнеме от неговия свят ,да го накараме да се заглежда по момичета и да разбере ,че сега се живее.

IlLuSi0nS`
12-01-2006, 20:13
насила не можеш да помогмеш на никой ако той сам не иска да се промени.. хората са различни, т.е. всякакви ги има.. той си е такъф и ще се отпусне когато сам намери причината и начина и сам да успее да превъзмогне себе си и задръжките си.. насила не може да отвориш очите на никой..

Emcho
12-01-2006, 20:28
Братле не знам как точно искаш да го промениш ама той няма ли нагласа да живее сега няма да го направи. Имам приятели на моята възраст който още не са спрели да се занимават с детските работи и да тръгнат да живеят както живеем по принцип другите тийнчета на тая възраст. Има си хора и хора - някой обичат да денсят по цяла нощ в дискотека , други да киснат пред компа , трети обичат да обикалят природата и така ... Всеки човек е различен , не се опитвай да го промениш той сам ще се промени щом усети нужда от промяна ! :)

InitialD
12-01-2006, 23:03
Той може да се държи по един начин в даскало и по много по-различен вкъщи и в квартала си!Представи си че в даскало е пълно дърво а в тях по цял ден се занимава с нещо полезно или нещо което на повечето от нас би ни се сторило тъпо...все от нещо се интересува...въпросът е от какво????

Joey Tempest
12-01-2006, 23:35
^^ Не мисля, че нещата в случая стоят точно по този начин. Отначало помислих, че пичът навярно принадлежи към дадена общност (да кажем е метъл), но просто не може да намери тема за разговор с вас, има си други приятели извън класа ви, просто ви е заебал отвсякъде и му дреме на гъза за вас (това само за пример).

След като прочетох това за подигравките и за презервативите обаче, смятам, че момчето просто е по-затворено и по-свито от вас. То обаче няма да се промени, докато не спрете да му се подигравате, ебаси!!! Така съученикът ви няма да се реши да предприеме нито една стъпка, да направи нито едно изказване, просто защото знае какво го чака, а именно - ебавки, ебавки и още ебавки, а той се притеснява от това.

Той рано или късно ще се промени, но почти сигурно е, че много ще се депресира, заради неизживяните пълноценно тийнейджърски години. Предполагам, че сте на по 16, щом сте от 2 години в един клас, така че това е идеалното време за промяна.

Питаш ме как да подходите към него, ами първо спрете да го ебавате. Това е адски ТЪП начин за избиване на комплекси. Виждам, че ти поне си осъзнал това. Опитай се да говориш с пича на някоя тема, от която той се интересува, ако знаеш такава. Станете приятели, защото както споменах вече, той няма да тръгне сам да си лафи с някого, защото се притеснява от ебавките.

А иначе, това, че е сдухан, не означава, че тайно не се заглежда по някоя готина мацка, ама съвсем тайно, защото си мисли, че ако го видите, ще му се подигравате и т.н.

Така че, това мога да предложа аз.

PR0
12-02-2006, 07:46
Da imame edin takuv individ ot nashiq klas. Ama mi se struva pechen. Veche 4 godini sme zaedno i ima hora ot klasa koito oshte ne sa si govoreli s nego. S men chat pat govori de. I toi se kefi na futbola kato men. Daje sme hodili na gledame mach u tqh s edni mom4eta. Roditelite mu mnogo go terorizirat mnogo mu se karat, i e pri uslovie 4e nie bqhme u tqh, predstavqm si kato nqma nikoi kvo go pravat.

Opitaite se da govorite s nego, da razberete kakvo haresva i ne go ebavaite