PDA

View Full Version : Каква е разликата да си влюбен и да обичаш?



sexiiiii
12-03-2006, 19:10
Spored mene da obi4a6 e ne6to naistina mnogo silno.Da napravi6 vsi4ko za 4oveka koito obi4a6. :smt008 Az ne sam ispitala vse o6te takova 4ustvo i se nadqvam da go ispitam.A da si vluben e ne6to kato da si vmania4en po ne6to.Da si vaobrazqva6 mnogo ne6ta za vaprosniq 4ovek i sled vreme da razbere6 kolko si sgre6il.
Spored vas kak e? :-k

priti_kiti
12-03-2006, 19:14
ахахахах,значи ако си влюбен,задължително трябва да си заблуден,така ли? :lol: не съм много съгласна :)
да обичаш е.. самото чувство обич,а да си влюбен е състоянието,в което се намираш,когато обичаш. /омг,не съм добре/
не знам.. не мога да намеря точната разлика..

Communist
12-03-2006, 19:17
Влюбен е по-дълбоко чувство към любимия/любимата.
Обичта е по-меко...например обичаш кучето си, работата си и т.н. :)

12-03-2006, 19:25
Обичта е непреходна. Обичта е много по-дълбоко и силно чувство. Не е за повечето посетители на тоя форум :lol: Влюбването е нещо нетрайно, нещо по-импулсивно и изгарящо. Влюбването поне според мен е по-обвъразно със силната страст...

koalka
12-03-2006, 19:26
Обичта е много по-силна от влюбването.Влюбването според мен е ранен етап от любовта. :)

bulgarche
12-03-2006, 19:28
Ами разликата е много тънка...всеки си мисли че обича, но всищност...той просто се привирзва към някой...което пак си е...абе сложно е. Едно е обич, друго любов. Аз обичам шоколад, бира...но любовта е в сърцето, а не в стомаха ;)

Мошно
12-03-2006, 19:33
Обичта е много по-силна, по-дълга, а и е по-общо понятие. Обич към майка, беща е едно, а пък към момиче съмсем друго.

Влюбването е кратко и е научно доказано, че протича максимум до 6 месец (за последното не съм съвесм сигурен де).

Eleonora
12-03-2006, 20:13
Според мен човек може да обича единствено родителите и приятелите си.А да си влюбен е различно...тръпка си е :wink:

teenkopele
12-04-2006, 00:17
Влюбен е по-дълбоко чувство към любимия/любимата.
Обичта е по-меко...например обичаш кучето си, работата си и т.н. :)

Добре казано. :wink:

Unknow
12-04-2006, 00:29
Не съм съгласна с това...То вярно, че всеки си го разбира различно, но... Обичта е по-дулбокото чувство.Влюбването е първоначалния момент.Онзи момент...в който не мислиш за нищо, освен за него/нея.Момента в който всичко е розово, всичко ти се вижда като в приказка.Той/тя е идеалния/та, няма недостатъци ... той/тя е всичко за което си мечтал/а някога. После се опознавате, човека до теб вече не е "съвършения", но....ти го обичаш.Той е част от живота ти....част от теб.И какъвто и да е той...ти го искаш такъв.Това е Обичта!

sherry
12-04-2006, 04:21
Да бе, влюбването било по - силно. :lol: Затва хората, които са били само влюбени, се разделят след 2 седмици или месец, когато охладнеят, щото влюбването изчезва много бързо...
Да си влюбен значи да харесваш човека срещу себе си, да те привлича. Да го идеализираш един вид. А обичта е по - силна, тя идва с опознаването на човека, вече познаваш и отрицателните му черти, НО го обичаш въпреки тях . Въпреки тях ти искаш този човек в живота си, нуждаеш се от него, а когато го няма, ти липсва...Той е част от теб. Това чувство много трудно се преодолява. Разбира се, че е по - силно.

midnight...
12-04-2006, 07:36
според мен влюбването е в началото на връзката, с времето идва силната, дълбока, искренна обич

YouR_PoisoN
12-04-2006, 08:20
Обичта е много по-силна от влюбването.Влюбването според мен е ранен етап от любовта. :)
absolutno

quench
12-04-2006, 08:32
Да си влюбен и да обичаш - няма разлика. Различни думи обозначават еднакви чувства. Това да обичаш майка си или брат/сестра си и да обичаш приятелката си - все едни и същи психосоматични процеси са,само че се опосредяват от различни механизми,фактори и рпочее - било то на съзнателно или друго ниво. Дедо Фройд го е казал ясно!

snejito
12-04-2006, 19:16
Според мен човек може да обича единствено родителите и приятелите си.А да си влюбен е различно...тръпка си е :wink:
I spored men e taka :wink:

12-05-2006, 17:44
Тука секи си има собствено мнение и не съммного сигорна 4е вси4ки знаят то4но какжо казват.
Едно е да си влюбен, друго е оби4 ,трето е любов.

Като си влюбен не е задължително да е сподлено.
Например аз оби4ам котката си, майкаси, ба6та си. и т.н.

разбирате ли. То и аз не разбрах много ... :smt005
Ауе то 4овек сам мое да си прецени за себе си.

ПС: към автора/авторката на темата - тая тема е малко безсмислена ама те кара да си размърдаш мозъ4ните клетки ;-)