PDA

View Full Version : ==> Да "ИГРАЕМ", или не... ???



kAdrOkoSkA
12-03-2006, 21:49
Трябва ли вечно да се играят "игрички" в една връзка? Възможно ли е една връзка да просъществува без да се играят роли?
Сега сигурно всички ще ми отговорите, че няма такова нещо и че в една връзка партньорите трябва да са себе си и т.н. Но повечето момичета трябва да знаят за какво говоря... (това в никакъв случей не изключва момчетата!) Става въпрос за малките (а понякога не толкова малки) "трикове" които прилагаме поради една или друга причина... Всички предполагам знаем, че тайната да бъдем скучни се състои в това да казваме всичко и да се разкриваме! Затова понякога, дори смея да кажа доста често, се получава така, че сами правим нещата по-сложни отколкото са и сами се прецакваме, нали...
И така надявам се да сте ме разбрали и да получа смислени отговори и нека видя какво наистина мислите по въпроса.

flying_girl
12-04-2006, 00:33
Absoliutno sam saglasna 4e tova da se razkrivame izcqlo e nai dobriqt i efektiven na4in da stanem sku4ni... spored men s vremeto vsqko momi4e se u4i da prilaga taka nare4enite 'trikove' s koito se raznoobrazqva vryzkata
estestveno trqbva da ima nqkakav balans vav vsi4ko ne moje postoqnno da si gi prilagash teq jenskite nomerca za6toto gubqt efekt ako se polzvat mn 4esto...

Nadelina
12-04-2006, 05:24
Da.. i az sym syglasna.. I koito go otreche ili kaje che ako se obichate naistina shte bydete zaedno zavinagi... prosto greshi.. V edin moment vryzkata vi stava "po navik"... ako ne syumeete da q raznoobrazite.. Ne moje da se poznavate do bolka.. da se razbirate samo s pogled.. da ste postoqnno zaedno..tova go ima samo v dylgogodishnite semeistva.. Da..vinagi ima roli.. Vinagi!!!

pampers
12-04-2006, 08:43
Da.. i az sym syglasna.. I koito go otreche ili kaje che ako se obichate naistina shte bydete zaedno zavinagi... prosto greshi.. V edin moment vryzkata vi stava "po navik"... ako ne syumeete da q raznoobrazite.. Ne moje da se poznavate do bolka.. da se razbirate samo s pogled.. da ste postoqnno zaedno..tova go ima samo v dylgogodishnite semeistva.. Da..vinagi ima roli.. Vinagi!!!

мхмм...дам съгласна съм :mrgreen:

12-04-2006, 09:14
4e momi4etata ako znaeha vsi4ko za mene epa q da sum urel nqkude ...

koalka
12-04-2006, 09:16
Не те разбрах много добре,но определено не играя никаква роля,просто не мога.

gerinceto
12-04-2006, 11:34
Absoliutno sam saglasna 4e tova da se razkrivame izcqlo e nai dobriqt i efektiven na4in da stanem sku4ni... spored men s vremeto vsqko momi4e se u4i da prilaga taka nare4enite 'trikove' s koito se raznoobrazqva vryzkata
estestveno trqbva da ima nqkakav balans vav vsi4ko ne moje postoqnno da si gi prilagash teq jenskite nomerca za6toto gubqt efekt ako se polzvat mn 4esto...

iiirish
12-04-2006, 12:20
аз лично под понятието "трикове" не разбирам някакви игрички, които момичетата върят! за мен лично триковете във връзката се обясняват не със загадъчното поведение и недопукането един човек да ни опознае напълно, а просто се състоят в това да бъдем изненадващи, неочаквани и съблазнителни! това всяко момиче се опитва да го постигне включително и аз, но никога и при никакви условия не бих крила нещо от личноста си, което с цел да не показвам на партньора си

Night_lover
12-04-2006, 12:35
Когато момичетата или момчетата играят някакви "игри" в 1 връзка означава , че показват какви са те всъщност , защото различната игра си има свой правила! Но не винаги ние спазваме правилата [-X :::

Crafter
12-04-2006, 12:44
Първи вариант:
Любовна/сексуална/предизвикателна игра:

Има една реклама за шампоан (забравих му името). Там женицата обяснява на нейните приятелки как приема различни роли, за да задържи интереса на приятелят си. С такъв род "игра" съм съгласен.

Втори вариант:
Ниско самочувствие/прикриване на проблеми(много често срещано особено при жените) / проблеми при споделяне.

Жените често се опитват да привлекат вниманието към себе си по възможно най-абсурдните начини:
Недоволстват за щяло и нещяло
Намират си смехотворни причини за създаването на скандал
Цупят се и се правят на сърдити без другата страна да има вина

Често това се дължи на неспособността им да комуникират и да споделят. В резултат, проблем възникнал (примерно) на работното и място моментално ще рефлектира върху нейната половинка. По този начин тя "изцежда" вниманието на партньора си, търсейки разбиране и симпатия, без дори да показва логично обяснение за поведението си.

Намирам това поведение за детинско. Да провокираш другите само за да ти обърнат внимание и да изпитваш тяхната привързаност, често води до сериозни последици. За мое огромно съжаление този синдром се наблюдава в почти всички възрасти. Горд съм, обаче, че при мъжете той е сравнително по-малко проявим и срещан.

Мистиката играе огромна роля в началото на дадена връзка. Когато погледнем едно момиче си задаваме голям брой въпроси... включително и "Дали гълта?". При мъжете мистиката има още по-голямо значение тъй-като жените правят всевъзможни съпоставки. Чернокос и висок, добре сложен и интелигентен, модерен и непукист и тн. Вярно е, че след определен момент тази "мистика" изчезва и научавате всичко един за друг. Тя не гълта, а той не е в борда на директорите. Бих казал, че тук се определея дали тази връзка ще се превърне в нещо трайно или всичко е било един флирт.

Да изненадаш половинката си с неочаквана разходка в парка се нарича романтика. Да изнененадаш половинката си с поредния скандал се нарича живот.

Не на преструвките! Да на ориенталските танци на масата!

sladakk
12-04-2006, 13:28
Когато момичетата или момчетата играят някакви "игри" в 1 връзка означава , че показват какви са те всъщност , защото различната игра си има свой правила! Но не винаги ние спазваме правилата [-X :::

mnogomili4kata-sf
12-04-2006, 19:41
Честно казано мен ми е писнало от такива "игрички",само и само да задържа привлеченото вече внимание...аз лично предпочитам да ме знаят такава каквато съм,но когато се налага играя. Ако наистина съм си поставила за цел дадения човек да бъде мой...Понякога ми харесва,но и след време става досадно само да се правиш на клоун.Който иска- ще го оцени...

kAdrOkoSkA
12-04-2006, 19:55
Виждам, че някои от вас са ме разбрали и много се радвам за това! Ставаше въпрос за ролите в една връзка, но НЕ за игрите които играем, ЗА ДА СЕ ХАРЕСАМЕ, защото това е до едно време... :wink: Ролите, които си разпределяме един вид с партньора в процеса на общуване. Дали вие изпълнявате някакъв модел на поведение и какъв е той? И възможно ли е да правим "каквото си искаме" естествено в рамките на допустимото и да не следваме някакъв изработен модел, според вас? :wink:
Според мен всичко зависи от човека, който имаме до себе си и до колко го познаваме. И все пак... какво ще кажете? :-)

Crafter
12-04-2006, 20:00
А защо те интересува? Мисля, че и ние имаме право да знаем.

kAdrOkoSkA
12-04-2006, 20:13
Интересува ме от чисто любопитство... Интересно ми е какво мислят и други хора по въпроса. Напоследък ми минават особени мисли през главата и си задавам разни въпроси и... така :-) Това е причината :-)

Crafter
12-04-2006, 20:17
Свободата на тази "роля" се определя от твоят партньор. Всъщност не само от него. Има толкова много неизвестни, че ще ми трябват часове да ги изпиша. След препрочитане на мненията ти виждам, че ти сама си отговорила на този въпрос.