PDA

View Full Version : За тези които разбират от електричество и усилватели.



Gangsta_zone
12-04-2006, 15:53
Значи въпросът ми е малко сложен и малко хора мисла че могат да ме разберат. То темата не е за тука, тя не е за никъде де ама все пак. Начи въпроса ми е следния: на усилвателя имам изходи за 4 колони обаче аз ползвам само 2 от тях, когато на другите 2 включа кабел и на другия край на кабела вместо колона сложа лампичка (малка най-много 9V) и усиля звука тя почва да мига с музиката (зарди тока който усилвателя и подава). Въпроса ми е мога ли това същото нещо да го направя с големи лампи по 220V и ако може какво трябва да си купя (някъв др усилвател ли?) и от къде мога да го купя и горе долу колко струва?

DetE-Idi0t
12-04-2006, 16:08
Повечето усилватели работят при 12 волта. В сандъците си имат токоизправители къде намаля напрежението от 220 на 12V и също така го изправя (няма усилвател, който да работи на променлив ток). Не виждам смисъл да слагаш 220 волтови крушки. Ако е това което мисля, че искаш да правиш (свето-музикална уредба) и едни най-обикновенни лунички ти вършат работа. Обикновенно са по 6, 12 и 24 волта и по около 20 вата. Не помня на какви цени вървяха. Можеш да купиш от магазини за осветление и магазини за електроника.

Gangsta_zone
12-04-2006, 16:30
Значи кат си зема такава луничка промерно и я включа в 1 изход ще свети силно така ли ама искам да е доста силно като лампата ми на тавана примерно

DetE-Idi0t
12-04-2006, 16:44
Амиии луничките са си доста силни. Светят повече от обикновенните крушки с нажежаема спирала. За сравнение 5х20 вата светят повече от 4х60 вата обикновенни крушки.

Amayo
12-04-2006, 21:45
Некой май иска да му засмърди на пуканки в дома му.
Дете идиот - разбрахме че си спец по колите и моторите ама не знаех че си върл в областта на електротехниката #-o .

Amayo
12-04-2006, 21:55
Ма направоо ги знае. Нали знаеш който не знае закона на ома?

bulgarche
12-05-2006, 07:22
Предполагам че имаш в предвид 9W лампа ;) Макар че всъщност не знам дали има такава. Ако е 9V няма как да прасеш 220V, защото ще гръмне. А и то няма много голямо значение номиналния ток особено за лампи...ако е по-малко напрежението и тока ще светят по-слабо.
За да работят лампи от 12 на 220 Волта ти трябва токозиправително.
Но вместо това вземи питай баща си ;) Аз имам от него една цветомузика (това е туй което ти искаш). Има 6 лампи...стари и са със стъкнени абажурчета, които са цветни. Има си и 6 "врътки" с които регулираш честотата и силата на светене, но инъче си светят според баса и другите му там работи

Amayo
12-05-2006, 09:14
В компютърните магазини продават неони за компютър които имат вграден микрофон който прави пулсациите. Трябва им единствено постоянно 12в захранване. С такива правиме бегачките с яките музики да светят :shock: (ама микрофона трябва да го изолираме доста щото иначе свети постоянно :mrgreen: ).

DetE-Idi0t
12-05-2006, 09:23
Некой май иска да му засмърди на пуканки в дома му.
Бреее и що ще засмърди на пуканки???
Кое ще му засмърди, като напрежението, което се подава от крайното стъпало на усилватела на всеки канал е 12 волта? Да си подбере лампите с мощност по-малка от максималната на всеки канал и няма да има прохблеми. Ама айде ти ги разбираш тея няма да споря, ти си по тру...
Какво пише тук (http://www.picvalley.net/u/58/57555_739.JPG)???

Gangsta_zone :arrow:
В компютърните магазини продават неони за компютър които имат вграден микрофон който прави пулсациите. Трябва им единствено постоянно 12в захранване. С такива правиме бегачките с яките музики да светят :shock: (ама микрофона трябва да го изолираме доста щото иначе свети постоянно :mrgreen: ).

Ето ти го най-лесният начин. Не се занимавай с други "направи си сам" глупости.

12-05-2006, 12:07
1vo...koito ne znae zakona na Oma, da si xodi doma:D
2ro..zakona e I=U/R, I=U+E/R i oshte 1 zagadkata KOI ostava za vas :P