PDA

View Full Version : breketi :(



otchaqna
12-05-2006, 11:52
Zdraveite na vsichki znam che temata se povtarq ama se pak iskam da spodelq moq problem.Na 18 godini sam a prednite mi zubki sa malko krivi.Dosega ne se prestrashavah da hodq na ortodont no otidoh i mi kazaha che trqbva da nosq breketi do 1 godina maximum.Mnogo me e sram :( predstoi mi bal (za bala shte mi gi mahnat a posle pak shte mi gi slojat) a posle kato stana studentka? Vie namirate li neshto sramno v noseneto na breketi(govorq za teq koito ne se vijdat bezcvetnite).Ima i takiva koito se slagat ot vatreshnata strana no sa mnogo skupi i kato govorish napravo kapesh horata s pliunki plss kajete si mnenieto da gi slagam li?

Drakthul
12-05-2006, 11:55
Разбира се че трябва да ги сложиш ..

По-добре да търпиш една година отколкото цял живот да си с криви зъбки ..

Вобще не мисля, че това подлежи на дискусия и не мога да разбера защо ти трябва мнението на други хора ..

summer_summer
12-05-2006, 13:57
sloji si po dobre :) vse 6te iztrae6 edna godina
pyk i si predstavi kolko 6te te e qd kato si na 25 4e sa ti krivi zybite

moonbeam
12-05-2006, 14:52
nedei da se kolebae6,sloji si,nqma da sujalqva6

12-07-2006, 14:41
Брекетите rulezzzzzzzzzzzzz лошо няма, аз съм момиче, бях с брекети и на бала и на сватбата си и не съм умряла, даже всички викаха че съм много сладка така...Слагай ги и не се плаши, ся си имам готина усмивка :) и ти ще си имаш

krisi_l@loka
01-05-2007, 10:32
Ами трябвало е по-рано да помисли6 когато си била 1-2-3 клас и да носиш апаратче и са щели досега да се оправят! Но по-добре сложи брекетите сега и ги носи една година, отколкото цял живот с криви зъби

SweeTy_Mi6i
01-05-2007, 10:34
xi4 ne se pritesnqvai slagai gi ,za da si s xybavka ysmivka.4yvala sam 4e nqkoi xora naro4no si gi slagat nqma ot kakvo da se pritesnqva6.po-dobre sega otkolkoto posle s krivi zybki.i az imax edin takuv problem,no toi be6e s o4ite...kakto i da e sloji si gi

f_pld
01-05-2007, 10:38
vij sq...vsi4ki te okorajavat,no ne mislq,4e ako bqha na tvoito mqsto 6te6e da im e mn lesno...no vse pak i az mislq,4e trqa da gi sloji6!ne trqa se pritesnqva6 ot tqh.lesno e za kazvane,no vajnoto e,4e na bala nqma da si s tqh!a posle sled breketite rezultata 6te e na lice :) kasmet!

_fantasy_girl_
01-06-2007, 11:13
Оле хора Моля Ви много кажете ми колко горе-долу са цените на брекетите на обикновенните на безцветните и на тези от вътрешната страна където се слагат. Моля Ви много !!! Спешно е !!! :cry: :cry:

sladi4ka_qni4ka
01-06-2007, 11:16
Zdraveite na vsichki znam che temata se povtarq ama se pak iskam da spodelq moq problem.Na 18 godini sam a prednite mi zubki sa malko krivi.Dosega ne se prestrashavah da hodq na ortodont no otidoh i mi kazaha che trqbva da nosq breketi do 1 godina maximum.Mnogo me e sram :( predstoi mi bal (za bala shte mi gi mahnat a posle pak shte mi gi slojat) a posle kato stana studentka? Vie namirate li neshto sramno v noseneto na breketi(govorq za teq koito ne se vijdat bezcvetnite).Ima i takiva koito se slagat ot vatreshnata strana no sa mnogo skupi i kato govorish napravo kapesh horata s pliunki plss kajete si mnenieto da gi slagam li?

Em makar 4e ve4e sum po4ti na 16 nosq breketi i nqma ni6to sramno v tova ve4e go nosq 1 godina i 3-4 meseca i seld 2-3 meseca 6te gi maham>Horata daje me pitat tova da ne sa obeci za zubi puk i mn qko stoqt kato ukrasa.Razbira se sloji gi sega kolkoto po rano tolkova po dobre

niki_88
03-22-2007, 21:29
Slojigi,6tom 6te ti gi mahnat i za bala kakuv e problema!!!Az nosq sega sled nqkolko dni gi svalqm i sega sum super dobre,6te ti se vdigne i samochustvieto ot perfektnata usmivka:))))))!!!! :D :D :D :D :D :D :D

<black soul>
03-24-2007, 08:07
Сложи

Misha_
03-24-2007, 10:23
estestveno 4e trqbva da gi sloji6 vse pak tova e edna godina po dobre taka otkolkoto cql jivot da si s krivi zabi ni6to ne gubi6 samo moje da spe4eli6 slagai gi i ne mu misli :D :D :D

Allthatshewant
03-24-2007, 12:10
най-важното е да се оправиш според мен трябва да ги носиш независимо как изглежда отстрани ... моя съвет е да послушаш лекаря и да ги носиш а щом оправиш и нямаш нужда от тях ги лекаря ще ти каже - това вече не ти трябва :wink:

03-24-2007, 12:34
A zashto trqq da gi mahash vyobshte za bala?
Az nosq bezcvetni ot 4 meseca i samo semeistvoto mi znae,che izobshto imam takiva ;]
e..moje bi e taka,shtoto az ne sym sviknala mnogo da se zybq..

kati_0513
03-24-2007, 12:47
На много хора Брекетите придават чар, дори бих казала на всички, според мен е не само полезно за да не ти останат криви зъбите, но и е красиво... :)

B-DaFenka
04-04-2007, 19:59
АЗ съ6то нося брекети страшно е якоооооооооо но само дето е млко гадно за целувки! :smt008 [-X

eXtRaoRdinaRy
04-04-2007, 20:34
Сложи!!!Няма нищо срамно.

Аз в момента съм със скоби и въобще не ми пука.Отначало фъфлех доста, но свикнах.Aз даже на скобките почнах да им се кефя, като видях, че дори не ме подиграват (а го очаквах)-а обратното даже ми се накефиха ;)
Така, че щом е поправим недостатък- СЛАГАЙ!!!Не се чуди. :smt023

04-16-2007, 21:10
I az nosq i si me kefqta,izobshto ne mi puka,puk i na men mi hodt... :-D Slagai gi i hich da ne te ebe :!: :!: :!:

dinosaur
04-17-2007, 06:56
Ееее споко бе момиче... слагай си ги ;)
аз носих такива като бях 6ти и 7ми клас.... и от начало ми беше много тъпо щото си мислих, че никой няма да иска да ходи с мен, а дори и да ме целуне :D (Просто невероятна логика :lol: ) иии... то зе че тогава ми беше първата истинска любов... целувахме се и т.н. Никой нищо не ми казваше...даже супер много хора ги харесваха... аз дори бях с цветни (нз за кво всички харесват безцветните, който седят точно като некви железа в устата... :-k )...Най-добрата ми приятелка тогава си сложи и тя... Смисъл тя не искаше , но като видя, че не е толкова страшно си сложи :wink: ...
И като ги махнах беше много готино ...зъбите ми бяха прави и също така бели, щото ми ги избелиха.... а за цената... мисля, че мойте бяха 1300 или 1600... нз някъде там...но говоря за горе и долу.А ако искаш само горе да слагаш е по евтино.И също така те съветвам да сложиш брекетите след бала... щото няма смисъл да ги слагаш и махаш и после пак да ги слагаш... щото ще видиш, че за по-малко от месец зъбите ти ще са прави и като ги махнеш всичко ще се върне на първоначалното си място... тъй че по добре ги сложи след бала...
и споко няма смисъл много да му мислиш... после ще бъдеш много доволна от себе си !
Пък ако искаш да си справи зъби на бала... махни ги, но трябва да знаеш, че поемаш риска пак да станат криви... а и ще те болят много,защото ги махаш твърде бързо...
Както и да е... решението си е твое! :wink:

Presley
04-17-2007, 10:59
Ей мацка споко!Сложи ги...по-добре е эа теб на 100%,эащото после ще съжаляваш и то много!А и не е чак такава эагуба :P Аэ имам и ги нося вече 2 години-нито на някого праве впечетление ,нито нещо се променя!Даже си свикваш и ти е окей,няма никакъв проблем ! Не се превэемай чак толкова :P
Айде бай и КЪСМЕт!!!! :smt016

04-19-2007, 16:41
ми нз ако толкоз мн се личи че са криви сложи брекети....лично аз трябваше да нося но се отказах( моите са леко криви) :wink: И все пак възраста не трябва да те притеснява, а пък зъбите са важни каквото и да си говорим :wink:

BWald0rf
04-20-2007, 17:26
И какво като ще трябва да носиш брекети?Няма да станеш грозна а и не мисля че това ще промени отношението на др-те към теб.Плюс това като ги махнеш събите ти ще са прави и ще си доволна от резултата ;)

04-29-2007, 07:03
Ne se bezpokoi v tova nqma nishto sramno daje ne e sramno i che imash krivi zabi,sramno e ako imash vazmojnost da gi slojish i ne si se probvala! NE se bezpokoi nqma nihto strashno i az nosq breketi!!!!! :smt006 :D

emilythestrange
04-29-2007, 07:29
мене пък много ме зарибяват-ени
такива яки стоят...и после няма да имаш криви зъби :mrgreen:

Witch NOT Bitch
04-29-2007, 14:13
И аз съм със скоби, и на мен ми беше гадно отначало, и аз не исках да ги слагам...но го преживях. Не е толкова лошо, свиква се. Не се колебай!

04-30-2007, 12:59
az gi nosq ve4e 1 godina, a i na bala 6te sum s tqh-hi4 ne mi dreme:) kolkoto po-kusno gi sloji6-tolkova po-trudno 6te se navie6! i az razsujdavah,kato teb-sega si mislq kolko glupava sum bila.... 6te vidi6 4e 6te svikne6(na men mi trqbvaha 2 meseca za da ne mi puka;)
tai 4e ti re6ava6 :mrgreen: :?

di4e
08-13-2007, 16:45
zdr.az sam denica i sam na 14 godini iskat ina men da mi lsagat breki! MNogo 6te me e sram za6toto sego na 15 6te sam v novo u4ili6te v nov klas i nz kak 6te me priemat ako mi se podigravat 6te mi e mnogo kofti.Kajete kakvo da pravq? :(

Alexia
08-13-2007, 17:29
тука не става въпрос за тва дали ще ти е метална усмивката на бала или не.предпочиташ цял живот да си с криви зъби?тва е козметичен дефект,който се отстранява...
а и брекетите не пречат на целувките,от опит казвам ;р

ProstoAz
08-13-2007, 21:09
Темата е стара!