PDA

View Full Version : ISKAM DA SPODELQ



prosto edno momiche..
12-05-2006, 14:52
tova,koeto shte spodelq s vas,moje da vi se stori neznachitelno [-( no za men ne e taka..i jiveq s nego veche malko po malko ot 14 godini.. :smt120 ..bqh na okolo 2 godinki,kogato se sluchi taka,che ednoto mi oko postrada..brat mi bez da iska me udari s himikal i za malko da oslepeq..slava bogo..vijdam O:) .napravili sa mi operaciq,no uvi,okazala se e neuspeshna..a sledvashta ne e imalo.. :smt037 i taka si noseh ochila,kvi li ne gluposti s1m chuvala zatova..sega,kogato vidq dete s ochila,nqkvo m1nichko kakto s1m bila i az i mi stava mn m1chno :smt010 ..hodila s1m s nekvi lepenki i nashte postoqnno sa me pazeli da ne gi mahna ,da ne se naranq..i dnes,kogato s1m na pochti 17 polojenieto e pak takova..v smis1l,nosq ochila,no samo kogato s1m si vk1shti,inache mi e nekvo gadno,nz,neudobno..i nai strashnoto e,che me e strah da pogledna nqkogo v ochite,zashtoto shte razbere za problema mi..az s1m astigmatichka..kak iskam svet1t da e qsen i za men..tova si pojelavam za koleda...blagodarq na vs,koito prochetoha..

techCandy
12-05-2006, 15:11
Абе недей така, сега...Мога да си представя какво ти е, само че вече не
си малка, трябва някак си да преодолееш страха си от това, да не гледаш хората в очите. Ако говориш с някой, който не познаваш, не го ли гледаш в очите, това значи неуважение.... Какво толкова като разберат, че имаш стигматизъм, а и повярвай ми, хората не са толкова наблюдателни колкото си мислиш...

miss_india
12-05-2006, 15:29
Zdravei milo momi4e, moga da si predstavq kakvo ti e, no iskam da te okuraja s edno ne6to...ti vijda6, smisul predstavq6 li si ako be6e oslepqla napulno? Togava nqma6e da vijda6 celiq svqt, koeto e ujasno, taka 4e ne se predavai, pogledni optimisti4no na ne6tata, kolko po-zle moje6e da bude, taka 4e usmihni se, jivota epred teb i ti moje6 da go vidi6 :)

deem
12-05-2006, 15:54
prosto edno momiche..,

Мога само да ти дам следната информация и да се надявам тя да ти е полезна. Ако на тила ти има червено петно Егологията може да ти помогне с астигматизма и с доста други неща..Можеш да разгледаш сайта на Егологията:
http://esotherica.freecom-int.com
По телевизия М-САТ можеш да гледаш предаването на Димитър Захариев в петък от 21.00 до 22.00 на живо.

Пожелавам ти весела Коледа. O:)

gerinceto
12-05-2006, 17:45
Абе недей така, сега...Мога да си представя какво ти е, само че вече не
си малка, трябва някак си да преодолееш страха си от това, да не гледаш хората в очите. Ако говориш с някой, който не познаваш, не го ли гледаш в очите, това значи неуважение.... Какво толкова като разберат, че имаш стигматизъм, а и повярвай ми, хората не са толкова наблюдателни колкото си мислиш...

prosto edno momiche
12-06-2006, 09:03
mn vi blagodarq..napravo mi se stopli s1rchiceto :smt010

sladoled
12-06-2006, 15:20
Аз нямам твоя проблем, но почти никога не гледам хората в очите, смущават ме, без да знам защо.Така че не е до травмата която си преживяла според мен.Ако можеш, иди при училищния психолог и сподели.Той най- вероятно ще ти помогне да преодолееш комплексите си.
Дано ти се сбъднат коледните желания! :smt006

batkodoki
12-06-2006, 17:36
здравей :)

ако има оптичен проблем и те смущават очилата - днес има добри лещи коригиращи проблема.

ако само "козметичния" дефект на астигматизма те притеснява - няма от какво да се тревожиш. имам колега професор по психология със същия проблем, тя казва: гледам студента в челото, в една точка отместена спрямо астигматичното ми око и периферно виждам очите му, но той остава с впечатлението, че го фиксирам пряко в зениците :) прави и ти така :)

и не се сърди на брат си - и на него едва ли му е леко, а за оня "чудотворец" с еголпгията даже и не помисляй - много пари за нищо.