PDA

View Full Version : Въпрос за батерии



12-06-2006, 15:26
Вярно ли е, че е хубаво когато един уред не се ползва много време да му бъдат изваждани батериите и защо? говоря примерно за цифров фотоапарат, GSM, фенерче...

RedChil
12-06-2006, 15:29
Аз съм го чувал тва само за телефоните...Иначе на цифровия апарат не съм му махал никога батериите.

DetE-Idi0t
12-06-2006, 15:32
Ако са зарядни само ги разреди напълно. Ако са обикновени (без GSM) ги извади, че ако са некачествени или стари пртотичат.

12-06-2006, 17:35
Еми говорим си за качествени батерии, но примерно когато ги оставя в цифровото фото ги намирам свършили по принцип, а за протичането във фенера батериите не бяха ползвани мноого време и бяха протекли за това питам и за GSM-а в краина сметка какво

DetE-Idi0t
12-06-2006, 18:11
Еми говорим си за качествени батерии, но примерно когато ги оставя в цифровото фото ги намирам свършили по принцип, а за протичането във фенера батериите не бяха ползвани мноого време и бяха протекли за това питам и за GSM-а в краина сметка какво
Всяка зарядна батерия се саморазрежда с някъкъв процент за определено време, като този процент се увеличава с намаляването на околната температура.
На ге се емите са литиеви, а те не протичат.

Just_One_Girl
12-06-2006, 19:32
Текат алкалните батерии, т.е. тея дето се продават в супера, железарията, че понякога и в аптеката, батериите за дистанционното да кажем:) На телефоните не са такива, няма проблем. Но на някой фотоапарати са, така че по-добре да се вадят.

bulgarche
12-06-2006, 19:53
Мисля, че да, но не го правя. Намирал съм така разтекли се батерии във фенер например. Не знам дали това се дължи на факта че стоят вътре.

Пак авторът
12-06-2006, 20:29
Добре значи да кажем, че текат алкалните,а презареждащите се не :idea: За батериите за GSM няма такава опастност :idea: А относно свършването на батериите - възможно ли е ако стоят в едно цифрово фото много време и то е изключено те да паднат?!

bulgarche
12-06-2006, 21:16
Ако са акумулаторни се разреждат, където и да стоят

12-07-2006, 16:45
Какво ще рече да се разтекът?? :smt017