PDA

View Full Version : Как някой ще те накара да задържиш бебе, което не искаш?!



Изумена!
12-07-2006, 07:36
Наскоро една наша връстничка и позната роди. Беше голям шок за всички, защото нямаше още 18.
Чудехме се как може доброволно да е взела това решение... сама да си съсипе живота, да не влезе в университет, да си пропилее младостта... докато накрая не разбрахме, че е била принудена от майка си и гаджето й да задържи бебето! :shock:
Как може някой да те накара на сила да си съсипеш живота не мога да разбера? :-k И какъв приятел й е тоя, за да я насили да роди? Това е нейното тяло все пак и тя ще си съсипе целия живот - не той. :?

shizzle
12-07-2006, 08:13
Хора и ситуации всякакви. Има го варианта тази твоя позната да е достатъчно заблудена, че да са й наложили това решение. Но!

Лично не съм бил бременен, но знам какво е да се чудиш "ох, ами сега.. ако е бременна?" и какво е топлото усещане вътре в теб, че, хей!, това там в любимия човек може да е твоят наследник, твоето дете! За една жена това чувство сигурно е в пъти по-силно. Освен това, ако много обичаш майка си/приятеля си, това също накланя везните. И най-вече, хора всякакви - не всеки иска първо да се налудува или да има кариера или други такива дяволии. Може за нея семейството да е по-важно.

А това, че "са я накарали" - изобщо да не ми се оплаква. Това е решение, което тя и само тя може да вземе. Има ли желание, има и начини - ако ще да избяга от вкъщи. Щом е имала акъла да прави секс, и то без предпазни средства.. Това е, както казват хората.

Tangerine
12-07-2006, 08:14
Aми и аз съм на мнение, че въпросната ти приятелка е много глупава, ако наистина е послушала съветите на майка си и гаджето си.
Все пак това си е нейния живот и след като вече е пълнолетна никой не може да я задължава да прави каквото и да е против волята й.
Още повече нещо толкова ангажиращо, съпиващо целия ти живот. :)

krem4et0
12-07-2006, 09:01
Твоята приятелка е трябвало да послуша себе си,а не другите,защото се отнася главно за нейното бъдеще. Сега друг е въпросът,че не е имала нужната възраст,за да вземе подобно решение и то да е законово,но все пак е можело да седне да поговори с майка си и приятеля си и да им обясни,че за нея това е проблем. А и е можело все пак да направи аборт и да каже,че е бил спонтанен!

gotinam
12-07-2006, 09:12
Бебето не си го е направила сама, нали? То е коопродукция от съвместните усилия на двама. Решението за задържането му или за премахването му, също би трябвало и е редно да се взима с консенсус и от двамата. Така, че на въпроса ти... Напълно е възможно да я принудят да го задържи. Както и явно се е оказало, чета от поста ти ;-)

SINDEL
12-07-2006, 10:19
Независимо 4е не го е правила сама, никой няма право да иска от нея да си задържи бебето насила. Изненадана съм 4е се е съгласила да й натрапват нещо толкова сериозно против волята й!
Както казаха по-горе, можела е да избяга от къщи ако толкова не го е искала. Което пък говори 4е явно и тя самата не е била толкова против да гледа дете. :-k

Ordained(High Priest)
12-07-2006, 10:38
И по-добре,че го е задържала. За аборт(жестоко убийство на невинно дете) Природата изисква отплата. И тази отплата е прекалено голяма.

Затова недейте да говорите за нещо,което недоразвитите ви мозъчета не могат да разберат.
Веднъж заченато всяко дете трябва да се роди.

SINDEL
12-07-2006, 10:46
И по-добре,че го е задържала. За аборт(жестоко убийство на невинно дете) Природата изисква отплата. И тази отплата е прекалено голяма.

Затова недейте да говорите за нещо,което недоразвитите ви мозъчета не могат да разберат.
Веднъж заченато всяко дете трябва да се роди.


Не говори така, сякаш разбираш много пове4е! [-X
По принцип е така, но ако става въпрос за 14 годишно моми4е? Заслужава ли тя да й се отнеме детството и да й се обърне живота заради една грешка? Била е глупава, сигурно, но да гледаш дете на 14, 14, 16...?!??? Та то ти си още дете!
Да не говорим за парите, за подкрепата на мом4ето с което сте го направили това дете, за това какво ще кажат близките ти! Сериозно, кое мом4е на такива години ще иска да е татко? Най-добрият възможен изход в такава една ситуация би бил моми4ето да роди, но да трябва сама да се справя с вси4ко. А на 14-18 годишна възраст това си е невъзможно! Не съдете толкова прибързано. Абортът понякога Е най-правилното решение

shizzle
12-07-2006, 10:48
Добре дошла, о, ти, строга наставничке на заблудените наши души! Просветли ни, о, ти, като витлеемската звезда посочи ни пътя към Господа Бога, наш Създател, наш Съдник, нашо Избавление!

Да, знам, че за тези думи ще горя в ада според някои по-радикални схващания. Но, хей, така или иначе вече съм там >_<

sherry
12-07-2006, 10:53
Да, абортът е гадно нещо, но понякога се налага! Защото не е редно да родиш дете, ако знаеш, че нямаш възможност да му дадеш това, от което има нужда! Не е редно да го възприемаш цял живот като пречка(това, заради което не си учил примерно), ако едно момиче е твърде малко и няма възможност да се грижи за бебето, по - добре да абортира...
А относно случая за тая твоя позната - ми гадно звучи, но може да не я е накарала само майка и...Може и тя да иска...Ти пита ли я? :roll: Може пък да се чувства готова за това. Ако е така - супер, ако не е така - сбъркала е, че слуша другите.

SINDEL
12-07-2006, 10:54
Добре дошла, о, ти, строга наставничке на заблудените наши души! Просветли ни, о, ти, като витлеемската звезда посочи ни пътя към Господа Бога, наш Създател, наш Съдник, нашо Избавление!

Да, знам, че за тези думи ще горя в ада според някои по-радикални схващания. Но, хей, така или иначе вече съм там >_<


Тва за кого се отнасяше? За мен ли?
Ако е така - ми доядя ме 4е се изказват така радикално по въпроса. Добре било 4е я накарали да го задържи, абортът бил убийство,за което трябвало да платиш... Може би, но има слу4ай и слу4ай...

koalka
12-07-2006, 11:05
Ами все пак И бащата го е правил това дете,нали се сещаш?Да не е непорочно зачатие.Той ако не иска тя трябва да се примири,защото и той има глас,а и освен това може да иска детето.

shizzle
12-07-2006, 11:10
Добре дошла, о, ти, строга наставничке на заблудените наши души! Просветли ни, о, ти, като витлеемската звезда посочи ни пътя към Господа Бога, наш Създател, наш Съдник, нашо Избавление!

Тва за кого се отнасяше? За мен ли?

Отнасяше се за гостенката Ordained(High Priest) (не знам защо си мисля, че е момиче.. може би, защото се сетих за майката на Кери от едноименния роман ^^ ама там тя сама абортира първия път, защото.. аве, няма значение :D). Просто си постнала малко преди мен и затова се получи това объркване

panterata
12-07-2006, 13:19
амии аз мисля че всеки има право на личен избор. трябва сама да си реши дали ще го задържи или не.. при положение че е на 18 и е пълнолетна вече.. тя ще си го гледа тя трябва да си реши ,защото живота и се променя тотално.. не би трябвало никой да и налага мнение.

Ordained (High Priest)
12-07-2006, 14:27
Не съм гостенка,а гост. Аз ви казвам кое е истината- вие можете да го отречете.

На въпроса от къде знам това- от един доста авторитетен човек. И той определено знае какво говори. И още нещо -ако абортът е извършен по съглсие и на мъжа и на жената и двамата ще бъдат наказани.

AngelOfDarkness
12-07-2006, 16:12
от ТЕБ ли?

Ordained(High Priest)
12-07-2006, 16:16
Разбира се,че не от мен.От Човешкият Съдия.

12-07-2006, 16:30
tva momi4e e mnogo glupavo vse pak vinagi moje da go mahne i da izscenira ne6u za pred tehnite i gadjeto

shizzle
12-07-2006, 20:49
И аз казвам това - когато има желание, има и начини. Тя си носи изцяло отговорността.

А относно проповедника ни - ае тогава да не мастурбираме, а? И жените да нямат месечен цикъл? Защото по този начин убиваме двете малки половинки на новата душа?!

Ох, не исках да се изразя така. Всъщност, и аз съм малко или много религиозен, а и като нормален човек ценя правото на живот на всички. Ама просто проповеди като тази хипер ме дразнят.

Nonsense
12-15-2006, 22:43
Гаджето ако иска на мадете си да ме обеси - неможе да ме накара да задържа такова чудо(вище)!