PDA

View Full Version : :)



Vlady_89
12-07-2006, 12:08
V tozi forum sum nov i mi pravi vpe4etlenie(ne iskam da obijdam nikogo),che se diskutirat dosta povurhnostni temi,kato obiknoveno mneniqta se pripokrivat.Men me interesuvat globalnite,ve4nite vuprosi,a ne takiva kato:"Obi4a li me onzi?","Da mu pusna li na drugiq?" i t.n.OK:Da dopusnem,4e se rajdate i imate strahotni roditeli,vsi4ki vi haresvat i imat mnogo visoko mnenie za vas.Mom4etata/Momi4etata sa ludi po vas,kogato imate nay-golqma nujda ot tova.Prez mladejkite vi godini nikoga ne ste 4uli po va6 adres nqkoi da kaje lo6a duma.Imate pari v izobilie.Navsqkude,kudeto otidete se obgradeni ot obi4 i vnimanie.Skusvate se ot sex.Sled tova si namirate perfektnata polovinka-muj/jena,koqto e suvur6ena vuv vsqko otno6enie.Rajdat vi se detza,koito bezkraino obi4ate.V profesionalno otno6enie ste za zavijdane:6ef ili izpulnitelen direktor v slujbata i polu4avate 5 puti pove4e,otkolkoto va6ite kolegi.Vsi4ko vurvi prekaleno dobre,dokato ne navur6vate,da re4em,75-godi6na vuzrast,kogato polu4avate infarkt i sled nqkolko dni umirate.Ta vuprosut mi e:"KAKUV E SMISULUT NA VASHIQT JIVOT?"I molq vi,ako se izkazvate,ne se izmukvaite s trivialnoto:"Smisulut na jivota mi e da produlja familiqta" ili ne6to ot tozi sort.Blagodarq za vnimanieto!

abstraction
12-07-2006, 12:55
Въпросът "Има ли смисъл нещо" е еквивалентен на "защо е така" - тоест защо живеем, какъв е смисълът.
Аз не откривам такъв; не си обяснявам този факт. С една дума "всичко няма смисъл."
Добре, но факт е че все пак живеем въпреки, че не знаем защо. Тогава е нормално да извлечем максималната полза и облага от това, а каква е тя за мен ли - просто да бъда щастлива.

TikiraYang
12-07-2006, 12:55
ami neka da ne dopyskame,shtoto shansa da imash takyw jiwot,kakywto opisa e 0.1%

Crafter
12-07-2006, 13:47
Тези въпроси обикновено си ги задаваме на по тринадесет годишна възраст. От къде съм? Какво съм? Защо съм тук? Какво идва след смъртта? Колко е голям космоса и какво значи "безкрайно"?

Ужасно съм разочарован от това, че темата не е на български език, но ще си затворя очите.

Този твой примерен човек (ще го наречем Адам) на пръв поглед е един голям щастливец. Истината е, обаче, че това спокойно може да бъде най-големият нещастник на света. Хората са устроени така, че да опознават света и всичко около тях чрез болката. От момента на раждането до сетният ни час. Първата глътка въздух, първото падане от колелото, първата любов, първото разочарование... Всичко това води до един елементарен извод: ако не боли, не носи удоволствие.
Примерно:
След като си паднал разбираш, че невниманието води до провал а той до болка. По този начин, като се качиш на колелото, ти сам оценяш удоволствието от това да караш, с риска да паднеш и да те заболи. Същото е и с парите. Имаш най-доброто от най-доброто и винаги си го имал, но то просто не те радва, ако не си го постигнал с усилие.
Адам винаги е имал всичко и е бил презадоволен. Мислиш ли, че той ще изпитва дори минимално удоволствие от поредният успех или нова придобивка? Не, защото той никога не е познавал болката от загубата и липсата. Адам е жертва на обществото и поредният пример, за човешкото подсъзнание, което иска всичко, без да знае за какво.

Къде е смисъла?
Възпроизвеждането е най-първичната причина да сме живи. Факта, че аз и ти комуникираме означава, че милиарди хора преди нас са следвали това просто правило. Не го подценявай и не го наричай "измъкване", защото то е вселенски закон.
Предполагам, че си на седемнадесет или там някъде. Добрата новина е, че с времето тези въпроси заглъхват, оставаш само ти и времето, с което разполагаш. Не се мъчи да вникнеш в смисъла на живота.... не и в такава дълбочина.

ПС. Следващия път на български, ОК?

Mo6no4
12-07-2006, 14:37
$m1$1117 n4 mo147 j1v07 3 54 p164 91yp0$71 v1v f0rum4 n4 733npr0513m...

Ей в тва е смисълът на живота. Ако го разчетете ще разберете смисълът на живота, вселената и всичко останало...

Communist
12-07-2006, 14:49
$m1$1117 n4 mo147 j1v07 3 54 p164 91yp0$71 v1v f0rum4 n4 733npr0513m...

Ей в тва е смисълът на живота. Ако го разчетете ще разберете смисълът на живота, вселената и всичко останало...
Смисълът на моя живот е да пиша глупости във форума на тийнпроблем
\:D/ \:D/ \:D/ какво печеля

quench
12-07-2006, 14:57
Бог - хахаха!!!
хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха ха

Mo6no4
12-07-2006, 14:59
\:D/ \:D/ \:D/ какво печеля
Е хубава работа..разчете цифровицата, а не можа да разчетеш българският..лоша работа... :?


Ако го разчетете ще разберете смисълът на живота, вселената и всичко останало...

Като ти знам постовете...твоят живот определено е смислен... =D>

RedChil
12-07-2006, 16:25
Бог - хахаха!!!
хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха хахахахахахахахахахахахах ахахахахахахахахахахахаха ха
Da! b0G e smIsALyT nA JiVOtA,zA TaKiVa KaTo TeB - AnAtHEMA !!! :lol:

IlLuSi0nS`
12-07-2006, 18:44
нищо няма смисъл ако ти сам не му придадеш значение..

teenkopele
12-09-2006, 23:00
Смисълът на живота ми...да го живея. :wink:

quench
12-09-2006, 23:04
Бръмзе е прав хапсулютно! Колкото повече мислиш за живота,толкова повече се скапваш...