PDA

View Full Version : Българският език



AnalDissectedAngel
12-08-2006, 22:01
Въпрос: Като всички сте такива патриоти защо не пишите на кирилица а пишите на латиница в повечето случай и вместо ч използвате 4 и вместо ш - 6?И въобще уважавате ли езика, на който говорите? И знаете ли , че България е първата държава , в която се пише на кирилица, която влиза в ЕС ...? И модно ли е подяволите да се говори на ше.... или да се изтръват букви да се говори на ма , бе , уе и сякакви други такива частички....? :-({|= (Ей тая имотка я обичам)

Ziezi
12-08-2006, 22:14
Въпрос: Като всички сте такива патриоти защо не пишите на кирилица а пишите на латиница в повечето случай и вместо ч използвате 4 и вместо ш - 6?И въобще уважавате ли езика, на който говорите? И знаете ли , че България е първата държава , в която се пише на кирилица...? И модно ли е подяволите да се говори на ше.... или да се изтръват букви да се говори на ма , бе , уе и сякакви други такива чатички....? :-({|= (Ей тая имотка я обичам)
А де?И на мен ми е много интересно да чуя отговорите на другите потребители.

teenkopele
12-09-2006, 00:16
Въпрос: Като всички сте такива патриоти защо не пишите на кирилица а пишите на латиница в повечето случай и вместо ч използвате 4 и вместо ш - 6?И въобще уважавате ли езика, на който говорите? И знаете ли , че България е първата държава , в която се пише на кирилица...? И модно ли е подяволите да се говори на ше.... или да се изтръват букви да се говори на ма , бе , уе и сякакви други такива чатички....? :-({|= (Ей тая имотка я обичам)

Аз пиша на кирилица и ще продължавам да го правя. Уважавам и обичам българския език. Гордея се с него. :) =D> :wink:

koalka
12-09-2006, 17:50
А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?

mon4eto
12-10-2006, 11:06
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...

black_boy
12-10-2006, 14:58
А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?

quench
12-10-2006, 17:28
Why so needlessly aggressive topic?

Ziezi
12-10-2006, 22:45
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
О не,въобще не означава това...


А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?

Колкото и да ти е чудно буквите "ш","б" и "е" са част кирилицата.

elena25
12-13-2006, 13:20
Ми незнам аз досега само на кирилица сам писала,но това 4е пишат и на латиница не озна4ава ништо понякога ми е по лесно да пиша на латиница а и то си е до навик наи ве4е.поне така мисля де. :roll:

nikinkaaa
12-13-2006, 13:53
Ми незнам аз досега само на кирилица сам писала,но това 4е пишат и на латиница не озна4ава ништо понякога ми е по лесно да пиша на латиница а и то си е до навик наи ве4е.поне така мисля де. :roll:
Малко си неграмотничка :roll:

Dr. Kazimbutt
12-13-2006, 15:58
И аз съм се чудил защо форумните патриоти пишат на латиница... Надали някой може да даде смислено обяснение.

П.П. Любимци са ми тези, които пишат в подписите си на английска реч омайна сладка следното словосъчетание: "Proud to be Bulgarian".

FikyScHetOo
12-13-2006, 16:16
поноже се завърнах след мнооооооооого време ще си кажа мнението :)
Първо - пиша на кирилица, освен когато стават грешки (гледам сайтове, търся песни, филми...)
На Кирилица се чете, по-пригледно е, създава се по-голямо впечатление. Това с 4-ките и 6-тиците го прживях, ама като видя някой да пише "1" вместо Ъ ми се повдига. Някои си мислят за гъзарското писане. Е, то ми бърка в нервите!!! Пример (една от скайп в подписа си): ҳ̸Ҳ̸ҳS@M◊ BeBeT@T@ pL@4At & sAmO B◊G pR◊6TaV@!!!TaK@ 4E nE s@M bEbE dA pL@4a,N◊ Ne SaM i B◊G d@ Ti Pr0sTq...ҳ̸Ҳ̸ҳ
Сега кое би ме накарало да пиша на шльокавица - няма хубави шрифтове на Български, сайтовете са с латински букви. Преди време казваха,че ще има сайтове на български, но...българска работа...разширението след името на сайта д абъде на латиница :)
Хайде със здраве

bulgarche
12-30-2006, 16:47
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
Точно това означава. На мен също ми беше трудно, но си го наложиш и ето...пиша на кирилица

bulgarche
12-30-2006, 16:50
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
О не,въобще не означава това...


А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?

Колкото и да ти е чудно буквите "ш","б" и "е" са част кирилицата.
"а"м"а"н", "у"и"к"е"н"д", "м"е"й"л", "к"о"п"е"у''е"
Те също са букви от българския език. Само че някои са чуждици, другите диалекти...

InitialD
12-31-2006, 02:03
Аз пиша на кирилица...и точно форумите ме накараха да го правя...свикнах с фонетичното писане!!!Обичам езика си макар и да не го разбирам много много..не бях добър по български в даскало.

bawdy talk
12-31-2006, 19:16
Вярно е че понякога ползвам ше,шъ.ве или пропускам някои букви,но
винаги си пиша на кирилица,апсолютно винаги :smt023

bungle
01-01-2007, 10:30
ПишИте ?
ПишИм?

Хубаво си решила да изкараш малко агресия, че не е полезно да се подтиска, но..... научи се да пишИш правилно като си толкова голям патриот.

air_J
01-01-2007, 11:44
Вярно е че понякога ползвам ше,шъ.ве или пропускам някои букви,но
винаги си пиша на кирилица,апсолютно винаги :smt023
Правилното изписване е "аБсолютно". :-({|=

malakalmavt
07-28-2007, 21:43
наистина, в този раздел много от "родолюбците" (мразя скапаната чуждица патриот) пишат на латиница, при това ужасно зле... това е обида към всички българи, които уважават паметта на своите предци. българин да пише на не български и ужасно неправилно, означава, че не е българин а обикновена поклоническа отрепка, която не зачита нито своя език, нито култура, нито история - нищо. няма място сред нас, това е вреден елемент, защото хората по-лесно се поддават на злото отколкото на доброто. пример по-лесно ще ти е да хвърлиш на земята найлонова опаковка, отколкото да вдигнеш такава или да направиш забележка на човек, който хвърли.

Mo6no3
07-28-2007, 22:10
^
Аз никога не съм бил патриот и националист, ама 3-4 години пиша на български. Просто е супер тъпо да пишеш на шльокавица.


А пък националист пишещ на шльокавица е повече от смешна комбинация.

А относно чуждиците. 80 или 90% от думите в българския език са чуждици. Абсолютно нормално е да влизат почти и изцяло чужди думи, които да обагатяват езика ни.

malakalmavt
07-28-2007, 22:26
това са пълни простотии, нито са 80, нито 90% а едно 5-6% сам, можеш да се увериш като вземиш един речник на чуждите думи :idea:

и не, не е нормално, а напротив - ненормално да се подменят собственият език с чужд, по този начин се подменя и културата (тя вече е доста променена - култ към чуждестранната музика, литература, филми и т.н.) и въобще това е един процес на обезбългаряване, който е вреден естествено.

GaBiTyYy
08-07-2007, 22:39
V 4ujbina sum i nqmam kirilica,ei za tova pi6a na latinica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

rubi
08-09-2007, 20:40
по принцип винаги пиша на кирилица........Сега в целия този пост много се дразня на такива които се изказват неподготвени...и се правят на големи родолюбци и почитатели на българският език......много ми е интересно защо тези хора които тоооолкова зачитат родния ни език не се хванат и не си оправят правописа.....


наистина, в този раздел много от "родолюбците" (мразя скапаната чуждица патриот) пишат на латиница, при това ужасно зле... това е обида към всички българи, които уважават паметта на своите предци. българин да пише на не български и ужасно неправилно, означава, че не е българин а обикновена поклоническа отрепка, която не зачита нито своя език, нито култура, нито история - нищо. няма място сред нас, това е вреден елемент, защото хората по-лесно се поддават на злото отколкото на доброто. пример по-лесно ще ти е да хвърлиш на земята найлонова опаковка, отколкото да вдигнеш такава или да направиш забележка на човек, който хвърли.
ето един пример за такъв, който плюе другите хора и говори за техните грешки,без да поглежда собствените си.... :smt013 :smt013 :smt013

ThunderGoddess
09-22-2007, 10:00
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
Ти за фонетика чувала ли си? В момента и аз пиша с латинските обозначения на клавиатурата, ама както виждаш е на български. Просто много ви мързи да научите, че ш-то е на правите скоби, щ-то е до него, ч-то е до еденицата и други простички неща. Но в крайна сметка говорим само за няколко буквички. Знаеш ли защо в България не пишем на латиница? А? Защото в далечния Златен Век на българската държава е имало велики хора, застъпили се за един велик български владетел - Симеон I. Знаеш ли колко се е борил тогава народа да пише на крилица. Всичко, за да бъдем независими и различни от масата народ, да не бъдем зависими от другите народи и някакъв си папа. Чела ли си "За Буквите"? Знаеш ли как Черноризец Храбър защитава кирилицата. Имаш ли си представа, че това е ЕДИНСТВЕНАТА азбука, която отговаря перфектно на изискванията за изговор на българските думи. И всичкото това наследство, всичките мъки на предците ни отиват на кино, понеже няколко хлапета ги мързи да научат къде на клавиатурата се намират точно три букви.

ThunderGoddess
09-22-2007, 10:02
V 4ujbina sum i nqmam kirilica,ei za tova pi6a na latinica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt016 :smt016 :smt016 :smt016
Това не е оправадание, и от чужбина може да се теглят програми за писане на кирилица :)

KiLLeR_InSTiNkT
09-22-2007, 10:54
Чрез този форум се научих да пиша на кирилица.
И сега гледам са си пиша така, защото предполагам на никой не би му било приятно да чете романи на шльокавица.

Reed
09-22-2007, 12:27
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
Ще се научиш,ще се научиш ;)

KoRnFlAkE
09-23-2007, 01:37
V 4ujbina sum i nqmam kirilica,ei za tova pi6a na latinica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

И какво като си в чужбина? И аз съм в чужбина, ама пиша на кирилица. :smt017

caRamelO_cHicA
09-27-2007, 09:56
Аз пиша на килерица друг .Но в чата пиша на латиница невиждам лошо в това става по бързо иначе повоче на кирелица.

Valentin123
09-28-2007, 17:37
Всеки истински Българин трябва да мрази езикът на Чърчил!

assd
09-28-2007, 21:16
аз също пиша навсякъде по всички форуми на български, просто даже ми е по-лесно отколкото да ползвам числа :D

tItEufFf
10-14-2007, 21:54
Ми аз в скайп пиша на латиница, но във форумите на кирилица, естествено. Дразня се от хората, които в този форум пишат на латиница. Хора, виждате ли, че почти всички останали пишат на кирилица пък и това е едно от правилата :!: А за говоренето на "ше", "бе", "ма" и други..Бих казала - лошо възпитание :wink:

LetiCherry
11-27-2007, 15:21
Аз пиша на килИрица друг .Но в чата пиша на латиница невиждам лошо в това става по бързо иначе повоче на кирелица.

Тоя КирЕл много хубава кирЕлица ни е написал! ](*,) ](*,) ](*,)

Иначе отдавна по форуми пиша на кирилица и ми се струва ужасно грозно каот някой пише на латиница.

DisciplineAndOrder
11-28-2007, 22:00
Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...

Затова е създадена фонетиката ;-)
Ааа,GaBiTyYy -ако не забелязваш във форума има кирилизатор.

Тъпо е да се пише на латиница,при положение,че сме българи и езика ни е хубав :)

DisciplineAndOrder
11-28-2007, 22:03
Аз пиша на килерица друг .Но в чата пиша на латиница невиждам лошо в това става по бързо иначе повоче на кирелица.

Ама си грамотна!!!

LetiCherry
11-28-2007, 22:16
Аз пиша на килерица друг .Но в чата пиша на латиница невиждам лошо в това става по бързо иначе повоче на кирелица.

Ама си грамотна!!!

чИ ко й е на момичИто? Ти да не се казваш КирЕл та да се засегна? :-D

Мулиган-чу
11-29-2007, 14:10
Ми ето затова трябва да има правило във форума, което да гласи, че писането на кирилица е задължително!!!!!! :-x :-x :-x :-x

November
11-30-2007, 11:15
А най-смешното е,че има и такива,които хем защитават писането на кирилица,хем допускат десетки правописни грешки...Хора,осъзнайте се!
ПИШЕТЕ ГРАМОТНО!!! :x :lol:

DisciplineAndOrder
12-08-2007, 11:43
Ми ето затова трябва да има правило във форума, което да гласи, че писането на кирилица е задължително!!!!!! :-x :-x :-x :-x

То има,хората дори са сложили кирилизатор...

DevilWish
12-08-2007, 18:28
Еми аз винаги ,когато не бързам изчаквам да ми се зареди кирилизатора тука иначе половината ми пост е на кирилица ,другата част на латинеца . . . ;-)

outofspacE
12-24-2007, 11:40
Винаги съм и продължавам да пиша на кирилица,понеже латиницата е куха работа ... аз за "ше" и останалите ... без коментар :-k

puppy
12-28-2007, 15:14
Когато пишеш на кИрИлИца показваш, че си сериозен, възпитан и т.н. (не тъпите лиготии от типа на Sl@dK@t@a@A@a.. или думи като [Ha ДисКу смееее] <ss type="tongueout">:P</ss> bebiii s ipeнчi <ss type="tongueout">:P</ss> <ss type="kiss">:*</ss> leш cмяХхХх <ss type="laugh">:D</ss><ss type="laugh">:D</ss><ss type="laugh">:D</ss> haPpyYy ipeнчi ша сni y caнчi <ss type="party">(party)</ss> (копирах го от скайпа) Ами ако искате да ви уважават, да не ви приемат като лигльовци пишете нормално, а именно на български, нали уж сте българи, не неграмотни цигани...

IKisseDAGirL
12-29-2007, 07:25
Всеки сам си избира как да пише (това естествено зависи и от интелектуалното му ниво).
И да искаш, не можеш да накараш на сила един неграмотен човек изведнъж да започне да пише и говори правилно, след като той просто не знае как.
Относно жаргонните думи и съкращенията - почти всеки край си има диалекти, някои са по-дразнещи, други не толкова. А и особено в устната реч е много по-лесно да съкращаваш някои думи, за да се изразяваш по-бързо... поне аз докато кажа "какво" вместо "к'во" и ще се откажат да ме слушат.. :-D
Пък и млади хора сме, позволено ни е поне за сега да не спазваме съвсем стриктно правилата, докато говорим :D

01-12-2008, 15:45
Аз абсолютно винаги пиша на кирилица, дори и в чатовете. Винаги следя всяка една запетайка, преглеждам по няколко пъти, какво съм написал, и мисля, че това е въпрос на самоуважение. Лошото е, че хората възприемат писането на кирилица, като някакво свръх-усилие, и не си дават сметка, че ако се научат веднъж, кирилицата дава възможност за много по-бързо писане, от латиницата. Най-малкото, защото не се налага да се използват цифри, или словосъчетания от рода на "sh", "zh", и т.н. Пишете на кирилица, струва си!

Presley
01-12-2008, 23:47
По-добре да си пишат на латиница,че иначе могат да те шашнат с иэряден правопис и пунктоация.

smvassilev
01-15-2008, 08:21
Аз пиша на килерица друг .Но в чата пиша на латиница невиждам лошо в това става по бързо иначе повоче на кирелица.

Тоя КирЕл много хубава кирЕлица ни е написал! ](*,) ](*,) ](*,)

Иначе отдавна по форуми пиша на кирилица и ми се струва ужасно грозно каот някой пише на латиница.

КИРИЛИЦАТА първо не е измислена от Кирил, а е кръстена на него. Няма да ви давам уроци по история сами проверете, за да знаете защото сте българи. Второ както казах азбуката е кръстена на КИРИЛ, а не на КИЛЕР, че да й вика caRamelO_cHicA килерица [-X
А тези, които са в чужбина нямат място за извинение, защото и аз съм в чужбина и аз нямам кирилица на компютъра си, но ползвай кирилизаторите(какъвто има и този форум и е много лесен за ползване).
Аз лично при всяка възможност пиша на кирилица, защото обичам и уважавам азбуката си както и езика и родината си. За мен дори е много важно тъй като говоря по цял ден или на английски или на японски и това малко време по форумите или разговорите в скайп с приятелите ми са нещата, които ме свързват с милата ми родина в момента.
Също така се опитвам да говоря и на книжовен език, освен че пиша на кирилица. Понякога разбира се в кръга на шегата или за да допринеса на настроението използвам и някоя диалектна дума(защо не). Не претендирам да имам перфектен правопис или граматика, защото в училище бях глупак и не учех езика си, а се сетих сега когато е късно. Но въпреки това се старая максимално и ако си открия грешка гледам да я поправя :)

01-15-2008, 16:22
На Кирилица се чете, по-пригледно е, създава се по-голямо впечатление. Това с 4-ките и 6-тиците го прживях, ама като видя някой да пише "1" вместо Ъ ми се повдига.

Ооо Това супер мн ме нерви отвратително е да се чудиш как да ги разгадаваш тия кодове или пък повечето от приятелите ми пишат вместо Т пишат 7 което е супер тъпо :D

hooliganka89
01-31-2008, 22:03
Извинявам се на всички,че до сега съм писала на латиница,просто не съм знаела,че има как да поправя това.Но сега вече знам и то било вярно,че човек се учи цял живот и пак умира не научен :oops: