PDA

View Full Version : ЗА нас и обичта ни към "МАТЕМАТИКАТА" в живота



sherry
12-09-2006, 13:36
Такам, някои може и да не ме разберат, но няма значение. Аз имам нужда да кажа това, което мисля. Провокирана съм да пусна тази тема, заради някои от следните теми и още много други, към които сега не можах да намеря линкове:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=68187
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=68205
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=67693
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=67765

Разбирам, че много от вас обичат,не...Направо ОБОЖАВАТ да поставят хората под общ знаменател, да им лепят етикети и да разсъждават и говорят за някого, който дори не познават. Да правят обобщения, да отхвърлят, да глобализират и т.н. ](*,)
Не мислите ли, че е глупаво? Не мислите ли, че е тъпо да поставяте хората под общ знаменател?? Писна ми от теми като "Чалгата е селска музика", "Металите са мръсни говеда", " ФиешънЧата" и т.н! Всеки се изказва супер неподготвен, дай му само да се заяжда, да плюе и да отрича другите. Чалгарите били прости, метълите били мизерни, фешъните били позьори, абе направо една камара определения се лепят всекидневно. Без да се замислят, повечето в тоя форум оплюват, мачкат и обиждат хора, за които не знаят нищо! А ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ! Квото и да е, каквато и вяра да изповядваме, каквато и музика да слушаме, НИЕ СМЕ ЕДНАКВИ. Постави например един чалгар, един метъл и един хип - хоп маниак в ситуация, в която са изправени пред огромно изпитание, пред голям проблем. Представи си, че всеки един от тях загуби човек, на когото държи! Че всеки един от тях губи нещо, което осмисля живота му....Болката няма ли да е еднаква за всички? Сълзите няма ли да са еднакво изстрадани от всички?! ](*,) Или и тогава ще се появи някой, който да изкрещи "Абе кво ги съжалявате тея говеда, вижте само кви дрехи са облекли, вижте ква музика слушат, та те не заслужават да ги съжаляваме!". Болката е еднаква за всички, всеки има правото да живее както си иска, всеки има правото да слуша, да носи каквото си иска! Нали знаете, че всички сме дошли на тоя свят по един и същ начин, всички ще си тръгнем от тук...Въпросът е да съумеем да живеем пълноценно. На никого не му прави чест да отхвърля другостта, липса на възпитание и проява на ограниченост е, да не зачиташ чуждото мнение и чуждия вкус. Щеше да бъде скучно, ако всички бяхме еднакви. Щеше да бъде скучно и безсмислено да живеем, ако бяхме перфектни! Всички си имаме орицателни черти, аре да се вглеждаме по - често в собствените си, а не да търсим такива у другите? :roll:
Злобата не води до нищо хубаво, нито пък фактът, че оплюваш някого, значи, че си актуален или готин! То е много лесно да пуснеш тема, в която обясняваш колко са прости дадени хора(чалгари или пънкари и т.н). Само че тва НЕ ТЕ ПРАВИ РАЗУМЕН, не те прави пич. Прави те тесногръд, безсмислен индивид, който може само да мрази, да заклеймява и да отрича. Е, аз не искам да съм такава! Нямам нищо против какъвто и е да е било стил музика, уважавам чуждото мнение, защото абсолютно всичко си има положителни и отрицателни страни! Нали знаете, когато решаваме уравнения по математика, кво става! Можем да сведем под общ знаменател съвсем различни числа...Можем да съкратим по погрешка числа, когато нямаме право...Можем да не забележим един плюс, вглеждайки се в минусите и оттам цялата задача да се обърка! Така е и в живота. Общият знаменател не винаги е решението. Понякога може дори да оплеска сметките ти...
Все по - често виждам хора, които си мислят, че ще постигнат големи успехи, че ще станат един вид герои ли не знам...като пуснат тема, в която оплюват даден стил музика и така очакват да намерят привърженици...Смешно е. Пак казвам, всички сме еднакви. Най - добрият ти приятел може да слуша чалга, а ти да я мразиш. Но да знаеш, че тоя човек ще бъде винаги до теб, когато имаш нужда, да знаеш, че той винаги ще те обича и закриля. Винаги. Тогава ще го избягваш ли? Не. Аре бъдете по - толерантни към другите и забравете малко това тесногръдие. Смешно е. Тъжно е...

Unknow
12-09-2006, 13:42
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Mo6no4
12-09-2006, 13:46
Права си. Всички са еднакви...така де еднакво тъпи...

nikinkaaa
12-09-2006, 13:50
Съгласна съм!!!

priti_kiti
12-09-2006, 13:59
мисля, мисля. и не веднъж съм го казвала даже.
първият въпрос винаги е 'какво слушаш' или нещо от тоя сорт.. сякаш това е най-важното,което те определя като човек. и съответно като кажеш 'чалга' или 'метъл' или къфто и да е там стил, те веднага могат да ти направят биографията. тъпо и смешно е,но нито мойто,нито твойто мислене по този въпрос ще променят нещата..
пък злоба и завист винаги ще има..

Smiley_Girl
12-09-2006, 14:05
Според мен има значение какво слуша човек.Не мисля,че всички сме еднакви.Един метъл и един чалгар примерно не си приличат много.Не става въпрос за коефициента на интелигентност.Просто интересите им са различни.Но не винаги това означава че тези хора нямат какво та си кажат.Зависи от тях,какво точно харесват и какво ги занимава.Различни сме,но трябва да се уважаваме.Но не винаги това е лесно.
Peace \/

LunaTriCk
12-09-2006, 14:22
А ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ! Квото и да е, каквато и вяра да изповядваме, каквато и музика да слушаме, НИЕ СМЕ ЕДНАКВИ.

Щеше да бъде скучно, ако всички бяхме еднакви.


сега последно еднакви ли сме или не ?!? :-k

sherry
12-09-2006, 14:22
Май не си ме разбрала. Очевидно е, че всички имаме различни вкусове, не казвам че в предпочитанията си сме еднакви. Казвам, че всички сме хора и имаме правото да бъдем щастливи и да избираме, всички сме равни и това ни обединява. Смешно е да се мразим тогава, само заради различните си вкусове...

sherry
12-09-2006, 14:25
А ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ! Квото и да е, каквато и вяра да изповядваме, каквато и музика да слушаме, НИЕ СМЕ ЕДНАКВИ.

Щеше да бъде скучно, ако всички бяхме еднакви.


сега последно еднакви ли сме или не ?!? :-k
Еднакви сме, в смисъл, че изпитваме еднакви чувства, че сме хора, че всички носим душа и ДА въпреки различните ни мнения, ние всички сме равни и еднакви. Ако беше прочел внимателно целия ми пост, щеше да разбереш мисълта ми, не да гледаш повърхностно на това, което съм написала. Кво е за вас да сме различни? Че аз харесвам едно, а ти - друго? Тва толкова важно ли е? Не е ли по - важно какво крие всеки в душата си?

KpuCuTo0o
12-09-2006, 14:27
Евала sherry все някои трябваше да пусне такъв пост... Поскрепям цялото ти мнение с крака и ръце :) Никои не заслужава да бъде съден по това каква музика слуша и какви дрехи носи просто е наистина смешно както каза sherry ...
Евала... =D>

LunaTriCk
12-09-2006, 14:29
Не е смешно, нормално е. Също и съм на мнение, че въобще не сме еднакви. Всеки ден се убеждавам в това. Може да сме единни в някоя цел, задача, идея или убеждение, но това не ни прави еднакви.

sherry
12-09-2006, 14:35
Не е смешно, нормално е. Също и съм на мнение, че въобще не сме еднакви. Всеки ден се убеждавам в това. Може да сме единни в някоя цел, задача, идея или убеждение, но това не ни прави еднакви.
Пак ти казвам, не гледай повърхностно на нещата. Еднакви не съм го казала в смисъл на пълно еднакви. Много ясно, че всички имаме различни характери, различно поведение и вкусове, но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи. Това ни обединява. Затова е тъпо непрекъснато да се делим на метали и чалгари.

magesnik
12-09-2006, 14:42
мамка му метЪли се пише.

scion_of_Storm
12-09-2006, 14:45
Аз съм еднакъв с терорист, който се самоубива със самолет в сграда, така ли? Ебаси майката тогава...Не е до повърхностно "поглеждане" на нещата. Да ти направя ли "задълбочено" проучване на приликите между този терорист и мен?
-повечето, както няма да прави изключение и този вярва в своя Аллах или тем подобни(нали са все мюсюлмани в по-голямата си част). И той прави това в името на своя бог, за свещената война и такива простотии.
- как стои това при мен. Щом казвам, че са простотии, значи не уважавам, не изповядвам, не вярвам в неговите идеали/ценности. И това ме прави еднакъв с него? Уха, малко разминаващо се с реалността и логиката ми се струва, а на теб? Не искам да те нападам, до голяма степен си права. Както казах и в други теми, това че съм "метъл" не ми пречи да имам приятели рапъри, чалгари и такива простотии. Няма да се ограничавам, защото знам, че има и свестни типове от гореизброените. Както има и метъли, чалгари, рапъри, неслушащи никаква музика идиоти. Но как се отнасят другите към нас? И защо като те го правят ние да мълчим и да поемаме всичко, без да отроним у дума? Дори и ти не би го направила, повярвай ми. Айде сега...

olive_oil
12-09-2006, 14:48
Съгласна съм!!! \:D/

sherry
12-09-2006, 14:54
Тука не говорим за частични случаи като терористи или затворници. Говорим за разделението като цяло, за това, че е тъпо постоянно да отблъскаш хората от себе си, само защото не харесват музиката, която ти харесваш.

SweetBunny
12-09-2006, 14:57
Абсолютно си права, миличка и те разбирам, защото преди бях писала есе на подобна тема и тезите са ми познати...дори толкова хубаво си го написала, че може за есе да послужи на подобна тема...или част от аргументите :)
Толкова малко хора има като теб, които да разсъждават така. Ти просто си над всичко и всички - завистта, егоизма и злобата са ти непознати понятия.

Злобата не води до нищо хубаво, нито пък фактът, че оплюваш някого, значи, че си актуален или готин! То е много лесно да пуснеш тема, в която обясняваш колко са прости дадени хора(чалгари или пънкари и т.н). Само че тва НЕ ТЕ ПРАВИ РАЗУМЕН, не те прави пич. Прави те тесногръд, безсмислен индивид, който може само да мрази, да заклеймява и да отрича. Е, аз не искам да съм такава!
Със злобата си човек абсолютно нищо не постига, само на себе си вреди.
:smt008

12-09-2006, 15:01
Не мога да се съглася с теб, че сме еднакви при никакво условие. В кое сме еднакви? Не сме еднакви. Никои двама души не биха могли да разсъждават еднакво, да имат еднакви желания, чувства и т.н. Света е пречупен през погледа на всеки един от нас.
Имам контакти с доста хора, наблюдавам ги (много от тях ежедневно) и повярвай...един с един не си приличат. Общото е, че всички сме хора. Всеки си има своята истина....

SweetBunny
12-09-2006, 15:07
Не мога да се съглася с теб, че сме еднакви при никакво условие. В кое сме еднакви? Не сме еднакви. Никои двама души не биха могли да разсъждават еднакво, да имат еднакви желания, чувства и т.н. Света е пречупен през погледа на всеки един от нас.
Имам контакти с доста хора, наблюдавам ги (много от тях ежедневно) и повярвай...един с един не си приличат. Общото е, че всички сме хора. Всеки си има своята истина....
Защо да не сме еднакви...всички сме хора...имаме еднакви човешки нужди, еднакви права...ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА уважение и едно добро отношение....
Много хора се мислят за нещо повече от другите...а в крайна сметка те се оказват жалките....
Ние сме различни - естествено е! И по мисли, чувства, религия, мислене, начин на облекло (стил), музика, държание...но всички сме хора...и сме еднакви в правата си. Поне аз така си талкувам.
П.П. Малко хора ще те разберат, Шери. Хората са злобни (може би и аз също...), те нямат твоето мислене...
Не се сещам дали някой би ми помогнал, така, както ти :smt008

scion_of_Storm
12-09-2006, 15:14
Urgh, an' I am a black hearted potato...

sherry
12-09-2006, 15:19
Urgh, an' I am a black hearted potato...
Мен не си ме засегнал по никакъв начин ;-)

Кой квото иска да прави. Драчете се всеки ден коя музика си струва и коя - не. Кой бил по - умен и кой как трябва да се облича. Много оригинално и актуално.

machoka
12-09-2006, 15:30
Шери, само едно ще ти кажа :)

Хубаво си го написала, поздрави, но света НЯМА да промениш. Това са неща, които се знаят от все по-малко хора напоследък. Но те вече не го изказват, те го носят в себе си и си правят заключения за хората, на които това не им е познато, безмълвно.

Но нищо, моля те, продължавай да се опитваш да промениш света - няма да го направиш, но опитите ти те правят един по-добър човек с всеки изминал ден.

Респект.

LunaTriCk
12-09-2006, 16:04
[quote="sherry"]... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи. /quote]
по различен начин.
:roll:

sherry
12-09-2006, 16:23
[quote=sherry]... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи. /quote]
по различен начин.
:roll:
И какво от това? По - важното е, че имаме еднакви чувства и нужди.

LunaTriCk
12-09-2006, 17:43
... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи.
по различен начин.
:roll:
И какво от това? По - важното е, че имаме еднакви чувства и нужди.

и нуждите са ни различни :roll: виж чувствата са ни еднакви, да. ама те и животните имат еднакви чувства, даже.

шери
12-09-2006, 18:09
... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи.
по различен начин.
:roll:
И какво от това? По - важното е, че имаме еднакви чувства и нужди.

и нуждите са ни различни :roll: виж чувствата са ни еднакви, да. ама те и животните имат еднакви чувства, даже.
Сега не говорим за животните обаче ;-) Говорим за хората.

koalka
12-09-2006, 18:24
Дам,права си,това е ясно,че не трябва да се разделят хората.Аз не съм метълка,нито слушам само метъл,но просто хората от моя клас ме дразнят с тъпите си изказвания.Те много добре ме познават и въпреки това едва ли не се подиграват на музиката,която слушам.А аз какво слушам...предимно Tristania и Therion.И естествено като разбра една моя съученичка се изказа по следния начин:"Хах,тя слуша тия гадни метъли и ревачи".Не го каза толкова гадно,но на мен така ми прозвуча и искаше това да каже.Не й се сърдя,че е ограничена.Да,тя е ограничената,не аз,защото аз абсолютно нищо не съм й казала за тия групи и изпълнители,които тя слуша,като същевременно съчетава чалга и хип-хоп.Може да не харесвам определена музика,но изказвания от този тип...
Просто е факт,че на някои хора не им изнася като не слушат тяхната музика и се подиграват,но за мен пък тяхната ме дразни.Но с някои съм приятелка.Дразни ме музиката им-за това не я слушам,самите хора не ме дразнят-за това съм приятелка с тях.

12-09-2006, 19:01
Хайде пак всичко до музиката...
Имали сме еднакви нужди и чувства....съжалявам, не мога да се съглася. Точно вие в момента поставяте хората под някакви знаменатели. За един човек най-голямото щастие ще бъде да намери голямата любов, друг иска истински приятел...поставяме различни цели пред себе си. Не мога да се съглася, че всички имаме еднакви права, шансове за 'оцеляване'....хубаво е това, което мислите....но определено не мога да се съглася с вас.

mon4eto
12-09-2006, 19:05
:smt006

quench
12-09-2006, 19:17
Sooo?????

Тва мен кво ме грее? Аз обичам да се заяждам с тея,които ми се хващат. А тва кой къв е в действителност не ме боли жезъла...

drawers
12-09-2006, 19:43
всички тези предубеждения си идват от човека. колкото и да го учиш, неразбраният човек ще си остане същият.

SweetBunny
12-09-2006, 19:53
Хайде пак всичко до музиката...
Имали сме еднакви нужди и чувства....съжалявам, не мога да се съглася. Точно вие в момента поставяте хората под някакви знаменатели. За един човек най-голямото щастие ще бъде да намери голямата любов, друг иска истински приятел...поставяме различни цели пред себе си. Не мога да се съглася, че всички имаме еднакви права, шансове за 'оцеляване'....хубаво е това, което мислите....но определено не мога да се съглася с вас.
Офффф, много сте повърхностни... u дребнави #-o
Един човек иска да намери голямата любов, друг - истински приятел...хората не са вещи - естествено, че ще имат различни цели, НО СА ЕДНАКВИ...защото точно тези цели, ще ги направят щастливи. А всеки иска да е щастлив. Всеки иска уважение. Всеки иска да има хубави мигове. Всеки иска да не страда. Всеки иска да бъде обичан и харесван. Малко ли са доказателствата. :shock: :wink:

12-09-2006, 20:15
Добре. Повърхностна съм. Няма да се намесвам повече в темата. Живейте както намерите за добре.

BornFromPain
12-09-2006, 20:28
Офффф, много сте повърхностни... u дребнави #-o
Един човек иска да намери голямата любов, друг - истински приятел...хората не са вещи - естествено, че ще имат различни цели, НО СА ЕДНАКВИ...защото точно тези цели, ще ги направят щастливи. А всеки иска да е щастлив. Всеки иска уважение. Всеки иска да има хубави мигове. Всеки иска да не страда. Всеки иска да бъде обичан и харесван. Малко ли са доказателствата. :shock: :wink:

Пахаха мнее определено хората не са еднакви.. Даже за някои от вас се чудя дали изобщо сте хора :>>
Всеки искал да е щастлив, всеки искал уважение, да има хубави мигове... И това ли ни прави всички еднакви.. Хахахах после ти разправяш че другите са повърхностни... Все едно да кажеш че всичките имаме по 2 ръце и 2 очи демек сме еднакви.. НЕ СЕ ИЗЛАГАЙ повече с такива тъпи твърдения.
А до авторката - И как ще ме убедиш освен от биологична гледна точка че съм еднакъв с някъв пробит чалгар който само се върти да гледа задници и коли? И на който в главата му е само Нокиа къв нов телефон за пуснали, и как като си го вземе ще ходи да го вади в Най? Или със още 1000 психологически профила които толкова нямат нищо общо с мен, че направо се чудя как може и аз и те да сме хора.
Еднакви сме само от биологична гледна точка.. Всичко друго което твъртите е плот на ВАШИЯ повърхностен поглед :>

Съкърс.. Мислете малко :>

Briseis
12-09-2006, 20:30
Какво нападате момичето? Тя просто ни показва, че музиката не трябва да е основа на дискриминация.Защото всичките обиди по адреса на различните музикални почитатели са точно дискриминация.Според мен с "еднакви", Шери цели да ни покаже, че всички сме хора и имаме права, независимо от раса, разбирания, дрехи, музика.Разбира се, че всеки е уникален и няма втори като него, но признайте и вие, и човек от Африка, и китаец, и абориген сте еднакви.Защото всички сме хора, всички се раждаме и всички умираме.
Принадлежността към различните субкултури не дава право да ръсят обиди по хората с различни вкусове.Не дава и правото да се изтъкваш колко си повече от другия само, защото не слуша твоята музика.Не ти дава и право да съдиш за човек по дрехите, музиката или етноса.
Всичко опира да възпитания, взаимно уважение и до някаква степен коефинцет на интелигентност.
Шери, искрено те поздравявам за темата =D>

П.П.Извинете ако има правописни грешки.

BornFromPain
12-09-2006, 21:09
Хаха пълни глупости. Ако можеше всички да се обичаме, да се харесваме въпреки че нямаме нищо общо, да се уважаваме щеше да е яко нали?
Хипари! :>
Аз обичам да не харесвам хората, и още повече обичам те да не ме харесват. Не искам да имам нищо общо с 90% от хората които виждам, и това ми харесва.
Иначе да - невъзпитан съм, поне по общоприетите норми. Взаимно уважение дори не знам какво значи. Уважението се печели и не се получава ей така само защото и ти имаш 2 крака и 2 ръце.
Коефициента ми на интелигентност в 9 клас от 3 поредни теста беше 126(gifted borderline genius), демек май няма нищо общо.
Какъв е извода? Че говорите хипарски глупости :>>

quench
12-09-2006, 21:45
Нека всички се хванем за ръце и да вдишаме от неземното чувство на братската любов!!!

:smt060 :smt057 :smt055 :smt054

Винаги след шепа антидепресанти толкова много ви обичам,ей,хораа!!! Обичам ви!!!

quench
12-09-2006, 21:47
I think I'm gonna puke...
:mrgreen:
2+2=17?

Аз обичам математиката!!!

brain_stew
12-09-2006, 21:50
Нека всички се хванем за ръце и да вдишаме от неземното чувство на братската любов!!!

:smt060 :smt057 :smt055 :smt054

Винаги след шепа антидепресанти толкова много ви обичам,ей,хораа!!! Обичам ви!!!

Всички се заобичваме след толкоз! :lol:

quench
12-09-2006, 21:52
Обичам те,БрейнСтю!
Обичам ви всички - с всичките ви различия и biodiversity of animal species!
Обичам те,о,Сатанааааааа!!!!
Обичам твоите итърнъл торчърс!!!

http://torrents.linkos.bg/browse.php?search=metalocalypse&cat=0&incldead=1

brain_stew
12-09-2006, 21:55
Обичам те,БрейнСтю!
Обичам ви всички - с всичките ви различия и biodiversity of animal species!
Обичам те,о,Сатанааааааа!!!!
Обичам твоите итърнъл торчърс!!!

http://torrents.linkos.bg/browse.php?search=metalocalypse&cat=0&incldead=1

:smt005 :smt005 :smt005

чувствам се полъскана че съм сред печелившите! :smt005

quench
12-09-2006, 21:58
Гхъх,ъхъ! Не можах да кажа,че обичам Магесник,примерно - стори ми се гей-лайк енд флъфи!
Но пък всички тру лапаме мазния член на Сатаната,така че:

Обичам те,Магесник!!!

И прегледай линкчето,свали всичко оттам и го гледай with true kinky delight

teenkopele
12-09-2006, 22:05
...Не сме еднакви и няма да бъдем, за жалост ти намесваш някои общочовешки черти и се опитваш да ги приравниш към индивидуалните- Да, всеки изпитва болка, радост, тъга и т.н., но това не означава, че с този човек сме еднакви, не означава, че трябва да изпитвам симпатия към него...

:wink: :wink: :wink:

BornFromPain
12-09-2006, 22:16
чувствам се полъскана че съм сред печелившите! :smt005

Хм.. Аз си мисля че той те ласкае а не те лъска... Ама ти си знаеш де хаха :>

quench
12-09-2006, 22:52
Бате,грешката е вярна! Ние така си говорим мръсотии във форума един на друг,без райдъра да зподозре...

:twisted:

BornFromPain
12-09-2006, 22:54
Хаха абе не важите.. Кога успеете да спретнете един виртуален секс без никой да разбере тогава ще ви призная! :>>

quench
12-09-2006, 23:47
Айдеее,разконспираа ни! Шит фак хел год дем ит!!!! Нау ай ем тотали скрюуд!!!

:P

quench
12-10-2006, 00:01
Да,ама слушам Аксепт и имам железни топки!
:P

magesnik
12-10-2006, 08:28
Абе ей един път ше ида да се напия и вие ше изпростявате без мене,ПУ! :lol:

RoyTheReaper
12-10-2006, 09:22
Шери, не съм съгласен с теб! Деление в животинския сват (Към който ние принадлежим!!!!) винаги е имало и винаги ще има! Никой не е еднакъв! Всеки има нужди - да, но на всеки нуждите са различни. Всеки изпитва чувства, но ги изпитва по различен начин. Музиката изгражда мирогледа. Тя най-много влияе върху човешката психика. Нито родителите ти, нито приятелите ти, никой не може да повлияе на психиката ти както музиката може. Не прочетох целия ти пост, но знам за какво става въпрос. И аз не искам да се делим на чалгари, метъли, пънкари, скинхедс и подобни, но това просто е невъзможно.

не съм съгласен че музиката изгражда мирогледа и психиката. напротив - мирогледа и психиката определят избора на музикален стил, както и много други неща. разбирам че музиката е важна за вас, и за мен е така, но вие и приписвате разни свръхестествени сили. а в действителност всеки човек има различни изисквания към това което слуша; чалгарите искат музиката им да им създаде просташки-весело настроение, да ги предразположи да врътнат някой гюбек. хаус маниаците искат чрез музиката да се гърчат цяла вечер в дискотеката. аз лично изисквам да ми донесе "висша естетическа наслада" ( :lol: ), трябва да бъде "софистицирана", а не със селските маанета или еднообразното тубц-тубц. слушам музиката заради самата нея; не ме вълнуват странични неща като танци, дискотеки, ракии, салати, черни дрехи, кубинки.

хората не са еднакви - всеки човек представлява един различен свят. но ние трябва да се съобразяваме с това и никой няма право да се мисли за "просветлен", а другите за невежи само защото не споделят неговите вкусове.

ErinEverly
12-10-2006, 09:48
Аз като цяло съм съгласна. Просто смятам, че днешното поколение затъпява, тресейки задник в някое пропаднало заведение. А аз толкова неща научих от рока. Просто ми разви английския, не за друго, а защото бях сигурна, че думата, която тъся, е интересна и ще направи ттекста по-смислен и аз ще се радвам, че я знам. Просто се развивам. А на какво може да те научат хитчетата примерно?
Ясно е, че не от стила музика зависи какъв човек си. Една от най-добрите ми приятелки суша чалга. Но за мен беше голям успех, че успях да й покажа, колко хубава може да бъде една песен (няма да споменавам коя) и колко смислена и красива. Важнто в този живот не е какво слушаш. А моята идея е да покажа на хората, слушащи чалга и хитчета, че музиката не е просто, за да се тресеш на някакви ритми, а може да бъде едно приятно изживяване, което да те разчуства и в което да откриеш себе си. Вярно е, понякога прекалявам, но ако няма кой да прекалява, хората няма да открият това, което съм открила аз (не говоря за всички). А аз, честно да си кажа, никога досега, за година и половина слушане само на хубава музика, не съм съжелявала, че съм се пинтересувала и съм сменилаа музикалните си предпочитания. просто се надявам хората да започнат да чувстват нещо, слушайки определена музика, а не само да слушат и да не чуват.
Вярно е, всички сме хора, но защо да не можем да си помагаме един-другиму, давайки съвети. Че се прекалява, прекалява се. Но днешното поколение не се вслушва в съвети. Целият смисъл е да накараш един човек да почувсва нещо на дадена песен. Аз тва го приемам като добра услуга.
И аз съм против обобщението глобализацията, затова ги избягвам. Смятам, че показва некомпетентност на говорещия. Но да говорим по същество - поглеждали ли сте отстрани нашето поколение? Пускащи снимки по бельо по сайтове, събличащи се в заведение (признавам си и аз съм минала по този път), говорещи повече псувни, отколкото родителите ни някога са чували, пушещи, пиещи и дрогиращи се, развращаващи се още от детска въздраст и чукащи се на 13 години. Кой можа да е нашия модел на подражание? Родителите ни? Учителите? Обществото? Стига глупости, проблемът е в подражанието, а и спокойно мога да кажа, че и музиката си има своето влияние. Възхитени момчета се стремят да приличат на идеали като Азис, вместо да следват своя път и да искат да направят нещо повече с живота си, а 12 годишни момичета се разгхождат като курвички (с извинение и без), опитвайки се да достигнат простащината на едно момиче от село (не съм от надменните софиянки, спокойно) с 10 имплати в гърдите, никакви гласови способности, крадящи музика и неможещи да напишат собствените си безсмислени текстове, състоящи се от думата "секс", не от думата "любов", и наблягащи на своявъншен вид, поради липса на други качества. Към това ли се стремим? Еми, не мога да не спомена, че сме си избрали страхотни идеали. Но какво да се прави. Музика, учеща децата, че е важно не какво имаш в главата, а как изглеждаш. И после защо има изнасилвания (те като се обличат така направо си го просят в общия случай), защо правят секс на 11 години, защо има хора, отхвърлени от обществото, които често посягат на живота си? Нямаме право да се съдим един-друг, но трябва ли да се откажем да променим начина на живот на другите? Нашето поколение се саморазрушава - с побои, изнасилвания, затъпяване, венерически болести, алкохол, наркотици и цигари. Аз лично не смятам, че трябва да се отказваме да спасим от разрушение самите себе си!

П.П. Не казвам, че аз съм перфектна и не съм правила, не правя и няма да правя грешки!

sherry
12-10-2006, 11:53
Да,ама слушам Аксепт и имам железни топки!
:PАйде да спреш да флуудиш, ако обичаш? :roll: Не че нещо, ама прекаляваш...

sherry
12-10-2006, 12:28
Офффф, много сте повърхностни... u дребнави #-o
Един човек иска да намери голямата любов, друг - истински приятел...хората не са вещи - естествено, че ще имат различни цели, НО СА ЕДНАКВИ...защото точно тези цели, ще ги направят щастливи. А всеки иска да е щастлив. Всеки иска уважение. Всеки иска да има хубави мигове. Всеки иска да не страда. Всеки иска да бъде обичан и харесван. Малко ли са доказателствата. :shock: :wink:

Пахаха мнее определено хората не са еднакви.. Даже за някои от вас се чудя дали изобщо сте хора :>>
Всеки искал да е щастлив, всеки искал уважение, да има хубави мигове... И това ли ни прави всички еднакви.. Хахахах после ти разправяш че другите са повърхностни... Все едно да кажеш че всичките имаме по 2 ръце и 2 очи демек сме еднакви.. НЕ СЕ ИЗЛАГАЙ повече с такива тъпи твърдения.
А до авторката - И как ще ме убедиш освен от биологична гледна точка че съм еднакъв с някъв пробит чалгар който само се върти да гледа задници и коли? И на който в главата му е само Нокиа къв нов телефон за пуснали, и как като си го вземе ще ходи да го вади в Най? Или със още 1000 психологически профила които толкова нямат нищо общо с мен, че направо се чудя как може и аз и те да сме хора.
Еднакви сме само от биологична гледна точка.. Всичко друго което твъртите е плот на ВАШИЯ повърхностен поглед :>

Съкърс.. Мислете малко :>
И сега кво? :roll: Мислиш, че постовете ти са много въздействащи и оригинални, защото ни "забиваш" с художествени похвати, които целят да оборят противника ("Съкърс" каза :smt005 ), много яко, а? :) Направо ме скри в миша дупка...
Нали аз съм повърхностна, тогава защо ТИ се обръщаш така към хора, които не познаваш? :roll: За да си изградиш име като големия бунтар и непукист във форума ли :D ? Сега остава да кажеш и ОМФГ и си номер една, казвам ти.
Не обиждай синеока кукла, нея също не познаваш. Нямаш повод да се отнасяш така с напълно непознати хора. Казваш какво мислиш и доказваш тезата, си, за това е тоя форум. Не да нападащ и да флуудиш. Виждам, че явно имаш много високо самочувствие, за да обиждаш другите и да казваш, че си много повече от един чалгар :roll: Ами нали се сещаш, че тоя чалгар може да е интелигентен, да чете и знае много, а музиката да слуша вечер за забавление :roll: Нали се сещаш, че можеш да имаш приятели, които слушат чалга, но да са ти приятели въпреки това? И тях ли би нападнал? Това е повърностно мислене...Доста от хората във форума сте злобни...Бъдете малко по - толерантни, затова я пуснах тая тема. Всички ние си имаме и положителни и отрицателни черти. И аз, и ти и всички други грешим...И аз и ти и другите падаме...После ставаме и продължаваме напред. Няма смисъл от дрязги и омраза.

sherry
12-10-2006, 13:02
на мен лично чалгата не ми се връзва с интелигентен човек...

Някой би казал, че го правят за да се надсмеят на простотията и българската реалност, но не би... Лично според мен слушат чалга, защото все още си имат ориенталското мислене, което не е признак на липса на интелигентност, а по-скоро отсъствие на някаква култура.
Не ми се връзва просто да се подрусваш на поредната песен за банани и мерцедеси, а после да говориш за Волтер или за Вечността на битието... не съм и бил наблюдател на този феномен, съмнявам се, че и ще бъда някой ден...
Виж сега...Има хора и хора...Като малка и аз се кефих на чалгата, омръзна ми обаче...Сега 2 от най - добрите ми приятелки слушат чалга. Мога да кажа, че това не им влияе зли, нито са някакви курвички, нито пък глезли...Не са и глупави. Хубави на външен вид, забавни, добре са в училище, възпитани. :roll: Много свестни момичета са и не правят щуротии, абе точни са...Селяни има навсякъде, със сигурност има има и метъли, които са селяни или рапъри, които са глупави...Просто тва ми е мисълта, не трябва да отписваме някого, заради музиката...Не винаги сме прави :D

RoyTheReaper
12-10-2006, 13:07
Не ми се връзва просто да се подрусваш на поредната песен за банани и мерцедеси, а после да говориш за Волтер или за Вечността на битието... не съм и бил наблюдател на този феномен, съмнявам се, че и ще бъда някой ден...

аз пък съм бил. това че не си видял, не значи че не съществува.

sherry
12-10-2006, 13:13
Не ми се връзва просто да се подрусваш на поредната песен за банани и мерцедеси, а после да говориш за Волтер или за Вечността на битието... не съм и бил наблюдател на този феномен, съмнявам се, че и ще бъда някой ден...

аз пък съм бил. това че не си видял, не значи че не съществува.
Нали ви казвам...Животът винаги може да ни изненада. Хората - също :) Аз мога с ръка на сърцето да заявя, че съм се кефела на някоя чалга песен, но и на някоя рок...Важното е да ми хареса. Не всички чалга песни са ужасни. Има изключения. И аз иначе мразя факта, че повечето певици са голи и крадат чужди хитове, но има и няколко добри попадения...Все пак един човек може да ме грабне със сърцето си. Ако е добър, честен и ме уважава, няма значение кво слуша, как се облича и т.н...Всеки има право да живее така, както пожелае. Нали знаете тая мисъл:"Облакът не знае защо се движи точно в тази посока и точно с тази скорост. Той просто усеща подтик... тъкмо насам трябва да се движа сега. Небето обаче знае движещите сили и пътищата на всички облаци. Ти също ще ги знаеш стига да се извисиш достатъчно, за да надникнеш отвъд хоризонта." Това е. Няма смисъл от омраза и тесногръдие.

scion_of_Storm
12-10-2006, 14:41
Абе шшш ейййй метъл сатанистите, къде ебаси без мене :( Ще изляза и вие веднага ще използвате да купонясвате без мен...Ни въ убичъм пък :smt010

BornFromPain
12-10-2006, 20:54
Аз мога с ръка на сърцето да заявя, че съм се кефела на някоя чалга песен

Е мноo ясно.. То па не може цял живот само Юрая Хийп да слушаш :>

quench
12-10-2006, 22:03
Шери....
Само,в крайна сметка,не разбрах какво имаш против омразата,независимо от формата,в която тя намира израз? В действителност, т.нар. низки или отрицателни чувства движат човечеството напред.
Например,даден пробив не став,заради неоспоримите креативни таланти на човека,а защото примерно, неговото желание за себеизява над другите, неговата омраза, алчност и пр. му е помогнала да спрегне именно тези необятни таланти.
Съжалявам,но спред мен е хубаво да си се мразим. Аз лично не мразя,но не понасям....
:!:

SummeRLove08
12-10-2006, 22:50
Супер съм съгласна с мнението на sherry. Разбира се,че омразата към хората които слушат друга музика с нищо няма да помогне.Е,някои хора продължават да държат на обратното. :smt011

sherry
12-11-2006, 04:35
Шери....
Само,в крайна сметка,не разбрах какво имаш против омразата,независимо от формата,в която тя намира израз? В действителност, т.нар. низки или отрицателни чувства движат човечеството напред.
Например,даден пробив не став,заради неоспоримите креативни таланти на човека,а защото примерно, неговото желание за себеизява над другите, неговата омраза, алчност и пр. му е помогнала да спрегне именно тези необятни таланти.
Съжалявам,но спред мен е хубаво да си се мразим. Аз лично не мразя,но не понасям....
:!:
Хората не са постигнали много заради омразата си, а заради обичта си. Омразата не води до хубави неща...Войни, убийства и т.н. са примери за това. Знаеш ли, смешно е, направо е грозно, че в дните, когато се случи тая трагедия с автобуса, който се преобърна, влизам във форума и виждам как някакви хора спорят какви били метълите, кой бил прост и така нататък ](*,) Грозно е. Има къде - къде по - големи проблеми за дискутиране! Сега ако отидем да говорим с тея хора, дали ще разберем кой каква музика слуша и кой е по - умен? Жертви са всички от тях, просто се е случило. И всички ги боли. Всички са равни пред опасността на смъртта и това ги обединява. Аре да спрем да говорим за разлчичията в предпочитанията и да се зачитаме малко повече, че ставаме смешни.
Между другото, благодаря ти, че най - сетне спря да се лигавиш и да говориш сериозно. ;-)

quench
12-11-2006, 09:06
Шери,аз не желая да бъда циничен тип. Ако прочетеш психологични изследвания,ще разбереш,че наистина най-силната мотивация на човек идва от негативните му емоции. Говорим естествено за човечеството като цяло,а не за всеки негов отделен член - защото така ще открием много лесно елементи,които не са способни нито да създават,нито да понасят жестоката действителност.
Наистина,човекът е гадно същество,изпълзяло от някоя помийна яма на еволюцията. Жестокостта ти е присъща,както и гнева,омразата и всички онези качества,които ти низвергваш. Но тук аз не те карам да отваряш обятията си за тях,а да се научиш да ги контролираш като ги опознаеш.
А колкото до любовта - тя може само да създава лично щастие,но не и всеобщо.

шери
12-11-2006, 10:52
всъщност точно войните са най-големия виновник за прогреса на човечеството...

Сега ти използваш трагедията на хората с автобуса с цел да си подкрепиш тезата и искам да те питам не ти ли е съвестно??
Тук говорим за нещо по-различно...
Не искам да намесвам трагедията с цел да подкрепя тезата си [-X Използвах случилото се като пример.Има разлика.Пример за това,че стават стотици ужасни неща всеки ден,а ние вместо да обсъждаме такива неща,обсъждаме кой как се носел и кво слушал.

quench
12-11-2006, 12:10
Вижте,темата е създадена с благородна цел,но истинста е,че смисълът й се губи като обективно поставим въпроса - трябва ли да се хулим и плюем,а не можем ли да живеем по братски?
Шери,ти си един позитивен и интелигнетен човек,но тази твоя нагласа към света ще ти погоди лош номер. Защото когато обичаш света,хората и живота,те не ти отвръщат със същото - "положителните вибрации" от душевността ти (не мога да я кажа тая дума "душа") няма да пренастроят света около теб. Разни екстрасенси,пък и световните религии,казват,че положителната емоция резонира в тъканта на вселената и се връща при теб. Не е вярно - аз не съм човек,който изппитва удоволствие от тъпченето на другите,дори напротив - изпитвам удволетворение когато постъпя добре с някого или му помогна да разерши проблема си. Но досега съм се убедил,че рядко доброто се заплаща с добро - обикновено хората започват да те използват,защото те приемат за слаб и лесен за манипулиране. Колкото повече се отваряш към света с добри намерения,толкова по-жестоки стават ударите му.
Но естествено,ти ще се убедиш в това - дано не е по жесток начин.

Естествено,не казвам,че си някаква луда на антидепресанти и че ни обичаш всичките - но не можеш да разбереш,че ако изпитваш отрицателни чувства,това няма да те направи по-лош и по-студен. Всъщност,в един момент ментално ще се издрайфаш от доброта под формата на някоя жестока депресия и ще станеш като черна дупка.

А трагедиите,които се случват? Нека да ги разгледаме така - ако на обикновения бачкатор му пуснеш само позитивни новини,той сам ще ги отхвърли,това ще породи у него дисонанс и той ще се депресира,защото ще вижда "колко е прекрасен света",а в действителност той самият ще изкарва колкото да се наяде и толкова,нищо няма да му се случва в живота. Ще се запита: "Аз ли съм само така? Най-голямата отрепка ли съм?". Ако това стане масово,можем да си представим какъв ще е ефектът върху обществото.Ако обаче примесваш дъ гууд стъф с дъ бед стъф, подсъзнателно индивида ще знае,че светът е такъв,какъвто той го вижда всеки ден. Всъщност,не мога да си представя сцените на бъдещето общество на комунизма,за които съм чел в сарите утопичнитрудове на комуниситчески подлизурковци - как всичко ще е прекрасно,положително и т.н. В името на Рогатия,това са глупости - като да откъснеш природата на човека от битието му.

А сега за природата на човека - ето,ние не сме отделени от телесното. Мисловното начало в нас се обуславя и пряко контролира от телесното,поради простата причина,че мисълта е средство за защита на тялото. Като се замислиш,ти си оставаш едно животно - но много нещастно,защото можеш да мислиш над проблемите на живота и тъй като си обречена да не достигенш до есенцията,ще се чувстваш нищожна всеки ден. Всички сме така - и колкото по-малко мислиш над същността на живота,толкова по-добре за теб. Смисъла на човешкия разум не е да мисли над Вечното,а да е спомагателна за физиологичните и нервни конторлери на тялото. Тоест,мозъкът ти трябва да управялва ресурсите на тялото.
Това е моята рецепта за щастие. А сега остава само да си я приложа,което ще е трудно (може би безнадеждно).
Та за природата на човека - приматите,от които сме произлезли,са били стадни индивиди. В стадото царят отношения на сложна и жестока йерархия. За да си част от това стадо,трябва да си не само силен физически,но и психически - доколкото една примитвина маймуна може да има психика. Тоест,на тривиален език,трябва да си "животно".
И до ден днешен разликата в обуването между хората е единствено в новия набор изразителни средства - говор,изкуство,облекло и прочее. Но борбата в стадото си е пак същата.

Затова не разбирам,защо трябва да обръщам внимание на друго,освен на собствената си егоистична натура и да потискам другите,за да изтъквам себе си?

mgxpower
12-11-2006, 12:23
Момичето се е постарало пуснало е тема за един проблем ....който и мен ме гложди от доста време примерно като кажа на някой ,че слушам чалга незнам той/тя с какви очи ме поглежда просто не можете да си го представите и това ,че примерно аз слушам чалга не ме прави по-малко човек от този ,който не слуша всеки сам избира каква музика да слуша и как да се облича ,но ние не трябва да го приемаме само визуално "опаковката" не заема чак толкова важна роля в живота ни важното е какво има в душата на един човек !!!
Но нищо не може да промени разсъжденията на някой хора...това със спора между кой какъв е ,какво слуша и как се облича ще продължи нека поне малкото останали разумни хора не обръщаме чак толкова голямо внимание....на този проблем!

LunaTriCk
12-11-2006, 12:35
"опаковката" не заема чак толкова важна роля в живота ни важното е какво има в душата на един човек !!!


точно "опаковката" е решаващата във всеки избор. вродено ни е да избираме по-красивото, по-чистото, по-лицеприятното. Както се казва в един филм "живота е една поредица от конкурси за красота. В училище, на работа, в колежа." Няма как, грозен ли си - обществото те игнорира. :roll:

sherry
12-11-2006, 12:40
"опаковката" не заема чак толкова важна роля в живота ни важното е какво има в душата на един човек !!!


грозен[/color] ли си - обществото те игнорира. :roll:
A не трябва да е така :( Важното е какво носиш в душата си и какви възможности имаш, но това малко хора го оценяват, наистина :roll:

quench
12-11-2006, 12:47
Шери, светът е такъв, какъвто е,а не такъв, какъвто трябва да е! Приемаш правилата му или си теглиш ножа - на мен ми трябваха около 7 години,за да го проумея и все още не съм го приел напълно.

brain_stew
12-11-2006, 12:47
MG-X-Power, ако беше от разумните хора, нямаше да коментираш тук!

Прочетох последните 3-4 страници и осъзнах, че през по-голяма част от темите по този "проблем" са за това кой бил тъп и кой не, кой как се обличал и кой не....и т.н.Не знам защо, има заблудени душичци, които са останали с впечатлението, че идеализираме метъли, скинове, пънкари и т.н. и ги опреличаваме като умни, великолепни, безгрешни и т.н. а чалгарите са нещо долно, проста изцепка на природата и т.н.Не помня някой да е твърдял, че метълите (примерно) са умни, просто се твърди, че чалгарите са по-тъпи от метълите! :lol: (не се сдържах!)
exploitedteen каза, че в гена на средностатистическия българин са останали ориенталски следи и за тва се слуша масово чалга (поне аз така го разбрах)...и е прав.sherry твърди, че войните нямат добро влияние върху човечеството, но например, ако не беше Османското робство, което е господствало над българите в продължение на 5 века и османците са налагали своя начин на мислене, своята религия, своя начин на живот и своята музика, нямаше чалгарите да са толкова много!
Повечето чалгари имат...просто мислене.Чалгата е най-достъпната музика в България, а и не само тук, и се слуша масово.Повечето хора (чалгарите де) мислят еднакво (почти) и например не си правят труда да вникнат в уникалността на пънка (примерно)!Защото не е много лесно да си намериш хубав свестен качествен пънк.Но да си намериш чалга е елементарно дори за невежите в технологиите!

Чалгата е начин на живот, мислене и забавление.Лошото е, че повечето чалгари не се замислят много кво ще им пуснат, стига да е с кючекчийските ритми (защото между ориенталска музика и кючек има огроооомна разлика), да се пее за "ти не ме обичаш";"аз не те обичам";"неможеш да си с мен аз съм върхъ"; "искаш ме, искаш мойто тяло, искаш ме/те да имаш/м" и т.н.И тва е все едно и също!Крадени сръбски и гръцки хитове, съчинени текстове за пет минути на масата с компанията, парите, часовника, колата....По принцип в чалгата се пее за материалното (или за секс), докато в метъла например се пее за неща доста далечни от колите, жените, парите...Не случайно метъл баладите са едни от най-прекрасните създавани някога в музикалната история!Естествено и в метъла се пее за привличането между хората, за платоническите удоволствия и т.н., но е поднесено с повече...финес и чувство!

Но се отказвам да сравнявам чалгата и метъла, няма място за сравнение!Просто не може да се сравни песен като 'Губя те бавно" на Герганка и "Angel" на Judas Priest!

quench, гоелми мъдрости почна да ръсиш...радвам се, че си понамалил лекарствата! :lol: Но за омразата съм съгласна, защото алчност, ревност, омраза, завист...това са едни от най-чистите и искренни чувства, на които човек е способен!От любов се правят много по-малко неща от колкото от омраза.Друг е върпоса колко са стойностни действията на една личност! :-D

ПП:Нещо попрекалих с "(примерно)" и т.н. ама....днеска не ми е богат речника! :lol:

quench
12-11-2006, 13:24
Понякога се чудя как е по-добре да се постъпи с това общество - да му пуснем бомба или да го видим докъде ще стигне?

ПП: експлойтед, нямам твърде много свободно време - просто понякога оперирам на автопилот,което ми дава възможност да мисля за глупости :wink:

magesnik
12-11-2006, 13:52
В природата на човека е да се самоунищожава,така че изчезването ни е въпрос на време.

mgxpower
12-11-2006, 14:47
"опаковката" не заема чак толкова важна роля в живота ни важното е какво има в душата на един човек !!!


точно "опаковката" е решаващата във всеки избор. вродено ни е да избираме по-красивото, по-чистото, по-лицеприятното. Както се казва в един филм "живота е една поредица от конкурси за красота. В училище, на работа, в колежа." Няма как, грозен ли си - обществото те игнорира. :roll: Прав си ,но трябва да ценим и другите качества в човека и "опаковката" е от значение също за да стигнеш до съдържанието трябва да махнеш "опаковката" ,но тя не е всичко не можеш да разчиташ винаги на чара си има един лаф "на чара си можеш да разчиташ 10 секунди после за предпочитане е да кажеш нещо" нека не гледаме само кой как изглежда и как се облича

quench
12-11-2006, 14:54
Супер! Тогава следващия път,като ида на интервю,ще кажа: "Не ме гледайте,че съм се облекъл като метъл,аз съм железен кадър!"

sherry
12-11-2006, 16:30
Супер! Тогава следващия път,като ида на интервю,ще кажа: "Не ме гледайте,че съм се облекъл като метъл,аз съм железен кадър!"
Нем, на интервюто трябва да изглеждаш добре, но и да се дършиш добре. До язък за готината външност или хубавия кустюм, ако не можеш 2 думи да свържеш :)

rosskata
12-11-2006, 21:32
А до авторката - И как ще ме убедиш освен от биологична гледна точка че съм еднакъв с някъв пробит чалгар който само се върти да гледа задници и коли?
Еднакви сме само от биологична гледна точка.. Всичко друго което твъртите е плот на ВАШИЯ повърхностен поглед :>

:smt005 Това, което адски много те принизява спрямо въпросния чалгар, е изключителни стеснения ти мироглед, възгледите ти на кон с капаци и огромната ти позъорщина- нещо, което при теб се изявява по- силно отколкото при кой да е човек, слушащ чалга, който познавам - а вярвай ми, аз познавам много...

Престани да се биеш в гърдите колко си велик, смешен си... Истински стойностните хора не са тези, които парадират колко са стойностни...

Един съвет за всички, които се мислят за повече от хората около тях, от държавата, в която живеят и от обществото- свободни сте да се оттеглите на някой самотен остров и да си живеете доволни от факта, че не ви се налага да общувате с хората от низшата раса. :roll:

Една тема с благородна цел пак се превърна във война на музикални стилове- направо страшно задълбочени са всички...

И отново имам чувството, че тук в тоя форум никой не го ебе умен ли си или тъп, интелигентен ли си или повърхностен, състрадателен ли си или жесток, щедър ли си или пестелив, какви възгледи имаш, какво мислиш за живота, какво мислиш за обществото, какво мислиш за семейството, за любовта, за смъртта... Неее, това е толкова маловажно... Важното е дали си пънкар, метъл или пък долен, гнусен,. мръсен чалгар... Евалата за мисленето ви, хора! :shock:

И още нещо- не е задължително да си от субкултура, за да имаш мнение за живота , или мозъчна дейност- иа милиони хора, които са индивидуалности, а и всеки човек е уникален сам по себе си, независимо какво слуша или каква религия изповядва, или къде живее... Както има и много неща, които са общовалидни за всички хора... :roll:

BornFromPain
12-11-2006, 22:24
А до авторката - И как ще ме убедиш освен от биологична гледна точка че съм еднакъв с някъв пробит чалгар който само се върти да гледа задници и коли?
Еднакви сме само от биологична гледна точка.. Всичко друго което твъртите е плот на ВАШИЯ повърхностен поглед :>

:smt005 Това, което адски много те принизява спрямо въпросния чалгар, е изключителни стеснения ти мироглед, възгледите ти на кон с капаци и огромната ти позъорщина- нещо, което при теб се изявява по- силно отколкото при кой да е човек, слушащ чалга, който познавам - а вярвай ми, аз познавам много...

Престани да се биеш в гърдите колко си велик, смешен си... Истински стойностните хора не са тези, които парадират колко са стойностни...

Един съвет за всички, които се мислят за повече от хората около тях, от държавата, в която живеят и от обществото- свободни сте да се оттеглите на някой самотен остров и да си живеете доволни от факта, че не ви се налага да общувате с хората от низшата раса. :roll:

Една тема с благородна цел пак се превърна във война на музикални стилове- направо страшно задълбочени са всички...

И отново имам чувството, че тук в тоя форум никой не го ебе умен ли си или тъп, интелигентен ли си или повърхностен, състрадателен ли си или жесток, щедър ли си или пестелив, какви възгледи имаш, какво мислиш за живота, какво мислиш за обществото, какво мислиш за семейството, за любовта, за смъртта... Неее, това е толкова маловажно... Важното е дали си пънкар, метъл или пък долен, гнусен,. мръсен чалгар... Евалата за мисленето ви, хора! :shock:

И още нещо- не е задължително да си от субкултура, за да имаш мнение за живота , или мозъчна дейност- иа милиони хора, които са индивидуалности, а и всеки човек е уникален сам по себе си, независимо какво слуша или каква религия изповядва, или къде живее... Както има и много неща, които са общовалидни за всички хора... :roll:

Хахах ама ти си наистина забавна.. И сега сигурно пак ще се опитваш да ме убедиш, че съм високомерен, защото съм пънкар( :shock: ) или защото съм част от няква друга субкултура хаха :>

БТВ доста комплексарски пост, щото аз никъде не съм видял да правя това което ти споменаваш в всичките си 20 реда писания - че съм високомерен и че съм позьор или че съм се биел в гърдите че съм велик.. Следващия път като тръгнеш да пишеш се позовавай на факти а не на някви откъслечни криви представи.

И все пак за да не се разпискаш сега че си права ще те попитам - какво позирам та съм позьор?

И другото което главицата ти отказва да приеме - не казвам че съм нещо повече от другите, казвам че съм нещо достатъчно различно от тях че да не искам да имам нищо общо с повечето. Сега успяваш ли да го запомниш или ще ми се налага да го пиша пак за не знам кой път вече?

Айде да видим какво ще измислиш сега... Нека да позная - аз съм кон с капаци, високомерен съм, позьор съм... Ами май тва ти бяха репликите.. Ако пак ще пишеш това - спести си го.

rosskata
12-11-2006, 22:36
:smt005 Аз нямам комплекси за малоценност, спокойно. Но за сметка на това ме дразнят хора, които се мислят за повече от другите... А по постовите ти личи, че ти се мислиш за повече от чалгарите, и не можеш да го отречеш.

И другото което главицата ти отказва да приеме - не казвам че съм нещо повече от другите, казвам че съм нещо достатъчно различно от тях че да не искам да имам нищо общо с повечето.

Това, което твоята главица отказва да приема, е че ти се изказваш изключително тесногърдо за хора, които не познаваш... И по тона, с който говориш за т. нар "чалгари" по всякакъв начин личи, че не ги приемаш за равностойни хора, което по дефиниция е високомерно.

ПОтоянно се изтъкваш колко си различен. Ако държиш, ще събера цитати от мненията ти, и ще ти ги пратя на лично, за да не занимаваме всички от форума.

Ей това ме подразни. Може би не беше мястото в темата да си изразявам мнението относно теб, за което се извинявам. Но това пак не променя мнението ми... Нищо, помисли си, че съм чалгарка и не ми обръщай внимание... :P

BornFromPain
12-11-2006, 23:45
А според мен от постовете ми личи че не харесвам чалгари, а дали се мисля за нещо повече от тях.. възможно.. не съм се замислял :> И понеже си малко предвидлива - не започвай разговора "как може да слагаш всички чалгари на едно място, има и свестни и интелигентни и тн.."..
Хъм иначе обвиненията в позьорщина, това че съм се правел на велик, и че съм високомерен изведнъж се сведоха само до т'ва че изтъквам че съм по-различен от другите.. И все едно аз съм единствения който го прави това, че чак трябваше ни в клин, ни в ръкав в няква тема дето няма нищо общо да тръгнеш да ме обвиняваш в това. Наистина се чувствам забелязан за което благодаря.
И не се измъквай с т'ва "помисли си, че съм чалгарка", щото ти още преди време беше набедена за хипарка. И тая тема също е част от вашия глобален план за мир, любов и безплатни кондоми :>
Като поникнат цветята ще ти направя венец.. Поне да те разпознаваме и да бягаме.. хипарка.. :>>

rosskata
12-12-2006, 00:05
:? Обвиненията ми си остават и до нищо не съм ги свела, ако искаш да продължим разговора, пиши ми лично. Не беше тук мястото, за което се извиних вече.

И понеже си малко предвидлива - не започвай разговора "как може да слагаш всички чалгари на едно място, има и свестни и интелигентни и тн.."..
Не, няма да го кажа, защото съм много далече от мисълта, че мога да убедя някой като теб в нещо...
Ако става въпрос, и чалгарка съм донякъде, много от най- близките ми приятели са чалгари и често на купони се слуша чалга.Избухвам на неща като "сандокан малиии с двата ножа" щото са яко малоумни и повишават настроението...

Сега чакам да ми докажеш с какво си повече от мен...

КОлкото до другото- ок, хипарка съм, да. И не бях набедена, сама се набедих по някое време, и аватара и подписа ми бяха такива...И кво?
Глей го, мир, любов, безплатни кондоми... И се оплаква...

BornFromPain
12-12-2006, 00:27
Добре.. По обвиненията в позьорщина и мания за величие ще поговорим на лично :>

Иначе че ще ти е трудно(да не кажа че е невъзможно, че ще изгубиш интерес :>) да ме убедиш в нещо - така е. Но по мои наблюдения хората обичат да правят неща които никой не е правил до сега, така че заповядяй :>

А това че ти си слушала чалга не те прави чалгарка. Както и един човек който слуша пънк през някво време не е пънкар. Чалгара е тип човек който дори да не слуша чалга, пак си остава такъв. Това е начин на поведение, на мислене, на обличане(тези неща са сходи за всеки чалгар само в най-общи линии.. не казвам че всички са абсолютно еднакви и като мислене и като обличане..(йее писането по форуми те научава освен да казваш какво мислиш, да казваш и какво НЕ мислиш.. яко ;>)), който на мен ми е крайно антипатичен, и този факт не смятам да го крия само и само да не бъда изкарван кон с капаци, надувка или някви подобни работи.

Не, не се набеди сама защото си спомням :> И нито Слаш нито Кърт са хипита така, че не лъжи за да не си навлечеш някоя гръмотевица или кълбовидна мълнийка в стаята.. :>
А любовта и безплатните кондоми можете да го осъществите, ама за мира не съм съгласен. Make sex AND war.. Е това вече е начин на живот :П

12-12-2006, 01:50
Не, не се набеди сама защото си спомням :> И нито Слаш нито Кърт са хипита така, че не лъжи за да не си навлечеш някоя гръмотевица или кълбовидна мълнийка в стаята.. :>
А любовта и безплатните кондоми можете да го осъществите, ама за мира не съм съгласен. Make sex AND war.. Е това вече е начин на живот :П

Вече много станахме офтопик, и все пак- бях с хипарски аватари и подписи още преди да се регистрираш в сайта... Затва експлоитед ми каза в оная тема че съм хипарка... капиш? 8)

Да ве, много яко--- войнааа, смърт, размазани малки дечицааа, хора без дом, умиращи от глад, разрушени градове, вдовици, сираци... Ебаси купона!!! :shock:

BornFromPain
12-12-2006, 09:21
Набеди те за хипарка, щото говориш като такава. То и аз мога да си сложа някви хипарски аватари за прикритие ама нема да мина нали..
Хаха добре оценявам тва че си против тия неща, ама няма да постигнеш нищо като ми повтаряш на мен да съм толерантен спрямо чалгари :>
Плюс това война не означава непременно атомни бомби и калашници.. Може да означава и някаква собствена борба в която не се стреля и въпреки това е достатъчно съществена, че да трябва да съществува :>

quench
12-12-2006, 12:48
Хей,не се притеснявайте за войната! Вече няма да има масови бежански лагери и прочее! Тази седмица US списанието "Atomic scientist",издавано от Лос Аламос обяви,че рафинирането на безрадиационна бомба е станало по-лесно и евтино от производството на рдиационна защита на силозите,така че влизаме в ерата на плазмените заряди! Сега смелите американски войници могат да минат часове след ядрения удар през поразената зона,носейки световен мир и справедливост! Ура,ура,ура!

Роска,ако на теб някой ти гепи чаната на улицата и побегне,а ти го настигнеш,какво ще направиш,за да си я вземеш? Ще го шибнеш едно яко или ще седнеш да му обесняваш колко лошо е постъпил и колко етично би било да ти я върне? Примера е тъп и конкретен (което е същината на тъпотата му),но показва в по-малки мащаби за какво говорим,когато казваме "агреси,война" и прочее ужасяващи натихуманистични думички....

sherry
12-12-2006, 13:39
Роска,ако на теб някой ти гепи чаната на улицата и побегне,а ти го настигнеш,какво ще направиш,за да си я вземеш? Ще го шибнеш едно яко или ще седнеш да му обесняваш колко лошо е постъпил и колко етично би било да ти я върне? Примера е тъп и конкретен (което е същината на тъпотата му),но показва в по-малки мащаби за какво говорим,когато казваме "агреси,война" и прочее ужасяващи натихуманистични думички....
То е очевидно, че ще се ядоса и ще цапне крадеца, но в тая тема не говорих за тея неща :roll: Говорих за това ква злоба се насажда, прекалено пресилено е според мен, да се делим чак толкова заради музиката, която слушаме. Пресилено е, защото то това е едва ли не като война...

quench
12-12-2006, 14:13
Обществото има нужда периодично да излива агресията си някъде - прекалено много неща я пораждат. По-добре да льокам мастиката вкъщи и да псувм чалгарите или противниковия отбор по футбол,отколкото да гоня евреи и цигани по улицата с двуцевката.
Ти искаш да спреш едно от кранчетата за отпускане на напрежението - и ако успееш...

sherry
12-12-2006, 14:21
Обществото иска да изкара агресията си? :roll: Младите могат да спортуват(борба, карате и т.н), да запълват времето си с нещо, да се развиват, така няма да остане време за глупави спорове кой бил по - умен и кой как трябвало да се носи. То е нормално да има спорове от време на време и несъгласия, ама то вече всичко става прекалено...

quench
12-12-2006, 15:30
Абе момиче,ти не разбра ли,че човека е звяр,излязъл от някой кошмар на Майката Природа? Хората имат нужда да рушат и убиват,за да се чувстват човечни. А ако след това изпитват съжаление за стореното - това също е в душевността на човек.
Хем искаме да ни е наред всичко,хем да сме добре всички,хем някой дам страда!

sherry
12-12-2006, 16:10
Абе, "момче", аз какво трябва да разбера? Че повечето от нас са станали злобари и мразят всичко и всички? :roll: Че останаха малко истински хора, които наистина ценят характера? Ми да, наистина повечето хора са такива, но не всички. Затова я пуснат тая тема. То наистина не може да си добър с всички, нормално е някои да те дразнят, нормално е понякога да изливаш агресията си, но когато това излиза от рамките на нормалното, то това е отвартително. Казваш ми, че било нормално да сме зверове, е аз не мисля така :shock: Какво му е нормалното на това?

BornFromPain
12-12-2006, 18:57
Не само това.. Автоматично се превръщаш във "звяр" както каза Шери. Всякакви видове нетолрантност се приемат вече като крайно осъдителни.. Добре дошъл в ерата на хипитата :>

In4iTu_
12-12-2006, 19:16
Според мен има значение какво слуша човек.Не мисля,че всички сме еднакви.Един метъл и един чалгар примерно не си приличат много.Не става въпрос за коефициента на интелигентност.Просто интересите им са различни.Но не винаги това означава че тези хора нямат какво та си кажат.Зависи от тях,какво точно харесват и какво ги занимава.Различни сме,но трябва да се уважаваме.Но не винаги това е лесно.
Peace \/

Нямам какво да добавя!

quench
12-12-2006, 19:43
Прекрасно! Аз ще съм едно зло,изпълнено с омраза копеле,а вие ще сте добри хориа! Я бързо сваляй и гледай "Сибирският бръснар",ако не си го гледала! И виж какво се случва с добрите,прекрасни и слънчеви хора! И това е в живота - защото това е руски,а не американски хепи-ендър!
Съжалаявам - и аз искам да съм отворен за всемирната доброта,но живота или по-скоро размишленията ми върху него,ме направиха звяр!

machoka
12-12-2006, 19:53
Абе момиче,ти не разбра ли,че човека е звяр,излязъл от някой кошмар на Майката Природа? Хората имат нужда да рушат и убиват,за да се чувстват човечни. А ако след това изпитват съжаление за стореното - това също е в душевността на човек.
Хем искаме да ни е наред всичко,хем да сме добре всички,хем някой дам страда!

Я се позамисли малко какво говориш и стига бълвал агресия във всяка тема. Ако всички мислеха като теб, до сега свят нямаше да съществува..

..всички били зверове, а? :) Нямам думи :?

rosskata
12-12-2006, 20:00
:lol: Ама тука съвсем се отколонихте от темата... :? Никой не ви говори за всемирна любов... А за това колко е тъпо да мразиш някой, само защото ти си решил, че е различен от теб, при това по някакъв такъв маловажен признак като музикални предпочитания...(спестете ми че музиката била определяща за характера и разберете, че това далеч не важи за всички :-k )

Агресията е нормално човешко явление, но това не значи, че трябва едва ли не да и се кланяме... Тука ми казват "прави война"... :shock:
Да се защитиш не е агресия, агресия е да нападаш.
Страшното в случая е не факта, че тя съществува, а за какви елементарни неща се появява...
Толерантността е това да приемаш различията на хората, а не да се кефиш някой като ти дръпне чантата- това е вече съвсем различно... Нито да обичаш всички, нито да харесваш всички, а просто да приемеш факта, че не може всички да са като теб...

До г-н Пънко- скинаря- докато не си смениш тона, няма да отговарям на лични... Нямам намерение да се защитавам или да ти доказвам каквото и да било, ако ще държим подобен тон.


Набеди те за хипарка, щото говориш като такава.
Ами помисли си защо аз те набедих за надут тогава...

п.с Хипарка за мен не е обидна дума, така че не се надявай да ме обидиш като я повтаряш.

п.с Има много начини за изливане на напрежението, свързани с положителни емоции- спорт например. Пробвайте да блъскате стената или топката, вместо нечия глава... Може пък и да има файда.

BornFromPain
12-12-2006, 20:14
Значи първо не правиш разлика между омраза и антипатия.. Омразата също като уважението се заслужават и никой не го получава ей така защото е еди какъв си(поне за мен е така). А на мен тия хора са ми само антипатични, и това, че слуша точно тази музика не е опредлящото. Има много пънкари които са ми антипатични, както и много скинове.. Но човека чалгар(както казах - не човек който слуша чалга а човека чалгар) винаги ми е антипатичен. Наречи ме пак кон с капци :>

А г-н пънко скинаря( :shock: ) ще ти каже, че не е имал в предвид нищо отрицателно, с това което е казал(въпреки че твоята предубеденост спрямо мен може и да изкривява този факт). Също както като ти казвах хипарка го писах с усмивка а не с цел да те обидя.. Имам си къде-къде по-заслужили хора за каране и обиждане, че да си търся такива и по форуми.. Грешно си разбрала какво съм имал в предвид :>

rosskata
12-12-2006, 20:29
Но човека чалгар(както казах - не човек който слуша чалга а човека чалгар) винаги ми е антипатичен. Наречи ме пак кон с капци
КОн с капаци е определение за човек, който следва някаква твърда "политика" без да поглежда настрани да види дали е правилна, приемайки го за даденост. Кажи ми че не е така... :?

Правя разлика между омраза и антипатия... Но и двете по принцип е нормално да бъдат към личността на даден човек като цяло, или към черти от характера му, а не спрямо това което харесва- дрехи, музика, филми ако щеш. Да мразиш чалгарите (ок, да са ти антипатични) е също като да мразиш негрите- безпочвено и ограничено...(ако не се лъжа, пънковете са против расизма :-k ) Както и обобщаването на голяма група хора по един- единствен признак, при положение, че всеки от тях притежава милиони различни качества и предпочитания.

Ако някой е забравил, именно това беше темата на дискусията :roll:

шери
12-12-2006, 20:41
Това, че съм напсувал някой защото слуша чалга е равно на някакво зверско насилие, така ли да го разбирам???Не, разбирай го като глупава постъпка, необоснована при това. Това че някой не споделя интересите ти, не го прави лош.

brain_stew
12-12-2006, 20:50
Това, че съм напсувал някой защото слуша чалга е равно на някакво зверско насилие, така ли да го разбирам???Не, разбирай го като глупава постъпка, необоснована при това. Това че някой не споделя интересите ти, не го прави лош.

Пффф!Тъпо е да псуваш някой без причина, жалко е!Така както чалгарите биват обиждани от метъли, пънкари, скинове и т.н., то и метълите, пънкарите и скиновете са обиждано от чалгари!
Някои могат да кажат (има такива, говорила съм по тея теми с мои съученици), че чалгарите отвръщат на удара, но н е е така!Те все повече задълбочават проблема!
Като малките деца са:дразнят те, защото им обръщаш внимание, в момента в който спреш, на тях има става безинтересно и се отказват от тва да ти привличат вниманието по този начин!

И шери, да попитам, защо постъпката да е необоснована?Може да си има причина!Наистина, това, че някой не споделя интересите ти, не зго прави лош, но не го прави и добър!Когато някой не споделя твоите интереси, поне трябва да се съобразява с тях!Но по тоя начин се засегна тема, която е обсъждана многократно и безрезултатно!

sherry
12-12-2006, 20:59
Това, че съм напсувал някой защото слуша чалга е равно на някакво зверско насилие, така ли да го разбирам???Не, разбирай го като глупава постъпка, необоснована при това. Това че някой не споделя интересите ти, не го прави лош.


И шери, да попитам, защо постъпката да е необоснована?Може да си има причина!Наистина, това, че някой не споделя интересите ти, не зго прави лош, но не го прави и добър!Когато някой не споделя твоите интереси, поне трябва да се съобразява с тях!Но по тоя начин се засегна тема, която е обсъждана многократно и безрезултатно!
Ето, ти казваш, че трябва всеки да се съобразява с чуждото мнение. Защо тогава трябва да се псуваме? Аз съм ставала свидетелка на много теми в тоя форум, където се псуват чалгари(и не само тях), без да са казали нищо, с което да обидят другите. Просто има някакво супер рязко разграничение, нещо като война, знам ли. Аз си мисля, че ако някой не те провокира с гадно държание, ако не говори лошо за теб и не се драчи, няма какво да го псуваш, само щого е чалгар, примерно :roll:

brain_stew
12-12-2006, 21:10
Приемай го както искаш, като война, като разграничение, деление и т.н.Винаги ще го има тва!Просто едните не понасят другите именно заради поведението на повечето чалгари!И пънкари, и скинхедс, и метъли обиждат понякога, но тва ев рамките на нормалното!Както каза quench, трябва понякога да си избиваме агресията в някакъв отдушник (е не каза точно тва, но все пак...)и тва не става със спорт...знам го от личен опит!Понякога човек има нужда да фрасне някого!Лично аз съм имала нужда от тва много пъти...хубаво че имам баща, който не харесва факта, че съм момиче и се съгласява да си прилагаме фатки... 8)

Помня имаше една тема, за метълите и пънкарите...хм, там почти всеки втори-трети пост беше "абе мани ги бе, метълите смърдят бе...тея са тъпи, не се къпят" и прочее...Нищо никому не е правил, а те нападат!Тъпото е, че чалгарите нападат заради самата идея, а другите поне си знаят що нападат чалгарите!
Макар че говорейки лошо за чалгарите, пропадаш на тяхното ниво, което е много ниско (според мен) и няма оправдание за тая дейност!Но аз си признавам, понякога пропадам на ниско ниво, когато вървя по НДК и се хиля на индивидите с пухчитата надули тухличките си и от там се чува "нежното" грачене на някоя фолк-певица![/b]

brain_stew
12-12-2006, 21:20
exploitedteen, напомни ми как днеска се ядосах на едно момченце с якенце ДИЗЕЛ...на гърба му имаше пънкарче, или поне на такова приличаше, ама с гребен де, в профил...малее!ДИЗЕЛ са толкова пънкарски....баси!Как искаш да го ударя!Ядосвам се и какс е гаврят тея с красотата на гребена! :shock: Гелосват си боядисаните коси, праят гребен, без дори да се съобразят, че тва влиза в неква субкултура!Пфффф!

sherry
12-12-2006, 21:21
Псуването си е израз на мнение, а нали имаме свобода на словото...
на мен вече не ми прави впечатление, когато някой плюе по мен, но всеки има право на мнение...
и аз имам право да го псувам...


всъщност аз псувам чалгарите, защото те се гаврят с пънковете...

Знаеш ли колко е гадно за мен да виждам всичките тези псевдо гребенчета, накъсани дънки с нашивки, блузки с надписи Me+punk=Funk и прочие...
Ще ги псувам и пак ще им е малко, защото те се гаврят с моята култура и идентичност, като я преиначават и обезличават...

Проблемът е двустранен. Няма как да не ви обиждат, ако вие ги обиждате. Не всички са прости и следят модата, познавам много хора, които не са такива. Да, познавам и пълни глупаци, точно такива чалгари, каквито вие описвате, но проблемът е, че вие понякога свеждате абсолютно всички под общ знаменател. А не трябва.

sherry
12-12-2006, 21:23
exploitedteen, напомни ми как днеска се ядосах на едно момченце с якенце ДИЗЕЛ...на гърба му имаше пънкарче, или поне на такова приличаше, ама с гребен де, в профил...малее!ДИЗЕЛ са толкова пънкарски....баси!Как искаш да го ударя!Ядосвам се и какс е гаврят тея с красотата на гребена! :shock: Гелосват си боядисаните коси, праят гребен, без дори да се съобразят, че тва влиза в неква субкултура!Пфффф!Добре, де...Голяма работа, че влиза в някоя субкултура, харесало й е просто, да не си купува якето, за да не обиди някого ли? :shock:

rosskata
12-12-2006, 21:24
:? Пак взехме да се въртим в кръг. Аз ви казвам, че не можеш да определиш всички чалгари под общ знаменател, на което отговора е "те са тъпи" :smt005 Да се смея ли или да плача...

И ауууу, ама как не ги ибеши срам да се обличат с някакви неща, дето видиш ли са запазени само за определени хора... :shock: :shock:

Живеем в свободна държава и всеки може да се облича както намери за добре и да си прави квато си иска прическа. Това е... Или го приемете, или продлжавайте да ревете колко сте онеправдани... И в двата случая едва ли на носещите тези дрехи и прически им пука.
Една мисъл много харесвам...
"Да се ядосваш значи да наказваш себе си за грешките на другите"
Много правилно... 8)

quench
12-12-2006, 21:29
Ами да - ето,ние живеем в свободна държава! Ако ти нанеса публична обида,можеш да ме съдиш - но не и ако те псувам на улицата! ако ти анеса телесна повреда - отговарям пред закона!

Обаче аз мога да си мразя всякой,както и имам право да подтиквам към подобна омраза. Даже и партия на този принцип мога да сонова - и не може да ми бъде октазана регистрация,дори устава да гласи: "Всеки член се заклва тържествено да мрази фешъна".

ПП:
Не се опитвайте да ме опровергаете,закона ми е на един клик - в АПИС :wink:

sherry
12-12-2006, 21:34
емииии като не им пука как се обличат, значи да се научат и да не им пука, че са слагани под общ знаменател и псувани...

Защото аз като вдигна гребена и веднага ще долети някоя бутилка (придружена с репликата: Ей са ти ебахме майката пънкарска) да го намачка, но на тях не им пука...
ама ако някой каже "тъп чалгар" и вече започваме да говорим за необоснована агресия и нетолерантност...


чакайте все пак да си направя кефа... Тъпи чалгари!!!

ПП. Скандално... викайте Бтв...
НЕ ВСИЧКИ биха ти казали тъп пънкар. Не е така. Има много толерантни хора, не знам защо си такъв черноглед :(

brain_stew
12-12-2006, 21:36
Болшинството от чалгари не харесва да не бъде харесвано!Те просто са свикнали всички да им се радват на модерните дрешки и т.н.!Колкото и глупаво да ви звучи, факта, че некъв чалгар има пънкар на якето си, е проява на гавра с пънкарите!Не защото се носи от чалгар, а заради самата идея!Просто е гавра с пънкарите...но явно някои хора, не могат да разберат това!

Момчето не беше виновно, че на якето има пънкар, производителя е виновен...Просто някои хора не преценяват, когато правят нещо, не преценяват, че могат да обидят някого по този начин!

Бтв сетих се защо аджеба са били създадени Sex Pistols! :smt005

sherry
12-12-2006, 21:39
Ама каква гавра с пънка? Харесало му на човека, взел си е! Голяма работа. Много навътре го приемате. Човекът ако иска и перо да си сложи на гъза, негов избор.

brain_stew
12-12-2006, 21:45
Ама каква гавра с пънка? Харесало му на човека, взел си е! Голяма работа. Много навътре го приемате. Човекът ако иска и перо да си сложи на гъза, негов избор.

](*,) Пффф, сещаш се (предполагам, мязаш ми момиче с некво сиво вещество), че за някои хора пънка е нещо МНОГО ПОВЕЧЕ от музика!От политика!От субкултура!Това е същността на някои хора!По демоните, поне знам за кво става въпрос!Тва е сеедно тоя да си сложни разпнатия Иисус...тогава няма ли да се възмущавате?!За някои хора е същото!За някои хора, някой да каже "анархия!" без да е анархисте равно на обида на майка, познавам хора, които си ядат боя заради това!Даже съм спасявала една пикла от такава ситуация...сложила ми анархията на врата "Ти анархист ли си?"-"Ами не!Просто ме радва!"-"Ок!Ама като те набият не се сърди...." пет минути по-късно й направиха проблем за анархийката!

Но забравих, ти явно не можеш да вникнеш във факта, че е глупаво един чалгар да носи пънкар на гърба си, да си сложи гребен и т.н.щото иначе пънкарите са тъпи, ама изрусеното момченце кат си направи "аууу!къф е хубав!" и се пърха около него....

Чалгарите са тъпи!Блях!Анелия съкс!( :smt005 )