PDA

View Full Version : Грижи за руса коса



™bLaCk`RoSe™
12-10-2006, 20:34
Такам.. значи аз съм със руса коса,но в момента бих казала, че е зле.Изтощих е много от боядисването,времето и тн.Искам да ви питам какви грижи трябва да полагам за нея?Определени маски за коса,шампоани,балсами и всякакви такива полезни неща.Искам да е по бляскава и не така щръкнала в краищата.Също така и да попитам още нещо-с каква боя бих я направила по сивкава,но без да ми окапе косата :D Мерси на всички предварително.Помогнете на една...блондинка хихи :smt016 :lol:

™bLaCk`RoSe™
12-11-2006, 21:07
Спешно ми е.Ако има някое момиче от форума да сподели някакъв начин да я направя по-здрава :mrgreen:

12-12-2006, 07:04
аз използвам шапноан на keranove за боядисана коса,хининова вода,разни балсами на Schwarzkopf и това е... :wink: хубава боя,която да не изтощава много косата е Гарниер :mrgreen:
дано поне мъничко съм ти помогнала :roll:

™bLaCk`RoSe™
12-12-2006, 21:23
Мерси миличка.И аз се боядисвам с Гарниер.Ще видя какво мога да я правя тази косичка :wink:

Th3WildAng3l
12-13-2006, 09:09
Аз ползвам много маски за коса. Първо докато съм в банята маска с маслина - подхранва. След това ПРЕДИ сушене и слагам серум за изтощена коса и след сушене серум за сухи краища.

12-13-2006, 21:26
mojesh da si kupish kristali za kosa...ne sa tolkova skupi, a ti pravqt kosata meka i blqskava...stiga da slagash po malko..za6toto ako slojish poveche ot nqkolko kapchici ti se omaznqva

rali4ka91
12-14-2006, 09:57
Ох аз не съм изцяло руса ама от три пъти правене на кичури....и мойта е доста зле.Много маски прави, подхранващи балсами и кристали задължително.Във всяка аптека се продават кристали, важното е да не си купиш боклуци ;)

{Poison}
12-14-2006, 17:15
Първата стъпка,която трябва да предприемеш е да намалиш дължината на косата си,не я мий всеки ден,защото се изсущава,относно маските има различни видове,ама изпробваи GlissKur,това е идеална серия за коса,аз лично съм много доволна,защото възстанови косата ми .Изрусената коса е голяма грижа.

™bLaCk`RoSe™
12-14-2006, 21:33
Определено съм решила да си взема кристали.Относно намаляването на дължината и-ако намеря време ще отида на фризьор.Надявам се да е скоро.Ще опитам маската на Глис Кюр и дано даде резултат :)

-DeliciouS-
12-16-2006, 00:58
Първата стъпка,която трябва да предприемеш е да намалиш дължината на косата си,не я мий всеки ден,защото се изсущава,относно маските има различни видове,ама изпробваи GlissKur,това е идеална серия за коса,аз лично съм много доволна,защото възстанови косата ми .Изрусената коса е голяма грижа.

Хаха значи.. аз съм блондинка от година и половина и вече абсолютно се научих да контролирам косата си според моите очаквания.Държа да отбележа, че при честото миене на косата тя се ОМАЗНЯВА, а не се изсушава.Мия си косата през един ден, като в банята използвам шампоан и балсам на Perma(оранжевата серия за боядисана коса),като балсама оставям да постои на косата ми 10-15 мин, след това отмивам и слагам маска за боядисана коса, отново на Перма, която трябва да седи 2-3 мин.След като съм си подсушила леко косата слагам маска, относо на Перма, от синята серия, след това Спрей за боядисана коса-Перма, оранжевата серия, след това Кристали по краищата,за да не са изсушени и заплетени и от там, тъй-като моята коса е чуплива, я правя още по-къдрава с пиана и крем :) Хахахах при мен е ДОСТА сложно :П