PDA

View Full Version : Подаръци.



Infatuated Inside
12-11-2006, 06:33
Понеже постоянно се пускат нови и нови теми, да не остана по-назад, пускам една обща. (:

Така. Идват празници. Коледа, Нова Година, че за някои - даже годишнина. :Р

А на празниците.. се подаряват подаръци. (:
Вие подарявате ли? Защо го правите - защото така е прието, или защото наистина обичате? Какво предпочитате - да получавате, или да правите? Обичате ли да ви изненадват? Или пък обичате вие да правите изненади? Въобще, всичко за подаръците - какви мислите да направите тази година, какви сте правили преди, кои сте запомнили от минали години. Смятате ли, че самият подарък е важен, или е по-важен самият жест, идеята, че си се сетил? Как се справяте с целия този хаос декември месец, когато се сещате за поне 10-20 души, които бихте искали да зарадвате, но джобните и спестяванията ви стигат едва за родителите и най-близкото другарче? :Р
А след като вече сте купили въпросните подаръци, какво правите? Опаковате ги сами? Давате на продавачката да се занимава с това, защото нямате нито време, нито нерви? Или просто бутате в пликче и им теглите майната на всички панделки и идиотщини, за които трябва да хвърлите още пари?
Правите ли картички? Измисляте ли километрични пожелания и оригинални спомени за определения човек, или просто драсвате едно "Весела Коледа и Честита Нова Година" и смятате, че останалото е прекалено изкуствено и престорено? А вие самите, радвате ли се когато получите картичка? Или не й отдавате някакво специално значение?

Нали се досещате, че не е нужно да отговаряте на всеки въпрос. :Р
Просто искам да стане ясно, че темата е обща, а не просто "Какво да подаря на гаджето?". А всъщност, какво ще подарите на гаджетата? :Р Смятате ли, че Коледа е чудесен повод да покажете любовта си, или че, напротив, е по-скоро семеен празник и гаджето не се нуждае от прекалено специално внимание на него?

Да, пак казвам, всичко за подаръците.
Каквото ви идва на ум, питайте, разпитвайте, пишете. Убедена съм, че така всички, които си нямат представа какво да правят ще получат много по-добри идеи и ще направят наистина хубави коледни подаръци. (:

И, весело изкарване на празниците. (:

Mimka_sweet
12-11-2006, 07:00
иии сетихте се

Infatuated Inside
12-11-2006, 07:13
Понеже ми се струва по-подредено, пък ми е първата тема все пак, си пускам моето мнение по въпроса в отделен пост. :Р

Обожавам подаръци. От всякъде погледнато, най-точната дума е обожавам. Адски много. Просто такава еуфория ме обзема преди празници, че на хората им става изключително забавно да ми се подиграват. (:
Като се замисля, повече обичам да правя подаръци. Просто понякога ми е неудобно да получавам. Все си мисля, че човекът, който ми подарява нещо, очаква различна реакция от моя страна, а аз не оправдавам очакванията му и не изглеждам толкова щастлива от подаръка, колкото съм всъщност. А може би изобщо не е е така, голяма работа е самовнушението. Обичам да получавам подаръци, които имат някаква сантиментална стойност, или са направени от самия човек. Наистина ми става невероятно мило. Да знаеш, че някой се е постарал специално за теб, а не е купил първото нещо, което е видял в магазина.. мисълта е адски приятна. Или пък, много хубаво ми става, когато получа нещо, което съм искала преди месеци, но от тогава изобщо не съм го споменавала. И когато някой го е запомнил, направил си е труда да намери точно това, което аз съм търсела, невероятно мило е. Обичам и аз да правя такива подаръци. (: Когато сама съм си направила картичката, опаковката до най-малката подробност и въобще, всички детайли, се чувствам страшно удовлетворена когато си поднеса подаръка. Смятам, че така е много по-ценен; човек влага нещо от себе си.
Подаръците, които съм запомнила най-ярко обаче, си остават тези, които са били подарени с любов. И тези, които аз съм подарявала, и тези, които на мен са били подарявани. Някои са много малки, въобще не са грандиозни и велики, но за мен са много ценни. Примерно, имам чувството, че винаги ще помня една запалка, която ми подари един приятел. Ей така, без повод. Аз дори не пуша. Обаче толкова много се зарадвах. Звучи много смешно може би, де да знам как ви се струва, обаче е факт. Когато някой види нещо и си каже "Я, това ще й се хареса, ще й го купя, какво пък" и е визирал теб, купил ти го и ти го е подарил без абсолютно никакъв повод, ти става наистина приятно. Обичам да правя такива подаръци. Въпреки, че ми е малко притеснително и го правя рядко - не знам, дали хората биха реагирали като мен, или биха го счели за някакво подмазване, или кой знае какво. Бе знам ли.

Сега по празниците съм в голям шок. :}
Наистина не знам как на всички всичко да подаря, при положение, че вече абсолютно се разорих. Мисля просто на най-близките приятели да купя по нещо мъничко. Някакви свещички примерно, коледи играчки, ключодържатели, дреболийки. И с някакви картички с готини пожелания, мисля, че ще се получи добре. А, да, обичам да надписвам картички. <3 Това ми е любимата част от целия подарък и, откровено, смятам, че едва ли не е най-важната. Понякога на хората им е по-лесно да напишат някои неща, отколкото да ги кажат. Не понякога, ами винаги като че ли. Пък и е много готино когато след време си намериш разни стари картички, четеш си ги и си спомняш страшно много неща. Велико е. (:
Та, картички ще пиша и правя много. Видяло се е (:
За майка ми и баща ми нямам идея, наистина. Ще трябва пак да се мъкна по магазините и да видя. Пак ще са дребни неща де, няма как.
Любовта ще го убия. То сега Коледа, после Нова Година, после на 23ти правим официално една година, на 25ти имен ден, а за Свети Валентин не ми се и мисли. Та, видяло се е, че ще умираме. (: За Коледа имам идея за част от подаръка, но не знам какъв да е основния. Това е хипер гадно. Хем си мисля, че момчетата нали си харесват практични подаръци, няма да се зарадва само на някаква джиджафка. Бла. Значи изходът, предполагам, ми е да направя това, което съм си наумила и отделно, да купя нещо, от което в момента има нужда. Плюс цялата опаковка, картичка и всичко останало, надявам се да се получи добре. Това ни е първата Коледа заедно, важно ми е. <3 Няма повече да разправям, че е хакерче и де да го знам къде и какво чете, да не се издавам. :Р
После на Нова Година ще трябва да се облека официално, рокля, обувки, ала-бала, специално бельо, че и червена панделка ще си тупна и дам, хубав подарък се надявам да бъда. Пък и нали и аз ще си получа такъв, дай Боже подобни подаръци всекиму. :Р

priti_kiti
12-11-2006, 11:12
лол лол лол ти си новата ми любимка в тоя форум.. :lol:

Всичко за подаръците викаш..еми,добре. Ще карам наред въпросите,че нещо не мога да се сетя кво по-точно да пиша :D

Значиии..подаръци подарявам по принцип,да.Кефя се да го правя,защото обикновено хората,на които подарявам нещо са мои близки или приятели и ги обичам,следователно щом те са щастливи аз също ще съм.. Обичам и да получавам естествено - дори и една картичка би ме трогнала,ако е направена с любов и е подарена от сърце.. А пък изненадите са нещо невероятно =) Всяка една малка изненада е в състояние да ме докара до истерия :D /приятна разбира се/ а и обичам да гледам учудените странни физиономии на хората,които изненадвам :) хаха =)
Тази година нещо.. много много подаръци май няма да подаря,в сравнение с миналите години, но за близките ми хора ще има със сигурност :) Хаос при мен няма,достатъчен ми е в даскало,ако почна и да се притеснявам за финансите относно подаръците ще превъртя =) но успях да се настроя коледно най-накрая.. =)
А като купя самите подаръци,опаковам ги,придавам им завършен вид и ги оставям някъде,където никой не може да ги намери :Р
Хахах,подарък за гадже няма да има,по простата причина,че няма гадже.. бухахах ще спестя пари :lol: :Р Но и да имах,за мен не е важно това дали ми е подарил подарък или не или как го е опаковал и кво е написал.. важното е да е до мен когато имам нужда и да се радваме на любовта си заедно :)

Jamalska
12-11-2006, 12:03
Ъъъ с първия параграф от поста ти,Infatuated Inside,съм напълно съгласна.
Еуфорията преди да отвориш подаръка си,или преди да го поднесеш е голяма...обичам интересни опаковки и интересни картички с някакви смислени и оригинални пожелания.Мн обичам да избирам подаръци ама за близки хора...Мисля тази Коледа да купувам подаръци на нашите и на мъжа само...ама да са някакви полезни и хубави подаръци..за други...пари...нз...На наще още не съм решила...На мъжа за сега съм му взела една плюшена топчеста жабка и нещо коледно и нещо сериозно ще му взимам...нз какво още...
А аз скоро имах рд..подариха ми..направо кошарка от овци..всички знаят че обичам овчици...некфи други яки неща и един мн специален подарък-заек..истински(и сега се опитва да пише вместо мен)....Мн приятено ме изнендаха..нищо че сега не знам какво да го правя и е голям палавник:)

white_chik
12-12-2006, 06:49
Едва ли има някой,който да не обича подаръците :P Тази година имам да подарявам на много хора и на всички съм измислила.Само за една приятелка не мога да се сетя,защото тя си има всичко,ама наистина всичко.Вчера,докато се рових в нета,попаднах на някакво плюшено меченце,на което като натиснешедната лапичка и записваш 12 секунден поздрав,а като натиснеш другата лапичка то изпълнява поздрава.Мисля си да й го взема,защото аз лично досега не съм виждала такова нещо.[b]

Jamalska
12-12-2006, 08:49
Едва ли има някой,който да не обича подаръците :P Тази година имам да подарявам на много хора и на всички съм измислила.Само за една приятелка не мога да се сетя,защото тя си има всичко,ама наистина всичко.Вчера,докато се рових в нета,попаднах на някакво плюшено меченце,на което като натиснешедната лапичка и записваш 12 секунден поздрав,а като натиснеш другата лапичка то изпълнява поздрава.Мисля си да й го взема,защото аз лично досега не съм виждала такова нещо.[b]
Къде го има туййй?

Infatuated Inside
12-12-2006, 12:33
Това с мечето е много мило. (: Но не е ли по-подходящо за гадже, отколкото за приятел? о.0 Не знам де. Много пъти съм чувала някой да подарява, но никога не съм виждала по магазините.

Иначе, и аз сега се ровя из разни сайтове за подаръци и ето това (http://www.podaraci.bg/index.php/offer/lang/bg/view/384/) е велико. Има го и за жена.. ей такъв подарък за нова година, просто.. <3 Но пък 55 кинта за нещо, което мога да направя и сама (ок де, надали ще имам търпението да надпиша 365 листчета, но все пак..), пък и да не знам какви точно са посланията.. прецакано е. И все пак е мило :}

Между другото, поствам и едно лично съобщение, което получих; надявам се, че момичето не би имало нищо против. (:


zdrasti:) 4etoh temata ti za kolednite podaryci:)i az kato teb sym v euforiq... na priqtelite si i gajeto sym izmislila kakvo da im vzema ama ostavat roditelite mi:( ta moje6 li da mi dade6 nqkakvi idei??? da e ne6to ne skypo i ne golqmo no da e mili4ko:) 6te sym ti mnogo blagodarna:)

Та.. някакви предложения?
Аз действително не знам. Просто останах тотално без пари, а ми се искаше да им купя по нещо необходимо. Те са разведени, с баща ми се виждам сравнително рядко, така че мисля на него да му подаря наша снимка в рамка, заедно с някаква готина картичка, дето малко трудно аз ще я направя да е готина, но ще се опитам. :smt043
За майка ми нямам идея, наистина. Ще измисля нещо, надявам се.
Все пак, мисля, че родителите много повече биха се зарадвали на нещо лично направено за тях от децата им и носещо сантиментална стойност, отколкото просто някакъв необходим предмет.

sherry
12-12-2006, 13:05
Оф, аз си нямам и на идея, какво да взема на гаджето :roll: Много време сме заедно, подарявала съм му какво ли не, може би съм се изчерпала :( Нем, трябва да измисля нещичко, нещо интересно, нещо, което ще запомни :D
Отдавна не съм подарявала нищо на майка и татко и вече мисля да поправя тази своя грешка. Те заслужават да получат макар и малки подаръчета, които да ги развеселят и да им останат за спомен. Не знам какви да са, но има време, ще впусна въображението си в действие :twisted:

white_chik
12-13-2006, 09:07
Това меченци го видях в dar.bg май беше 14 лв,но като се сложи и доставката става към 20.Не е кой знае какво,ама е нещо различно.

i'm so excited!
12-13-2006, 10:00
май не само аз съм полудяла тази зима ( :mrgreen: ).
да, да, да, просто настроението е страхотно !! всъщност то повече ме радва през зимата, отколкото подаръците, въпреки, че обичам да обикалям по магазините с прилично количество финанси, и да избирам най-хубавите неща за любимите хора :D
въпреки че тази година нямам абсолютно никакви идеи какво да подарявам, тепърва ми предстои да го мисля, а много мразя да подарявам просто някакви глупави предмети. трябва да е нещо интересно \:D/
наште са ми най-големия проблем, защото имам чувство, че съм се изчерпала тотално с идеите. мисля на баща ми да взема нещо, като лампа :roll: на която пише 'тате'. или нешо такова. ох не знам.
вие какво сте подарявали на родителите си през последните няколко години ?

12-13-2006, 11:26
Ъъ....аз наще просто ги питам-тази година-майака ще я водя да си избира някъв хубав фон-дьо-тен...че все не ги цели ](*,) и един парфюм ще и взема....а бащаткото....мноо обича чаши....абе нз колко ги обича всъщност, обаче много ги чупи и все му трябват. Та ще му взема чаша с надпис 'Чашата на най-якия баща :Р'...мисля и една блуза да му купя. Според мене практичните подаръци са най-добри. Останлото просто заема излишно място..... :lol:
За приятелите-еми питаме се един друг....ако наистина не знам де....

tainstvenata
12-13-2006, 19:28
Mi da podarqvam podaraci i obi4am da go prava i osobenno kato znam,4e tova koeto 6te podarq 6te se haresa na polu4atelq.Haresva mi izrajenieto na 4oveka kato vidi podaraka kato pro4ete karti4kata kato se usmihne kato se zaradva .. kato vika 6tastlivo izrajenie i az se 4uvstvam dovolna 4e sam zaradvala nqkoi \:D/
Obi4am da poluvam podaraci,da .. to koi li ne obi4a.. obi4am da me iznenadvat i da pravq iznenadi .. obi4am malkite ne6ta i malkite jestove .. dori 1 sms me pravi 6tastliva kogato e ot lubim 4ovek i priqtel ..
Za koleda 6te kupq podaraci na nai blizkite i dokadeto mi stignat parite... az ne pravq nqkakva specialna opakovna na podaracite prosto v to4bi4ka izbiram podhodq6ta karti4ka koqto na men mi haresva i znam 4e na 4oveka koitoi podaravqm 6te haresa.. i nai 4esto pisha spomen i ne6to ot men samata...

Az iskam da vi pomolq za savet .. zna4i 6te si podarqvame podaraci v klasa i sam v nov klas i oo6te ne se poznavame mn dobre .. i imam da podarqvam na edno mom4e.. s nego se razbirame mn dobre .. no ne sam gy opoznala mn dobre i se 4udq kakvo da my vzema ako moje da me posavetvate zashtoto iskam da e ne6to originalo i da gy zapomni i da my ostane za spomen .. :shock:

Mersi predvaritelno i veselo iskarvane na praznicite :)

sevdalina
12-27-2015, 20:18
Супер, Силвия. Хубаво е да бъдеш организирана и да поставяш другите хора пред себе си. Така ще ги направиш щастливи и ти също ще бъдеш.