PDA

View Full Version : Кажете добро,сигурно и чисто пиърс студио



12-11-2006, 17:22
Решила съм от доста време да си дупча езика (следя форума и знам,че сега всички ще ми кажат,че вече е комерсиално-не ми пука,правя го за себе си).Та искам да питам вече хора с опит-кое студио е най-добро,защото не искам да отида в някоя дупка и да ми направят някой гаф(защото разбирам рисковете от пиърсинга точно там).Страшно благодарна ще съм,ако се отнесете към темата сериозно и дадете компетентни мнения.
Чувала съм добри отзиви за Мания.Имате ли с какво да ги опровергаете?Ако не-бихте ли ми обяснили къде точно се намира самото студио,освен,че е на Витошка?
И още един въпрос-отново към компетентните-каква точно е процедурата на самото пробиване?Чака ли се еди колко си време за нещо,мога ли аз да маркирам къде искам да ми е дупката и ако мястото не е подходящо просто да преместят с няколко милиметра на подходящо място, има ли някакви възрастови граници,под които не правят пиърсинги?Искат ли се някакви лични документи?
Отново казвам,че ще съм много благодарна,ако видя подходящи отговори.

i'm so excited!
12-11-2006, 17:39
документи не се искат, аз си направих пиърсинга на езика като бях на 14;) само ме караха да попълвам някакъв формуляр, че съм запозната с блаблабла... и това беше точно в мания.
самата процедура трае 5 минути. първо ти дават да жабуркаш сандрин или биодент за да се 'убият' микробите. след което се изплезваш, пръскат те с временната упойка отгоре и отдолу, и чакат да те хване (3-4 мин.).
след което се плезиш максимално, хващат ти езика с една голяма щипка и те дупчат от долната страна на езика. това е цялата философия. после пак жабуркаш сандрин и готово.
пиърсъра преценява къде трябва да е дупката.

а мания се намира на витошка, до пицария 'уго'. влиза се в едно дворче и оттам в сградата. или там, или в моника - на графа, срещу пазарчето.

това е.

12-11-2006, 18:23
Пицария Уго,но не тази до Горгон,нали?
От коя страна на Витошка е,като се има впредвид,че тръгвам от НДК?
А хигиената е на добро ново,нали?Спазват се всички нужни предпазни мерки?

i'm so excited!
12-11-2006, 18:35
не, не тази до горгон.
и ако тръгнеш от ндк, мания се пада отдясно. и хигиената е на доста прилично ниво според мен, мисля че е най-добрия избор.

Swinkenhoffer
12-11-2006, 18:44
също така може да посетиш и Трип Хаус и по-специално Руди. страшен пич и си разбира адски добре от работата.
Студиото се намира на ул. Цар Асен, като тръгнеш от Витошка и Патриарха към 5те кьошета и вървиш по десния тротоар, минаваш един скейтърски магазин на Глоуб, вървиш още малко в посока 5те и свиваш веднага в първата пряка (на единия ъгъл има бебешки магазин) и почти до бебешкия магазин има едно такова, дет се слиза надолу по едни стълбички, та тва е Трип Хаус. то даже си пише горе.
няма да сбъркаш :)

Boot
12-11-2006, 18:45
също така може да посетиш и Трип Хаус и по-специално Руди. страшен пич и си разбира адски добре от работата.
+1

fire_spark
12-11-2006, 19:20
аз се пробих в на тъмно варна и съм мноого доволна наистина!вече повече от месец от както се пробих и съм нямала никакви проблеми.а и самото пробиване беше наистина много безболезнено.после езика ми се наду и фъфлех само един ден,иначе си бях добре :D .а и не са ме питали за възрастта нито са ме карали да попълвам формуляри просто отидох и ник ме проби :wink:
тоя сайт за трети път го давам в тоя форум ама като не четете...се пак и на теб ше ти го дам защото ще ти помогне:
http://piercing-bg.com/forum/viewforum.php?f=8

IdiOtKa
12-11-2006, 19:21
документи не се искат, аз си направих пиърсинга на езика като бях на 14;) само ме караха да попълвам някакъв формуляр, че съм запозната с блаблабла... и това беше точно в мания.
самата процедура трае 5 минути. първо ти дават да жабуркаш сандрин или биодент за да се 'убият' микробите. след което се изплезваш, пръскат те с временната упойка отгоре и отдолу, и чакат да те хване (3-4 мин.).
след което се плезиш максимално, хващат ти езика с една голяма щипка и те дупчат от долната страна на езика. това е цялата философия. после пак жабуркаш сандрин и готово.
пиърсъра преценява къде трябва да е дупката.

а мания се намира на витошка, до пицария 'уго'. влиза се в едно дворче и оттам в сградата. или там, или в моника - на графа, срещу пазарчето.

това е.
така го разказа майна че искам да ида да се пробия отново ..мно е яко чувството мно ме кефи мене !

12-12-2006, 15:03
И още един въпрос-знам,че болка и подуване не се появяват веднага.Бих искала да знам след колко време се появяват,защото имам интервал от само 1 час свободно време,в който да се дупча,а след това на уроци,на които е по-добре да си в проемливо състояние.За 2 часа,примерно,ще ми стане ли невъзможно да говоря?Естествено знам,че всеки организъм е различен,питам за вашия опит с тази процедура,ако си спомняте и сте обръщали внимание на подобни подробности.
:D

SaSeTo
12-12-2006, 15:36
Аз имам пиърсинг на езика от три години и за това не помня точното чувство,но доколкото се сещам не беше чак невъзможно да говоря .. след около половин един час след продупчването вече става малко кофти ама не е чак толкова зле,аз лично само малко фъфлех и ми беше малко кофти да говоря,това беше,а и същото се получи при приятелките и приятелите ми .. абе мисля,че ще се справиш :-) .Аз имах по - големи проблеми с яденето

fire_spark
12-12-2006, 17:15
аз се продупчих преди малко повече от месец и си спомням как беше.аз лично същия ден изобщо не фъфлих ама изобщо!хората нямаше как да разберат ако не им се плезех :wink:
по принзип езика се подува след 8 часа и тогава почваш да фъфлиш,но наистина при всеки е различно.това което наистина много ще ти помогне ще е да си купиш аулин и като те заболи да пиеш от него.давай го по-спокойно и успех!! :D

IdiOtKa
12-12-2006, 17:31
ами аз 9-10 вече бях готова и към 6-7 вечерта следкато се наспах ме болеше ..а фъфлих на другия ден :)

12-13-2006, 16:15
Такааа...имам пиърсинг на езика от около 5 часа...нямам проблеми нито с говоренето(много) нито с подуването.Малко ми е невъзможно дори да пия,защото не съм свикнала,но и това ще стане :mrgreen: Но едно друго нещо ми е странно-след като жабуря със Сандрин по езика ми остават някакви жълти работи...какво по-точно е това?Трябва ли да го махам или да го оставя да си стои,докато не го глътна?
И в какъв ред вървят нещата-миене на зъби,Сандрин или Сандрин,миене на зъби?Предполагам е първото,но да си попитам.
И малко на опаковката на Сандрина не мисля,че са описани добре пропорциите...бихте ли ми казали колко към колко вода-Сандрин?
Отново мерси за помощта,подкрепата и разбирането :D

12-13-2006, 16:33
Йеаааа!!!Кой има пиърсинг на езика,а?

brain_stew
12-13-2006, 16:41
Такааа...имам пиърсинг на езика от около 5 часа...нямам проблеми нито с говоренето(много) нито с подуването.Малко ми е невъзможно дори да пия,защото не съм свикнала,но и това ще стане :mrgreen: Но едно друго нещо ми е странно-след като жабуря със Сандрин по езика ми остават някакви жълти работи...какво по-точно е това?Трябва ли да го махам или да го оставя да си стои,докато не го глътна?
И в какъв ред вървят нещата-миене на зъби,Сандрин или Сандрин,миене на зъби?Предполагам е първото,но да си попитам.
И малко на опаковката на Сандрина не мисля,че са описани добре пропорциите...бихте ли ми казали колко към колко вода-Сандрин?
Отново мерси за помощта,подкрепата и разбирането :D

Ами значи миеш зъбите и жабуркаш със Сандрин, аз така правя!По-точно си е така де.Сандрина маха всичко, което е останало в устната кухина след миенето на зъбите!А за жълтите работи...просто се нажабури още веднъж, но със чиста вода, за да се махне...мисля, че са некви остатъци, не знам!Поне на мен не ми се получават такива неща.
А за дозировката-в една нормална чаша вода, две капки Сандрин са достатъчни...то май си го пишеше в упътването! :wink:

12-14-2006, 15:35
Добре де,не трябва да се яде солено,но всеки казва да се ядат супички и пюренца...а те без сол ли?Как става тоя номер?Само на сокчета и банани ли?

brain_stew
12-14-2006, 17:30
Добре де,не трябва да се яде солено,но всеки казва да се ядат супички и пюренца...а те без сол ли?Как става тоя номер?Само на сокчета и банани ли?

Ами...мисля, че не става въпрос за супички и т.н., а за солетки, крекерчета, чипс и т.н....по-силно осолените!

SaSeTo
12-14-2006, 19:35
На мен пък (веднага след като ме продупчиха) ми бяха казали,че всичко мога да ям и да пия :smt017

i'm so excited!
12-14-2006, 20:18
На мен пък (веднага след като ме продупчиха) ми бяха казали,че всичко мога да ям и да пия :smt017

кой некадърник те е дупчил пък тебе !!
хрускавите неща да се избягват, както и много солените, газираното също не е много препоръчително.

SaSeTo
12-18-2006, 06:47
Абе мани майтапа ама човека дет ме дупчи имаше доста грамоти и точно за това се учудих,че нищо такова не ми каза :-k е нищо де нали съм се ок ..

dudiii
01-18-2007, 11:21
iskam da popitam ako nqkoi moje da mi kaje kude ot bg moje da si kupq biju za zubi na swarovski,koeto e specialno za zubi oba4e,za6toto az imam kamuni swarovski,no ne sa za zubi:}{}}}}pls ako nqkoi moje da mi kajee 6te sum mu mn 100000x ii moje da ne sa na swarovski,ako ima nqkakuv sait ili ne6to takova da kaje:}{}{}PPPpppp

miss^sixty^style
01-25-2007, 19:23
мимличка недей за момиче е много грубо и не е елегантно трябва да сме грациозни а не като решето но както си решиш

ninsy
01-25-2007, 20:14
На мен пък (веднага след като ме продупчиха) ми бяха казали,че всичко мога да ям и да пия :smt017

кой некадърник те е дупчил пък тебе !!
хрускавите неща да се избягват, както и много солените, газираното също не е много препоръчително.

да както и люто и киселото също трябват да се избягват

tzvety_falky
05-13-2007, 13:52
a gore-dolu cenite za dup4ene na ezik kakvi sa? ai pri smaotot dup4ene mn li boli?

05-30-2007, 08:09
A be hora i az sam mnogu golema navita4ka za pirsing na ezika oba4e nito znam kade da ytida nito kfo trebva da praa! a be s dve dymi sa tyka vi 4eta komentari tova onova nay4ih 4e s pistolet ne trebva da me dup4at 4e 6te izgybq vkysovite si ka4estva i nz si o6te kakvi ne6ta nekvi prenasq6ti se bolesti a be ako moje nekoi da mi razkaje na dalgo i na 6iroko 6te sam my mnogo blagodarna :smt008 ! pi6ete mi ili na skype: atito_bg ili na email : Atito_bg@abv.bg

06-01-2007, 07:59
MI OTIDI V TRIP HOUSE AZ SAMO TAM SE DUPRA IMAM POD EZIKA, NA USTRANA OTSTRANI,NA U6ITE I NA EZIKA... :) TVA E NAI DOBROTO