PDA

View Full Version : кажете ми някоя домашна маска за коса..



12-12-2006, 05:57
която да не съдържа мед,защото от него много ми бухва косата.До сега си правех маска с оцет,зехтин,жълтък и кисело мляко и ми се отразяваше много добре..но като че ли косата ми свикна с нея..кажете ми някоя друга домашна маска която да не съдържа тези продукти

12-12-2006, 12:44
Ето една много хубава Млечна маска,попринцип се прилага върху тънки и изстощени коси от нея косата ми стана като коприна:смесват се 1 с. л. овесени ядки на брашно с 1 с. л. рициново масло,1 с. л. прясно мляко и се прибавят витамини на маслена основа с каквито разполагаш (А,Е,D).Отмива се след 1 час и половина.Надявам се да съм ти била полезна :-)

lovely^^
12-12-2006, 13:32
ами за какъв резултат искаш маска?

Kisses_P
12-12-2006, 13:40
В една друга тема бях писала една маска, която придава блясък на косата, стои по- мекичка и тежка, заздравява косата и почва да расте по-бързо. ето я макар че съдържа продуктите които ти си написала :
кисело мляко.оцет, газ за горене, спирт/ водка или ракия/, зехтин/ олио/, 1 жълтък, сок от 1 глава кромид лук,витамин А/ампула или 1/3 от шишенце/, рициново масло. От всичко се слага по енда лъжица в зависимост колко дълга е косата. ако е по-дълга супена лъжица, ако е по-къса чаена.СЛед акто се смесят се нанася в корените на косата и това което е останало се нанася на цялата коса.После се слага върху нея един плик и така се седи 2 4аса.След това се измива и 2-3 пъти със шампоан за да не мерише от лука,спирта и газта.Прави се веднъж седмично

nikinkaaa
12-12-2006, 13:45
Има доста темички по този вапрос :wink: Аз знам една ама не помня как се правеше нещо беше кисело мляко и жалтък...

^sladyranka`
12-12-2006, 13:57
Маска за овлажняване и подхранване на косата (за суха коса)
1 яйце, 1 супена лъжица оцет и 2 супени лъжици зехтин ги объркайте. Масажирайте със сместа скалпа и косата, срешете с гребан. Оставете да престои 15 минути. Измийте косата с шампоан и изплакнете добре

Маска за усилване на растежа
Съставки:
2 лъжици хума
1 с.л. алкохол
2 с.л. зехтин
1 жълтък
Начин на употреба:
Нанесете и увийте с найлонов плик или шапка за баня, измийте с хума и нанесете балсам.

Гланц за косата:
1 пресен жълтък се смесва с малко лимонов сок, след което на капки се прибавя зехтин. Тази маска е подходяща за суха коса