PDA

View Full Version : Болка при уриниране



only_hope
12-12-2006, 15:56
Здр.Искам да попитам дали някои знае какво значи,когато има болка,парене и кръв при уриниране?

12-12-2006, 16:11
zna4i, 4e trqbva da otide6 na lekar :lol:

a~n~i~t~y
12-12-2006, 16:34
mi ako naistina imash bolki parene i karvene pri urinira.. tfa nai veroqtno da ne kaja sas sig e cistit ,zatova trqbva da otidesh na lekar i est kolkoto po barzo tolkova po dobre (ne se pla6i) prosto za da ne zasegne bybrecite 4e tam ve4e stava po slojno...6te ti izpi6at hap4eta i 6te ti mine adi uspeh :wink:

12-12-2006, 19:00
ili moje da sa prosto pesa4inki... :roll:

sladoled
12-13-2006, 06:28
Но трябва да идеш на лекар защото:
-ако е цистит и не се лекува, става хроничен, а е много гадно да си носиш години такива оплаквания
- ако са песъчинки / в което се съмнявам, защото тогава щеше да има кризи, придружени със силна болка/ също трябва да се вземат мерки. Причината е, че може да се получи и възпаление на бъбрека- защо е много дълго за обяснение.
[-X [-X [-X [-X [-X [-X

SINDEL
12-13-2006, 10:16
По4ти 100% цистит! И отиди да се лекуваш 4е ина4е става... мани, мани!

only_hope
12-13-2006, 13:29
Благодаря ви мн за тговорите,ходих на лекар.Да,цистит е и сега се лекъвам.Мерси мн че ми писахте,наистина ми помогнахте! \:D/

babi_girl
01-27-2007, 17:52
а искам и аз да попитам нещо. значи и на мен ми стана така нали с парене, но след около 1 седмица болките изчезнаха. какво според вас е това

SwEeT_pAiN_F
01-27-2007, 18:39
а искам и аз да попитам нещо. значи и на мен ми стана така нали с парене, но след около 1 седмица болките изчезнаха. какво според вас е това
Възможно е циститът да се е хронифицирал. Може да се обажда когато си по-гола

01-27-2007, 18:42
Цистит

Циститът представлява възпалително заболяване на пикочния мехур. То е доста разпространено, и е по-често у жените. За възникване на цистита благоприятстват много фактори: охлаждане на организма, задържането на урина в пикочния мехур, запек, преумора, катетеризация, дефлорация, бременност, климакс и други. Когато циститът е последица от друго заболяване /аденом на простатната жлеза, тумори и камъни в мехура/, той се нарича вторичен.

Циститът се изявява с чести позиви за уриниране, болки при уриниране, наличие на кръв и бактерии в урината. Острият първичен цис тит протича с рязко изразени признаци, но преминава за 5-7 дни, дори без лечение. Вторичният цистит протича с месеци, обикновено до отстраняване на основното заболяване. Усложненията на хроничния цистит са: фиброзиране и намаляване обема на мехура, пробив на стената на мехура и други.

Лечението на острия цистит се провежда с постелен режим, течнокашава диета, обилно пиене на затоплени течности, топли водни процедури. По показние се прилагат антибиотици, химиотерапевтици, спазмолитици и болкоуспокояващи средства.

Лечението на вторичния цистит се състои главно в отстраняване на причинилите го заболявания.

Профилактиката на цистита се състои в поддържане на висока лична хигиена, предпазване от простуда, отстраняване на запека, извършване на катетеризация само при строго показание, отстраняване на заболявания и болестни състояния, които причиняват вторичен цистит /простатен аденом, тумори и камъни в мехура и други/.
а жъзмойно ли е просто да е бил първи етап и да е отминал

SwEeT_pAiN_F
01-27-2007, 18:44
Цистит

Циститът представлява възпалително заболяване на пикочния мехур. То е доста разпространено, и е по-често у жените. За възникване на цистита благоприятстват много фактори: охлаждане на организма, задържането на урина в пикочния мехур, запек, преумора, катетеризация, дефлорация, бременност, климакс и други. Когато циститът е последица от друго заболяване /аденом на простатната жлеза, тумори и камъни в мехура/, той се нарича вторичен.

Циститът се изявява с чести позиви за уриниране, болки при уриниране, наличие на кръв и бактерии в урината. Острият първичен цис тит протича с рязко изразени признаци, но преминава за 5-7 дни, дори без лечение. Вторичният цистит протича с месеци, обикновено до отстраняване на основното заболяване. Усложненията на хроничния цистит са: фиброзиране и намаляване обема на мехура, пробив на стената на мехура и други.

Лечението на острия цистит се провежда с постелен режим, течнокашава диета, обилно пиене на затоплени течности, топли водни процедури. По показние се прилагат антибиотици, химиотерапевтици, спазмолитици и болкоуспокояващи средства.

Лечението на вторичния цистит се състои главно в отстраняване на причинилите го заболявания.

Профилактиката на цистита се състои в поддържане на висока лична хигиена, предпазване от простуда, отстраняване на запека, извършване на катетеризация само при строго показание, отстраняване на заболявания и болестни състояния, които причиняват вторичен цистит /простатен аденом, тумори и камъни в мехура и други/.
а жъзмойно ли е просто да е бил първи етап и да е отминал
Възможно е... но това ще се разбере по-късно.

sun4e
01-28-2007, 08:52
здравей!Тая болка може да се дължи на инфекция на отделителната система , или друг възпалителен процес ,гъбична инфекция и други .Обаче трябва да отидеш на лекар просто няма как!иначе ще стане много лошо.

ProstoAz
01-28-2007, 09:12
Благодаря ви мн за тговорите,ходих на лекар.Да,цистит е и сега се лекъвам.Мерси мн че ми писахте,наистина ми помогнахте! \:D/

С този отговор считам темата за приключена!