PDA

View Full Version : za jivota izob6to



12-13-2006, 17:20
tazi tema ne e porednata ebavka. Prosto dokato si slu6ah pesenta na Bon Jovi - It's my life i se zamislih.
Naistina vednaj se jivee i ...... nz. Obze me edno takova 4uvstvo....!!!
Tam se pee
It's my life and it's now or never.
Iiii.....
Naistina ima li smisal da sedim tuki da se rovim tyki daprekarvame bezmisleni 4asove i dniv dokato jivota si te4e!
Ponqkoga 4ovekimasamo edin 6ans da napravi ne6to i si predstavete 4e tozi 6ans otminedokato nie si sedim tuk!!!!!!!!
Donqkude e tujno.......... NIKOGA !!!!!!!!!!!!!!
S o4ite si vidqh kak edni momi4eta se promeniha izcqlo i vi kazvam. TRQBVA INIE DA SE PROMENIME. Jiveite si jivota idaneipuka za1 dvoika ili ne6to takova. Nz naistina ......
Za kakvo po cql den sedim v daskalo i u4im. Ima li nqkakuv smisal? parite sa vajni, no imat lismisal.
Znam 4e nqkoi 6te kajat 4e samluda i 4e govorq gluposti, no pusnah tezi tema s cql vsi4ki da se zamislim koe e naistina istinski cenno .... za nas? Za teb?
Zamislete se ......



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

MartiSSima
12-13-2006, 17:28
Не съм съгласна с това което прочетох.Трябва малко поне да ти пука.По принцип, когато сбъркаме нещо, или някой нещо каже казваш си, че кво ми пука и толкова.Според мен с това не се решава проблема!Би трябвало и малко да ни е грижа за останалите.Все пак не трябва да сме егоисти нали?Едва ли на теб би ти станало приятно ако заради някой като теб ти свие гаджето,приятелите и т.н. Не нали!
Според мен това е едната страна на нещата, но може да бъдем и егоисти но в различни ситуации и с различни хора!Просто трябва да намерим баланса към двете!

12-13-2006, 17:40
tova imam predvid! kakuv e problema? Vseki pravi gre6ki!
Absolutno sam saglasna s teb 4e trqbva da ni e grija za ostanalite. To4no tovakazvam. Ima li smisalda se karame za drebolii i da pravim problemi samozaradi ne4iq gre6ka?
A tova za gajeto, ami nqma da mi e priqtni, no ne mi kazvai 4e ima6 tolkova silni principi ,4e dori s tova mom4e da se obi4ate ti nqmada tragne6 s nego ,a ko skasa sas gajeto si?

12-13-2006, 17:41
Не може да не ти пука за мнението на другите-4овекат е социално животно.

12-13-2006, 17:46
Не може да не ти пука за мнението на другите-4овекат е социално животно.
Moje ....... ili pone ne za mnenieto na pove4eto hora ;)

HopeLesss
12-13-2006, 17:49
Вярно е, живеем един живот. Не съм съгласна, че няма смисъл от това или от онова... Във всичко човек може да намери смисъл. Точно това е живота - да правиш всичко с желание и да намираш смисъл във всяко едно свое действие. Не можеш обаче постоянно да си казваш : "Само един живот живея, дай да взема всичко от него с пълни шепи - алкохол, наркотици, к*рви, престъпност"... С това не съм съгласна. В крайна сметка всеки си решава. Аз сама за себе си намирам смисъл във всичко което правя, дори пишейки в този форум... :roll:

sledko_f>93
12-13-2006, 19:05
saglasna sam s avtorkata!
:lol: GRABIIII S PULNI 6EPI , SVALQI MOM4ETATA, NE SE PRITESNQVAI, JIVEI SI JIVOTA!!!!!!!

12-13-2006, 19:45
http://www.data.bg/f.php?fid=11936727
haide sega q izslu6aite i vijte naistina e tujno. i sta66no 6toto tfanezavisi ot teb

bacterium
12-13-2006, 19:57
Абе казваме "не ми пука от мнението" ама все пак ти пука. И когато курвата на даскалото каже че си изрод ти пука и се вбесяваш и когато момчето по което си падаш ти каже че носа ти е прекалено голям. Винаги ти пука. Каквото и да казваш. Дори подсъзнателно ти пука...то детето си го каза - ние сме социални животни. Казваме "искам да съм различен" и пак се бутаме в някакви рамки и се стараем да не изпаднем от тях - то не сали метъли, пънкове и емота, чалгари, хипита и кибер готи и каквото се сетите....а относно живота - не влагайте прекалено много усилия...само колкото е нужно....

12-13-2006, 20:27
Аз определено не мисля като теб...Вярно,един живот се живее и трябва да го изживеем качествено,НО това не означава,че трябва да го пропилеем и да го опропастим,докато сме млади още,а й дори да не сме много.Не означава,че трябва да изкарвам двоики,защото ще умра някой ден...Ако сме на този принцип,мисля че от отдавна нямаше да има човечество на земята!От една песен никога няма да мога да се замисля как изглежда животът,това е просто една песен във всичкото пространство....Тогава като не ти пука не ходи на училище,или изкарвай слаби оценк и се наживей за 2 години докато имаш пари,а после се гръмни,защото няма да имаш нищо,ама нищо и какво ще правиш тогава????Ти си купонясвай,забавлявай се,Но бъди човек нормален...Създадени са хората,за да създават поколение и би трябвало всяко по ново да е по-умн,но май се оказва,че слиза на долу....А и нищо не се зна,може някой ден като УЧИШ да ти потръгне,да станеш известен да не ти липсва нищо....Ще е супер,пък и трябва да бъдем оптимисти......Но въобще не ми харесва как мислиш...Дано не си по-голяма от мен,защото съм на 14.....И ако всеки мисли като теб........Не искам да си представям бъдещето ни :( .Айде чао от мен :smt006

miloto_girl_4e
12-13-2006, 20:30
Не съм особено съгласна с теб..
Разбира се, че има смисъл да седи в училище :!:
За теб не е важно да си образована и грамотна, така ли?
Да, парите са важни ... , светът е така устроен, всичко е пари..
Трябва да учим, за да може после да си намерим добре платена работа и да изкараме нужните пари, за да си подсигурим нормален живот..
Човек често има за нещата по един шанс, но.. като седиш пред компютъра примерно не значи, че го пропиляваш.. какво постоянно навън да снова или?
Абе.. донякъде има смисъл в думите ти, но не си си оформила добре мисълта...

nasty_f
12-13-2006, 20:50
Гост






Пуснато на: Сря Дек 13, 2006 11:27 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Аз определено не мисля като теб...Вярно,един живот се живее и трябва да го изживеем качествено,НО това не означава,че трябва да го пропилеем и да го опропастим,докато сме млади още,а й дори да не сме много.Не означава,че трябва да изкарвам двоики,защото ще умра някой ден...Ако сме на този принцип,мисля че от отдавна нямаше да има човечество на земята!От една песен никога няма да мога да се замисля как изглежда животът,това е просто една песен във всичкото пространство....Тогава като не ти пука не ходи на училище,или изкарвай слаби оценк и се наживей за 2 години докато имаш пари,а после се гръмни,защото няма да имаш нищо,ама нищо и какво ще правиш тогава????Ти си купонясвай,забавлявай се,Но бъди човек нормален...Създадени са хората,за да създават поколение и би трябвало всяко по ново да е по-умн,но май се оказва,че слиза на долу....А и нищо не се зна,може някой ден като УЧИШ да ти потръгне,да станеш известен да не ти липсва нищо....Ще е супер,пък и трябва да бъдем оптимисти......Но въобще не ми харесва как мислиш...Дано не си по-голяма от мен,защото съм на 14.....И ако всеки мисли като теб........Не искам да си представям бъдещето ни .Айде чао от мен

Върнете се в началото



Напълно подкрепям това мнение!

drR
12-13-2006, 21:27
Mmm to i az taka ponqkoga si mislq kato slusham opredeleni pesni, no pyk i kakvo da se pravi, chovek e takyv, kakyvto e )

BLaCk_LaDY_
12-13-2006, 22:25
otnositelna tema,za koqto moje da se spori s chasove...

sherry
12-14-2006, 03:48
Съгласна съм, че животът е само един и трябвад а направим това, което стрцето диктува, защото никога не знаем дали ще имаме втори шанс. Съгласна съм, че СЕГА е това, което със сигурност имаме, утре може да умрем и да не сме се доскоснали до мечтите си. Трябва да оценим всеки миг, който ни е даден. Да не се предаваме пред трудностите и да не скланяме глава. Да вярваме в себе си и в хората, които обичаме. Да се борим, да горим! НО това, което каза за училището, не мисля, че е вярно. Та там малко или много се изграждаме като личности, свикваме да се борим за нещо(оценки, уважение от страна на учителите, взаимоотношения с класа). Училището е важно, учим много неща, които ще ни трябват в живота. Не мисля, че е загуба на време да годим на училище. Загуба на време е, да се мразим постоянно без причина, да си мислим, че сме над другите и да правим умишлено зло на другите. Трябва да се учим от грешките си, да следваме докрай мечтите си и да се борим за щастието си. Тогава не сме живяли напразно.

teenkopele
12-14-2006, 05:35
Накара ме да се замисля...

Да, живее се един път, да, понякога имаме само един единствен шанс да направим нещо...
Всеки един от нас, има мечти, има идеали, които се старае да постигне с цел да живее, както на него му харесва. Лошото е, че една голяма част от нас, нямат тази възможност, поради ред причини...среда, обстоятества, възможности и т.н. Въпреки всичко, трябва да се научим да извличаме максималното от всяка една ситуация, от всеки един момент. Трябва да се радваме и да се наслаждаваме на малките неща, на малките жестове, на хубавите моменти. :)
Какъвто е животът ни, такъв...за добро или за лошо. Яхваме го и каквото стане. :wink:

black_boy
12-14-2006, 15:44
Vyv vsi4ko ima smisyl i ni6to ne e slu4aino.

In4iTu_
12-14-2006, 16:46
Jiveite si jivota idaneipuka za1 dvoika ili ne6to takova. Za kakvo po cql den sedim v daskalo i u4im. Ima li nqkakuv smisal? parite sa vajni, no imat lismisal. pusnah tezi tema s cеl vsi4ki da se zamislim koe e naistina istinski cenno .... za nas? Za teb?
Zamislete se ......
От всичко не разбрах почти нищо....а ти какво измисли, когато се замисли?! Да не ходиш на училище, защото няма смисъл да научиш нещо....Е? Кое е наистина ценно за теб и кои са тези мигове, които изпускаме - тези в кафето, докато другите учат и ще се раелизират някъде, а тези които ловят "ценните мигове" от живота после стоят безработни.... [-X

rosskata
12-14-2006, 21:21
:lol: Само аз ли съм съгласна с авторката... МНого крайни неща съм правила, само и само да видя какво ще стане, винаги правя всичко в най-най-най последния момент, само и само да изпитам адреналина от това, че провала е близо.
ПОчти не спя, ходех на училище с мизълта как ще избягам и ще се забавлявам, и за да видя приятелите си ( с които да избягам 8) )

Нямала съм много двойки, не учех по цял срок, след това като оставаше 1 ден до края, учех всичко наред и молех даскалите да ме изпитат...Горила съм дневници, спала съм с непознати, вземала съм някои неща, правила съм невероятни глупости, напивала съм се и съм казавала на всички какво точно мисля за тях,Спах с най- добрата си приятелка, да видя дали не съм лесбийка... ... Живеех за купона, правех всичко, което ми харесва, без въобще ама въобще да ми пука.Направо се ужасявам, че някой ден децата ми ще правят същите простотии...

Някои от глупостите още ги правя, но вече по-рядко... :(

Не казвам това, за да се хваля... :smt018 Не се гордея със тези неща, но няма нито едно, за което да съжалявам, че съм направила... КОгато се обърна назад, виждам едни изключително пъстри и пълни тийн-години (за съжаление вече излязох от тази възраст :? )
Съжалявам само, че приятелите ми порастнаха, а аз не :roll:
Все още търся това което ще ме направи щастлива.

Парите са средство за оцеляване, не причина за щастие.
Училището не ти дава никакви ЗНАНИЯ, които да ти потрябват някога за нещо... Единственото на което те учи е как да живееш в обществото( и то не съвсем) .

И наистина мисля, че тези хора, които играят само и единствено по правилата, не правят нищо различно от общоприетото за напълно нормално и безопасно, учат по цял ден докато са малки , после се хващат на скучна затъпяваща работа и направят по 2 деца, затлъстеят и имат пари, са ограбени и никога няма да разберат колко по-шарен е можел да бъде живота им... Тъжно. :?

LunaTriCk
12-14-2006, 21:25
:lol: Само аз ли съм съгласна с авторката... МНого крайни неща съм правила, само и само да видя какво ще стане, винаги правя всичко в най-най-най последния момент, само и само да изпитам адреналина от това, че провала е близо.
ПОчти не спя, ходех на училище с мизълта как ще избягам и ще се забавлявам, и за да видя приятелите си ( с които да избягам 8) )

Нямала съм много двойки, не учех по цял срок, след това като оставаше 1 ден до края, учех всичко наред и молех даскалите да ме изпитат...Горила съм дневници, спала съм с непознати, вземала съм някои неща, правила съм невероятни глупости, напивала съм се и съм казавала на всички какво точно мисля за тях,Спах с най- добрата си приятелка, да видя дали не съм лесбийка... ... Живеех за купона, правех всичко, което ми харесва, без въобще ама въобще да ми пука.Направо се ужасявам, че някой ден децата ми ще правят същите простотии...

Някои от глупостите още ги правя, но вече по-рядко... :(

Не казвам това, за да се хваля... :smt018 Не се гордея със тези неща, но няма нито едно, за което да съжалявам, че съм направила... КОгато се обърна назад, виждам едни изключително пъстри и пълни тийн-години (за съжаление вече излязох от тази възраст :? )
Съжалявам само, че приятелите ми порастнаха, а аз не :roll:
Все още търся това което ще ме направи щастлива.

Парите са средство за оцеляване, не причина за щастие.
Училището не ти дава никакви ЗНАНИЯ, които да ти потрябват някога за нещо... Единственото на което те учи е как да живееш в обществото( и то не съвсем) .

И наистина мисля, че тези хора, които играят само и единствено по правилата, не правят нищо различно от общоприетото за напълно нормално и безопасно, учат по цял ден докато са малки , после се хващат на скучна затъпяваща работа и направят по 2 деца, затлъстеят и имат пари, са ограбени и никога няма да разберат колко по-шарен е можел да бъде живота им... Тъжно. :?

дам...въобщеее живей на ръба, умри млад, бъди красив труп :-D

rosskata
12-14-2006, 21:27
:lol: ПО- скоро живей на ръба, опитай всичко, и на 20 се чувствай стар откъм опит и бебе откъм мозък...

LunaTriCk
12-14-2006, 21:32
:lol: ПО- скоро живей на ръба, опитай всичко, и на 20 се чувствай стар откъм опит и бебе откъм мозък...

мойто повече ми харесва щот има благозвучност :-D

rosskata
12-14-2006, 21:34
8-[ Ама аз не ща да мра...
Още не съм скачала с бънджи...
Затова не ми звучи добре...
Пък и ако умра сега, ще е от насилствна смърт... И няма да съм красив труп... :(

magesnik
12-14-2006, 22:00
ей тва е,такива думи искам да чувам от тебе,5 март е датата след тази дата вече няма да съм същия,аз ще съм ги видял о дааа,чакам с нетърпение тази дата,това е деня Х,този концерт ще го помня цял живот,Cannibal Corpse в България. :D

magesnik
12-14-2006, 22:02
аааа ти на някъв фест щеше да ходиш в Берлин.

-DeliciouS-
12-15-2006, 07:28
След като през времето хиляди хора са седяли и са мислили, за да стигнат до това да ги има училищата и след това работата, от където се изкарват парите и прочие.. Някак си не става ТИ да застанеш и да направиш революция с мисълта си, нали? :mrgreen:

12-15-2006, 09:03
Никой не казва да прави6 революция! става дума за това 4е Целия свят живее в някакви стереотипи , старите се опитват да варнат времето назад, възпитават и тийновете така и заради вси4ки тези правила 4овек неможе даси изживее живоа,а някои НИКОГА не се усе6тат 4е ни6то не са направили!
А това за даскалото.... вярно е 4е не дава никакви знания, нужни за по-нататък \:D/
За жалост някои хора не неискат ,а просто НЯмаТ 6АНС да направят това което искат, заради това 4е например са по пулни или др. за6тото сега "бандите" се съзнават оново по някакви критерии и това за мен
е priznak за ограни4ено мислене. АБЕ ОСЪЗНАИТЕ СЕ БЕ ХОРАА!

Eleonora
12-15-2006, 09:24
Живота има смисъл!Просто ти трябва да го откриеш този смисъл.Повярвай ми има смисъл във всяко малко нещо дори-в усмивката, в прегръдката.
Ако живота нямаше смисъл, ние нямаше да сме тук :!:
Дори и училището е много важно...в живота човек не може да си остане само с общата култура, необходими са и знания!
:-k Аз друго няма какво да кажа :::

-DeliciouS-
12-15-2006, 19:10
Никой не казва да прави6 революция! става дума за това 4е Целия свят живее в някакви стереотипи , старите се опитват да варнат времето назад, възпитават и тийновете така и заради вси4ки тези правила 4овек неможе даси изживее живоа,а някои НИКОГА не се усе6тат 4е ни6то не са направили!
А това за даскалото.... вярно е 4е не дава никакви знания, нужни за по-нататък \:D/
За жалост някои хора не неискат ,а просто НЯмаТ 6АНС да направят това което искат, заради това 4е например са по пулни или др. за6тото сега "бандите" се съзнават оново по някакви критерии и това за мен
е priznak за ограни4ено мислене. АБЕ ОСЪЗНАИТЕ СЕ БЕ ХОРАА!

Всеки намира начин да избута в живота и не е нужно да си перфектен на външен вид.А ти май си прекалено комплексиран и зает да се обеждаваш,че няма да успееш в живота, вместо да седнеш и да помислиш КАК да успееш в живота.ВЪЙ ВЪЙ грозна история

SlaVen4eEto`
12-17-2006, 09:32
Jiveite si jivota idaneipuka za1 dvoika ili ne6to takova. Za kakvo po cql den sedim v daskalo i u4im. Ima li nqkakuv smisal? parite sa vajni, no imat lismisal. pusnah tezi tema s cеl vsi4ki da se zamislim koe e naistina istinski cenno .... za nas? Za teb?
Zamislete se ......
От всичко не разбрах почти нищо....а ти какво измисли, когато се замисли?! Да не ходиш на училище, защото няма смисъл да научиш нещо....Е? Кое е наистина ценно за теб и кои са тези мигове, които изпускаме - тези в кафето, докато другите учат и ще се раелизират някъде, а тези които ловят "ценните мигове" от живота после стоят безработни.... [-X

[-X [-X In4itu_ ne si mnogo prava...
spored men trqbva da se y4i no.... ne tolkova mnogo za6toto jivota e naistina kratyk i trqbva da gi ima onezi miove za koito vsy6tnost se jivee.A ako po cql den stoi6 i y4i6 tezi momenti nqma da gi polu4i6 ot jivota... :smt012

YouR_PoisoN
12-17-2006, 09:54
Не съм съгласна с мнението на автора и да си призная прочетох само 2-3 поста.
Според мен трябва да помислиш за бъдещето си, дали имаш изобщо нещо осигурено, и как би протекъл животът ти при всякакви обстоятелства, защото ако живееш ТУК и СЕГА, може да няма ТАМ и УТРЕ!
Когато се засегне темата за училище тя няма почти нищо общо с темата за смисъла на живота, особено кагато се намираш в тази... фаза от живота, когато мислиш за училището, че е нещо скучно, досадно и безполеезно и искаш да живееш, да усетиш живота. То е от ясно по-ясно, че на тези години никой не мисли с главата си (пък то и да мисли с нея, няма да измисли кой знае какво), а с мерака!
Училищрто е нещо много важно, бих казала мястото където се изграждаш като човек и трупаш нужните знания и способности за да се справиш с трудностите в живота.

koalka
12-17-2006, 10:22
Не съм съгласна с това.Първо-не можеш по цял ден да си навън и да се чудиш какво да правиш,защото лятото е ок,ама зимата питам-как ще излезеш на -10 градуса,вместо да седиш вкъщи на топло и да правиш нещо.Второ-сега мислиш,че училището няма смисъл,че това е губене на време,но искам да пишеш пак след 10 години дали пак мислиш така.Не,няма,единествено ще съжаляваш,защото няма да имаш нормален живот,а живот изпълнен с трудности.Все пак трябва някак си да успяваме в тоя труден живот,не мислиш ли?И трето :arrow: повечето неща,които си написала излиза,че са пълни глупости.

12-17-2006, 13:11
vseki sas sobstvenite si razbiraniq ;-)
nare4ete me kakto iskat no nemoga da si jiveq jivota hubavo i prekrasno i da ne se 4udq za tova kakvo bi stanalo ako ne be6e tolkova hubavo? Dali nqma6e da e po dobre? I naistina- obi4amda ima trudnosti i t.n. za6toto iskamda znam do kude mogada stigna, kolko moga da izdarja!?!
Razbirate li.
kajete 4e sa gluposti , kajete 4e sam luda, no az taka jiveq i iskam daproduljapo su6tiq na4in.
Jivqla sam i mn odobre, no ne mi haresa. Prostone izdurjam vsi4ko da e tolkova prekrasni, za6toto to NE E!
ne moslqmn mnza toa koeto pravq, puk i v daskalo imam 5 i 6 i y4a i stoq navun i v snqg i ako iskam i pri -20. :) na men taka mi haresva!

12-19-2006, 16:15
hei hora. ot poslednoto izkazvane na avtora (moje bi) nikoi ne e pisal v temata, a sum sigorna 4e 5e ima mn hora koito da si kajat mnenieto!
i taka po temata, az ne sum mn po impulsivnite ne6ta ,no i takiva ne mi lipsvat ;)
a za daskaloto, kolkoto i da e tupo vse pak dava obrazovanie koeto malko ili mn e nujno v tova ob6testvo!
;)
Sledva6tiq molq :arrow: