PDA

View Full Version : Благотворителност



HopeLesss
12-13-2006, 21:42
Винаги съм си мислела, че на Коледа, човек трябва да направи поне по едно добро нещо. Да, но определено за мен даването на пари на непознати по улицата, които раздават разни картички, които уж са за деца в неравностойно положение, не е най-добрия начин.

Та днес в училище две момичета от ученическото настоятелство ни разясниха за една супер готина кампания. Отишли са в дом за сираци и са накарали всяко едно детенце да напише писмо до Дядо Коледа и да му поиска нещо. И сега всеки клас, който иска естествено, ще подарява на някое детенце. Аз изтеглих писмото на едно 10 годишно момиченце, което иска за Коледа фибички, шноли и ластичета за коса. По принцип исках да е момченце, за да му вземем някаква количка, но и това е добре.

Сега събираме пари и мислим освен подаръка, който иска, да купим и разни лакомства, да го опаковаме както подобава и да надпишем картичка. За мен това е наистина един страхотен жест и поне децата ще получат това, което наистина желаят!

Вие какво мислите за самата идея? :roll:

NaDuFcHe
12-13-2006, 21:48
Ideqta e mnogo gotina loshoto obache e che v mnogo malko uchilishta ima takiva kampanii...Primerno v moeto uchilishte nemogat da se organizirat da dadat nqkakvi si 2 leva za perdeta v daskaloto kamoli za nehsto takova..zatova sum prinudena okolo Koleda edinstveno da davam pari za decata na zaginali voenni.Tam pone znam kude naistina otivat parite...No inache BRAVO mnogo dobra ideq :)

BLaCk_LaDY_
12-13-2006, 22:18
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> ideqta e PREKRASNA!!! shtqh da se razplacha,kogato prochetoh,che momichenceto iskalo shnolichki za kosa.Lele az ako uchastvah v takava iniciativa shtqh da kupq strashno mnogo podaryci,razbira se s finansovata podkrepa na nashte.No ideqta e prosto prekrasna i EVALA za koeto! =D> pozdravleniq i za sblijenostta i kolektiva v tvoeto uchilishte!Pojelavam ti mnogo mnogo uspehi :smt006 Pishi posle kak e minalo :smt006

teenkopele
12-14-2006, 05:12
Винаги съм си мислела, че на Коледа, човек трябва да направи поне по едно добро нещо. Да, но определено за мен даването на пари на непознати по улицата, които раздават разни картички, които уж са за деца в неравностойно положение, не е най-добрия начин.

Та днес в училище две момичета от ученическото настоятелство ни разясниха за една супер готина кампания. Отишли са в дом за сираци и са накарали всяко едно детенце да напише писмо до Дядо Коледа и да му поиска нещо. И сега всеки клас, който иска естествено, ще подарява на някое детенце. Аз изтеглих писмото на едно 10 годишно момиченце, което иска за Коледа фибички, шноли и ластичета за коса. По принцип исках да е момченце, за да му вземем някаква количка, но и това е добре.

Сега събираме пари и мислим освен подаръка, който иска, да купим и разни лакомства, да го опаковаме както подобава и да надпишем картичка. За мен това е наистина един страхотен жест и поне децата ще получат това, което наистина желаят!

Вие какво мислите за самата идея? :roll:

Браво!!! =D> =D> =D>
Шапка свалям на такива хора, като тебе :) =D> . Идеята е повече от добра...страхотна е! Дано повече хора да вземат участие в инициянтивата, за да могат да бъдат зарадвани повече деца :) .

Представете си само, радостта и усмивката изписани на лицето на някое детенце, което получава желаният от него подарък....БЕЗЦЕННО :) !


:arrow: Замислете се...защо се сещаме, за хората в неравностойно положение, само по празниците? :-k

Mimka_sweet
12-14-2006, 05:44
хора вие сте супер!!!! наистина доста рядко се срещат хора които да правят добри неща ,просто не знам какво да кажа !!!!!!!!!!!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

IKisseDAGirL
12-14-2006, 13:47
адски хубава идея наистина :wink: като прочетох чак на мен ми стана приятно.. :) децата го заслужават... поне на Коледа да се почувстват забелязани :roll:
само не ми стана ясно как процедирате, ако в писмото пише, че хлапето иска примерно мотор или къща с басейн :lol:

koalka
12-14-2006, 14:17
Идеята е много хубава,защото просто трябва да се помага на тези неща в нужда,но най-важното е да го искаш!Това момиченце не може да си купи желания подарък,за това има добри хора,които да й помогнат!

Disorder
12-14-2006, 14:52
Идеята е хубава, но само по Коледа ли ще се сещате за тези деца???

Съжалявам, ама ме дразнят такива коледно-лицемерни дарителски кампании, където сме добри, защото на Коледа трябва да си добър...
Цяла година нищо и сега, съвестта почва да гризе и си мислите, че това е един вид индулгенция???

Пак съжалявам, че така реагирам, но за мен това е супер лицемерно...
Става дума за духа на самия празник! Както и сам знаеш, по Коледа абсолютно всяко дете очаква подарък и той е още по-специален, защото ще го донесе добрият старец. Празника има голямо значение за тези деца, защото е семеен, а именно от това са лишени те и едва ли има по-голяма радост за тях от една неочаквана изненада. Благотворителност може да има ежедневно, но жеста не би имал същото значение както на един такъв празник.
П.С. Има значение и материалната страна на нещата. Не всеки може да отдели пари за подобна инициатива ( макар, че се оказва, че по -бедните даряват повече), но ако става дума за един ден в годината едва ли ще е такъв проблем. Когато човек се събере на празниците с цялото си семейство, той си дава сметка за това какво богатство притежава и това оценяване го кара да се замисли за тези, които са лишени от него.

priti_kiti
12-14-2006, 16:25
Aз може да съм Дядо Коледа ако искате? :D //Сериозно. :P ооо искаме,искаме! :D

In4iTu_
12-14-2006, 16:31
Идеята е добра наистина...И ако намерите някой, който да облечете като Дядо Коледа , който ще им раздава подаръците,ще е по-добре, защото иначе няма да им е интересно (все пак са малки деца) да получават подаръци от какички и батковци, които за пръв път виждат :wink:

HopeLesss
12-14-2006, 17:13
адски хубава идея наистина :wink: като прочетох чак на мен ми стана приятно.. :) децата го заслужават... поне на Коледа да се почувстват забелязани :roll:
само не ми стана ясно как процедирате, ако в писмото пише, че хлапето иска примерно мотор или къща с басейн :lol:

Децата всъщност са доста скромни :wink: Някои от тях искат дори само едно корекомско яйце или шоколадов дядо Коледа :roll:

exploitedteen, като цяло си е така, но поне на този празник им показваме, че не са сами. Плюс това идеята е всяко едно дете да получи нещо специално, което само да си е поискало, защото повечето пари, които се събират по Коледа не отиват там, където трябва [-(

HopeLesss
12-14-2006, 17:14
Идеята е добра наистина...И ако намерите някой, който да облечете като Дядо Коледа , който ще им раздава подаръците,ще е по-добре, защото иначе няма да им е интересно (все пак са малки деца) да получават подаръци от какички и батковци, които за пръв път виждат :wink:

Ами мисля, че ще има такъв дядо Коледа, но децата никак не са малки. Домът е за сираци до 18 години. В съседния клас са изтеглили писмото на едно 15 годишно момиче, което иска гримове или обици :wink: