PDA

View Full Version : Щастието ми е на път да се превърне в красив спомен :(



+++
12-14-2006, 14:33
Предполагам, че доста пъти сте чели подобни неща и има много теми свързани с това, което ще напиша, но... имам нужда от мнение и съвети.
Имам щастлива връзка от разстояние от година и 8 месеца. С приятеля ми се виждаме почти всяка седмица. Той е от София, а аз от Благоевград. Преди да се съберем като двойка 2 години ми беше най-добър приятел и се сближихме след раздялата ми с момчето, с което бях преди. Никога не съм очаквала, че най-добрия ми приятел ще се стане и най-любимия ми човек, но чудото се случи... След доста размисли, проблеми, страх, съмнения и всичко за което се сетите. Приятеля ми (Иван) е най-хубавото нещо в живота ми досега. Преди него не съм имала връзка от разстояние и в началото, разбира се, много се притеснявах, не знаех дали ще се справим и как ще издържаме без да се виждаме достатъчно често(та той ми липсваше непоносимо много когато бяхме само приятели). Но за щастие всичко между нас потръгна и не съжалявам, че сме заедно въпреки всички трудни моменти, които се е наложило да преживеем...
И сега ето го и моя най-голям и може би често срещам проблем - МНОГО СЪМ РЕВНИВА. :( Иван има страшно много приятелки, излиза с много момичета, ходи по купони, дискотеки, забавлява се с тях. Откакто сме заедно ограничи контактите си с доста от тези негови приятелки, но дори след година и 8 месеца аз все още се чувствам зле, когато излиза с тях. Просто ми е много неприятно и започвам да се измъчвам. Сигурно 1-вото, което ще си помислите е, че му нямам доверие. Но не е така. Ако това беше вярно изобщо нямаше да сме заедно, още повече да издържим да бъдем заедно толкова дълго време (е, не е чак толкова дълго, но не е и никак малко).На 18 години съм, искам сериозна, истинска и красива връзка. Само че през последния месец, може би два, приятеля ми започна отново да излиза с много момичета и компании. И това мен ме побърква. Когато му казвам, че ми е неприятно и не се чувствам много добре на него му става гадно, защото мисли, че не му вярвам. И преди 2 дни ми каза нещо, което никога не бях чувала досега. Думите му бяха следните: "Задушаваш ме .Не ме оставяш да дишам. Аз съм на 18 години и искам да се забавлявам. Караш ме да се чувствам като затворник."
Тези няколко изречения ме смазаха. Никога не съм го ограничавала или задушавала. И след това, което каза... започнах да мисля, че може би чувствата му са се изчерпали или нещо се е промеило. Може да му е омръзнало... Напоследък уча много, защото тази година съм кандидат-студент и наистина си говорим малко по-малко. Но имам огромно желание да ме приемат да уча в София, за да не ни делят повече тези километри. Опасявам се, че съвсем скоро това вече няма да има смисъл :cry: Знам, че ме обича. Чувствам го. Но вероятно много неща създават напрежение между нас и всичко започва много да му тежи. Тези два дни се опитвам да говоря с него за нас и отношенията ни, но той избягва темата. Нямам идея какво ще се случи между нас. Сигурна съм в чувствата си към него, искам да бъдем заедно и в момента се разкъсвам от болка и съмнения :smt087 Иска ми се да запся и когато на сутринта се събудя всичко да е било един кошмар. Просто лош сън :(
"Излиянието" ми стана много дълго. И ще съм много благодарна на тези, които го прочетат.
Ако някой преживява същото, ако някой може да ми даде съвет или мнение... МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ!

mnogomili4kata-sf
12-14-2006, 15:09
Ти може да си мислиш,че не го задушаващ,но с някои твои действия може той така да го усеща.Мен ми се е случвало дори само с 1 позвъняване да се чувствам задушена или пък от 1 въпрос "Какво правиш?"...Все пак вие сте на по 18 г. нормално е да му се живее. Кво са да се затвори и никъде да не излиза.Или да те лъже,че не излиза?!?!?! Вредиш сама на себе си и ако не смениш тактиката може лесно да го изгубиш...това е мнението ми

Crafter
12-14-2006, 15:27
Да, съгласен съм много миличкото ф-че. Напълно възможно е да го задушаваш без дори да осъзнаваш по какъв начин. Опитай се да му дадеш повече пространство и време. Нека той започне да те търси повече, отколкото ти него.
Има и още една възможност, която няма да ти хареса. Може би той е изстинал към теб. Понякога се случва и никой не е застрахован срещу това. Естествено това е само предположение и едва ли съм прав, така че няма за какво да се притесняваш. Опитай се да му дадеш пространство и време.

MoHuTo
12-14-2006, 16:34
Споко миличка, щом казваш че те обича значи няма какво да те притеснява!А относно това което ти е казал, може би му е дошло много държанието ти, имам предвид това че мн го ревнуваш!Помисли трезво - щом сте заедно от толкова време защо се притесняваш толкова??? :-k

sherry
12-14-2006, 16:45
Ами може би усеща притеснението ти, затова казва, че го задушаваш. Остави го да излиза, нормално е да ти е гадно, но бъди сигурна, че ако приемеш нормално ситуацията, скоро ще му писне да излиза постоянно и ще ти се обажда повече. Като види, че не се тревожиш и че не го задушаваш, ще се усети колко държиш на него. Наблягаш на ученето, това е добре. Опитай се да мислиш за нещо друго, да не се тревожиш постоянно къде е и т.н. Дано всичко се оправи скоро между вас. И все пак си мисля, че избягва разговора за вас двамата, защото не иска да се карате :) Дано да е така и да се изгладят нещата между вас.

He3HauKa
12-14-2006, 17:00
И аз се чувствам така въпреки ,че приятелят ми е от моя град.Тези опасения са нормални,просто се опитай да ги подтиснеш.Остави на страна тези караници и спорове,направи се ,че нищо не било....Дръж се мило с него,не му показвай ревността си,излизай и ти или се отдай на учене ,за да не мислиш толкова много за това ,че излиза с момичета....Покажи му ,че му вярваш,остави го да диша.Така ще разбере какво прекрасно момиче има до себе си и сам ще започне да ограничава контактите си 8-[

koalka
12-14-2006, 17:17
Разбирам те,зле ти е,защото той си има свой живот,с други хора,с които се забавлява.Това е хубаво,но да си призная и на мен никак нямаше да ми е приятно,както в момента на теб.Нормабно е да си мисли,че му нямаш доверие,но на теб явно просто ти е гадно,че е с други момичета.Ревнуваш,че не можеш да си на тяхното място.Най-добре се успокой,кажи си,че той е твой и,че те обича.Не пропилявай това време,което сте заедно за глупости.След известно време ела да учиш в София,положи всички усилия и наистина тогава щастието ви ще е пълно,защото ще сте заедно.

Tender Poison
12-14-2006, 18:08
Опитай се да не го задушаваш толкова много...остави го да се забавлява,защото щом до сега не ти е изневерил не вярвам да го направи и за напред!Остави ревността,защото наистина е много неприятно гаджето ти да ти няма доверие и постоянно да те дебне [-X

Talisman
12-17-2006, 19:11
Mila nedei t1ka kontrolirai tazq svoq revnost za6toto ina4e mn ste s1jalqva6... az imah sa6tiqt porblem bqh mn revniva... no kato zagubih liubim 4ovek zaradi tazi svoq revnost se nau4ih da q kontroliran.. ili ne to4no da q kontroliram , no da ne q pokazvam.

iiirish
12-17-2006, 19:18
не мисля, че си му омръзнала. понякога дори и да обичаме даден човек, то някой негови действия наистина ни задушават и сякаш ни притискат до стената. ревността, както милион пъти съм казвала, има ужасната способност да разрушава връзки! и макар и да имате чувства един към друг, появи ли се ревността всичко може да иде по дяволите! така че просто се опитай да прикриеш това чувство и запомни, че той наистина има нужда от развлечения! все пак не може заради теб да се затвори в къщи и да не се забавлява! а ако е и човек на място съм сигурна, че знае къде е границата на забавлението и къде тази на прекаляването ;)

Lambo
12-17-2006, 19:29
Еми и аз съм изпадал в подобна ситуация, само че ревността ми, както и после разбрах, съвсем не е била безпочвена. С предното ми момиче ходехме (то даже не беше ходене ми.... нз кво... тя въобще не се отнесе сериозно към мене....) и понеже в даскало постоянно се прегръщаше с другите момчета, а с мен не и аз мн ревнувах... постоянно ми повтаряше че ме обича и стана квото стана...скъсахме и тя след 3-4 дена тръгна точно с тоя, от който най-мн я ревнувах, а само няколко дни преди да скъсаме ми беше казала че ме обича.... Така че, ако имам съмнения за нещо, за нещастие мн често се оказвам прав... надявам се твоя случай да не е такъв.....