PDA

View Full Version : цистит ли е?



Kitana
12-14-2006, 14:52
takaa ето и моя ред да се тревожа .. за няколко дни вси4ко се обърна с главата надолу и живота ми съвсем се скапа.. но това е отделен въпрос.. сега за капак май-ми ИМА нещо... не съм сигурна може и да е цистит .. ще ходя на лекар утре но все пак
ЗНА4И.. когато пи6кам ме боли малко, будя се нощно време ве4е 2 пъти за да пи6кам...немога да стискам мн както преди :(
преди 2-3 дена бях на планина и може да съм истинала.. някой ще ми каже ли дали има същите симптоми и колко време продължава лекуването на 1 цистит?

a~n~i~t~y
12-14-2006, 15:04
zna4i az predi 2 ili 3 meseca nqkade imah cistit... simptomite bqha golemi bolki pri urinirane i naistina super mn mi se hodeshe do toaletna izlizah ot wc-to i pak mi se pikae6e samo 4e pri men ima6e i leko karvene pri pishkane ...no dori i da imash cistit ne se pritesnqvai s lekarstva nai mn 2 sedmici nai nai mn 6te mine ;) aide i uspeh ytre pri doktora :)

Kitana
12-14-2006, 15:14
ох мерси ми нямам кръв .. ама има боли .. и не са мн странни един път пове4е др път по малки... ох нз утре ще ми кажат :)

a~n~i~t~y
12-15-2006, 20:57
hei kfo stana .. izpisaha li ti hap4eta? kak mina pri lekarq?

jeditte
12-16-2006, 00:47
Аз имах цистит, от някакви песъчинки в бъбреците общо взето се получило раздразване и възпаление, обаче с хапченца за една седмица ми мина. Даже още първите дни имаше подобрение. Някакъв антибиотик ми изписаха, ама не се сещам името...Неоренал?Не това май беше другото хапче...не помня, ама помогна. Какво ти изписаха?

SINDEL
12-16-2006, 09:11
Според мен си е цистит, но в по-лека форма щом няма кръв. Слу4вало ми се е подобно нещо когато бях настинала и ми казаха да отида възможно най-скоро на лекар и да ми даде да пия нещо, докато не е станало по-кофти ( в смисъл да ме боли пове4е или да се появи и кръв).
Така 4е аз ли4но бих ти казала да ходиш при джи пи-то и да се лекуваш :wink:

Kitana
12-16-2006, 12:19
знам 4е е важно 4овек да се лекува още на др ден отидох на лекар.. gp-ито се 4уди дали да ми пусне изследвания но се отказа защото е в лека форма... а аз наистина мн зле съм настинала...
изписа ми ciprofloxacin i spazmalgon (t.e. analgin+ buskolizin), но аз не пия спазмалгона не оби4ам болкоуспокояващи пила съм само 1 път бусколизин и това е предпо4итам да ме боли.... ;)
за сега да "4укна на дърво мисля 4е се оправям и ми е по добре" :).
и ще си нау4а урока -БЕЗ ПРАШКИ И КЪСИ ПОЛИ В ПЛАНИНАТА :) ХИХИХИХ ;) [-X

bodil4e_f
12-16-2006, 17:12
zna4i az predi 2 ili 3 meseca nqkade imah cistit... simptomite bqha golemi bolki pri urinirane i naistina super mn mi se hodeshe do toaletna izlizah ot wc-to i pak mi se pikae6e samo 4e pri men ima6e i leko karvene pri pishkane ...no dori i da imash cistit ne se pritesnqvai s lekarstva nai mn 2 sedmici nai nai mn 6te mine ;) aide i uspeh ytre pri doktora :)


права е!аз от много малка редовно боледувам от цистит,защото имам кофти бъбреци...такива са симптомите,но кървенето не е задължително!!лечението (поне при мен е следното) : 1. или си държа краката в гореща вода няколко ве4ери докато ми мине или 2.пия антибиотици("zinat") и така...
но да ти кажа най-добре на лекар,защото за теб може да са други хаповете...
и БТВ-циститът е много упорит,много трудно се излекува докрай и...хванеш ли го веднъж,си предразположен завинаги... ](*,)

Tesinka
12-18-2006, 07:08
знам 4е е важно 4овек да се лекува още на др ден отидох на лекар.. gp-ито се 4уди дали да ми пусне изследвания но се отказа защото е в лека форма... а аз наистина мн зле съм настинала...
изписа ми ciprofloxacin i spazmalgon (t.e. analgin+ buskolizin), но аз не пия спазмалгона не оби4ам болкоуспокояващи пила съм само 1 път бусколизин и това е предпо4итам да ме боли.... ;)
за сега да "4укна на дърво мисля 4е се оправям и ми е по добре" :).
и ще си нау4а урока -БЕЗ ПРАШКИ И КЪСИ ПОЛИ В ПЛАНИНАТА :) ХИХИХИХ ;) [-X

da ti kaja i az predi nqkolko meseca imah cistit.....hodih pri GP-to ,napraviha mi izsledvanie i mi izpisaha CIPROFLOXACIN..!i ot toq antibiotik uj mi mina ama....pak se poqvi... v po lek stadii!(btw ciprofloxacina e dosta silen antibiotik taka 4e zpazvai na4ina po koito go piesh i prez kolko 4asa!+ tova v uputvaneto pisheshe 4e ne se upotrebqva ot lica pod 18 god...a az sum na 14 ;D! ama shtom GP-to mi go e predpisalo...to si znae rabotata,nali?! :)
Uspeh dano se opravish po-burzo :)