PDA

View Full Version : Цистит!



onlyhope
12-14-2006, 16:59
Болна сам от Цистит,когато ми поставиха тази диагноза за прав пат чух за тази болест.Нямам никакжа представа от какво е.Незнам как се хваща подобна болест,мога ли да я предам на партниора ми или изобщо има ли врузка секса с нея?Моля ви помогнете ми.
Благодаря предварително! :(

12-14-2006, 17:31
Циститьт е възпалителен процес на лигавицата на пикочния мехур, предизвикан от различни микроорганизми. Заболяването е разпространено сред хора от всички възрастови групи, като младите жени боледуват по-често, но с напредването на възрастта двата пола са почти еднакво засегнати. Възпалителният процес се повлиява лесно и бързо от лечение, но често рецидивира.
Симптомите на цистита, макар и не тежки, са свързани със сериозен дискомфорт. Появата на тазова болка, често уриниране, кръв в урината са типичните клинични прояви и диагнозата се поставя бързо, но ходът на болестта зависи от правилната ориентация, своевременното и точно лечение. Често първите прояви не са силни, игнорираме ги, когато клиниката се задълбочи се плашим, колебаем се дали да се обърнем към специалист, лекуваме се сами. Страхът и липсата на достатъчно познание за проблема са лоши съветници. Поведението ни ще е правилно само ако подходим към заболяването си отговорно, с разбиране, без страх. А за да стане това възможно трябва да имаме малко повече информация за причините, хода и лечението на тази толкова често срещана инфекция.

onlyhope
12-14-2006, 21:52
Лекаря ми каза че е възпаление на пикочния мехур,но нищо повече.Изпрати ме и каза ако не спре болката до понеделник пак да мина.Но четох из нета и някаде пише че от секс се хващало,някаде че микроорганизми и така нататак.Главния ми проблем е дали е сварзано сас секса,защото бях с приателя си и още тогава осетох болка,но се притеснявам да не му стане нещо на него.
Помогнете ми,моля ви!Може ли на него да има нещо от моята болест?

SINDEL
12-15-2006, 08:32
Лекаря ми каза че е възпаление на пикочния мехур,но нищо повече.Изпрати ме и каза ако не спре болката до понеделник пак да мина.Но четох из нета и някаде пише че от секс се хващало,някаде че микроорганизми и така нататак.Главния ми проблем е дали е сварзано сас секса,защото бях с приателя си и още тогава осетох болка,но се притеснявам да не му стане нещо на него.
Помогнете ми,моля ви!Може ли на него да има нещо от моята болест?

Циститът не се предава по полов път, да не говорим 4е изобщо по никакъв път не можеш да се заразиш. Спокойно, нищо му няма на мом4ето ти :wink:

kaki4kata
12-15-2006, 15:52
Циститът не е заболяване ,което има връзка със секса и определено не се предава по полов път.Но определено има връзка с дънките с ниска талия и голите пъпчета при минусови температури.

jeditte
12-16-2006, 00:51
Получава се и ако имаш песъчинки в бъбреците, като ги изхвърляш- раздразват лигавицата и се възпалява. При мен беше така. Сега от какво са се получили тия песъчинки, това не зная. И защо не пита лекаря ти да ти обясни по-подробно? Аз като бях на лекар по тоя повод го засипах с куп въпроси и човека си ми обясни, нали това му е работата...А изследвания не ти ли пусна?А лекарства?Щото от самосебеси няма да мине...