PDA

View Full Version : Пъпките ...



NewAccaunt
12-15-2006, 12:06
Здравейте пичове ... и пички ;) Значи имам един въпрос който е много често засяган тук. Става въпрос за пъпките. Вече съм на 17 а продължават да ми излизат.Като бях на 13,14,15 та дори и 16 викам айде още пубертет ... Ама сега не знам. Пробвал съм какво ли не -спиртове,мазила,маски на Neutrogena, Akne Out ... мноого са но все така не се махат. Лесно ми се омазнява кожата но дори като си миех лицето по 5-6 пъти на ден пак избиваха нови. Та ще съм ви благодарен ако препоръчате нещо наистина ефикасно. На козметик не ми се ходи защото много пари ще фръкнат ... а пък и ме е срам да ходя там да ми стискат пъпките . Смятах сега на кожен лекар . Дали е добра идея ? Знаете ли ефикасни методи ? Повечето големи пъпки които ми излизат са от вида - първо усещам лека болка някъде по кожата. После след извесно време става червена бабунка и няма махане. Трябва да изчакам 2-3 дни да набере връх който след това да мога да изтискам. А иначе в областта на бузите имам ситни пъпки които са стари. Те са с цвета на кожата и имам чуството че са си като подкожни масни натрупвания.

TeeN_F_F
12-15-2006, 12:14
Виж, аз моите пъпки ги махам със сапун. Мия си лицето 2-3 пъти на ден с антибактериален сапун и нямам проблем. Препоръчвам ти Sevgard (не съм сигурна, че се пише така). Има няколко вида, но всичките вършат работа.

12-15-2006, 13:03
чуй сега пич пубертета при някои отминава по бързо а при други късно така че успокой се, обикновено пъпките даже излизат на 17 18 години и са най много и обикновено на лицето,гърба и на диколтето (обикновено при момичетата)
Така че в никакъв случай ни ги чопли(остават белези от по големите), и най добре използвай лосион за проблемна кожа като с памук нанасяш всяка сътрин и вечер! От това няма да се махнат ,но така ти успокояваш и почистваш кожата а скоро ще забележиш ча пъпките са значително по малко на брой!
другото ще стане от самосебеси ,не ходи на козметик!

12-15-2006, 13:09
на козметик да ходиш е безумица (познавам много хора които са ходили ,изчезнат им за някакво време и след това се появяват тройно повече и по лоши),ако вече при теб е много грозно например по лицето акне отивай, но ако става дума за младежки пъпки които се появяват на периоди по 3 4 недей! Иначе и за сапуна е вярно ,мии се всяка сутрин и вечер и след това нанасяй лосион но това да е всеки ден! И ще видиш след 2 3 седмици резултат ще има

MoHuTo
12-17-2006, 01:51
Е тва за козметика не съм съгласна!Освен че кожата трябва да се третира с почистващи ср-ва също трябва и на козметик да се ходи, аз лично съм мн доволна от мойта козметичка!И не виждам нищо срамно в това да ходиш на козметик да ти стиска пъпките :-k , ако искаш да ти се махнат пъпките вземи отиди на козметик!

evil_lady_in_black
12-17-2006, 05:59
Козметик , козметик , козметик, козметик, козметик, козметик, козметик, козметик, козметик раберете ходи се на козметик за тея нещаааааааааааааааааааааа ааааааааааааааа

yuHku
12-17-2006, 07:41
po skoro otidi na dermatolog az taka imah sa6tiq problem papki 1 milion sa ve4e mi izlizat rqdko i to nekfi ne mn zabelejimi. kato otide6 na dermatolog 6te ti kajat kakvi ne6ta da polzva6 i kak da gi izpolzva6 a i dont worry brat mi e na 19 i o6te e v puberteta :) takav e jivota ne se ot4aivai :)

Kaliq
12-17-2006, 12:04
и аз ти предлагам да отидеш на дерматолог :wink:

abstraction
12-17-2006, 12:50
такъв тип кожен проблем може да се премахне от определен вид антибиотик=> отиди на дерматолог.

Cheesy
01-03-2007, 18:46
Мий си лицето всеки ден! :P

In4iTu_
01-03-2007, 18:53
Ами, при всеки е различно...Баща ми все още му излизат пъпки, а е доста далеч от пуберета :lol: Преди и аз имах много пъпки, обаче от една година не съм спирала да го ползвам "Зинерит", на мен много ми помогна - 15 лева е, има го в аптеките. На козметик недей да ходиш - само те стискат и после пак излизат, а да не говорим, че 2-3 дена ще ходиш зачервен...А пък май най-добре е да отидеш на дерматолог, защото все пак на него това му е работата.

Тайна
01-04-2007, 13:07
Здравейте,
Искам да споделя моя опит .. и всичките неща които съм чел за пъпките.Та аз съм моче на 17г. И ми излизът пъпки, но не заради лоша хигиена, а за хурмони :) (пубертет) Пъпките се лекуват с времето ... нема открито лекарство което "да ти махне пъпките" просто можеш до някаква степен що годе да ги намалиш ... но не и да ги спреш..Много са видовете от които могат да ти се покажат пъпките ... един от съветите ми е ... да не ядете шоколад 100% това е строго забранено :) или да пиете кафе или кока-кола ... те съдържат много вредни неща които спомагат за образуването на някакви секреции в тялото .... от които се образуват и пъпките :) .. най-важното е да не остава белег след пъпката.. а да си мине без проблеми.Ако имате проблеми с белези от акне .. трябва да отидете на лекар... недейте да пипате пъпките ... особено ако са над годната устна .. защото може да стане много лошо след това ... пъпките от горната устна нагоре са свързани с една вена която води точно до мозъка ... и така като се спука тази пъпка и всичко отива дирекно през тази вена наречена "vena angularis"
Неподценявайте и хигиента ...
Дано да съм Ви бил малко полезен :)

koalka
01-04-2007, 14:09
Ами, при всеки е различно...Баща ми все още му излизат пъпки, а е доста далеч от пуберета :lol: Преди и аз имах много пъпки, обаче от една година не съм спирала да го ползвам "Зинерит", на мен много ми помогна - 15 лева е, има го в аптеките. На козметик недей да ходиш - само те стискат и после пак излизат, а да не говорим, че 2-3 дена ще ходиш зачервен...А пък май най-добре е да отидеш на дерматолог, защото все пак на него това му е работата.Да, стискат те, но то по принцип се ходи периодично, а не само веднъж. :) Ми на тази козметичка, при която аз ходих лицето ми беше зачервено само 1-2 часа.Зависи и от козметичката, но и от кожата.

648541
01-04-2007, 15:11
Козметик , козметик , козметик, козметик, козметик, козметик, козметик, козметик, козметик раберете ходи се на козметик за тея нещаааааааааааааааааааааа ааааааааааааааа
na su6toto mnenie sum....a ako ne iska6 kupi si elkom v aptekite na mene mi pomaga dosta.