PDA

View Full Version : Малката ни планетка...



skate_warrior
12-17-2006, 09:57
http://www.rense.com/1.imagesH/13db9ddd.jpg

http://www.rense.com/1.imagesH/13db957.jpg

http://www.rense.com/1.imagesH/13db967.jpg

http://www.rense.com/1.imagesH/13db976.jpg

http://www.rense.com/1.imagesH/13db986.jpg


http://www.rense.com/general72/size.htm #-o #-o #-o

YouR_PoisoN
12-17-2006, 10:13
Дам, няма място за сравнение между планетата Земя и звездата Антарес, ама не ми е особено интересно :-D :roll:

priti_kiti
12-17-2006, 10:17
мен пък фактите са ми интересни :)
кво мога да кажа по въпроса.. нищо,приемаме го и тва е - ние сме егати миниатюрните същества :lol:

Mo6no4
12-17-2006, 10:24
мен пък фактите са ми интересни :)
кво мога да кажа по въпроса.. нищо,приемаме го и тва е - ние сме егати миниатюрните същества :lol:
Ахъм, но поне сме същества, защото около онея грамаданските планети и звезди предполагам, че няма живот...

YouR_PoisoN
12-17-2006, 10:24
мен пък фактите са ми интересни :)
кво мога да кажа по въпроса.. нищо,приемаме го и тва е - ние сме егати миниатюрните същества :lol:
E то и без тва знам че нашата планета е супер малка, ама това си е факт и без тези картинки, всеки го знае. На мен именно за това не ми е особено истересно, поне да имаше малко инфо, но който толкова иска ще си намери... върши Google чудеса :-D

skate_warrior
12-17-2006, 10:24
хах.. представете си какви нищожни същества сме.. и 99.9% от хората не са обиколили дори собствената ни Земя, а какво остава за другото..

i'm so excited!
12-17-2006, 11:19
да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)

bulgarche
12-17-2006, 15:33
да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)
Може би !!!

LunaTriCk
12-17-2006, 16:24
е, и ?

In4iTu_
12-17-2006, 16:36
да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)

Хахах - дам... Някъде бях чула, че ,когато слънцето изгори Земята, хората ще бъдат евакуирани на Марс...това възможно ли е :smt017

priti_kiti
12-17-2006, 16:43
Ами.. ако на Марс има условия за живот и след еди колко си хиляди/милиона години и имат възможността да го направят.. защо не ?
А и.. не на всички представата им за края на света е "голямото зло Слънце изгаря Земята" :lol: Предположения много.. :)

Mo6no4
12-17-2006, 17:03
А пък аз на скоро четох, че краят на земята е свъзрзан с построяването на трансгалагтическа магистрала на нейно място. :lol:

Shadow_Walker
12-17-2006, 17:21
А пък аз на скоро четох, че краят на земята е свъзрзан с построяването на трансгалагтическа магистрала на нейно място. :lol:Аз пък го гледах :lol: Оф филма беше много смотан...
Ами какво като сме малка планета?Да се комплексираме ли сега :lol:
Пък и при на Земята има живот-това е най-важното.
А относно неният край-има мноооого време до тогава.

koalka
12-17-2006, 19:18
И какъв е смисъла на темата?

Dr. Kazimbutt
12-17-2006, 20:39
И там ще бъде прекалено горещо. ;) Където и да се евакуираме постоянно разширяващата се Вселена ще се разложи и ние ще останем в безкрайната тъмнина, безпомощни в огромното пространство.
Няма страшно - нашите извънземни братя ще намерят начин да се спасим.


да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)
http://forums.data.bg/images/avatars/555b810843b9a24fc1396.jpg
Този пич на землянин ли ти прилича?

i'm so excited!
12-17-2006, 20:52
говорех, че от показаните планети, звезди и слънце, с които е сравнявана нашата малка планетчица, засега само при нас има живот.
иначе със сигурност има и друга планета, където може да има или има живот ;)

magesnik
12-17-2006, 21:50
^копеле май и ти си гледал един филм с Джоди Фостър не си спомням името му.

Ziezi
12-17-2006, 23:07
^копеле май и ти си гледал един филм с Джоди Фостър не си спомням името му. Не, просто съм чел образователна литература. :lol:
Тогава може би трябва да знаеш,че наличието на вода (още повече пък замръзнала) не предполага задължително развитие на живот :wink:

teenkopele
12-17-2006, 23:52
да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)
Може би !!!

"Истината е някъде там." :)

:arrow: Абре, преди време четох, че след много време някакви сили в Слънцето , които сега се балансирани, ще се преебат и то ще пощне да поглъща планетите една по една. Представете си какво мазало ще стане, като стигне до нашата. :wink:

teenkopele
12-18-2006, 00:01
да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)
Може би !!!

"Истината е някъде там." :)

:arrow: Абре, преди време четох, че след много време някакви сили в Слънцето , които сега се балансирани, ще се преебат и то ще пощне да поглъща планетите една по една. Представете си какво мазало ще стане, като стигне до нашата. :wink:

Да, това явление се казва Супернова. Тя се получава когато спре да произвежда енергия, получена от сливането на ядрата на атоми (Водород към Хелий) и се срутва под силата на собствената си гравитация предизвиквайки масивен взрив в зависимост от това колко е голяма звездата. При Червените гиганти се получава Черна дупка, с толкова силна гравитация, че даже поглъща светлината.

Aко това стане - buy buy, earth. :D Нищо не може да се сравни със силата на Вселената. :P

Да, май така се казваше. Добре, че няма да сме живи. :wink:

teenkopele
12-18-2006, 00:14
^копеле май и ти си гледал един филм с Джоди Фостър не си спомням името му.

"Контакт". :wink:

Ziezi
12-18-2006, 01:18
А какво значи? ;) Ако има вода, няма да е само вода, нали? Ще има и нещо отдолу. От там могат да се създадат първични аминокиселини... В комбинация с Ултравиолетови лъчи (или в случая при Европа - радиация от Юпитер) може да се произведат и белтъци. Все още са предположения. А и ледат е изолатор. Но все пак са само предположения. Няма значение. :P Важното е, че не сме само ние! :D
Имаше една детска песничка ""Ако" е думичка вълшебна"-в този случай думичката "може" също е вълшебна :wink:
Превръщането на първичните аминокиселини в живи организми(такива,които могат да се възпроизвеждат,а не да разчитат на случайни вързвания на молекули) на Земята е отнело близо 2 милиарда години :wink:


Да, това явление се казва Супернова. Тя се получава когато спре да произвежда енергия, получена от сливането на ядрата на атоми (Водород към Хелий) и се срутва под силата на собствената си гравитация предизвиквайки масивен взрив в зависимост от това колко е голяма звездата. При Червените гиганти се получава Черна дупка, с толкова силна гравитация, че даже поглъща светлината.

Aко това стане - buy buy, earth. Нищо не може да се сравни със силата на Вселената.
Не,тук малко си се объркал.В момента в Слънцето протичат ядрени реакции.Водородните ядра се сливат в хелиеви.Създадената температура и налягане компенсират гравитацията.За тва Слънцето не е колапсирало под собствената си тежест досега.Когато се изчерпят водородните ядра,ще започне нов чикъл ядрени реакции :arrow: хелия ще се синтезира във въглерод и кислород.При тва положение външните слоеве на Слънцето ще се раздуят,като се предполага,че ще погълнат планетите до Земята включително.На тва се вика Червен гигант!След свършване на хелия Слънцето бавно ще почне да изтива докато се превърне в мъртво черно джудже. :wink:
Свръхнова се получава при много по-масивните звезди от Слънцето.При тях външния слой на звездата се изхвърля чрез експлозия,която може да мине по светимост светлината на всичките звезди в галактиката,от която е част взети заедно!С една дума ебало си е майката...И тук интересното е,че много малко хора знаят,че всъщност ние сме съставени от атоми,които са се образували в сърцето на някоя древна свръхнова :wink: Демек всички идваме от едно място.
Вече в зависимост от останалата материя в звездата след избухването може да се получи или неутронна звезда (или пусар),или черна дупка.
От която наистина не може да се измъкне нищо.Интересното в случая е,че най-вероятно близко до Слънчевата ни система има такава черна дупка,тъй като се предполага че нашата система се е образувала от газ и прах,компресиран от взривната вълна на свръхнова избухнала наблизо :lol:

Mimka_sweet
12-18-2006, 07:28
брееееееееееей :-s

i'm so excited!
12-18-2006, 08:45
Марс не е ли от показаните планети? А Юпитер? ;)

ами отивай да живееш на марс тогава :wink:

_donna_
12-18-2006, 09:54
Ами да.И точно защото сме единствената РАЗУМНА форма на живот,
поне в тоя отрязък от галактиката би трябвало да знаем как да
пазим нашата Земя,която ни предлага условия за живот.
Само че ние не знаем..Всички други примитивни форми на живот
не вредят на планетите си. :mrgreen:

По тоя повод,чета една книга която доста ме сдухва..
Земята е напълно изчерпана и разрушена от хората,
а те са се изселили по разни други планети и са създали т. нар.
Колонии.И "сочат към Земята със ръка" .. 8-[

Dr. Kazimbutt
12-18-2006, 10:26
Марс не е ли от показаните планети? А Юпитер? ;)

ами отивай да живееш на марс тогава :wink:
Че той идва оттам... :wink:

priti_kiti
12-18-2006, 12:15
да, ма за сметка на тва само при нас има живот 8)
Може би !!!

"Истината е някъде там." :)

:arrow: Абре, преди време четох, че след много време някакви сили в Слънцето , които сега се балансирани, ще се преебат и то ще пощне да поглъща планетите една по една. Представете си какво мазало ще стане, като стигне до нашата. :wink:

Да, това явление се казва Супернова. Тя се получава когато спре да произвежда енергия, получена от сливането на ядрата на атоми (Водород към Хелий) и се срутва под силата на собствената си гравитация предизвиквайки масивен взрив в зависимост от това колко е голяма звездата. При Червените гиганти се получава Черна дупка, с толкова силна гравитация, че даже поглъща светлината.

Aко това стане - buy buy, earth. :D Нищо не може да се сравни със силата на Вселената. :P :|

не ти ли стигна снощната ми депресия?

Dragon
12-18-2006, 18:12
e i tam puk nqma ni6to.ni rastitelnost ni jivot taka4e da si gledat rabotata golemite zvezdi i te ot zemqta si izglejdat malki

InHell
12-18-2006, 23:06
Хм, Pollux, Rigel, Betelgeuse, само Castor липсва :PPP

ATAKABG
12-19-2006, 01:34
Звездата Антарес и планетата Юпитер може да са много,много пъти по-огромни от Земята,но нямат ресурсите за живот,хора,животински и растителен свят,каквито имаме ние на Земята :D
Това още един път доказва,че не е важен размера и количеството,а КАЧЕСТВОТО. :wink: 8)

Пенчу
12-19-2006, 01:47
В момента Вселената се разширява с огромна скорост във всички страни. И то ускорява.



Екшуали черните дупки поглъщат с огромна скорост материата и се случва точно обратното - вселенета се свива..това е теория разбирасе ,но звучи доста достоверна..а я си представи колко е голяма цялата вселена?пр1ц неможеш :)
Слънцето ще избухне след 1019328312х19312 години така ,че няма нужда от паника..да на Марс е открита вода и наскоро се опитваха да сложат "водорасли" чрез ,който ще почне да се увеличава количеството кислород..незнам до къде да стигнали ,но процеса е наистина доста бавен..винаги сам се чудил след като слънцето гръмне и добре..ние ще се преместим на Марс..е хуу ама кой ще топли?Нали това слънце не е само няква ненужна бомба ..Въпреки сичко глупости според мен слънцето ще ни довърше преди да е избухнало (глобално затопляне,етк) и дори за много по-кратко време..Хората са егоисти..както и аз така ,че шанса да преодолеем покачването на окена е..НИЩОЖЕН..живи и здрави и си купете климатици..от топлото стават бръчки :mrgreen:

teenkopele
12-19-2006, 06:51
http://youtube.com/watch?v=w_Nm_bIG4tY

http://youtube.com/watch?v=2M5fOkT_aas

http://youtube.com/watch?v=Ne27cYIySgg

Мнението ви за тези пичове?
Какво правят тука?
Защо постоянно бягат, а не вземат да дойдат, да се запознаем? :wink:

quench
12-19-2006, 09:48
Пенчу,бате...
Слънцето ни най-вероятно няма да достигне до критична материя,за да се превърне в нова. По-скоро го очакват съдбини на пулсар - а тогава всичко живо в рамките на наща система ще получи големи дози алфа,бета и гама радиация,от които едва ли някой ще има полза. Но дотогава има три общи сценария:
1. Измислили сме космически кофчези или надсветлинен двигател и сме си били камшика...
2. Останали сме на Земята или в системата и сме се избили (или умрели по законите на еволюцията)
3. Останали сме на Земята или в системата и поемаме дозите радиация с пълни шепи.
Но хакуна матата - аз силно вярвам,че човечеството ще загине закономерно.
И тогава всички ще лапат мазния член на Тъмния Господар!
:evil:

magesnik
12-19-2006, 12:46
^по скоро ми се струва че ше лапаме патката на Рогатия,но да видим.

brain_stew
12-19-2006, 12:57
^по скоро ми се струва че ше лапаме патката на Рогатия,но да видим.

Вече губя вяра в Рогатия...още не ме е посетил, а съм му н авита кат пружинка! :evil: