PDA

View Full Version : Измъчва ме...



teardrop
12-17-2006, 14:23
Много пъти съм споменавала във форума, че имам гадже от дълго време, с което много се обичаме. Или поне аз го обичам... Напоследък нещата станаха невероятно странни. Не мога да определя дали и той изпитва подобни чувства към мен, дали въобще изпитва НЯКАКВИ чувства. В един момент се държи безкрайно влюбено, в следващия изглежда така, сякаш просто си запълва времето с мен. Много ми хареса едно мнение на olive_oil в една тема, че хората бъркат понятията "обичам го/я" и "обичам секса с него/нея" и започнах да се чудя... Дали той е с мен заради факта, че винаги има секс под ръка и дори и по някаква щастлива случайност да си мисли, че ме обича, това да не е така. Говорих с него. Казах му всичко. Казах му, че мисля, че е с мен, защото винаги, когато поиска, получава секс и защото по някакъв начин се страхувам от него. Тоест, не от него, а от факта, че си позволих да го обикна прекалено много и нямам смелост да го зарежа. Подсъзнателно съм приела нещата от мазохистичната гледна точка да ме боли, но въпреки това да съм с него, защото е той...Не ме разбирайте погрешно, знам, че ме обича поне малко. Но дали тази любов не е прекалено слаба? Дали си заслужава да се измъчвам? Имали сме невероятни мигове заедно, продължаваме да ги имаме, но той започва да се държи с мен като с даденост. От всичко, ме е страх най-много от това - да свикне с мен, да приеме, че ще правя, каквото ми каже, а любовта да я няма. Но не знам как да променя цялата ситуация... При разговора ни в мен се промъкнаха някакви надежди, че все пак той ме обича. Че наистина ме обича. Казах му, че нямам сили да продължавам по този начин, че не мога да издържа цялата ситуация. Той се разплака... За някои това може да изглежда тъпо или нещо подобно, но като го видях..това ме смаза. Не предполагах, че ще стане такова нещо, той никога не е плакал за момиче. Каза ми, че ме обича, въпреки че не го показва толкова често. Последните му думи бяха: "Никога не съм го правил..Но сега те моля-моля те да ме обичаш, защото имам нужда от теб и знам, че мога да те направя щастлива. Не ме изоставяй!". Прегърна ме, целуна ме, погледна ме със сълзи в очите и си тръгна. Утре пак ще поговорим. Знам, че вие няма как да знаете дали наистина ме обича. Но ще ви бъда безкрайно благодарна ако ми дадете съвет какво да правя. Не издържам вече. Не мога да спя. Не мога да дишам, сякаш някой ме е стиснал за гърлото и не ми достига въздух, нямам сълзи вече. Просто искам това да свърши - заедно или не, просто цялата болка да се махне...
Благодаря страшно много на всички, които прочетоха темата. Стана по-дълга от желаното...

Crafter
12-17-2006, 14:50
Написала си това откровение по възможно най-лошия начин - с перфектен баланс. Това момче нито е да го мразим, нито да го обичаме. Лично за мен е много трудно да дам конкретен отговор. От една страна те задушава, от друга ти казва, че те обича и даже със сълзи на очите. Изводите, които си правя:
Държал се е емоционално, а за друга не го е правил. Може би наистина те е приемал за даденост, на която винаги се е облягал без да те оценява достатъчно. Сигурно поради същия този факт, той е получил такъв срив и е осъзнал досегашното си държание.
Ти си човекът, който стои най-близко до него и ти трябва да прецениш дали той е искрен или не. Добре знаеш, че една връзка не трябва да бъде повече мъчение, отколкото удоволствие, но и да е безболезнена пак не може.
И какво е това "страх ме е да не свикне с мен"?! Ако през цялото време те приема, като дар божи, той буквално ще започне да те задушава от страх да не те загуби. Това не означава, че трябва да те третира, като чаша за кафе, но внимавай какво си пожелаваш.
Не прибързвай с решения, изчакай. Поговорете отново и се опитай да прецениш искрен ли е той или не. Щом се е разплакал... сериозно ще да е момчето, но не знам.

teardrop
12-17-2006, 15:04
Crafter, аз го казах - "страх ме е да не свикне с мен" значи да не бъде с мен, не защото ще ме обича, а защото ще ме приеме като даденост, ще знае, че съм достатъчно слаба и малодушна, че да съм с него въпреки болката, която ми причинява.
Относно това дали е бил искрен - познавам го от много време и знам кога лъже. Беше искрен, но въпросът ми беше друг - дали си струва да продължават терзанията. Може би сега ще е по-различно..Не знам, ще изчакам да мине разговорът утре.
Благодаря много, че изчете темата и написа мнение! Но все пак, ако някой друг се реши да ми прочете излиянията и даде коментар, няма да е лошо :-)

SouL^*DiViNe
12-17-2006, 15:15
obyrkah se malko...toi se e razplakal,kazal ti e 4e ne iska da go izostavi6.Zna4i e na qsno kak stoqt ne6tata mejdu vas...off ne znam.. :-k iz4akai do utre ..pyk 6te vidim kak 6te se razviqt ne6tatai togava 6te si dam mnenieto..

Boynce
12-17-2006, 17:18
И аз не разбрах точно от какво се оплакваш, при положение че чевека ти е казал със сълзи на очите че те обича и тн...(все хубави работи)
Също така смятам,че малко си въобразяваш!Понеже нещата м/у вас са толкова иделани,че са станали скучнии ти просто търсиш някаква сламка за която да се хванеш и за която да страдаш(може и да ви се стори смешно но спред мен е така)
Прекалено хубаво не е на хубаво!!!
Дишах спокойно и не се трови с излишни работи щот нямаш кво да правиш.Релакс и се обичкайте :)

sherry
12-17-2006, 17:30
Това момче те обича, само това да знаеш!
Секс...Какво лошо има, ако наистина му харесва фактът, че винаги му даваш? Всеки обича секса! Но едва ли би бил много време с теб, само заради секса. Все пак има и други жени, които биха му пуснали. Недей да арзсъждаваш така. Разплакал се е заради теб, това значи много, момчетата трудно показват чувствата си. Обича те...

koalka
12-17-2006, 17:51
Виж,човек винаги има някакви съмнения,които се прокрадват у него,но лошото е,когато те не отминават.Момчето според мен те обича,ако не те обичаше първо нямаше да се разплаче и второ-нямаше да ти ги каже всимки тези неща.Ти го обичаш и не можеш с лека ръка да му кажеш сбогом,знаеш го,но и той не може да те зареже просто ей така.За въпроса,свързан със секса-може би в един момент просто така си го почувствала,но не мисля,че е така.Това трябва да си го разбрала от прекрасните моменти,прекарани заедно.Човек,който е заради секса с теб никога няма да се отдава на такава романтика и щеше да се занимава с теб толкова много.Ще се радвам,ако си ме разбрала.Просто спи спокойно,дишай нормално,защото действителността,действия а на приятеля ти,говорят за неговата любов.Махни от съзнанието си тези подозрения,които те измъчват и се радвайте на щастието си заедно.

iiirish
12-17-2006, 17:57
знаеш ли, мила, историята с приятеля ми е приблизително същата. разликата е, че ние вече скъсахме преди около две седмици ако има и толкова. аз също бях започнала да се съмнявам, че той не обича толкова мен, колкото секса с мен! това беше една от многото причини поради които скъсахме. но честно казано и до сега той продължава да твъди, че ме обича. макар някой негови действия да ме навеждаха на други мисли, но както и да е. та ние вече сме разделени, но аз така и не разбрах каква е истината. остава ми само надеждата, че не всичко е опирало до секса!
в твоята ситуация какво да ти кажа... и моя приятел е плаках хиляди пъти пред мен, казвал ми е че аз съм неговия живот и без мен ще умре, казвал ми е... абе много неща е казвал и правил, но това никога не е гаранция, че наистина е влюбен в теб! за съжаление е така!

HopeLesss
12-17-2006, 17:59
Бях изпаднала в подобна ситуация преди месец-два. Имах сериозна връзка от година и 7 месеца, но човека до мен, никога не показваше, че изобщо съществувам. Бяхме заедно само в тях и в нас. Чувствах се зле, но го обичах безкрайно много и си мълчах - това ми беше грешката. Преди 2 месеца срещнах човек (срещнах не е най-подходящата дума, защото го познавам от 5 години), който ми показа, че може да ми даде именно това от което имах нужда. Приятеля ми определено ме считаше за даденост, за сламката, която всеки удавник хваща, за фенерчето, което му трябва в тунела. Беше ми писнало да бъда изтривалка и кошче за душевни отпадъци. Обичах го, но вече не беше същото, защото не мислех за него, а за другия. Както и да е - и аз му казах всичко, както си направила ти; и той се разплака, обеща да се промени, но аз бях тази, която не успя. Е, няма нужда да казвам какъв е финала - разделихме се.
Според мен момчето те обича и не иска да те загуби. Дали те намира за даденост - почти е сигурно, щом имате толкова дълга връзка, няма как да не те счита за част от неговия живот. А в секса няма нищо лошо... това е от нещата, които сближават двама души.
Съвета ми е да изчакаш, да му дадеш шанс, но наистина да го искаш! А не да му го дадеш, само защото го заслужава. Ако види, че те губи и ако те обича истински, ще се опита да те задържи до себе си.
Успех :wink:

teardrop
12-17-2006, 18:19
Благодаря ви за отговорите!
Някои може би не са ме разбрали - имах предвид, че дори и да ме обича, ме наранява и ако продължи по тоя начин, не знам дали ще имам силите да издържа на напрежението.
Както казах, утре ще поговорим и ако някого го интересува, ще напиша какво е станало. Благодаря пак!