PDA

View Full Version : Mamka im na tapite daskali v moeto u4ili6te



They_don't_care
12-17-2006, 22:01
Nqma izob6to da vi obqsnqvam kade u4a i koi sam. samo 6te vi kaja 4e daskalite me mrazqt i iskat da me precakat!! Imate li i vie sa6tite problemi??
Men naprimer se opitvat da me ostavqt po 5-6 predmeta, za6toto ne si zatvarqm ustata. nikoi ni6to ne moje da napravi- v daskalite e i noja i salama. Direktorkata me nakaza s posledno preduprejdenie!!
Tapata u4itelka po matematika pak mi kaza 4e 6te mi pi6e 2 za sroka, ako ne i re6a slednata gadna zada4a:

Triagalnik ABC. Na pravata BC ima to4ka B' taka 4e B e mejdu B' i C.
BB'=AB. Aglopolvq6tite na agal ABC i agal BCA se presi4at v to4ka M. Da se dokaje 4e A,B',C i M lejat na edna okrajnost.

Predsatqte li si??
Krainiqt mi srok e utre i sam vtora smqna. Estestveno ne mojah da q re6a, mamicata i i 6te me ostavqt na izpit.
Taq sa6tata tapa daskalka iska pak, za da ima6 6 za godinata pri neq, da i re6i6 taz zada4a:
Daden e kvadrat, koito e razdelen na N na broi EDNAKVI izpaknali mnogoagalnici, 4iito strani sa usporedni na tezi na kvadrata i nikoi ot mnogoagalnicite ne se polu4ava ot drug 4rez TRANSLACIQ. Kolko e nai-golqmoto vazmojno N ???

Ne moje6 da ima6 6 pri neq nikoga
Za prav pat pi6a vav forum, ama mi e mnogo gadno 4e taka pravqt- vse pak ni6to ne sam im naprail, nali!?!
Kajete vas kak vi precakvat daskalite tapi??


P.S.: ako nqkoi moje da q re6i zada4ata mi da pi6e do utre do 1 i 30, 6te go vidq :P, a ako nqkoi znae kak se re6ava zada4ata za 6 pri neq, sa6to da q napi6e, za6toto e sigurno genij i 6te pomogne na cql edin vipusk!!

Mersi za vnimanieto

black_boy
12-18-2006, 10:36
Mene ne me precakvat u4itelite,no i az ne se ebavam s tqh. :lol:

oTPoBHa
12-18-2006, 12:50
да еба и тъпите копелета.. да не те ебе ! само глей да не те остаи на изпит че тогава стаа шит..

crazy_mouse
12-18-2006, 12:53
Замислял ли си се дали причината да се държат така с теб "случайно" не е в самия теб?! :shock: :shock:

kati_0513
12-18-2006, 13:59
Замислял ли си се дали причината да се държат така с теб "случайно" не е в самия теб?! :shock: :shock:

Наистина, позамисли се малко. Всепак никой не се държи така гадно без да има за какво...

Ето ти задачата, мисля че е така:
дадено:
триъгълник АВС
т.В` z ВС, така, че В` е м/у В и С
ъглополовяща на <ABC и <CBA z т.М
да се докаже, че:
А, В`, С, М z "к" (окръжност)

за тук ти трябва чертеж, правиш окръжност с пергела, така че А, В и С да лежат на нея, а т. М да е център

доказателство:
триъгълник АВС
т.В` z ВС, така, че В` е м/у В и С
ъглополовяща на <ABC и <CBA z т.М
от това следва, че т.М е център
от това следва, че т.А, В, С z "к"


мисля, че е така, но не съм сигурна :-k