PDA

View Full Version : Сега ли ни е времето за прекалено сериозни връзки ?



Atika
12-18-2006, 12:06
Прочетох поредната тема "колко ви е най-дългата връзка", повечето от вас са имали връзки повече от година, за щастие и на мен ми се е случвало и знам какво е да си с някой толкова дълго време, признавам че беше хубаво..както и достатъчно, не мисля че сега ми е времето да се задълбочавам прекалено много.. на 18 съм и те първа всичко ми предстои .. Искам да ви попитам тези които са с един човек повече от 1-2-3-4 години, не смятате ли че пропускате много.. знам колко е хубаво да имаш човек до себе си и да разчиташ за всичко на него, и не че се губи тръпката или любовта, но смятам че глупавия навик в един момент надделява ..Цял живот ли ще бъете с един единствен човек, дори сега когато ви е време да да опитате от всяка една страна на живота, нима това ясно и познато настояще и бъдеще ви удоволетворява ??

kofti_nick
12-18-2006, 12:10
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

iiirish
12-18-2006, 12:18
мила, напълно съм съгласна! имала съм такава сериозна връзка и смятам, че това е един вид окови. пропускаме наистина много когато се обричаме да бъдем година, две или пет с един и същи човек! сега ни е времето да опознаваме характери, да изпадаме в различни ситуации и да правим опити да преценяваме как да постъпим! сега ни е времето да живеем без да даваме обяснения на когото и да било, къде сме ходили, с кого, какво сме говорили и т.н.

когато прекратих последната си връзка го направих от части и заради това, че осъзнах че не искам да прекарам живота си с човека, дал ми първата сериозна връзка в живота ми. осъзнах, че не искам да се обвързвам доживот с него и че искам да изживея живота си на макс докато още ми е време ;)

JoeBanana
12-18-2006, 12:27
рано, рано :mrgreen: ебем и бегаме :mrgreen:
сериозност след 25

Crafter
12-18-2006, 12:46
Много съм разочаровам от това изказване. И други люде съм виждал да изказват подобни мозъци, но си премълчавах, обаче стига.

Какво е това "да си поживееме"? Ако се ожените/омъжите живота да не свършва? Никъде не пише, че трябва да си семеен, че трябва да имаш деца, че трябва да си отговорен към някой друг. Никъде! Защо с този ужасен стереотип продължавате да се оправдавате, не мога да разбера. Като ви се "живее" - живейте. Къде е смисъла, да се издигнеш пред олтара, да кажеш "Да" и после да се чувстваш окован и от раз да си сложиш двадесет годинки?
Друсайте се, бъдете всяка вечер с различ(на)ен и бъдете щастливи, но престанете да повтаряте "сега му е времето". Човек живее, докато е жив(то е близко до акъла, ама кой да се сети...). С тази тийнейджърска пародия "живееш до двадесет, след това старееш"... моля ви се, стига!

IKisseDAGirL
12-18-2006, 12:51
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
хаха еми предполагам нищо по-различно от обичайното.. :::

по темата :arrow: за сега съм нямала сериозна връзка, всъщност най-дългата ми е била едва 3 седмици и нямам база за сравнение, но всичко е било точно заради това, че нямам ама никакво желание да се обвързвам.. накрая винаги става гадно и все на някой очакванията не са оправдани и се опитвам да го избегна :wink: а и успявам, така че нямам от какво да се оплача
не изпитвам нужда да се влюбвам, да се задълбочавам с някой и да се ограничавам само с 1 човек за продължително време :roll: предпочитам за сега да си живея живота и да опитвам от всяко нещо, което ми се предлага, има си време за всичко :idea: 8)

12-18-2006, 13:03
tfa ne e vqrno , tolkova li iskate da ste minete prez mn hora i da tarsite libovta ili iskate da razkarate istinskata liubov samo zashtoto ne iskate da izpuskate nqkaf kupon na koito shte zabiete 1 momche za 2 dena i tfa e ...

12-18-2006, 13:17
Не мисля,че ако си страшно влюбен в някого или поне да харесваш някой много,трябва да го оставиш само и само,за да опиташ нещо друго!Е,наистина трябва да вкусваме от живота всичко и да се учеме,но ако от малък имаш сериозна връзка,това също те учи на нещо-да бъдеш по-отговорен за всичко,което правиш и да се съобразяваш с човека до себе си! И какво да тръгнеш и да флиртуваш с някой и после пак адиос мочачос ?! Абе,хора,не сте добре,ако мислете така !!! НЕ НЕ НЕ !!! :smt011

IKisseDAGirL
12-18-2006, 13:21
tfa ne e vqrno , tolkova li iskate da ste minete prez mn hora i da tarsite libovta ili iskate da razkarate istinskata liubov samo zashtoto ne iskate da izpuskate nqkaf kupon na koito shte zabiete 1 momche za 2 dena i tfa e ...
съмнявам се "истинската любов" да ме сполети още на 15-16 год., при положение, че още незнам какво точно искам и очаквам от живота :| и едва ли някой на тази възраст знае, колкото и да е убеден в противното [-(

точно за това много се чудя на тези, които са за първи път с момче и вече говорят, че той е единственият и друг не искат... как дори могат да твърдят това, когато даже незнаят какво е да си с друг, освен с този :lol: :lol: пълен абсурд

koalka
12-18-2006, 13:40
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Хах,правилния човек.Е, и аз ще си позволя да развия някоя и друга теория.Ами виж-говориш така,защото в момента не обичаш,не искаш да си с един човек цял живот и искаш да живееш.На 16 съм,по-малка от теб,но вече наистина знам как да изживея живота си или по-точно как искам да го изживея.От една година съм с едно момче,което безумно много обичам и,което ме кара да се чувствам адски щастлива.С всеки изминал ден го обичам все повече и повече.За мен той е перфектния човек за мен,пасваме си идеално и НЕ искам друг.Просто виждам какво става около мен,виждам момчетата.Просто не си падам по някави мимолетни връзчици,обичам сериозните връзки.Естествено не мога да имам сериозна връзка,без да обичам човека до мен.А аз открих любовта на живота си и то съвсем случайно,в което още не мога да повярвам след толкова време.Ето това е.Намериш ли човека до теб,който да те обича,да те прави щастлива другите просто престават да съществуват за теб.Да,тийнейджъри сме,трябва да се забавляваме,но честно да ти кажа-това е моето най-голямо забавление.Знам,че ако съм без него просто няма да бъда щастлива.Намерила съм човека,с който искам да бъда.
Не мога да се съглася с valantain_love,но няма да тръгна да споря с нея,защото не виждам смисъл и няма как да променя мнението й.Само се надявам,че не говори за всички,защото никой не може да ме убеди в това,че аз не съм намерила истинската си любов.Е,това е.

koalka
12-18-2006, 13:41
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
хаха еми предполагам нищо по-различно от обичайното.. :::
И?

iiirish
12-18-2006, 14:09
точно за това много се чудя на тези, които са за първи път с момче и вече говорят, че той е единственият и друг не искат... как дори могат да твърдят това, когато даже незнаят какво е да си с друг, освен с този :lol: :lol: пълен абсурд

koalka замисли се ама много, много сериозно над това :lol: повече от вярно е :wink:

Atika
12-18-2006, 14:10
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Хах,правилния човек.Е, и аз ще си позволя да развия някоя и друга теория.Ами виж-говориш така,защото в момента не обичаш,не искаш да си с един човек цял живот и искаш да живееш.На 16 съм,по-малка от теб,но вече наистина знам как да изживея живота си или по-точно как искам да го изживея.От една година съм с едно момче,което безумно много обичам и,което ме кара да се чувствам адски щастлива.С всеки изминал ден го обичам все повече и повече.За мен той е перфектния човек за мен,пасваме си идеално и НЕ искам друг.Просто виждам какво става около мен,виждам момчетата.Просто не си падам по някави мимолетни връзчици,обичам сериозните връзки.Естествено не мога да имам сериозна връзка,без да обичам човека до мен.А аз открих любовта на живота си и то съвсем случайно,в което още не мога да повярвам след толкова време.Ето това е.Намериш ли човека до теб,който да те обича,да те прави щастлива другите просто престават да съществуват за теб.Да,тийнейджъри сме,трябва да се забавляваме,но честно да ти кажа-това е моето най-голямо забавление.Знам,че ако съм без него просто няма да бъда щастлива.Намерила съм човека,с който искам да бъда.
Не мога да се съглася с valantain_love,но няма да тръгна да споря с нея,защото не виждам смисъл и няма как да променя мнението й.Само се надявам,че не говори за всички,защото никой не може да ме убеди в това,че аз не съм намерила истинската си любов.Е,това е.

Радвам се че гледаш толкова оптимистично над нещата, никога не съм можела да бъда такава и аз не искам да споря с никого, но и аз съм била на 16 и съм била лудо влюбена, имах нещо повече от връзка и повече от любов, но животът те подлага на хиляди изпитания и се стига до неизбежната раздяла по една или друга причина, мога да го нарека истинска любов, но не и ИСТИНСКАТА любов, незнам на какви изпитания си подлагала връзката си,но аз не съм го виждала с месеци,от друга страна съм живяла с него, сега просто се чуваме от време на време ..трудно е а се бориш с реалноста.. Сега имам една страхотна връзка, но и тя като предната ще продължи още известно време, лятото той заминава, а когато се върне аз ще съм заминала, затова и спрях да хвърча из облаците.. Хубаво е че така оборваш гледната си точка и че вярваш в любовта си, но честно казано тази детски чиста любов много трудно ще може да се бори с реалноста, не искам ни най малко да те настройвам песимистично към всичко това, просто винаги има 2ри вариант на нещата .. а той е раздялата и то най страшна е тази , в която никой от двама ви няма да е виновен ..

Crafter
12-18-2006, 14:10
След време ще се свърши и нейното и тогава ще го милси и да не иска.

IKisseDAGirL
12-18-2006, 14:11
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
хаха еми предполагам нищо по-различно от обичайното.. :::
И?
и нищо, не се опитвам да се заяждам, просто смятам, че е прекалено наивно да казваш, че искаш да си с даден човек за цял живот при положение, че не си сигурна как ще мислиш след година-две-три... хората се променят, желанията им също :wink: а и като не знаеш какво е да си с друг освен с този, как можеш да прецениш?

kobrichka
12-18-2006, 14:18
съмнявам се "истинската любов" да ме сполети още на 15-16 год., при положение, че още незнам какво точно искам и очаквам от живота :| и едва ли някой на тази възраст знае, колкото и да е убеден в противното [-(

точно за това много се чудя на тези, които са за първи път с момче и вече говорят, че той е единственият и друг не искат... как дори могат да твърдят това, когато даже незнаят какво е да си с друг, освен с този :lol: :lol: пълен абсурд

на 100% поткрепям и аз съм на това мнение =D> =D> =D>

koalka
12-18-2006, 14:24
Ся да видим koalka ко ши каже :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
хаха еми предполагам нищо по-различно от обичайното.. :::
И?
и нищо, не се опитвам да се заяждам, просто смятам, че е прекалено наивно да казваш, че искаш да си с даден човек за цял живот при положение, че не си сигурна как ще мислиш след година-две-три... хората се променят, желанията им също :wink: а и като не знаеш какво е да си с друг освен с този, как можеш да прецениш? Дам,за теб е наивно.Но какво искаш да ми кажеш?Че хора,които са от малки заедно са наивни ли?Още нещо-ЗНАМ как ще мисля след две години.Хората може и да се променят,но желанията им няма да се променят,ако още се обичат!По твоята логика едва ли не трябва да си с всички мъже на тая земя,за да разбереш,че един човек е единствен за теб.НЕ ми трябва база за сравнение.ЗНАМ,че той е най-прекрасния и единствен.Това е,повече няма да споря с теб.

IKisseDAGirL
12-18-2006, 14:27
радвам се, че виждам хора на същото мнение като мен.. бях сигурна, че повечето ще ме нападнат за това, че съм толкова рязка и отрицателно настроена..но за мен това е реалността :roll: знам, че убивам всичката романтика ама.. :mrgreen:

koalka, излишно е да продължавам да се опитвам да те убедя в нещо, което и сама ще разбереш след време
просто пак ти казвам, че за да използваш думичката "най", наистина трябва да имаш база за сравнение :!: и не съм споменавала нищо за всичките мъже на земята, твърдя, че за да защитаваш нещо пред друго, преди това трябва да си опитала от това "другото" и да си сигурна, че не е по-добро :)

Tender Poison
12-18-2006, 14:40
Различни хора...различни разбирания както казват всички :-({|=

nasty_f
12-18-2006, 14:40
Да,и аз мисля че сега ни е времето до си живееме...Но както се казва"Да си свободен,означава сам да си налагаш ограничения".Предполагам,че под израза "да си живееме живота" всеки разбира да си го живеем,но да не прекаляваме.Тоест това не означава,че като не искаме сериозни връзки трябва да се дрогираме,или да си сменяме приятелите през вечер,или въобще всяка вечер,че не трябва да се държим добре.Това го пиша,защото по-нагоре,в първите коментари беше писано нещо от сорта "Живей си живота,сменяй си приятелите всяка вечер,дрогирай се,да не ти пука за нищо"-Това за мен не е правилно размишление,НО да не се отклонявам :arrow: ...Малко разнообразие няма да ни идва в повече...Аз лично не мога да си представя живота само с един човек,от самото начало,до самият край... :-k [-X !НЕ НЕ НЕ,това ще е затвор,освен ако не го обичам безграничн,но дори и не знам дали съществува дума с която по някакъв начин да опише такова нещо,или дали въобще съществува някъде тази любов.Не знам защо всеки се зарича,че ще обича човекът до себе си цял живот,това за мен е тъпо,защото когато вече човек се ожени,като се минат години обичта преминава в привързаност,или в друг вид обич,но определен никога за мен обичта не може да е една и съща!Това е моето мнение...И за това сега не искам никакви сериозни връзки,ама никакви :wink:

Cherlotte
12-18-2006, 14:41
Много съм разочаровам от това изказване. И други люде съм виждал да изказват подобни мозъци, но си премълчавах, обаче стига.

Какво е това "да си поживееме"? Ако се ожените/омъжите живота да не свършва? Никъде не пише, че трябва да си семеен, че трябва да имаш деца, че трябва да си отговорен към някой друг. Никъде! Защо с този ужасен стереотип продължавате да се оправдавате, не мога да разбера. Като ви се "живее" - живейте. Къде е смисъла, да се издигнеш пред олтара, да кажеш "Да" и после да се чувстваш окован и от раз да си сложиш двадесет годинки?
Друсайте се, бъдете всяка вечер с различ(на)ен и бъдете щастливи, но престанете да повтаряте "сега му е времето". Човек живее, докато е жив(то е близко до акъла, ама кой да се сети...). С тази тийнейджърска пародия "живееш до двадесет, след това старееш"... моля ви се, стига!
Напълно съм съгласна с това мнение. Кой ви е казал, че щом станете на 20-25-30 вече сте престарели, не трябва да се забавлявате, трябва завинаги да се вържете с някого и после да се чувствате като роби. Пример може да се даде със "Сексът и градът", въпреки че сериалът не ми харесва, доста добре показва, че човек на колкото и да е, може да прави каквото си иска. Всеки сам избира как да живее и най-добре за себе си знае кога е щастлив. Не виждам в случая годините какво влияят - ти може да не намериш на 15 голямата си любов, може да не я намериш и на 25 обаче. И това, че си станал на 25 не означава, че автоматично първият срещнат ще стане "любовта на живота ти". Аз, както и koalka, обичам ужасно много един човек, не ми е първото гадже, но определено е първата ми любов (на 17 съм). И който се опитва да ме убеди (както и koalka, а и всеки като нас), че това, че сме под 25 (или колкото казвате вие) означава, че нямаме истински чувства, реални планове за бъдещето и т.н., да не си прави труда. Самата аз знам два случая на близки за мен хора, които са заедно от 15 годишни. Единият е сестра ми, която вече е омъжена, а другият са родителите на приятеля ми, които мисля, че ви е ясно колко време са заедно. Така че ... който не знае, по-добре да не се опитва да ни убеди и най-вече да се самоубеди, че не е влюбен, защото е "малък". :wink:

Ekita
12-18-2006, 14:55
Не мислите ли,че спора е адски излишен?В крайна сметка човек не стои и не решава ей така от въздуха дали иска да е с някой серизоно или предпочита да се забавлява.Въпрос на късмет,на стечене на обстоятелствата,на шанс ако щете.Сега всички тези,които се нахвърлят на коалка да се замислят дали ако срещнат някой истински,ако се влюбят силно,ако си заслужава,ще се откажат от него просто защото са решили да се забавляват.Едва ли.Няма как да искаш серизна връзка на каквато и да е възраст преди да си срещнал точния човек,с който да поискаш да я имаш.Пак слагате тигана преди да сте уловили рибката.Аз по принцип съм против адски серизноте,малолетни,безбро й-годишни връзки и въпреки това съм с един и същи човек от почти две години.Защо ли?Защото не мога да съм без него.И да,имам база за сравнение,цяло лято се веселях,опитвах,сменях.Да,б еше ми хубаво,забавно,готино,почт се научих да го забравя и все пак не се получи.Е,аз вече отдавна не съм на 16,но все пак не съм и толкова дърта още.

air_J
12-18-2006, 14:59
Нормални мисли са това за вас, тийнейджърите. Но като "поодъртеете" и станете като мен на 20+ години, тогава ще мислите по друг начин. Тоест не ви е още дошло времето, но не е и толкова далеч.
П.С.> За мен не е особено нормално момиче на 18-19 да е нямало сериозна връзка, и лично аз трудно бих я приел насериозно. От тази гледна точка внимавайте със това отричане на сериозните връзки, да не си патите после. :-({|=

Disorder
12-18-2006, 15:53
Сериозните връзки не са лошо нещо само по себе си. Лошо е когато сам си сложиш капаци и живееш в собствения си свят, където ти и твоя човек си живеете дълго и щастливо заедно и си имате куп дечица. Лошо е когато сам се отречеш от свободата в името на някого, когато загърбиш всичко друго и поставиш този човек на ПЪРВО място. Лошо е защото когато дойде моментът на раздялата боли много. Не казвам да не обичате и да нямате сериозни връзки, казвам да гледате реално на нещата. Точно заради такива връзки много млади девойчета провалят бъдещето си. За пример ще ви дам някои мои познати - сериозни момичета със големи амбиций досега. Тази година завършваме, но на някои хора не им остава време за учене тъй като са обсебени от любовта на живота си, а други от тях пък изобщо са се отказали от вишето си образование, за да не се разделят пак с тази си любов. Така, че млади дами (пък и господа) мислете повече и преценете кое е най-важно. Лично аз също имам сериозна връзка в момента, но независимо колко държа на него, след лятото ще трябва да се разделим(дано ме приемат де:)) Така че идва един момент, в който трябва да свалим розовите очила и да погледнем реалността, защото иначе когато дойде време всеки да поеме по пътя си ще останем много разочаровани.

sherry
12-18-2006, 16:03
Предполагам, аз трябва да отговоря тук, защото с приятеля ми ходим много отдавна. Ами какво да кажа...Не мисля, че пропускам нещо! Никой не ме е завързал за него, за да съм с него, значи има защо. Така ни е писано. Аз много го обичам и не бих скъсала с него, само защото съм млада. Какво да пропускам? :roll: Много флиртове с различни момчета или излизания по дискотеки? Интриги с други момичета и циврене пред приятелки кой харесвам днес, кой харесвам утре :mrgreen: ? Някои хора дълго не срещат истинска любов, по някаква странна случайност, аз съм я срещнала по - рано. Това не значи, че трябва да се откажа от нея, само защото съм обвързана на тея години. Пак казвам, никой не ме е вързал на въже, с приятеля ми сме се карали стотици пъти, имали сме много проблеми и сме късали за няколко дни. Заедно сме, защото го искаме и защото имаме нужда един от друг, ако усещах, че вече не го искам или че губя времето си с него, щях да скъсам с него. В крайна сметка как може да каже някой, че човек "губи времето си", когато този човек обича? Не е ли любовта най - красивото нещо? Аз се радвам, че вместо да плача по някой или да си търся гадже по дискотеките с приятелки, си имам приятел, който още обичам много и който искам всяка минута. Който не ми омръзва и с който израстваме заедно. Не е лесно. Не съм очаквала и да бъде. Но е хубаво, красиво е и е топло с него...Защо да се отказвам от толкова сладко чувство, само за да съм свободна ли :shock:

Octofunk
12-18-2006, 16:49
Като човек минал през този период където се забивах с почти всяка и те ми писваха много бързо мога само да кажа че е адски тъпо (поне за мен) защото освен да ти набъбва указателя с излишни телефонни номера нищо друго не печелиш! Сериозната връзка истински подтиква към някои човешки чувства които при тези краткосрочни забивки просто няма как да изпиташ! Разбира се към тях спада и болката но всичко което не те убива те прави по силен и с времето превъзмогваш някои неща за да можеш да се отдадеш само на хубавите, защото все пак заради тях си струва да живеем нали? :-)

TraPPed
12-18-2006, 17:07
Abe kato ti haresva da si s nego,6te byde6 ako trqbva 6 godini,a kato ti pisne se maha6!V kraina smetka ne trqbva da se vodi6 ot tova kakvo drygite ..........abe obyrkah se...opravqite se kat me spoleti tva togava 6a mislq..... :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

koalka
12-18-2006, 17:24
Предполагам, аз трябва да отговоря тук, защото с приятеля ми ходим много отдавна. Ами какво да кажа...Не мисля, че пропускам нещо! Никой не ме е завързал за него, за да съм с него, значи има защо. Така ни е писано. Аз много го обичам и не бих скъсала с него, само защото съм млада. Какво да пропускам? :roll: Много флиртове с различни момчета или излизания по дискотеки? Интриги с други момичета и циврене пред приятелки кой харесвам днес, кой харесвам утре :mrgreen: ? Някои хора дълго не срещат истинска любов, по някаква странна случайност, аз съм я срещнала по - рано. Това не значи, че трябва да се откажа от нея, само защото съм обвързана на тея години. Пак казвам, никой не ме е вързал на въже, с приятеля ми сме се карали стотици пъти, имали сме много проблеми и сме късали за няколко дни. Заедно сме, защото го искаме и защото имаме нужда един от друг, ако усещах, че вече не го искам или че губя времето си с него, щях да скъсам с него. В крайна сметка как може да каже някой, че човек "губи времето си", когато този човек обича? Не е ли любовта най - красивото нещо? Аз се радвам, че вместо да плача по някой или да си търся гадже по дискотеките с приятелки, си имам приятел, който още обичам много и който искам всяка минута. Който не ми омръзва и с който израстваме заедно. Не е лесно. Не съм очаквала и да бъде. Но е хубаво, красиво е и е топло с него...Защо да се отказвам от толкова сладко чувство, само за да съм свободна ли :shock: Ето едно мнение,което напълно се доближава до моето. :wink:

kofti_nick
12-18-2006, 17:32
Ами каде е zoben_pitbul нещо се крие ... :wink:

Disorder
12-19-2006, 08:39
Ами каде е zoben_pitbul нещо се крие ... :wink:
Хаха недей така, остави хората да си носят розовите очила :)

12-19-2006, 08:50
ами според мен сериозните връзки са за по-олегналите хора в смисъл..слеед 20 години..на тинейджарите си отива пове4е флирт4етата и свободните връзки или крАткотрайните..поне тва е мойто мнение :lol:

pampers
12-19-2006, 08:52
ами според мен сериозните връзки са за по-олегналите хора в смисъл..слеед 20 години..на тинейджарите си отива пове4е флирт4етата и свободните връзки или крАткотрайните..поне тва е мойто мнение :lol:

тва бях аз :)