PDA

View Full Version : НАТУРА 2000



Ziezi
12-19-2006, 07:07
На 21 декември Министерския съвет ще се произнесе за окончателния обхват на Европейската екологична мрежа НАТУРА 2000 в България.
Въпреки непосилните срокове и къртовска работа България успя да подготви пълния списък от места, които да влязат в НАТУРА 2000. Това стана с участието на редица неправителствени организации и специалисти от всички научни звена и институции. Въпреки това икономически и политически интереси са на път да опорочат създаването на мрежата в България, като пренебрегнат всички научни аргументи за природната значимост на местата.
По този начин малцина политици и икономически заинтересовани ще лишат възможността България да запази дългосрочно, за бъдещите поколения – най-значимия национален ресурс – БЪЛГАРСКАТА ПРИРОДА, както и ще лишат страната от милиони евро от структурните и кохезионни фондове на ЕС за околна среда. (В подобен случай на Република Полша бе спряно използването на фондове в размер на 1.6 млрд. Евро.)


Призоваваме всички които милеят за природата на страната ни искат тя да се запази и за бъдещите поколения,
Призоваваме всички, които искат България да се развива в духа на европейските ценности, и всички които искат България и българската природа да просъществуват:
Да изразят подкрепата си за НАТУРА 2000 на 21.12.2006 /четвъртък/ от 9 часа на площад Независимост (пред Главния вход на Бившия Партиен дом).

За повече информация и за да пътувате с организиран транспорт от Пловдив и Стара Загора:
042 622401, 0887574699 – Елена Тилова
032626977, 0888515662 Дончо Киров

Копирал съм го от сайта на Зелени Балкани!

ПП:Само природата ни остана!

bulgarche
12-19-2006, 08:03
Ау направо не мога да повярвам че туй се случи! Изписах целия свят и тока спря преди да съм пратил туй дет съм писал! Айде карай, довечера ще пиша и обяснявам.
Полезна темичка, учудих се че някой е пуснал тема, даже чесно да кажа ме хвана яд че някой ме е изпреварил, ама тъй е ...при условие че от миналия вторник съм решил че ще пускам...
От Пловдив ще има някой друг автобус. За софиянците е просто задължително присъствието :)
Ето ви и сайта на организацията: www.greenbalkans.org

Повече за НАТУРА 2000 :arrow: http://www.greenbalkans.org/Questions_Answers_Natura2000.html
Благодаря на Еленка за линка :oops:

[11:15:09] Еленка Тилова каза: от полвдив трябваше до днес да заяват участие /до обед за да им се ангажира място в автобуса
[11:15:15] Еленка Тилова каза: ам и малко по-късно да е пак става

П.П. Телефони:
042/622 401 - Офиса на "Зелени Балкани" - Стара Загора
032/626 977 - Офиса на "Зелени Балкани" - Пловдив

12-19-2006, 09:24
www.bspb.org Това е другата неправителствена организация която заедно с зелени балкани отговаря за НАТУРА 2000 аз 4ленувам от мн. време дори сабирахме подписка за НАТУРА 2000 с мото " За да остане природата в България " можете да видите пове4е инфо в саита

quench
12-19-2006, 09:30
Там съм,хора!
:smt023

bulgarche
12-19-2006, 18:57
Там съм,хора!
:smt023
Може да се обадиш за да ти видим грозната мутрица :)
То пак ще има такава подписка. От Стара Загора сме малко - 9 човека, а от Пловдив 58. Това са хората Със Зелени Балкани. Ще има представители и на много други НПО-та.
Малко отчайващо ми се видя днес на сбирка, защото шансовете са ни много малко, но няма да се предадем. Като се обедих как се разграбва Блгария от един лесовъд който ни направи една презентация....ужасно е. Те разграбван държавата която са създали бащите ни, това което е направено с техните (наши) пари се разграбва от шепа хора!
Дори и да не сте запознати много с тези неща, мисля че ще има достатъччно хора които биха ви дали информация

bulgarche
12-21-2006, 14:55
Там съм,хора!
:smt023
Е та беше ли всъщност?

DetE-Idi0t
12-21-2006, 15:24
Един фрапиращ случай...
Става дума за горски... Та този, който трябва да пази природните богатсва ги съсипва.
В габровския балкан се срещаше много рядък защитен вид дъб вписан в червената книга на България. От дървесината му се правят струнни инструменти. Едни от най-скъпите цигулки са точно от този вид дъб. Парче (приблизително 100х30см) върви от порядъка на 150 до 300 евро в зависимост от качеството. В тази защитена местност за която става дума беше останал само един такъв дъб...
Е вече го няма с помощата на горския! Дървото е отсечено и разпродаден на англичани от самия горски миналата година, като това не е първото с тази съдба, но е последното. В дома на този изруд се мъдри и гардероб от познайте какво дърво...

bulgarche
12-21-2006, 15:32
Един фрапиращ случай...
Става дума за горски... Та този, който трябва да пази природните богатсва ги съсипва.
В габровския балкан се срещаше много рядък защитен вид дъб вписан в червената книга на България. От дървесината му се правят струнни инструменти. Едни от най-скъпите цигулки са точно от този вид дъб. Парче (приблизително 100х30см) върви от порядъка на 150 до 300 евро в зависимост от качеството. В тази защитена местност за която става дума беше останал само един такъв дъб...
Е вече го няма с помощата на горския! Дървото е отсечено и разпродаден на англичани от самия горски миналата година, като това не е първото с тази съдба, но е последното. В дома на този изруд се мъдри и гардероб от познайте какво дърво...
Писал ли си сигнал? Защото това и да го разказваш ей така няма голяма полза, ако го оставиш, въпреки че знаеш какви ги върши.

DetE-Idi0t
12-21-2006, 15:42
Писал ли си сигнал? Защото това и да го разказваш ей така няма голяма полза, ако го оставиш, въпреки че знаеш какви ги върши.
Вече педераса не е на поста си...

bulgarche
12-21-2006, 15:52
Писал ли си сигнал? Защото това и да го разказваш ей така няма голяма полза, ако го оставиш, въпреки че знаеш какви ги върши.
Вече педераса не е на поста си...
Еми "добре"! Мислиш ли че е само той?

DetE-Idi0t
12-21-2006, 15:57
Еми "добре"! Мислиш ли че е само той?
Там е работата, че това е само малка част от огромния абсурд! Няма оправия :?

bulgarche
12-21-2006, 16:41
[quote=Аз съм БЪЛГАРЧЕ]
Там е работата, че това е само малка част от огромния абсурд! Няма оправия :?
Оправия има, будни граздани няма

DetE-Idi0t
12-21-2006, 17:32
[quote=Аз съм БЪЛГАРЧЕ]
Там е работата, че това е само малка част от огромния абсурд! Няма оправия :?
Оправия има, будни граздани няма
Да! Много си прав!
"Айде нищо... другия път" , "Еми какво да напшравим? Каквото е такова." :? [-X :(

Ziezi
12-28-2006, 22:09
Хайде да ни е честито!
Подписа се смъртната присъда за последното нещо,с което остана да се гордеем!
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2516&sectionid=2&id=0000202
Искам да изкажа специални благодарности на майките на тези,които ги туриха тия манафи начело в управлението на страната!И моля следващият път,когато някой от вас(гласоподавателите) се оплаче от каквото и да било в тази държава да се чувства напсуван от мен!То действително има прости хора,ама чак пък толкова...
ПП:Модераторите могат да ме хванат за десния ташак!В правилата на форума не пише нищо по въпроса!
Ето и един поздрав!Специално съм подбрал изпълнителя!Той най-добре олицетворява душите на тези хора!
http://www.youtube.com/watch?v=h69A0LaCtXQ