PDA

View Full Version : Моята приятелка...



Просто.Момиче
12-19-2006, 18:20
Значи ето какъв е моят проблем...по-скоро той не е мой, на една моя супер добра приятелка.
Значи въпросното момиче Б. ходи с приятеля си М. от 3 години и малко. В началото когато тръгнаха всичко им беше ок и така до преди година когато скъсаха за 1ви път. Тя супер много го обича и съответно не мога да ви опиша колко много страдаше. Мен ме болеше за нея, подкрепях я и тя тъкмо почна да го преодолява, когато М. поиска да се съберат... и се събраха. Отново бяха много щастливи, но в един прекрасен момент Б. разбра, че М. и е изневерявал с някаква от неговото село ( направо си е ходел с нея ) известно време. Стана и много гадно, но му прости. След около месец-два от както се бяха събрали М. поиска отново да се разделят. Мотивът беше все един и същи - "Връзката ни се е изчерпала, трябва да потърсим щастието си другаде". И така...моята приятелка отново беше адски наранена и аз и давах цялата си подкрепа и всичко, което можеше да и помогне. Както се досещате, след около месец пак се събраха, като този път М. беше спал с една приятелка от квартала и. Тя и това му прости.
Историята се повтаряше около 6-7-8 пъти...не знам и аз вече колко,спрях да ги броя. И тя все прощаваше ли прощаваше и любовта и към него не угасваше.
Последният път, когато скъсаха беше преди 2-3 седмици. Тогава реших сериозно да поговоря с нея, да и кажа че има много други неща за които да мисли (защото тази година сме кандидат-студентки) и да се отърве от мисълта за М. най-накрая, защото вече се е видяло че никога не може да бъде сигурна в него. И тя ми каза, че това наистина е бил края и бла бла... До преди няколко дни, когато той я е помолил да се съберат и тя отново е приела ](*,)
Казвам ви хора, това момиче си проваля живота с него, той вижда това и продължава да я върти на малкия си пръст!!!
Наистина не знам вече как да и помогна... за тва ако някой има съвет моля да си го каже. Всичко ще ми е от полза.

П.П. Благодаря за отделеното внимание.... и сорри за дългата тема.

pampers
12-19-2006, 18:28
поговори с върпосния М. и му кажи 4е така не могат да продължават и ти просто не може6 да позволи6 да страда о6те за него..поговори и с нея..и я светни 4е той не я заслужава..толкова пъти и е изневерил и тя да про6тава..е това се казва лубов..а той просто я има за да спи с нея..нз ама според мен е така :|

Barbie
12-19-2006, 18:39
Миличка, нищо не можеш да направиш. Правила съм подобни изпълнения като приятелката ти, всичките ми близки и приятели са били против - човек не се учи от съвети, учи се от грешки (и то мноооого рядко - принципно ги повтаря). Трябва да призная - това, че любимите ми хора бяха толкова против всичките ми решения и се опитваха да ми въздействат и влияят, ужасно ме подтискаше и натоварваше. А сега не съжалявам, че съм послушала сърцето си.
Ти можеш само да бъдеш до нея. Винаги съм ценяла най-много близостта на хората, които просто ме изслушват, без да се опитват постоянно да ми дават акъл. Подкрепяй я, дори да знаеш, че греши (етествено имаш право да й споделиш какво мислиш, но щом тя е взела своето решение, бъди до нея, даже и да не си съгласна).
Просто, когато човек обича, не мисли трезво, както хората, които наблюдават ситуацията от страни. Приятелката ти явно наистина е влюбена и живее с надеждата, че между нея и това момче все някога и някак ще се получи. Докато тя самата не реши, че няма сили повече да се бори или докато чувствата й не охладнеят...никой не може да й "помогне".

koalka
12-19-2006, 19:17
Явно ти нищо не можеш да направиш.Опитала си се,говори пак с нея,но надали ще има резултат от това.Просто тя го обича страшно много,а той я върти на малкия си пръст.Чука се с всяка срещната едва ли не,но тя му прощава и прощава.Връзката наистина се е изчерпала,щом той не се интересува от нея и я наранява по този начин.Просто той не я обича вече.

Talisman
12-19-2006, 20:21
Edvali moje da napravish neshto shtom tq e reshila t1ka... Razbiram , 4e si zagrijena za neq , no stom tq sama ne osaznava 4e tova mom4e samo q izpozlva i ne q obi4a edvali moje da napravish neshto po - vqprosa.. Tq 6te razbere 4e si bila prava , no ste e k1sno za sajalenie :smt117 :(

Авторката
12-19-2006, 20:44
Не сте обърнали внимание на това за изпитите. Както горе казах, тази година сме кандидат студентки, предстоят ни доста тежки изпити и за да ги вземем трябва наистина много стабилно да се учи. И двете ходим на едни и същи курсове и аз просто виждам как тя си пропилява кандидатстването и всичките пари, които техните са дали за въпросните уроци.
Знам...не не,аз не просто знам,аз съм сигурна, че след най-много месец на малоумния и приятел ще му хрумне да скъсат отново. Но тя не е, тя си мисли всеки път, че този е последния, че той се е променил, че вече няма да направи подобно нещо. И накрая пак е разстроена и не може да се концентрира върху това, което е наистина важно за нея и което е от огромно значение за бъдещето и.
И аз имам приятел,ходим от почти 2 години, но за щастие той не е такъв кретен и наистина ме обича и уважава. Знае, че това което ми предстои, е наистина важно за мен и ме подкрепя с всичко, с което може.
Ето точно това и е нужно на моята приятелка в момента-спокоен личен живот и повече време за учене. Но май наистина любовта се оказва сляпа... :smt017

MoHuTo
12-19-2006, 21:00
Ами щом тя така е решила ти не можеш да промениш мнението й!Просто когато човек е влюбен не преценява реално нещата - твърде заслепен е!Най-доброто което можеш да направиш е да я посъветваш, а ако не те послуша да си с нея въпреки всичко!Все пак ти е приятелка.

-DeliciouS-
12-19-2006, 23:14
Рано или късно ще й дойде акъла в главата.Повярвай ми, говоря от личен опит. И вместо да се притесняваш толкова много за живота на приятелката си и да губиш време, седни учи за изпитите!Ти не си й майка, в един момент ще се осъзнае, че си погубва учението с някакъф нещастник.

spell_bound
12-20-2006, 06:18
Според мен не трябва да се отказваш, а да направиш всичко възможно тя да разбере, че това момче не заслужава вниманието и. Не спирай да говориш с нея на тази тема, не спирай и да и натякваш, че той не е за нея. Аз като прочетох това, което си написала останах като гръмната. Никога и на никое момче не бих прощавала толкова много. Имам връзка от 2 години и ако само веднъж приятелят ми ми изневери... това ще е краят на връзката ни, макар и да не е краят на любовта, защото едва ли ще спра да го обичам от днес за утре.
Та... попитай своята приятелка какво намира в това момче, вярва ли му, може ли да разчита на него и въобще какво очаква от отношенията им, след като той не един или два пъти е доказал, че не я уважава достатъчно. Не мисля, че я обича. Глупаво е от нейна страна да продължава да се измъчва и да търпи това, което той и причинява. Наистина не си заслужава...
Аз съм на 19 и миналата година бях кандидат-студент. Нямах щастието да ме приемат. Дано вие успеете :) И е абсолютно вярно това, че приятелката ти трябва да вложи всичките си усилия и цялата си енергия в ученето. Образованието е много важно нещо. И тя определено ще направи огромна грешка, ако заради това момче пропилее шанса си да влезе във ВУЗ още догодина. Даже вземи да и се поскараш малко :wink: Как така ще се тормози заради някой, който не я заслужава. Точно така - ИЗОБЩО, АМА ИЗОБЩО НЕ Я ЗАСЛУЖАВА !!! Няма никакъв смисъл да изтощава нервната си система в емоции, свързани с човек, който не е доказал обичта и любовта си към нея. Поговори и малко и за това, че явно тя е повече от него, че заслужава момче, което ще я уважава, ще държи на нея, ще я кара да се чувства щастлива и няма след известно време да и каже, че връзката им се е изчерпала и трябва да намерят щастието си другаде. Три години наистина са си доста време. Сигурна съм, че имат много хубави спомени и неща, които ги свързват. Но не трябва да бъде сляпа, а да обърне внимание и на онези неща, които ги разделят. Според мен тя трябва да поговори с приятеля си, да му обясни, че не това очаква от едно момче. Че иска повече сигурност, повече внимание. Че има нужда от безрезервно доверие, а след кат той толкова пъти я е предавал и наранявал... не знам дали може да му вярва.
Дано успее да се осъзнае на време...

Friend_witH_Benefit
12-20-2006, 06:26
поговори с върпосния М. и му кажи 4е така не могат да продължават и ти просто не може6 да позволи6 да страда о6те за него..поговори и с нея..и я светни 4е той не я заслужава..толкова пъти и е изневерил и тя да про6тава..е това се казва лубов..а той просто я има за да спи с нея..нз ама според мен е така :|

Съгласна съм с всичко, като изключим последното "а той просто я има за да спи с нея" ... аз не мисля така. По твоя разказ разбрах, че той ако е само за едното спане лесно си ги намира! Най-добре наистина да говориш с него и да обясниш на приятелката си още веднъж ... но наистина любовта е сляпа и тя сто процента сама за себе си знае, че е използвана, и какво ли още не, но е готова на всичко това за да е с него ... Болезнено, но факт. Поздравявам те за подкрепата, която си й оказала. Помъчи се още малко да я вразумиш и след това ти предлагам да се оттеглиш ... няма смисъл да си говориш неща напразно .... ако имаш начин да й докажеш нещата би било друго :) Опитай се, но ако и този път не стане като говориш с него и с нея ....... по-добре зарежи тая работа ... твърдоглавството е най-големия проблем . Пак ти казвам - браво за моралната подкрепа, но все пак ... не можеш вечно да си й зад гърба, остави я да се опари и сама ще се научи :) По-добър учител от живота няма :) Успех :)

Sazi
12-20-2006, 07:44
Казвам ви хора, това момиче си проваля живота с него, той вижда това и продължава да я върти на малкия си пръст!!!


Mi da naistina si trovi jivota.Zna4i ako toq tapak q obi4a6e nqma6e da i izneveri i da se darji po takuv gaden na4in s neq.Edinstvenoto ,koeto az boh napravila ako bqh na mqstoto na tvoqta priqtelka e da go zabravq.Da trudno e,no ne si zaslujava da ti4a sled nqkuv neserioznik,koito mu e prez K**A za neq sigyrno. :smt013 :smt013 :smt013

vvs_go
12-20-2006, 07:52
nameri si biq4i i im kaji da go nabiqt i kat go nabiqt da mu obqsnqt 6to go biqt

NightCrawler
12-20-2006, 08:38
Кажи на Ц да отиде и да избие 2 зъба на М че на Б да и олекне