PDA

View Full Version : Mартин Петров - Футболист №1 за годината



teenkopele
12-21-2006, 06:04
Напълно заслужено! =D> =D> =D>

Mартин Петров - Футболист №1 за годината

19.12.2006

Емилиян Онуфриев

Крилото на Атлетико Мадрид и България Мартин Петров спечели най-престижната българска футболна награда - Футболист на годината за 2006 г. Човекът, който измъкна националите в мачовете с Румъния и Холандия надделя в спора с Димитър Бербатов и Стилиян Петров. Останалите две места в челната петица се допълват от играчи на Левски - Станислав Ангелов и Георги Петков.
За втора поредна година играчи и ръководители на Левски не уважиха журналистическия вот и бойкотираха церемонията. По настояване на Наско Сираков никой от "синия" тим не беше в хотел Кемпински на награждаването. Според него, не се оказало необходимото внимание към успехите на Левски през годината.

Основното предимство на Мартин Петров в иначе постната откъм успехи футболна година бе, че отбеляза решителни голове с националната фланелка, които на този етап оставят България в борбата за класиране на Евро 2008. В клуба си Атлетико обаче Петров не направи силен сезон.

Димитър Бербатов пък бе на другата крайност - силен сезон в клубовете си (Леверкузен и Тотнъм) и бе посредствен с националната фланелка. Стилиян Петров също смени клуба си след многомесечно ходене по мъките, показа добра игра и в Селтик и Астън Вила, както и в националния отбор.

Журналисти, футболни деятели, играчи и гости за пореден път станаха свидетели на сива и скучна церемония, водена от кадри на БНТ и рап звездите Румънеца и Енчев, които откровено досадиха със слабите си шеги. За първи път и феновете можеха да избират своя "Футболист на годината" и зрители и гости станаха свидетели на драма в стил "Биг Брадър" и обръщане на резултата в полза на Димитър Бербатов в последните две минути.

Не мина и без гафове разбира се, като най-големия беше празното листче в ръцете на легендата Луис Суарес, който трябваше да обяви именно избора на запалянковците.

Наградата за феърплей отиде при Тодор Радомиров от Спартак Варна, но във всички остана усещането, че май някой се е пошегувал с момчето, което според злите езици е докарало към 200 000 лв загуби на съотборниците си с гола си в последната минута на мача с Беласица във Варна.

Наградите за вратар, млад играч, полузащитник и треньор заминаха в посока "Герена", като две от тях получи симпатична манеканка в екип на Левски. Председателят на БОК Стефка Костадинова не скри разочарованието си от постъпката на шампионите с бойкотирането на церемонията и заяви, че предпочита лично да даде наградата на Георги Петков (вратар на годината).

"Винаги съм уважавала хората които ме канят по подобни събития, хората които гласуват за мен. Наистина не искам да коментирам това, което направиха от Левски тази вечер. Жалко за българския футбол ли? Вие го казвате", бе коментарът за sportni.bg на Стефка Костадинова по повод "синия" бойкот.

"Голям си, когато знаеш както да печелиш, така и да губиш", коментира ситуацията избраният за играч номер 2 Димитър Бербатов. Третият в класацията - Стилиян Петров не присъства заради ангажиментите си с Астън Вила.

"Искам да се извиня на журналистите... ако мога така да ги нарека, заради една изпусната реплика, която ми донесе доста неприятности", реши да се извини футболист (ако може така да го наречем) номер 1 на България за 2006 г Мартин Петров. "Призовавам всички да се обединим и да застанем зад каузата на българските медици в Либия", допълни играчът на Атлетико.

www.sportni.bg

:wink:

Fena
12-21-2006, 15:26
Нагласенооооооо

Mo6no4
12-21-2006, 19:55
Аааа награждаването беше голям майтап...

гледах го и се спуках от смях. Единствено Енчев се справяше добре с воденето. но от едно време нататък се отказа и даже веднъж явно мислейки че микрофонът му е изключен каза "аман от непрофесионалисти". Румънеца беше зле, а път тези от БНТ направо плачевна история. То цяло предаване на "Господари на Ефира" няма да стигне за гафовете им, а онова със ненаписаното име беше най-уникалният гаф, които съм виждал на награждаване...

Иначе определено Петров заслужаваше наградата...

teenkopele
12-22-2006, 05:25
Нагласенооооооо

...и кой, според теб, заслужаваше наградата? :-k :wink:

black_boy
12-22-2006, 09:34
4etoh 4e imalo mnogo gafove na nagrajdavaneto :wink:

bojankata
12-22-2006, 13:07
да не ви пука за гафовете по награждаването :lol: важното е, че именно Марто взе наградата, защото той определено си я заслужи 8) Хвала :!:

Fena
12-24-2006, 08:06
Нагласенооооооо

...и кой, според теб, заслужаваше наградата? :-k :wink:


Не отричам качествата на Марто, но явно не четеш вестници достатъчно. Стоичков е "помогнал" на някои журналисти с техния избор за футболист на 2006-а :lol: Именно Мартин Петвор спаси главата на селекционера тази година с головете си във важни моменти. С награждаването му за футболист на годината няма как любимеца на Стоичков да не му затвърди позицията в националния отбор. На мен лично ми е все тая кой щеше да вземе наградата. Другите гафове обаче ми направиха много силно впечатление, особено бойкота на левскарите. За толкова специални ли се имате бе мама му стара, че може да си правите каквото си искате?! Не дошли защото нямало футболист на Левски в Топ 3. Хаха много ви се вдигна самочуствието верно от тази Шампионска лига. Но пък ако я нямаше нагласата за Мартин Петров, Станислав Ангелов можеше да е на трето място но пак не ми се вярва :)

teenkopele
12-24-2006, 09:07
Нагласенооооооо

...и кой, според теб, заслужаваше наградата? :-k :wink:


Не отричам качествата на Марто, но явно не четеш вестници достатъчно. Стоичков е "помогнал" на някои журналисти с техния избор за футболист на 2006-а :lol: Именно Мартин Петвор спаси главата на селекционера тази година с головете си във важни моменти. С награждаването му за футболист на годината няма как любимеца на Стоичков да не му затвърди позицията в националния отбор. На мен лично ми е все тая кой щеше да вземе наградата. Другите гафове обаче ми направиха много силно впечатление, особено бойкота на левскарите. За толкова специални ли се имате бе мама му стара, че може да си правите каквото си искате?! Не дошли защото . Хаха много ви се вдигна самочуствието верно от тази Шампионска лига. Но пък ако я нямаше нагласата за Мартин Петров, Станислав Ангелов можеше да е на трето място но пак не ми се вярва :)

Да, не чета вестници. Кисна в нета :mrgreen: .
С или без помощта на Стоичков, Мартин Петров пак щеше да спечели наградата, защото всеки знаеше, че я заслужава. Любимец на Стоичков...в случая, а и попринцип, няма никакво значение. Това не може да повлияе на играта му...Марто е в националния, заради начина, по който играе и заради неговите уникални способности. Не е ли така :) ?
Да, наистина малко глупаво се получава с бойкота на Левски, но едва ли причината е, че "...нямало футболист на Левски в Топ 3...".
Да, Шампионската лига ни вдигна самочувствието. :wink:

12-24-2006, 10:42
О боже МОЙ ! ТРУДНО ВИ Е !!! Да вкараш 4 гола и да си футболист на годината ... [-o<

Fena
12-24-2006, 13:30
Хаха

Не кой да е, а именно Боримиров тропна с краче и за втора поредна година роптаеше че няма левскар в Топ3. Сираков пък явно отново беше станал с гъза нагоре( то май това му е нормалната стойка) и забрани на всички футболисти на Левски които имат покани да отидат на награждаването, при положение че Левски получиха 2 награди - Най-добър вратар и Най-добър халф. Доста неприятна картинка беше когато Пената излиза да дава наградата все едно на призрак. Боби Михайлов също беше огорчен доста. Изобщо квото и да си говорим, супер селска изява която не трябва да остане безнаказана.

teenkopele
12-24-2006, 17:18
...Изобщо квото и да си говорим, супер селска изява която не трябва да остане безнаказана.

То ако ако всяка ваша селска изява почне да се наказва...незнам :smt005 .

...и какво предлагаш да бъде наказанието? :smt005 :wink:

Fena
12-24-2006, 17:35
...Изобщо квото и да си говорим, супер селска изява която не трябва да остане безнаказана.

То ако ако всяка ваша селска изява почне да се наказва...незнам :smt005 .

...и какво предлагаш да бъде наказанието? :smt005 :wink:

Коя наша селска изява? Ти не си наясно с твойто клубче, камо ли пък да знаеш какво става в ЦСКА...

teenkopele
12-25-2006, 09:38
...Изобщо квото и да си говорим, супер селска изява която не трябва да остане безнаказана.

То ако ако всяка ваша селска изява почне да се наказва...незнам :smt005 .

...и какво предлагаш да бъде наказанието? :smt005 :wink:

Коя наша селска изява? Ти не си наясно с твойто клубче, камо ли пък да знаеш какво става в ЦСКА...

В грешка си, пич. :wink:

Fena
12-25-2006, 10:19
Чакам да ми кажеш за някоя наша селска изява

mrsy
12-25-2006, 12:09
Тоя пък е такъв кавал ... Трябваше Гонзо да спечели...

jenny_e
12-25-2006, 12:15
Тоя пък е такъв кавал ... Трябваше Гонзо да спечели...
И аз съм от Левски, но Гонзо тази година не е направил нищо значително. Мартин Петров заслужаваше да спечели :)

teenkopele
12-25-2006, 18:17
Чакам да ми кажеш за някоя наша селска изява

Еми ще ти дам пример- когато ЦСКА тъкмо излизаше от кризата, в която беше. Личеше си, че нещата започват полека-лека да се оправят. Предполагам помниш, че феновете ви, които посещаваха мачовете значително намаляха. Въпреки това останаха шепа, които дори пътуваха с вас и ви подкрепяха в мачовете извън София. Селското в цялата работа идва, когато футболистите направиха на пук на треньора и паднаха от Родопа Смолян с 0:1. От всякъде си личеше, че това е нарочно, нещо като бунт с цел да се разкара. Селското е да постъпваш по този начин с най-верните фенове на отбора си, които дори и в тежките моменти бяха с вас. :wink:

teenkopele
12-25-2006, 18:18
Тоя пък е такъв кавал ... Трябваше Гонзо да спечели...

Гонзо с нищо не е заслужил наградата. :wink:

D1v`Petel
12-26-2006, 01:11
Все пак е от Враца... 8)

simemel
01-03-2007, 13:32
Abe zaslujava si q taq nagrada mom4eto !!!! evala na tiq deto mu q dadoha !!!! toi igrae s takava vseotdainos i sportna zloba 4e kato go gledam s nacionalniq ekip mi pulni du6ata !!!! futbolisti kato nego sa gordost za na6ata rodina i nai-ve4e za zapada6tiqt ni futbol !!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

simemel
01-03-2007, 13:37
Napulno podkrepqm p4elata_brumze !!!! toq gonzo ni6to ne pravi !!! kakva nagrada zaslujava ?!? su6tata rabota e i s berbatov samo deto postoqnno go hvalqt i prevaznasqt !!! moje v totnam da e super futbolist ama s nacionalniq otbor e kato muha bez glava iz terena !!! hubavo si e mom4eto ama ne6to naposleduk hi4 go nqma !!!
MARTO E NOMER 1 !!! Napulno zaslujena mu e nagradata !!!!

teenkopele
01-03-2007, 17:35
Napulno podkrepqm p4elata_brumze !!!! toq gonzo ni6to ne pravi !!! kakva nagrada zaslujava ?!? su6tata rabota e i s berbatov samo deto postoqnno go hvalqt i prevaznasqt !!! moje v totnam da e super futbolist ama s nacionalniq otbor e kato muha bez glava iz terena !!! hubavo si e mom4eto ama ne6to naposleduk hi4 go nqma !!!
MARTO E NOMER 1 !!! Napulno zaslujena mu e nagradata !!!!

Интересното е, че от известно време насам, играе по-добре в клубния си отбор (сега Тотнъм), от колкото в националния. :shock: :wink:

Fena
01-03-2007, 18:22
В повечето от мачовете на националния ни отбор игра с контузия. От Тотнъм бяха казали по-добре да не го пускат да играе, ама Стоичков е боклук и го сложи титуляр.

teenkopele
01-03-2007, 18:42
В повечето от мачовете на националния ни отбор игра с контузия. От Тотнъм бяха казали по-добре да не го пускат да играе, ама Стоичков е боклук и го сложи титуляр.

Абре, дано нещата, и с него, и с Марто и с всички други футболисти се оправят, че наближават евроквалификации. Дано положението в националния ни отбор се нормализира. :wink:

Fena
01-03-2007, 22:24
Няма да е добре докато Стоичков е там

teenkopele
01-04-2007, 08:14
Няма да е добре докато Стоичков е там

Обстановката може и да е изнервена, но въпреки това аз вярвам в Марто и компания. Излезнат ли на терена...да забравят за Стоичков и да играят за България на 100%! :wink:

strange__
01-04-2007, 13:02
Много ясно,че Марто заслужаваше да спечели :!: Я се скриите с тоя боклук Гонзо...голямата звезда,нищо не прави и никога не е заслужавал,каквато и да било награда,най-малко тази за футболист на годината :!:

lamzzzercho
01-04-2007, 16:15
p4elata_brumze наистина Марто Петров си заслужава награда но не и първо място!!! Бербатов заслужава повече от него! Момчето въпреки че не вкара нито един гол за националния отбор се раздаваше на 100% всеки мач въпреки това че беше даже контузен ако си спомняш а Марто нищо не направи за Атлетико Мадрид освен че вкара един гол!!! Бербатов сам класира Тотнъм в 16-финалите на Уефа и ако му броим изявите още от миналата година в националния и в Левъркузен което също се проби нали е в 2006 Митко Бербатов си трябваше да си е отново N-1 Мартин Петров да е втори и задължително Стилян Петров на 3 позиция защото постъпи правилно като напусна националния въпреки че ще е много трудно!! BULGARIAN-TEAM.COM най добрия сайт за националният ни отбор по футбол :D

peshunski
01-06-2007, 08:51
Хах... номер едно за националния, но не и за годината.....

Krum4o18
01-19-2007, 10:50
Браво време му беше на Марто да спечели :) заслужаваше не 100% а 200% :wink:

teenkopele
01-20-2007, 03:56
Хах... номер едно за националния, но не и за годината.....

Кой според теб заслужава да е номер едно за 2006? :wink:

OtherDimension
01-20-2007, 10:40
Хах... номер едно за националния, но не и за годината.....

Кой според теб заслужава да е номер едно за 2006? :wink:

e kak koi..
Lilcho Arsov 8)

Red.Chil
01-20-2007, 18:06
ТИ ДОБРЕ ЛИ СИ БЕ !? ЛИЛЧО АРСОВ НЕ СТАВА!

САМО ДУРМУШ АЛИ САИД-ХОДЖА !!!!!!! :twisted:

teenkopele
01-21-2007, 04:25
Хах... номер едно за националния, но не и за годината.....

Кой според теб заслужава да е номер едно за 2006? :wink:

e kak koi..
Lilcho Arsov 8)

Да, той е "велик". :wink:

maldini
01-21-2007, 05:53
Хах... номер едно за националния, но не и за годината.....

Кой според теб заслужава да е номер едно за 2006? :wink:

e kak koi..
Lilcho Arsov 8)

Да, той е "велик". :wink:
Ei Kuci... :lol: