PDA

View Full Version : Започна се с предпазните клаузи...



teenkopele
12-21-2006, 06:24
До някъде ми се струва оправдана.

Хора, започна се! :shock: :wink:


ЕК забрани на български компании да осъществяват вътрешни полети в съюза

20 Декември 2006

Европейската комисия реши да наложи предпазна клауза на България по отношение на сигурността на гражданската авиация. Комисията смята, че съществува риск България да не осигури пълното съответствие на правилата на общността за авиационна безопасност.


Предпазната клауза в областта на авиационната сигурност, която ни налага Европейския съюз се задейства за пръв път.

Петър Мутафчиев: “Българските авиокомпании ще летят в Европейския съюз, ще летят така, както се летели досега като трета страна, единственото ограничение, което ни е наложено е, че ние няма да можем да изпълняваме така наречените каботажни полети вътре в Европейския съюз. Тоест българските авиокомпании могат да изпълняват полет от София до Лондон или Париж и обратно, но им е забранено да летят от Лондон до Париж или от Берлин до Мадрид, например. Причината е, че не можем да удостоверим с документ летателната годност на самолетите, които използваме”.

От петнадесет български авиокомпании само три покриват европейските изисквания. Причината е, че основната част от самолетите са руско производство и нямат сертификат за безопасност по европейските стандарти.

Петър Мутафчиев: “Руските самолети ще продължат да летят до 31 март, в това време ние очакваме решение на Европейската комисия и ако това решение утвърди предложението на ЕАСА, ще има възможност да се удължи този срок за летене”.

Руските самолети се използват предимно за товарни полети и в селскостопанската авиация, но не и за превоз на пътници. Европейската комисия ни налага предпазна клауза и заради това, че България не разполага с достатъчно инспектори по авиационна сигурност. Предпазната клауза ще продължи дотогава, докато България не отстрани констатираните нередности.

www.btv.bg

:wink:

skate_warrior
12-21-2006, 08:02
хах.. не се и учудвам.. тепърва ще ни режат....

12-21-2006, 08:52
кво ни пука

Neko_Dream
12-21-2006, 09:55
като ни приемат в ЕС, означава да се подвизаваме според тяхните стандарти. Ам... само аз ли виждам нещо нередно и различно му България и останалта част от Европа?

Amayo
12-21-2006, 10:01
Ти би ли пуснал авганистански авиолинии да ти летят в българия - те ни виждат по същия начин. :)

Angel_Girl
12-21-2006, 16:21
Помнете ми думата :
ЩЕ СТАНЕМ МАЛЦИНСТВО В СОБСТВЕНАТА СИ ДЪРЖАВА СЛЕД ВЛИЗАНЕТО В ЕС
Прави си. И аз мисля така :!: :evil:

air_J
12-22-2006, 00:13
Интересно защо се харчат пари за празнуване на неизвестното, в което влизаме след има-няма 10 дни? В момента евро-скептицизмът е по-силен отвсякога. Странно защо се определи, че това е правилният път за България, но без референдум - ей така. 100% за това България да е член на ЕС, но 100% против при унизителните условия, пред които сме поставени и принизени със земята, третирани сме не като втора (това би било безспорен успех - така са третирани последните членки, които приеха 2004 година), а като последна категория хора. И вече държавната пропаганда дори не може да заблуди българина, че от 1 януари го чака нещо добро - той вижда само поскъпването на стоките и своето обедняване. Та засега ЕС си остава едно голямо неизвестно. Аз съм умерен песимист (в смисъл за ЕС съм, но както вече споменах, искам да сме третирани като равни, или поне като Чехия, Полша, Унгария и т.н.). Единственият реален кяр, които е неоспорим е, че ще имаме полза от ЕС от гледна точка на това, че всеки ще може легално да си емигрира в друга страна (засега май само Англия прави по-сериозни проблеми). Да видим дали в дните след 1 януари новият терминал на летище София ще успее да поеме трафика от хора, желаещи да напуснат България. :-({|=

Ziezi
12-22-2006, 04:22
Ти би ли пуснал авганистански авиолинии да ти летят в българия - те ни виждат по същия начин. :)
Ти пък даде бахти примера...
ПП:България се пише с главна буква,колкото и да ти е чудно...

Neko_Dream
12-22-2006, 07:16
Споко, като ни приемат ще намерят начин да се пишем с малка буква.... Дам, ся като можем преспокойно да си отиваме в чужбина, страната ни ще опустее. Предполагам скромните 70% от студентите отиват там, не че ще се справят, но просто са чули че е по-добре. Пък от черни работници никога не са се оплаквали...