PDA

View Full Version : roditelite ''zagrijeni ili bezotgovorni" sa te



edelvais
12-21-2006, 16:51
Kakvi sa na6ite roditeli "vazrazstni koito se pravqt na teenedjari '' ili izkofeli starci ili prosto hora s ejednevno mn problemi . Az sam momi4e na 14 god i moite roditeli sa razvedeni , maikami zamina za garciq kogato bqh v parvi klas i prez cqloto vreme tq me zablojdava6e 4e 6te se vsrane sled 3 meseca no tezi 3 meseca stanaha ve4e 7 god a tq ne se vra6ta i nqma da se varne tq se omaji za grak i ima o6te edno dete (momi4e) maikami e na 33 a noviqt i saprug e na 43 . prez lqtoto az za parvi pat otidoh tam dosega maikami idva6e vinagi prez lqtoto za po 1 sedmica ( tova stiga li da se raztajim, :smt018 ne stigha razbira se ) kogato doide6e momentat tq da zaminava az se sasipvah ot pla4 no postepenno s godinite sviknah no predi 2 godini maikami si doide otnovo za sedmica i to4n okogato vlizame v ka6tata kade 6tqhme da jiveeem s neq ( u vui4ove) tq mi saob6t6ava 4e ne e do6la sama a e dovela 1 priqtel (e kak da se po4uvstvam , qdosah i seno ne kazah nito duma ) kogato go vidqh razbrah 4e tazi sedmica 6te e otvratitelna, g/d be6e taka . minalata god tq otnovo doide s nego i vs se povtori no tozi pat maikami me popita kak 6e reagiram ako tq rodi o6te edno dete a az se razsardih i i kazah 4e ne sam saglasna da ima dete ot maja i . no kogatao zaminah az tova lqto v garciq tq mi kaza 4e minaloto lqto tq me e popitala kak 6e reagiram ako ima 2 dete ve4e e bila bremenna #-o otkakto maikami zamina za taz garciq tq stana dr 4ovek postoqnno me laje nqmam dumi prosto sega trqbva6e ad zaminavam za koleda i nova godina za garciq no v4era tq m ise obadi i mi kazva 4e nemoje da otida 6oto nqma koi da me zabere ot bg (e kak nqma ami tq nemojeli ?) za6toto tq nemojela da otsastva ot rabota a nqmala da ima otpuska taz godina( palni izmi6liotini ) ok az i kazah 4e nqma problem no se po4uvstvah otvratitelno zas tov a4e tolko vreme govorehme za zaminavaneto mi . e da ostaviom moqta maika ne samo tq e takava i na mn [priqtelki maikite im mislqt parvo za sebesi a posle za tqh e kakvo e tova ne e 4estno nie sme tehn ideca nemoje da postavqt noviq si saprug ili gadje na parvo mqsto nemoje nie sme tehni deca te sa ni sazdal i trqbva da se grijat za nas . No ne vs maiki mislqty taka az nme iskam tq da m,isli edinstveno i samo za men no iskam da mi pokazva 4e q interesuvam i ne samo az teenovete na moqta vazrast sa6to . TOLKOVA LI MNOGO ISKAME ??? v moqta istoriq mojebi ste poznali svoqta ?!? taka li e ne e sramno da si priznae6 no e sramno da si maika i da ne te interesuva detetoti to da e na 2 mesto sramno e!!!!

priti_kiti
12-21-2006, 19:28
оле Боже..
еми кво мога да ти кажа -секви ги има...
вярно,че е нередно и гадно спрямо децата,ама ти кво можеш да направиш например.. не си си избирала майката.

sherry
12-21-2006, 20:26
Специално за твоя случай не мога да горовя, гадно е постъпила майка ти, но може наистина да се притеснява да те пуска сама да пътуваш...А може и да се притесни от реакцията ти, като видиш бебето, сигурно си мисли, че ревнуваш.
От друга страна е глупаво да те лъже 7 години...Как е могла да те остави :( Аз не бих направила това с детето си! Ами тя те е създала, защо не те вземе и теб в Гърция?

Ей в такива моменти се радвам, че имам сравнително консервативни родители, строги са с мен, имат големи изисквания, но поне не са ме оставяли сама и се грижат за мен...

machoka
12-22-2006, 13:38
Отново генерализации..

Аз ще пусна тема 'Какви са автомобилите по света, бързи или бавни?!' #-o

Какво да ти кажа - сега всеки ще защитава това, което му се е случило като изконна позиция по темата. Както и да е - лошо е постъпила майка ти, за жалост има и такива родители. Нали знаеш - не си ги избираме ние. Ти пък покажи, че си голямо момиче и надживей всичко това и се научи да разчиташ само и единствено на себе си. Бъди независима - физически не толкова, колкото на емоционални начала.

Успех ти желая и всичко хубаво. Заслужаваш добър живот.

SweetBunny
12-22-2006, 14:38
Мисля, че ти изразяваш само твоята гледна точка.
Да, наистина майка ти е постъпила гадно, като те е оставила 7години...
Замисли се и за нея и колко ли й е трудно.
Извинявай, но преди да си наясно дали наистина на майка ти не са й отпуснали отпуска за празниците - недей да говориш.
на 14години и да те пуснат да пътуваш сама...осъзнай се малко :?
Не, че оправдавам майка ти, но недей чак така се самосъжелява.

teenkopele
12-23-2006, 00:53
Има родители и родители...

Като цяло родителите, но не всички, са грижливи, но много често прекаляват с действията си.
Има и родители, на които не им дреме за собствените им деца...какво да се прави, има ги всякакви. :? :wink:

sherry
12-23-2006, 09:08
Дам, аз също това й казвам - да не си мисли най - лошото, гадно е, че майка й не живее с нея, но може би наистина е искала да дойде да я види, но е имала проблем... Момичето ще се научи да е самостоятелно от сега, това ще й е от полза вбъдеще.