PDA

View Full Version : " Шифарът на Леонардо "



kati_0513
12-22-2006, 08:18
Искам да попитам за оригинала на тази книга.
Преди да заснемат филма и още при самото издаване на книгата
" Шифарът на Леонардо ", обявиха, че книга с подобно съдържание вече има,и че Дан Браун е откраднал години на проучвания от онази книга...
Ако някой знае заглавието на оригиналната книга и кои са авторите, моля нека пише!
Ще бъда много благодарна!

RedChil
12-22-2006, 08:28
Ми то "Шифъра" и той не е кой знае какво.Само някви догадки...

kati_0513
12-22-2006, 08:53
Много- много благодаря!
"Светата кръв и свещеният Граал"- така се казва, открих я благодарение на вас...
Мерси много! :smt008 :smt008

quench
12-22-2006, 09:00
Ако евентуално ти се дочете нещо,свързано със Световната конспирация и болшевиките-ционисти,не пускай нова тема,а пиши на BORISS едно ЛС
:smt005
впрочем,аз изгледах филма,прочетох една-две книжки на тая тематика и прегледах някои аналитични,академини прозиведения - ами да,Експлойтед е прав,изсмукано е от пръстите. Всъщност,история като за американци.

BornFromPain
12-22-2006, 13:54
въхххх забравих я...

Свещеният граал и тайната кръв... нещо такова беше- голяма скука е и е изсмукана от пръстите...

Ами нормално.. Все пак първото й издание е от преди 10-15 години, когато такива глупости за минавали за революционни и демек колкото и да са смотани пак стават обект на голямо внимание.. Все пак има някои хитри идеи като например онова с San Graal(светия граал) с Sangre Real(благородна кръв).. Готина асоциацийка ама тва че звучат по един и същ начин не значи нищо :>
(Fear Factory - Sangre De Ninos :twisted: )
Иначе нещата от Шифъра могат да минат за интересни за някой който им се връзва, ама самата книга е нема толкова тъпа.. Тия неща дето е искал да каже аз щях да ги романизирам по-добре..

BornFromPain
12-22-2006, 14:01
И другото - Дан Браун е фъкин лейм.. Освен гадния му Шифър прочетох и гадното му Шесто Клеймо и гадния му Метеорит и въпреки че ги четях за първи път ми беше яко познато. Еми може би защото всичките му тъпи книжи са написани по една и съща схема и демек ако прочетеш една си ги чел всичките.. Съкс хард!

П.П. БТВ всичко в цялата работа е трик.. Тая тъпа книжка Светата Кръв и Свещения Граал(нз дали се казваше точно така) си изкара ебати рекламата като авторите тръгнаха да съдят Дан Браун че им взел идеите. И тва е само тъп трик за повишаване на интереса по темата, щото изведнъж всички започнаха да четат подобни книги(Последния Тамплиер, Третата Тайна и т.н.)..
А всъщност то ако тва с съденето беше така, всеки физик трябваше да съди всеки фантаст и нямаше да правят открития щото само от тва могат да си живеят идеално.. Тъпи рекламни трикове..

kati_0513
12-22-2006, 16:00
Ми... може би не може да измисли нищо друго и... затова пише почти еднакви произведения...

BornFromPain
12-22-2006, 16:49
Ми... може би не може да измисли нищо друго и... затова пише почти еднакви произведения...

Ми да стане стругар примерно.. К'во се занимава с писане :>